خلاصه سی دی هفته؛ کتاب
دوشنبه 20 شهریور 1396 ساعت 19:28 | نوشته ‌شده به دست سحر یاوری | ( نظرات )

خلاصه سی دی کتاب

استاد: آقای مهندس


ممکن است یک کتاب به شما حرفه‌ای بیاموزد، شما را از افسردگی بیرون آورد و یا دانش شما را در جهت خاص مورداستفاده قرار دهد که این‌ها در جهت مثبت است، کتابی هم هست که وقتی مطالعه می‌کنید شما را افسرده‌تر می‌کند یا شما را به طغیان درمی‌آورد و دست به جنایت می‌زنید، کتابی هم هست که خنثی است نه منفعتی دارد و نه ضرر؛


درخت هم صور آشکار دارد وهم صور پنهان؛ وقتی یک درخت را قطع می‌کنیم صور آشکار آن را از بین می‌بریم ولی ریشه که صور پنهان  درخت است می‌ماند بنابراین سال بعد سی شاخه دورتادور آن می‌روید. حال اگر بخواهیم علائم بیماری را از بین ببریم و صور پنهان آن را تشخیص ندهیم مدت یک سال پنهان است و بعد از یک سال مثل همان درخت از همه طرف بیرون میزند پس باید ریشۀ بیماری شناخته شود که برای اعتیاد هم صادق است.

استاد:

ما برای هر کتابی  ارزش قائل میباشیم اما کتابی که بتواند جسم و جان و نفس رو به موت آدمی را به حرکت دربیاورد و ظلمت را به نور تبدیل نماید بهای دیگری دارد که خود اکنون با تماس‌های تکراری مشاهده می‌نمایید.

ما به مکان‌هایی رفتیم و با روسای قبایل و اشخاصی که در این باب (مواد مخدر) بسیار پیشرفته بودند و از هرکدام از این گیاهان که به طریقی استفاده می‌نمایند سؤال کردیم. ابتدای امر فکر کردند که ما به جهت این سؤال می‌کنیم که خود مصرف می‌کنیم اما در این باب ما به دنبال مقدار و نوع مصرف آن بودیم، البته شما حتماً آگاه هستید که قدمت این داروها خصوصاً تریاک به زمان‌های بسیار قدیم می‌رسد که معمول‌ترین بوده و بعد از آن انشعاباتی صورت پذیرفته که به طرق گوناگون به مصرف می‌رسد. در این خصوص ما بایستی بگوییم که شاید در آینده بیدار شوندگان از خواب رفتگان بیشتر خواهد شد زیرا فقط در خصوص خود به کار نمی‌بردند بلکه برخی از حیوانات هم در کنار آن‌ها به آن مبتلا هستند ازجمله حیوانات اهلی که بابت باربری استفاده می‌نمایند. شما در این باب به کسانی که هرگز آنان را ندیده‌اید یاری‌ خواهید نمود. این مکتوب کتابی است که از نو نوشته می‌شود و با عقل و فکر جدید و بسیار تا بسیار واقعی است.

این آب شاید نتواند همه را سیراب کند اما از غرق شدن عده‌ای که می‌خواهند به نقطه‌ای از هستی وجود خویش برسند و جواب چراهای خود را بیابند کمک خواهد نمود. آن‌ها زنجیری خواهند شد مانند یک قایق نجاتی که از دیدن غرق شدن انسان‌ها به دوستان خود خبر می‌دهند که قایق‌هایی برای نجات ارسال نمایید، راهی تازه و قدمی تازه برای انسان‌های فکور و اندیشمندی که به بن‌بست حیات رسیده‌اند باز خواهد نمود.

این کتاب کتابی است که بسیار از اعماق وجود خود بیرون آمده و چون از وجود دل و قلب و جسم و جان رهاشده می‌تواند رهایی‌بخش بی‌شماری را فراهم آورد. ما بار دیگر پیروزی را تبریک میگوییم که قدمی درخواست الله برداشته اید و سپاس و شکری که آفریده از بنده نیاز نداشت اما شما بجا آورده‌اید، انشا الله که دیگران هم به‌سوی او بروند که همه‌چیز در صراط مستقیم شکل می‌گیرد. انشا الله همان می‌شود که بایستی بشود.

ما یک آموزگار بیش نیستیم و فرامین را به آنانی که بایستی برسانیم می‌رسانیم، به همین سبب میگوییم یک بلم کوچک می‌تواند پس از ساخته‌شدن یک روزی به یک کشتی و یا به قول شما یک ناو بسیار عظیمی تبدیل بشود زیرا آرامش جسم و جان کل وجودهایی که قابل باشند یا نباشند مهم می‌باشد، شما در مسائل خود در ابتدای ناآرامی‌های درون و بیرون قرارگرفته‌اید. اگر به سفرهای خود زیاد بیندیشید در خصوص مسائل خود به نتایج درون و بیرون مطلوب نخواهید رسید و این‌که ما میگوییم صبر یک کلمه واحد است اما توضیح دادیم که بدانید سفر خواهیم داشت بایستی تطابق انجام پذیرد.

 یکی از مسائل بسیار مهم برای ما نگاه کردن به الگوهای طبیعت است، در ماده که نگاه کنیم دارای سه اتم می‌باشد، یک اتم تشکیل‌شده از الکترون که بار منفی دارد، یک اتم پروتون که بار مثبت دارد و یک اتم نوترون که دارای بار خنثی است که این شامل همه‌چیز می‌باشد. کتابی خوب است که برای انسان منافعی داشته باشد و این منافع می‌تواند هم مادی و معنوی و هم روحی و روانی باشد.

ممکن است یک کتاب به شما حرفه‌ای بیاموزد، شما را از افسردگی بیرون آورد و یا دانش شما را در جهت خاص مورداستفاده قرار دهد که این‌ها در جهت مثبت است، کتابی هم هست که وقتی مطالعه می‌کنید شما را افسرده‌تر می‌کند یا شما را به طغیان درمی‌آورد و دست به جنایت می‌زنید، کتابی هم هست که خنثی است نه منفعتی دارد و نه ضرر؛

حالا چه کسی می‌تواند تشخیص دهد کدام کتاب خوب است؟ کسی که از گفتارها و نوشتارها جلوتر باشد یعنی علم و دانش بالاتر داشته باشد. شاید علم و دانش هم بالاتر نباشد ولی می‌تواند روی آن تمرکز کند و به نتیجه برسد. کتاب 60درجه دانش و اطلاعات را به انسان می‌رساند و انسان را از ظلمت و رو به موت بودن به نور می‌رساند، کتاب‌های آسمانی نیز انسان را از ظلمت خارج می‌کنند، پس در هر سطوحی هم کتاب، سایت، تلگرام، دوست، خانواده، پزشک، مهندس و... می‌تواند خوب و بد یا خنثی باشد.

حتی یک روش برای درمان بیماری‌ها خوب است و یک روش بیماری‌ها را بدتر می‌کند.پس باید روی تمام سطوح تفکر کنیم و هر مطلبی که در کتاب بود نمی‌توانیم بگوییم درست است؛ به این دلیل کتب الهی در رأس قرار می‌گیرند چون انسان‌ها را به راه راست هدایت می‌کنند و اگر کسی دیگر سوءاستفاده‌های دیگری از این کتب کرد به کتب ربطی ندارد، ممکن است از هر چیز یا موضوعی سوءاستفاده شود. تریاک، حشیش و کوکائین دارو بودند و در قدیم مؤثرترین و قوی‌ترین دارو تریاک بوده است.

مسئله‌ای که مهم است میگوییم سوءمصرف مواد مخدر، در قدیم یک سری از تریاک سوءاستفاده‌هایی کردند که تریاک به این شکل درآمد. امروزه یک سری افراد از داروهای اعصاب هم سوءاستفاده می‌کنند و بدون نسخه مرتب آن‌ها را مصرف می‌کنند که آن‌ها هم سوءمصرف است و تخریب‌هایی دارد. حتی گاهی اوقات به‌غیراز انسان‌ها به حیوانات هم می‌دادند که مقاومت آن‌ها در مقابل مواد مخدر خیلی ضعیف‌تر از انسان بود و اگر مواد به آن‌ها نرسد منجر به مرگشان می‌شود چون مواد شبه افیونی بدنشان خیلی قوی و نیرومند کار می‌کند و به همین خاطر اگر بدنشان زخم شود بدون مصرف دارو خوب می‌شوند. اصولاً مواد شبه افیونی در بدن انسان نقش خیلی مهمی دارد و در درمان اعتیاد بیشتر چون شاخه را می‌زنند و ریشه سر جای خود می‌ماند درمان قطعی نیست. کسانی که می‌خواهند تفکر کنند و جوابی برای چراهای خود پیدا کنند که چرا مواد مصرف می‌کنم و...تا زمانی که راه منطقی پیدا نکنند پاسخی نمی‌گیرند و اگر راه منطقی پیدا کردند باید جهان‌بینی درست داشته باشند تا به نتیجه برسند.کسانی که معتادند همه بد نیستند و خیلی از آن‌ها بسیار توانا و هنرمند بودند ندانسته وارد بازی اعتیاد شدند و در یک بن‌بست گیر افتادند، بنابراین وقتی این راه باز شد برای انسان‌های فکور و دانشمند بود که هزار بار تلاش کردند و به نتیجه نرسیدند. انسان که ممکن است خیلی ضعیف باشد شاید بتواند به یک مقام و جایگاه بلند برسد و این امکان برای هر انسانی نیست.

شما در مسائل خود یک موقع درون و برون را تشخیص نمی‌دهید. اگر بخواهید زیاد این‌طرف و آن‌طرف بروید به نتایج مطلوب نمی‌رسید و در آغاز سفر باید تمام تمرکزتان روی برنامه به درمان خودتان باشد و مسافرت‌ها ممکن است به شما آسیب برساند. مطلبی که امروز داشتیم مسئله‌ی کتاب بود و الگویی که از الکترون، نوترون و پروتون گرفتیم که همه‌چیز می‌تواند بار مثبت، منفی یا خنثی داشته باشد، بنابراین همه‌چیز به این سه گروه تقسیم می‌شوند. رسیدن به دریا و اقیانوس کاری ندارد اما اینکه چه طور در آنجا زندگی کنیم امر دیگری دارد. پی بردن به پشت پرده‌ی کائنات خیلی راحت است ولی چون تحمل آن سخت است جز تخریب چیز دیگری ندارد و فقط باید به فکر مطالب مکتب و کتاب آسمانی خودمان باشیم.

 

نگارش: همسفر سعیده (لژیون دوم)

تنظیم و ویرایش: همسفر سحر
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های جهان بینی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر رحمت شنبه 8 مهر 1396 23:26
با سلام .آموزنده بود .استفاده کردم .موفق باشید
فاطمه پنجشنبه 23 شهریور 1396 22:33
شکر شکر بابت خدمت عاشقانه9358
حسن پنجشنبه 23 شهریور 1396 10:49
خیلی ممنون از زحماتتون بسیار عالی و آموزنده بود واقعا استفاده کردم.
همسفر اکرم چهارشنبه 22 شهریور 1396 21:13
سپاسگزارم خانم سعیده عزیز بابت زحماتتون .
مریم همسفر مرتضی چهارشنبه 22 شهریور 1396 07:11
بسیارسپاسگزارم خانم سعیده عزیزم عالی بود
تشکر از استاد عزیزم خانم سحر بابت تنظیم و ویرایش
فرزاد سه شنبه 21 شهریور 1396 00:27
از همه کسانی که به نوعی در راستای درمان اعتیاد در کنگره 60به ویژه زحمت کشان شعبه نیک آباد کمال تشکر و قدردانی دارم انشاءالله زیر سایه شما عزیزان همه مسافران به درمان قطعی برسند
حسن طاوسی دوشنبه 20 شهریور 1396 20:34
خدا قوت
دست خدمتگزار کنگره 60 درد نکنه
ممنون از زحمات همگی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: