کارگاهای آموزشی خصوصی مسافران شعبه نیک آباد
چهارشنبه 17 آبان 1396 ساعت 07:37 | نوشته ‌شده به دست جواد جعفری | ( نظرات )

سه‌شنبه مورخ96/8/16 جلسه ششم  از دور پنجم  کارگاه‌های آموزشی خصوصی ویژه مسافران سفر اول و دوم با دستور جلسه "جشن گلریزان" با نگهبانی مسافر مسعود دبیری مسافر محمدحسین و استادی ایجنت محترم شعبه مسافر مهران رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود .خلاصه سخنان استاد :

خوشحالم که در جمع شما عزیزان بار دیگر جایگاه استادی را لمس می‌کنم امیدوارم در باب دستور جلسه امروز گه جشن گلریزان است و در کنار همدیگر جشن خوبی داشته باشیم .

ماسال قبل لژیون مالی کسی را نداشتیم ولی خوشبختانه امسال دو نفر در لژیون مالی عضو داریم یکی آقای اکبر قیام و دیگری آقای مسلم شفیعی که مرزبان شعبه نیز هستند و چند سالی است در این پست زحمت زیادی می‌کشند . لطفاً این دو عزیز را تشویق کنید .

در ادامه استاد فرمودند : امروز روز عمل کردن است و باید دین خودمان به کنگره را ادا کنیم . پرونده بیماری اعتیاد را دنیا رد کرده است ولی آقای مهندس دژاکام کار بسیار بزرگی در این راستا انجام داده‌اند و گفتند که این بیماری را می‌توان درمان کرد . اعتیاد از دریچه جهالت انسان وارد می‌شود و پولدار و فقیر نمی‌شناسد ، مهندس و دکتر و کارگر نمی‌شناسد و تخریب زیادی از خود بر جای می‌گذارد حتی بعد از مرگ نیز با افراد معتاد هست و در آن دنیا نیز گریبان گیر آنها خواهد شد .

ما باید بدانیم درمان اعتیاد کار ساده‌ای نیست دنیا در درمان اعتیاد عاجز مانده است ولی آقای مهندس دژاکام اعتیاد را به‌صورت قطعی در کنگره 60 درمان کرده‌اند که داریم می‌بینیم هر هفته یا هرماه چه تعداد رهایی از بند اعتیاد در شعب مختلف کنگره به ثبت رسیده است . اما هدف کنگره فقط درمان اعتیاد نیست بلکه رسیدن به تعادل از اهداف اصلی کنگره می‌باشد . افرادی که در سفر اول می‌مانند و به رهایی می‌رسند در سفر دوم احیا می‌شوند و کسانی که سفر دوم هم در کنگره ثابت‌قدم می‌مانند واقعاً در زندگی‌شان تغییرات مثبت و اساسی به وجود می‌آید که قابل وصف نیست و کاملاً متحول می‌شوند و این امر فقط با آموزش‌های ناب کنگره امکان‌پذیر است و ما با این آموزش‌ها پی به عظمت وجودی خودمان می‌بریم . بنده اعتقاددارم کنگره تغییراتی در زندگی افراد ایجاد می‌کند که این تغییرات بسیار عظیم هستند و افراد در اینجا واقعاً احیا می‌شوند .

کنگره یک سازمان مردم‌نهاد است که با کمک خود اعضا اداره می‌شود و وابسته به هیچ ارگان خاصی نیست ما در هر سازمانی نیاز به سه رکن داریم که اولین آن‌ها منابع علمی است دوم نیروی متخصص و سوم منابع مالی .

مطالبی علمی در کنگره همان سی‌دی‌ها ، نشریات ، کتب و آموزش‌هایی هستند که کمک راهنماها به ما می‌دهند و همچنین جزوات جهان‌بینی که بسیار مفید و کاربردی هستند و این‌ها همه جزء مطالب ناب کنگره هستند که در هیچ دانشگاهی شما نمی‌توانید مانند آن را پیدا کنید . دوم نیروی متخصص است که آن‌ها نیز ناب هستند که بدون هیچ چشم‌داشتی در کنگره خدمت می‌کنند و هیچ پاداشی نیز بایت کارشان دریافت نمی‌کنند مثل ایجنت ، مرزبان ، کمک راهنماها ، نگهبان ، استاد ، بخش OT ، نشریات و ... که همگی این عزیزان مانند چشمه جوشانی هستند که صادقانه در کنگره خدمت می‌کنند . سومین مورد که مهم‌ترین نیز می‌باشد منابع مالی است که از طریق خود اعضاء کنگره پرداخت می‌شود .

حالا اگر بخواهیم بگوییم کدام‌یک مهم‌ترند پاسخ چیست ؟

مادیات به معنویان قدرت می‌دهند و معنویات به مادیات جهت می‌دهند پس منابع مالی قدری مهم‌تر از بقیه هستند و قدرتشان بر دو مورد دیگر یعنی نیروی متخصص و منابع علمی چربش دارد امروز دنیا ، درماده است و مادیات اهمیت بسیاری در زندگی ما پیداکرده است وزندگی بدون پول می‌شود گفت ناممکن است .در کنگره هزینه نامه‌های OT ، آب ، برق ، گاز ، چای ، تلفن و ... از طریق سبد گردانی پرداخت می‌شود ولی احداث شعب و رهن و اجاره مکان خصوصاً در شهرهای بزرگ هزینه بالایی را می‌طلبد که نیاز به مساعدت شما عزیزان دارد و باید با کمک اعضای کنگره این‌گونه مسائل مالی را حل کنیم . به شرطی که هرکدام از اعضا به وظایف خود در کنگره عمل کنیم ابتدا باید بدانیم که این پول‌ها نه توسط شخص خاصی دزدیده می‌شود و نه هدر می‌رود بلکه درراه مناسب و برای خود کنگره هزینه می‌شود و نهایتاً برای احیای انسان‌های درراه مانده استفاده می‌شود . هزینه یک فرد رهاشده در کنگره 12 میلیون تخمین زده‌شده است که این هزینه‌ها واقعاً هم به چشم ما نمی‌آیند ما باید بدانیم که رایگان درمان نشدیم فرض کنین بخواهیم به مرزبان ، کمک راهنما ، نگهبان ، بخش OT  و ... پول بدهیم تا خدمت کنند آن‌وقت مشخص می‌شود که این 12 میلیون چگونه محاسبه‌شده است .

افراد در کنگره سه دسته‌اند : 1- آن‌هایی که می‌آیند و به رهایی نمی‌رسند دوم آن‌هایی که می‌آیند رها می‌شوند و می‌روند و سوم آن‌هایی که می‌آیند رها نیز می‌شوند و در سفر دوم نیز می‌مانند و خدمت می‌کنند برای رهایی دیگر مسافران که دسته سوم واقعاً به قوانین نانوشته هستی اعتقاددارند قانون کاشتن و برداشت کردن ما  در کنگره اول آموزش می‌گیریم ، درمان هم می‌شویم و بعد دین خودمان را به کنگره ادا می‌کنیم . هر چه به کنگره کمک کنیم چند برابرش در زندگی به ما برمی‌گردد پول چیز دوست‌داشتنی است ولی اگر درراه خوب هزینه کنیم و بخشش نماییم برکتش را در زندگی خواهیم دید در قدیم در زورخانه‌ها گل‌ریزان داشتیم که مبالغ آن خرج راههای خیر می‌شد و به آن دسته افراد در قدیم که گلریزان راه می‌انداختند جوانمرد اطلاق می‌شد و جوانمرد به کسی می‌گفتند که بدون هیچ چشم‌داشتی درراه خیر قدم بردارد و هزینه کند . اساس کارشان بر مبنای مثلث کنگره بود معرفت ، عدالت و عمل سالم .

در گلریزان فرد از مالش می‌بخشد و کار بسیار بزرگ و عظیمی انجام می‌دهد به‌گونه‌ای که غربی‌ها هنوز از این جشن در حیرت مانده‌اند امروز نیز ما جشن گلریزان داریم و می خواهیم همین کار عظیم را انجام دهیم و از مالمان ببخشیم آن‌هم از صمیم قلب و از عمق وجودمان . 


 


                                        در این مراسم مبلغ 40 ملیون تومان جمع آوری گردید .


عکاس : مسافر حبیب الله

تایپ : مسافر جواد

تهیه و تنظیم : وبلاگ نمایندگی نیک آباد


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاههای آموزشی خصوصی مسافران،

برچسب‌ها: جلسات جهان بینی،

لینک های مرتبط: کنگره 60 نیک آباد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر رحمت یکشنبه 21 آبان 1396 06:11
سلام.تبریک به کسانیکه در این جشن بزرگ شرکت کردند.مشتاقم تشکیل دانشگاه کنگره را ببینم.
همسفرسحر پنجشنبه 18 آبان 1396 11:12
تشکر از ایجنت محترم بابت سخنان بسیار پر محتوا، واقعا لذت بردم.
سپاس از خدمتگزاران وبلاگ بابت انعکاس جشن باشکوه
مسافر مسعود ضیایی پنجشنبه 18 آبان 1396 08:42
خدا قوت و خسته نباشید خدمت ایجنت محترم اقا مهران و کلیه عزیزانی که در این جشن شرکت کردند
همسفر فاطمه چهارشنبه 17 آبان 1396 18:01
شکر شکر شکر وخداقوت خدمت ایجنت شعبه وتبریک به کلیه مسافرین که در جشن گلریزان واقعا گل کاشتند.امیدوارم خیر وبرکت به زندگی شان برگردد.
lمسافرمرتض رضوانی چهارشنبه 17 آبان 1396 17:28
خدا قوت خدمت ایجنت محترم وهمه ی عزیزانی که دست به دست هم دادند که چنین جشن باشکوهی برگزار گردد دستانتان پرتوان
حمید نیکبخت چهارشنبه 17 آبان 1396 12:52
سلام، تشکر از استاد جلسه و خداقوت به نگهبان و دبیر. سپاسگزاری از دوستانی که با کمکهای مالی خود، کنگره را در ره رسیدن به اهدافش یاری می نمایند. بخشیدن کار عظیمی است که لازمه آن بینش و آگاهی است و خدا را شکر که اعضاء کنگره با کسب آگاهی، فضایل و ارزشهای انسانی را احیاء کرده و آنها را به دیگران نیر می آموزند. در پایان فراموش نکنیم که "دستانی که کمک میکنند مقدس تر از لبهائی هستند که دعا میکنند"
همسفر فاطمه چهارشنبه 17 آبان 1396 12:06
تبریک به تمام مسافرین که تو جشن گلریزان گل کاشتند.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: