خلاصه سی دی هفته؛ ازدواج
سه شنبه 16 آبان 1396 ساعت 01:06 | نوشته ‌شده به دست مریم رضوانی rezvani | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

خلاصه سی دی ازدواج
دستور جلسه ازدواج برای اولین بار بود به دستور جلسات اضافه شد. ما بنا به نیاز افراد دستور جلسات را تنظیم می‌کنیم؛ اگر گروهی آداب معاشرت بلد نبودند دستور جلسه آداب معاشرت را می‌آوریم. دستور جلسات متعدد و متنوعی را می‌گذاریم که اطلاعاتمان بالا برود، این موضوعات باز بشود، همه مشارکت کنند و فراز و نشیب موضوع را بیان کنیم.

به‌طورکلی سن ازدواج رفته بالا از 23 سال به 30 و حتی 40 سال رسیده است.

انسان‌ها در مسئله ازدواج به سه گروه تقسیم می‌شوند. 1-کسانی که ازدواج‌کرده‌اند 2-گروهی که ازدواج‌کرده‌اند ولی جداشده‌اند یا متارکه کرده‌اند یا همسر فوت کرده است. 3-گروهی که ازدواج‌نکرده‌اند و در شرف ازدواج هستند.

در مورد کسانی که ازدواج‌کرده‌اند چند نکته ضروری است که باید مدنظر داشته باشیم چون زندگی کردن یک هنر است و انسان باید هنرمند باشد تا بتواند یک زندگی را حفظ کند، نکات بسیار ریز و بیش پا افتاده است که باعث نابودی زندگی می‌شود. مثل یک سد بزرگ که یک ترک کوچک بخورد؛ اون سد با آن عظمت را این ترک کوچک ویران می‌کند.

سرچشمه بتوان بستن به بیل چو پر شد نتوان بستن به پیل

زندگی را اوایل با مسائل و مشکلاتی که پیش می‌آیید می‌شود حفظ کرد ولی اواخر زندگی را نه. یکی از معجزات هستی این است که هیچ موجودی مثل موجود دیگری نیست حتی هیچ درختی شبیه درخت دیگری نیست یک درخت گیلاس شبیه هیچ درخت گیلاس دیگری نیست هر دو برگ‌دارند، گیلاس می‌دهند ولی شبیه هم نیستند. هیچ انسانی شبیه انسان دیگری نیست حتی دوقلوها. اثرانگشت هیچ انسانی شبیه اثرانگشت انسان دیگری نیست بنابراین در مسئله ازدواج چه کسانی که ازدواج‌کرده اندچه کسانی که می‌خواهند ازدواج کنند فکر نکنند می‌توانند کسی را پیدا کنند که شبیه خودشان باشد.

1-در مسئله ازدواج مهم‌ترین موضوع احترام گذاشتن است اصولاً انسان باید مؤدب باشد خیال نکنید بی‌ادبی یک‌جور قلدری است یا یک‌ذره شما در نقطه قوت قرار دارید می‌خواهید از این قضیه سوءاستفاده کنید پس احترام و ادب برای همهٔ انسان‌ها صادق است.

 2-مسئله بعدی رعایت بهداشت است که باید بین جنس مؤنث و مذکر باشد یک‌چیز که می‌تواند دو نفر را از هم دور کند رعایت نکردن بهداشت است.

هست از پی پرده گفت‌وگوی من وتو چون پرده برافتاد نه تومانی و نه من یک پرده، یک حجاب بین جنس مذکر و مؤنث وجود دارد، اگر پرده کنار رفت هیچ‌چیز نمی‌ماند. اگر بهداشت رعایت نشود هیچ‌چیز ته آن باقی نمی‌ماند. طرف بیرون می‌خواهد برود تمیزترین لباس‌ها را می‌پوشد در خانه و خانواده کثیف‌ترین شخص است. پس مسئله بهداشت حائز اهمیت است این مسئله بهداشت با ظاهرسازی فرق میکنه این مسئلهٔ بهداشت با پروتز کردن لب‌ها، با دماغ عمل کردن و گونه گذاشتن فرق میکنه. چیزی که باید زیبا باشِ کلام توست بیان توست نه دماغ تو

3-مسئلهٔ سوم مشارکت در زندگی است یک سری کارها را آقا انجام می‌دهد یک سری کارها را خانم انجام می‌دهد و این‌ها مکمل همدیگر هستند به همین دلیل میگویند همسر. این نیست که هر جی داری مال تو باشِ خانم هیچی. برده که نیاورده‌ای.از قدیم این مسئله بوده که خانم کارهای سبک را انجام بدهد آقا کارهای سنگین را انجام بدهد پس در تمام سطوح زندگی باید مشارکت باشد.

4-مسئلهٔ چهارم روی نقاط مشترک کار کردن است یک مثلث را در نظر بگیرید یک ضلع آن جنس مذکر. یک ضلع دیگر آن جنس مؤنث و ضلع پایین روابط فی‌مابین است که قاعدهٔ مثلث حساب می‌شود. هیچ انسانی شبیه هیچ انسان دیگری نیست وقتی دو نفر باهم زندگی می‌کنند باید روی نقاط مشترک کار کنند هر چه نقاط غیرمشترک بزرگ‌تر باشد این دوتا ضلع مثلث می‌آید بالا تا جایی که می‌شود خط صاف و دیگر مثلث از بین می‌رود. هر چه انسان ابله‌تر باشد روی نقاط غیرمشترک بیشتر کار می‌کند و هرچه انسان فهمیده‌تر باشد روی نقاط مشترک کار می‌کند وقتی روی نقاط غیرمشترک کارکنید یک کشور را به باد می‌دهید یک خانواده که هیچی. توی کنگره که همه به هم احترام می‌گذارند و حرمت نگه می‌دارند برای این است که روی نقاط مشترک کار می‌شود. درد مشترک اعتیاد است می‌خواهیم آن را درمان کنیم درد مشترک ندانستن یک سری اطلاعات است که روی آن کار می‌کنیم کسانی که در شرف مرحلهٔ ازدواج هستند یا ازدواج‌کرده‌اند باید ارزش‌هایی را برای هم قائل شوند. کاری که نباید بکنند جلوگیری از تخریب یکدیگر است همدیگر را خراب نکنند مخصوص جلوی دیگران. گاهی زن و شوهر همدیگر را تخریب می‌کنند هم در ظاهر هم در باطن. پیش آشناها و غریبه‌ها همسرش را تخریب می‌کند یا جلوی بچه‌ها همدیگر را خراب می‌کنند همهٔ این‌ها می‌شود شکاف. کلمهٔ طلاق را نباید به زبان بیاوری. وقتی همهٔ راه‌ها را رفتی جواب نگرفتی اون موقع بگو طلاق. طلاق آخرین راه‌حل است حتماً از این کلمه پرهیز کنید اصلاً به این کلمه فکر نکنید مگر در شرایط خاص. مسئلهٔ بعدی زورگویی و فحاشی است اگر ازنظر فیزیک زور بیشتری داری نباید کتک بزنی نباید فحاشی کنی.

 تونیکی می‌کن و در دجله انداز که ایزد در بیابانت دهد باز. اگر یک‌دندان بشکنی طبیعت کاری میانه که ده تا دندان توی دهانت خورد بشه دست بالای دست زیاد است.

. مسئله دیگر کوچک کردن یکدیگر در برابر فرزندان است وقتی پول‌داری ولی اعضای خانواده را در تنگنا قرار می‌دهی. پول مال تونیست این پول‌ها همه در دست‌تو امانت است.

 به حسنت نناز به تبی بند است به مالت نناز به یک‌شبی بند است

این سیستم طوری طراحی‌شده که هر عملی انجام بدهید عکس‌العمل هم دارد همه‌چیز دقیقاً روش حساب است ما بالای 150 بیماری روان‌تنی داریم همان موقع که به یک نفر سیلی زدید همان موقع سیستم عصبی خودت داغان میشِ. اگر خواستی گوش کسی را بگیری دور زمین بتابانی خودت هم باید با طرف بری. الله سریع الحساب همان لحظه که سیلی زدی همون لحظهٔ سمومی وارد بدنت میشه و اعصاب خودت بهم می‌ریزد روز قیامت حسابرسی میشه ولی در این دنیا هم حتماً ازت انتقام می‌گیرد.

مسئله بعدی در ازدواج این است که یک سری مسائل را سبک بگیریم در قدیم یک دست رختخواب و یک زیلو بود با یک چراغ نفتی یا فتیله‌ای.خانه هم یک اتاق از خانهٔ پدری را برمیداشتند. حالا می‌خوانند ازدواج کنند فرش، تلویزیون، یخچال فریزر و کلی تجهیزات می‌خوانند توقعات را پایین بیاورید تا ازدواج آسانتر بشود. مسئله بعدی تربیت بچه‌هاست بچه‌ها طوری بزرگ شده‌اند که همه طلبکارند بعضی‌ها نان ندارند بخورند ولی اتاق بچه، تخت بچه، سیسمونی آنچنانی می‌گیرند جشن دندان می‌گیرند از همه حرکتهای بچه فیلم می‌گیرند آنقدر بچه را لوس می‌کنند که بچه 16 سالش نشده یک شیره‌ای است. آقایون وخانم هایی که قصد ازدواج دارند برمیگردند به مثلث عشق. آن کسی که میخواد صددرصد ایده آل باشد امکان پذیر نیست چیزی که توی ذهن است با چیزی که بیرون است تفاوت دارد اگر حدودش را پیداکردید قبول کنید اگر می‌خواهید در کنگره ازدواج کنید منعی ندارد ولی اینجا مسئله اعتیاد مهم است مسائل دیگر به ما ربطی ندارد. مورد دیگری که در مسئله ازدواج وجود دارد این است که سخت نگیرید با حداقل شروع کنید با حرکت راه نمایان می‌شود. در مسئله عشق گفتیم حس، سایه و جاذبه از اضلاع مثلث هستند پس در مسئله ازدواج فقط سایه نیست سایه یک قسمت است مسئله بعدی حس شماست باید ببینید این حس را دارید یا نه. جاذبه هم بر مبنای حس فعال می‌شود نه بر مبنای سایه. چیزی که در ازدواج همه چیز را به سمت خودش جذب می‌کند حس است وقتی حس بود امواج. جاذبه را ساطع می‌کند وقتی امواج جاذبه را ساطع کرد افرادی این امواج رامیگیرند و به جلو می ایند تا یکی از انها انتخاب شود در پایان چیزی که نباید فراموش شود تقدیر هم در ازدواج نقش دارد.

نویسنده:همسفر اکرم(لژیون یکم)

تنظیم:همسفر مریم رضوانی
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حسن طاوسی چهارشنبه 17 آبان 1396 12:04
خدا قوت
خیلی عالی
حمید نیکبخت چهارشنبه 17 آبان 1396 11:13
سلام و خداقوت به همسفر محترم بابت تلاش در سایت کنگره و آرزوی توفیق برای ایشان.
اسدالله سعادت سه شنبه 16 آبان 1396 20:30
خیلی زیبا بود تشکر
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: