WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - کارگاههای آموزشی عمومی نمایندگی نیک آیاد
کارگاههای آموزشی عمومی نمایندگی نیک آیاد
پنجشنبه 31 فروردین 1396 ساعت 20:42 | نوشته ‌شده به دست جواد جعفری | ( نظرات )

روز پنج شنبه مورخه 96/1/31جلسه ششم از دور هیجدهم کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی نیک اباد ویژه مسافران وهمسفران با دستور جلسه "آداب معاشرت تعادل و بی تعادلی و پنجمین سالروز رهایی کمک راهنمای محترم آقای حسن طاوسی "با استادی : کمک راهنمای محترم آقای صادق رضوانی: و نگهبانی مسافر غلام ودبیری مسافر امیرحسین  راس ساعت  17اغاز به کار نمود


خلاصه سخنان استاد :

ما باید طرز برخورد و صحبت با هر شخصی را بدانیم . افراد با همدیگر متفاوت هستند . طرز برخورد با راهنما ، مرزبان ، هم لژیونی و سایر افراد جامعه متفاوت است . نوع برخورد ، صحبت کردن و آداب معاشرت هر کسی شخصیت وی را نشان می دهد . یک فرد ، با شروع مصرف مواد مخدر ، عملا آداب معاشرت خود را از دست می دهد . چون این فرد با مصرف کنندگان رابطه دارد ؛  و اغلب این افراد همنشینان خوبی نیستند .

در گذشته دوستی ها و دشمنی ها واقعی بود ؛ و این روابط دارای حد و مرز و حدود مشخصی بود ، که این حد و مرز ، اکنون کم رنگ تر شده و در بعضی جهات از بین رفته است . امروزه جایگاه ها بهم خورده ، مثلا کوچکترها بجای بزرگترها تصمیم می گیرند.

در کنگره 60 درمان فوق ترک مواد مخدر و تعادل فوق درمان است . این بدان معناست : فردی که وارد کنگره می شود باید در طول سفر به یک تعادل نسبی رسیده باشد . این تعادل باید در تمام جهات چه از نظر جسمی و چه از نظر روان ، رفتار و کردار به چشم بخورد ؛ و مشخص باشد .


ما نباید با افراد از موضع بالاتر صحبت کنیم . باید با ایشان با مهربانی و تعادل برخورد کنیم .

انسانها باید در برابر زحمات دیگران قدردان باشند و از ایشان تشکر و قدردانی نمایند . یک مسافر باید با راهنما ، به گونه ای برخورد کند که در شان و مقام او باشد نباید راهنما را ، با القاب دیگری به جز استاد ، آقا و راهنما صدا کنیم . رعایت احترام به دیگران باعث احترام به خود فرد می شود.
اما در مورد قسمت دوم صورت جلسه : آقای حسن طاوسی با تخریب بالا وارد کنگره شد . ایشان علاوه بر مصرف انواع مواد مخدر ، قدرت تحمل بسیار پایینی داشت . هنگامی که در جلسات حاضر می شدند بسیار کم حوصله ، پرخاشجو و بی تعادل بودند . حسن آقا به اتفاق من برای اولین بار در شعبه سلمان فارسی حاضر شد ایشان در ابتدای ورود به لژیون در جلسات به صورت منظم حاضر نمی شدند . از تعادل برخوردار نبودند و جلسات را بهم می ریختند . دو هفته بعد از ورود ایشان از کنگره رفتند . پس از آن خانواده، وی را برای ترک به کمپ منتقل کردند . بعد از خروج از کمپ دوباره به کنگره برگشتند . اما این بار با عزمی راسخ آمده بودند . این شروع مجدد همچنان ادامه دارد . همانگونه که همه عزیزان می دانند بیشتر وقت ایشان به خدمت در کنگره می گذرد . با همت ایشان سایت کنگره شروع بکار نمود و خدمات ایشان در نشریات و OT بر کسی پوشیده  نیست .

اعلام سفر مسافر حسن : با 15 سال تخریب کراک روش درمان DST داروی درمان OPIOM 10 ماه و 4 روز سفر کردم به راهنمای آقای صادق رضوانی مدت رهایی 5 سال و 17 روزآرزوی مسافر حسن : امیدوارم سال آینده تولد فرزند آقای مسلم شفیعی مرزبان محترم را جشن بگیریم .


سخنان مسافر حسن : برای رهایی که به تهران رفته بودم آقا امید از من خواستند در مقابل آقای مهندس این شعر را قرائت کنم :


چه خوش است حال مرغی که قفس ندیده باشد     چه نکوتر آنکه مرغی ز قفس پریده باشد

یک پرنده اسیر ، در اسارت متولد می شود ، رشد می کند و شاید در اسارت بمیرد . اما این صفت برای انسان وجود ندارد . چون مطابق وادی دهم صفت گذشته در انسان صادق نیست ، چون انسان جاری است . زمانی از لئوناردو داوینچی خواسته شد که خوبی و بدی را به تصویر بکشد . ایشان برای خوبی تابلویی از گروه کر کلیسا را کشیدند اما برای بدی نمی توانستند موضوع خوبی پیدا کنند . تا زمانی که یک فرد کارتن خواب را یافتند و ایشان را برای ترسیم بدی به منزل بردند . بعد از اینکه این فرد به حالت طبیعی برگشت . گفت : من شخص درون تابلوی زیبایی را می شناسم این فرد خود من است که زمانی در گروه کر اجرا می کردم .

این شرح حال خود من است . زمانی اعتیاد برای ما تمام زشتی ها را بوجود آورده بود من قابل تحمل نبودم و تعادل نداشتم و انواع مواد را تجربه می کردم . اما اکنون کنگره ، به من زندگی دوباره ای عطا نموده است . بر همین اصل ، پس از ورود به کنگره ، مبنای کارم را بر تغییر دیدگاه گذاشتم . در این سفر همسفران به من کمک زیادی کردند . راهنمای من آقا صادق ، حسن آقای رضوانی و امید عزیز در طول این سفر یار و همراه من بودند .

 کسی که یک مصرف کننده مواد مخدر را نجات دهد ،گام بزرگی برداشته و کمک راهنما در اصل پدر معنوی انسان است . من از شیره شروع کردم . پس از آن کرک ، شیشه و حتی کوکائین را تجربه نمودم . اگر مسیر کنگره در مقابل من قرار نمی گرفت ، شاید اکنون زنده نبودم . پس هر خدمتی که در این مسیر انجام می دهم ، در جهت حال خوش خودم می باشد .


ده ماه و چهار روز سفر کردم در طول سفر اول و اکنون نشریات کنگره را دنبال می کنم . تمامی سی دی ها و حتی کاست های آقای مهندس دژاکام را تهیه و گوش کرده ام . و آنها را خلاصه نویسی نموده ام . تمامی این موارد کلیدی در اختیار ما قرار می دهند ، که نگذارند ما از راه خارج شویم . دلم می خواست در این زمان شخص دیگری در کنار من حضور داشت اما نیست . وقت طلاست اگر داریم می آییم و وقت می گذاریم نباید زمان را از دست بدهیم . فرد مصرف کننده ای که اطلاعی از کنگره 60 و علم آن ندارد ، در قبال آن مسئولیتی ندارد . اما کسی که می داند اگر در عذاب باقی بماند مقصر خود اوست . اگر ما آموختیم که هیچ وگرنه روزگار به سختی به ما آموزش خواهد داد . فرصتها ناچیزند و ما باید به نحو احسن از آنها بهره بگیریم .

 آفتاب مصرف مواد مخدر غروب کرده ، اگر از نظر مالی هم توان مصرف مواد را داشته باشیم از لحاظ معنوی نمی توانیم یک مصرف کننده باقی بمانیم . بهترین راه برای درمان اعتیاد روش کنگره 60 می باشد . قبل از اینکه بقیه برای ما نسخه بپیچند بیایید خودتان این نسخه را بپیچید . امیدوارم همه مراحل را بخوبی طی نمایید .


سخنان مسافر حسن رضوانی :

حسن آقا تخریب بالایی داشت ایشان در سایر شهرها دوستانی برای مصرف مواد داشتند انواع بی تعادلی ها در ایشان مشاهده می شد . مرحوم پدر ایشان می گفتند : شما نمی دانید که نمی دانید . نمی فهمید که نمی فهمید . از خداوند متعال می خواهم همه آنهایی که در بند اسیرند ، نجات پیدا کنند .سخنان مسافر امید :

زمان در گذر است زمانی که حسن آقا به کنگره آمده بودند ، برای شروع سقوط آزاد در کنار ایشان به نیک آباد آمدم ، در طول مسیر ایشان از چراغ قرمز عبور نمودند و بدون توجه به صف جایگاه گاز برای پر کردن منبع گاز وارد پمپ گاز شدند . علاوه بر اینکه معذرت خواهی نکردند بلکه به دیگران فحاشی هم نمودند . اما اکنون کنگره باعث شده که خیلی اتفاقات مهمی برای ایشان بیفتد .

کار کنگره برای ایشان خیلی مهم بود برای مثال اتفاقی که برای حسن آقا افتاد اگر برای هر شخص دیگری که آموزش ندیده بود رخ می داد باعث سقوط وی می شد . بهترین ها را برای ایشان آرزو می نمایم هم برای خودشان و هم برای کمک راهنمای صبورشان .تایپ : مسافر جواد

عکاس : مسافر مرتضی

تهیه و تنظیم : نمایندگی نیک آباد

 


لینک های مرتبط: تولد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
علی نادعلیان شنبه 2 اردیبهشت 1396 23:21
قرخنده ومبارک باد این جشن باشکوه. حسن عزیز فرارسیدن پنجمین سال رهایی وازادیت از اعتیاد وورود به جایگاه ازادمردیت را به شما دوست عزیز وخانواده محترمتان وهمچنین راهنمای عزیزتان اقا صادق تبریک می گویم وبرای همه شما عزیزان ارزوی سربلندی وموفقیت دارم به ایجنت عزیز وبسیار دوست داشتنی اقا مهران هم تبریک می گویمو برای ایشان نیز ارزوی توفیق دارم
مسافر جواد شنبه 2 اردیبهشت 1396 13:24
جناب آقای طاوسی کمک راهنمای عزیز ، ورود شما به جرگه آزادمردان و پنجمین سالروز رهایی تان را تبریک عرض می نمایم . امیدوارم همیشه و در همه حال که خدمتگزار کنگره بودید باز هم در آینده شما را در جایگاههای بالاتر ببینیم .
سحر یاوری شنبه 2 اردیبهشت 1396 10:41
آنانی که کوه را از میان برداشتند،کسانی بودند که شروع به برداشتن سنگریزه ها کردند...
عرض تبریک خدمت آقای طاووسی بابت پنجمین بهار رهاییتان و تشکر بابت تمام خدمات صادقانه شما و تبریک خدمت راهنمای ارجمندتان و خانواده محترم شما.
سپاس از خدمتگزاران وبلاگ بابت انعکاس گزارش تولد به زیبایی..
اسدالله سعادت جمعه 1 اردیبهشت 1396 22:45


سلام اقای طاووسی،شما یکی از انسانهای،هستی که خداوند از بین میلیونها انسان انتخاب شدی قدر خودت را بدان


اسدالله سعادت جمعه 1 اردیبهشت 1396 22:42
باسلام اقای طاووسی شما یکی از بندگان خدایی،هستی که خداوند بین میلیون

سلام اقای طاووسی،شما یکی از انسانهای،هستی که خداوند از بین میلیونها انسان انتخاب شدی قدر خودت را بدان


علی رضوانی جمعه 1 اردیبهشت 1396 16:47
حسن غزیز تولدت مبارک امیدوارم همیشه خدمت گزار بمانی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic