خلاصه سی دی پیشگامان
سه شنبه 31 مرداد 1396 ساعت 05:56 | نوشته ‌شده به دست مریم رضوانی rezvani | ( نظرات )

خلاصه سی دی پیشگامان

استاد: آقای مهندس


در سیستم کائنات همیشه پیش گامان داشتیم و هستند و می آیند قوانین و اصول زندگی را برای ما مطرح کنند که می توانیم پیامبران الهی و انبیا را جز پیشگامان بگذاریم چون از طرف خداوند و با یک قوانین خاص آمدند که درست زندگی کردن و درست زیستن را به ما آموزش بدهند و پیامبران پیشگامانی هستند که در صور آشکار هستند و این کار را انجام می دهند.

                                        

ما تمام آموزشهایی را که داریم میبینیم و می دهیم برای این است که مقام انسانی خودمان را ارتقاء بدهیم. انسان مقام خاصی دارد که او را از حیوان جدا می کند. بعضی انسانها گاهی حاضر هستند کاری را انجام بدهند که همۀ انسانها نتوانند انجام بدهند، انسانهایی هستند که معلومات خودشان، دانش، علم، سرمایه و ثروت خودشان را در اختیار سایر انسانها قرار می دهند که این یک مقام انسانی والایی است و انسانهایی هستند که هرگز چنین کاری را نمی کنند حتی تا لحظه آخری که می خواهند از این جهان بروند! آنچه را که دارند مستحکم نگه می دارند و باورشان نمی شود باید همه را بگذارند و از این دنیا بروند.

پنهان کاری مطلبی است که باعث سقوط انسان می شود چون انرژی زیادی را از انسان می گیرد و کوچکترین غفلتی بکند انسان را رسوا می کند؛ مثلا یک هندوانه بزرگ را در حوض آب بیندازید روی آب است و مشخص است ولی اگر بخواهید هندوانه را زیر آب نگه دارید و پنهان کنید باید کلی انرژی مصرف کنید هندوانه را ببرید زیر آب و نگه دارید و هر چه زمان بیشتر بگذرد انرژی شما را بیشتر می گیرد و دست شما بیشتر خسته می شود.

پنهان کاری به سه شکل انجام می گیرد:

1-یک چیزی را پنهان کرده یا می کند و هیچ وقت قادر به عنوان کردن آن نیست و نمی تواند باشد.

2-انسان یک چیزی را پنهان کرده در مقطع زمان حال نمی تواند آن را عنوان کند ولی در آینده ممکن است بتواند عنوان کند.

3-انسان پنهان کاری می کند ولی لازم نیست پنهان کاری کند.

البته پنهان کاری می آید زیر مثلث جهالت که سه ضلع ترس، منیت و نا امیدی داشت و پنهان کاری می آید زیر ضلع ترس چون بابت ترس انجام می گیرد چون ممکن است مسئله منفی نباشد و عرفانی، شناخت و آگاهی باشد که اگر بخواهیم بر ملا کنیم در ذهن و افکار افراد تشنج و پریشانی پیش بیاید و صلاح می دانند پنهان کنند، پس یک سری پنهان کاری از ترس است ولی در جهت خیر.

آیا لازم است بعضی چیزها را پنهان کنیم؟

ممکن است لازم نباشد و بیهوده انرژی خودمان را مصرف می کنیم و باعث سقوط ما و ایجاد مشکلات می شود و کاملا باعث اذیت و آزار ما می شود؛ مثلا فرد دارد سفر می کند، قرص هم می خورد و به راهنمایش نمی گوید یا می روی خانه دوست یا فامیل خیلی هم گرسنه هستی، می گویند بفرما غذا می گوید نه غذا خوردم و کلی گرسنگی و عذاب می کشد یا پول نداری از دوستت می خواهی جدا شوی و باید کلی پیاده بروی و رویت نمی شود بگویی و پول بگیری و پنهان کاری می کنی یا پول خریدن تلویزیون بزرگ را نداری پنهان کاری می کنی که دارم و می روی قسطی می خری.

ما یک سری پنهان کاری هایی در زمان حال انجام می دهیم که اصلا لزومی ندارد و صدمه و ضرر می بینیم و این از کوچک ترین مسائل شروع می شود تا بزرگترین مسائل و اصلا لزومی ندارد دروغ بگوییم. با ایجاد این پنهان کاری انسانها همه زرنگند، هوشیارند، آگاهی، فهم و شعور دارند و اینگونه نیست که بتوانی سر همه انسانها را شیره بمالی و کلاه بگذاری و خیلی به راحتی دروغ انسانها بر ملا می شود ولی بعضی ها عادت کرده اند برای کوچکترین مطالب پنهان کاری می کنند که جز ضرر و زیان چیزی ندارد.

ما از صبح تا شب یک سری مطالب دروغ بیان می کنیم و غافل از این که انسان دروغگو کم حافظه است زیرا دروغ بر مبنای حقیقت و یک چیز راست بنا نشده؛ مثلا پیراهنی می خری 35000 تومان و چون این قیمت خریدی هر کس پرسید چند خریدی می گویی 35000 تومان حالا ممکن است رفیق بپرسد چند خریدی و بگویی 45000 تومان! پنج روز دیگر کسی دیگر بپرسد می گویی 75000 تومان! باز همان دوستی که گفتی 45000 تومان، می پرسد و می گویی 65000 تومان! چون بر مبنای حقیقت استوار نیست، هر دفعه یک قیمت را می گیرد و این پنهان کاری که لزومی ندارد برای ما اسباب زحمت می شود.

سر چشمه بتوان بستن به بیل     چو پر شد نتوان بستن به پیل

چشمه ای که باز شد با یک بیل می توانید جلویش را بگیرید تا منحرف نشود ولی اگر منحرف شد دیگر با فیل و شتر هم نمی توانید جلوی آب را بگیرید. پنهان کاری از یک نقطه کوچک شروع می شود و خودش را گسترش می دهد. من مادرم در کرمان فوت کرده بود همسایه ها می خواستند به خواهرم خبر بدهند، شوهر همسایه زنگ می زند به خواهرم می گوید مادرت مریضه و حالش خوب نیست، زنش می گوید چرا اینگونه می گویی و گوشی را می گیرد می گوید مادرت مرده، در این شرایط لزوم دارد کمی پنهان کاری انجام دهد و ذره ذره خبر بد بدهد و اینکه یک مرتبه خبر منفی را بدون مقدمه بگویی ممکن است قلبش بگیرد و اینجا باعث سقوط نمی شود و سقوط بار منفی با خودش دارد.

پیشگامان از اسم و لغت خودش نشان می دهد که گام یعنی قدم و پیش یعنی جلوی قدم بعضی ها گام بر می دارند و بعضی ها پیش گامان هستند و جلوی آنها قرار دارند. در سیستم کائنات همیشه پیش گامان داشتیم و هستند و می آیند قوانین و اصول زندگی را برای ما مطرح کنند که می توانیم پیامبران الهی و انبیا را جز پیشگامان بگذاریم چون از طرف خداوند و با یک قوانین خاص آمدند که درست زندگی کردن و درست زیستن را به ما آموزش بدهند و پیامبران پیشگامانی هستند که در صور آشکار هستند و این کار را انجام می دهند. پیشگامان چیزی نیست که مبحث آن کاملا بسته بشود بحثی بوده که از زمانی که بشر روی زمین حیات خودش را آغاز کرده بوده و ادامه دار هست البته به شکل ها و صور گوناگون و در سطوح مختلف داریم و پیشگامان هستند که باعث حرکت علم، گسترش انسان و برای اینکه مسیر درست را به انسان بیاموزند پس در تمام سطوح پیشگامانی داشتیم که یک قسمت بسیار عظیم از آن مربوط می شود به انبیا و اولیا در قسمت شناخت و تکامل انسان.

همانگونه که پیشگامان تمام سعی و تلاش آنها این است که ایجاد کنند، بسازند، انسان را هدایت کنند و مسیری را حرکت کنند که انسان به صراط مستقیم در بیاید و از علم استفاده کند و اینها در جهت خوبی ها و نیکی ها در حرکت هستند، یک گروهی هم هستند که در جهت مخالف هستند و می خواهند تخریب ایجاد کنند و در جهت از بین بردن خوبی ها است. حالا ممکن است در تمام سطوح و در لباس های مختلف باشد مثلا ممکن است در جهت علم و نیکی باشد ولی در جهت تخریب حرکت می کند؛ مثلا یک بیماری قابل درمان است نمی خواهند درمان شود، یک دارویی را می دهند که همیشه باید مصرف کند مثلا هفته ای چهار تا آمپول بزند و پولش 70-80-100 تومان است و ممکن است دارو و سیستمی باشد که خوبش کند ولی دارد مستمر از آن دارو استفاده می کند و در جهت دیگر حرکت می کند، ممکن است دو تا قرص کافی باشد، سی تا می دهد چون تولید و مصرف است.

شاخه ای که دارد تخریب و پنهان کاری می کند گاهی مخفی است یعنی به ظاهر در جهت مثبت دارد کار می کند و اعلام می کند مثبت، منزه و پاکم ولی در جهت تخریب کار می کند. پنهان کاری در جهات مختلف دائم در حال انجام کار خودش است و باید این را تشخیص بدهیم. ما داریم در جهت درمان حرکت می کنیم نیروی دیگری ما را باز می دارد حالا به صور آشکار و پنهان؛ مثلا شما درمان و خوب شده اید یا درحال درمان هستید، می روید خانه برادر و بساط منقل را می گذارد که بکشد، به تو می گوید ول کن حالا یک امروز با هم هستیم و خوشیم و بعد نکش! مثلا من در سفر تدریجی و درمان بودم و دوستم هم می دانست و با هم داشتیم غذا می خوردیم، گفت دهانت را باز کن و باز کردم یک حب شیره انداخت دهانم و خوردم چون او نمی خواست درمان بشوم، دوباره یک سری دیگر داشتیم غذا می خوردیم گفت دهانت را باز کن گفتم بده خودم می خورم و ازش گرفتم و فشار دادم زیر انگشترم و وانمود کردم که خوردم و سه چهار بار این کار را با من کرد و من نگه می داشتم، یک ماهی گذشت و درمان شده بودم و تمام حبه ها را در قوطی کبریت نگه داشتم و دوستم موادش تمام شده بود به من گفت نداری، گفتم دارم و بهش دادم، دو سه روز بعد گفت این شیره ها آشنا بود گفتم بله این شیره ها همان هایی هست که خودت پختی و دست پخت خودت است.

وقتی شما درجهت مثبت هستید دوست شما دوست ندارد به رهایی برسید و پنهان کاری می کند که شما را به مواد برگرداند چون خودش احساس کمبود می کند. پس همیشه یک نیروی مخالف در مقابل شما قرار دارد که می خواهد موفقیت و پیروزی شما را پائین بیاورد، ممکن است شخص هم لژیونی شما باشد؛ برای چه می گوییم دو نفر فامیل حق ندارند در یک لژیون باشند؟ چون اگر یکی خواست سقوط کند آن یکی هم با او سقوط نکند.

پیشگامان حرکتی را انجام می دهند که مثل ساختمان نیمه کاره است که باید بیاید ذره ذره به صورت کامل بشود. مسئله ای که مهم است نیرو، توان و قدرت ماست؛ قدرت سازندگی نه تخریب در جهت رسیدن به یک انسان نرمال و قابل قبول.

مسئله دیگر بحث آکادمی است که ما باید برای مسئله ای که در پیش داریم (اعتیاد) باید حتما اقدام به ایجاد آکادمی بکنیم یعنی تمام اعضاء کنگره 60 که وجود دارند همه این وظیفه بر گردنشان است باید این آکادمی و دانشگاه ایجاد شود برای اینکه به علم واقعی نزدیک شویم. در مورد اعتیاد، درمان در مسیر غلطی در سطح جهانی در حرکت است، آکادمی باید داشته باشیم که انسان را کاملا آلانیز کند، انسان را کاملا بشناسد، موادمخدر را بشناسد، آنچه را که ضد انسان است بشناسد و آنچه انسان را تخریب می کند بشناسد. مسیری که برای درمان اعتیاد در سطح جهانی است به نتیجه و تعادل نمی رسد، برای بیماری ها هم همین طور چون مقدار درمان انسان در مقابل بیماری ها مساوی است با مقدار شناخت انسان از این موجود. هر قدر که انسان را بشناسیم می توانیم درمان کنیم اگر نمی توانیم درمان کنیم به خاطر این است که انسان را نشناختیم، چون نصف بیشتر انسان را حذف کردیم تاریخ، صور پنهان، خدا، جهان پس از مرگ را حذف کردیم! وقتی با این دیدگاه نگاه می کنیم و دیدگاه الهی را از بین بردیم این شده انبوه بیماری ها.

ما باید دانشگاه را درست کنیم که این شناخت را به انسان منتقل بکند و در درمان اعتیاد بیست سال است موفق هستیم و راه درمان را به خوبی پیدا کردیم و به همراه درمان بیماریهای زیادی از بچه ها خوب می شود. علوم از یک نقطه شروع شدند و جدا شدند، گسترش پیدا کردند و باید برگردند به یک نقطه و ما وقتی به این قضیه می رسیم که به صور پنهان توجه کنیم، خدا را در نظر داشته باشیم و مسائل جهان ماورا را باور داشته باشیم.

آنچه بشر از روز ازل، قبل و بعد روز ازل در سیستم کائنات و حیات بوده همه در آرشیو حفظ و نگهداری می شود و موجود است مثل اینکه صحنه گذشته را با دوربین فیلمبرداری می کنید و آنجا که نگهداری می کنید می شود آرشیو و لوح محفوظ. انسان خیلی چیزها را ساخته و به وجود آورده ولی همیشه یک سری انسانهای خبیث و منفی بودند که آنها را از بین بردند یا می خواستند از بین ببرند یعنی همیشه چیزهایی که در حال سازندگی بودند یک جبهه مخالف در مقابلشان بوده و جلوی رشد و موفقیت آنها را می گیرد.

جهان در حال بهبود است و به صورتی حرکت می کند که انسانهای نیکو بیشتر شده اند، خیال نکنید جهان به طرفی حرکت می کند که نیروهای منفی زیاد شده اند در کل که ما بنگریم نیروی منفی و خبیثه پنهان هستند، نمی توانند خودشان را نشان بدهند و به ظاهر این کار را بکنند. حالا اجازه نمی دهند هر کس هر کار  خواست بکند اگر یک پلیس در آمریکا سیاه پوستی را بیخودی بزند ده دقیقه بعد عکسش در تمام اینترنت دنیاست حالا مثل قدیم نیست جلوی خیلی دیکتاتورها در سطح جهان گرفته شده؛ پس نگاه کنیم انسان در جهت مثبت دارد حرکت می کند و نیروهای منفی دارند روز به روز کاهش پیدا می کنند و تنها علتش یک موضوع است و آن فهم، دانایی و آگاهی انسانهاست یعنی در طول زمان ذره ذره در این مقطع انسانها از آن جهل و نادانی فاصله گرفتند و کمتر شده و در کل انسان رو به پیشرفت است.

نگارش: همسفر مریم

ویرایش: همسفر سحر

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های جهان بینی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
فاطمه پنجشنبه 2 شهریور 1396 06:10
تشکر از مریم عزیزبابت گزارش کامل وجامع
همسفر مریم چهارشنبه 1 شهریور 1396 11:01
عالی بود مریم عزیز ممنون از شما بابت نگارش سی دی بسیار استفاده کردم.
همسفر اکرم چهارشنبه 1 شهریور 1396 00:36
سپاس گذارم از زحمات شما خانم مریم عزیز .شاد و پرانرژی باشید
اسدالله سعادت سه شنبه 31 مرداد 1396 16:27
بسیار آموزنده بود تشکر
حسن طاوسی سه شنبه 31 مرداد 1396 16:26
تشکر و ممنون از زحمات کمک راهنمای محترم همسفر مریم رضوانی
همسفرسحر سه شنبه 31 مرداد 1396 11:57
سپاس از خانم مریم عزیز
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: