خلاصه سی دی پرسش و پاسخ
چهارشنبه 24 آبان 1396 ساعت 11:22 | نوشته ‌شده به دست مریم رضوانی rezvani | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق

 سی دی پرسش و پاسخ از آقای مهندس

اگر در صراط مستقیم حرکت کنیم به ارزش‌ها بپردازیم و از ضد ارزش‌ها دوری‌کنیم آن موقع به نتیجه می‌رسیم به آسایش و آرامش می‌رسیم آن موقع راه برای ما هویدا می‌شود ولی راه را باید خودت بروی و با حرکت راه نمایان می‌شود و همه‌چیز را باید خودش تجربه کند برای اینکه آموزش پذیر شود چه‌کار باید کرد؟ اگر از آموزگار آموختی که آموختی اگر نیاموختی از روزگار خواهی آموخت روزگار معلم خوب و خشنی است.


دفعه‌ی قبل در مورد معنویت صحبت کردیم و اینکه اسامی به‌تنهایی کاری را انجام نمی‌دهند ولی ممکن است از این اسامی سوءاستفاده‌هایی بشود. همان‌طور که شما می‌روید یک ادکلن می‌خرید هم اصل‌دار و هم بدل. در معنویت هم اصل وجود دارِ هم بدل چیزی که مهم است هر چیزی را برای کار خاصی ساخته‌اند ادکلن برای این است که به پیراهن بزنی بوی خوش بدهد نمی‌شود ادکلن را به تن کرد و پوشید باید ادکلن کار خودش را انجام بدهد پیراهن کار خودش را انجام بدهد اتومبیل کار خودش را انجام دهد مسائل عرفانی و معنوی هم کار خودشان را انجام بدهد با کمک معنویت نمی‌شود کسی را که سواد ندارد را باسواد کرد. با معنویت نمی‌شود کنکور قبول شوی باید درس بخوانی تا کنکور قبول شوی. از طریق معنویت و عرفان نمی‌شود یک معتاد را خوب کرد بعضی‌ها بانام ائمه اطهار و از اسامی آن‌ها سوءاستفاده می‌کنند که معتاد را ترک بدهند مثل ابوالفضل درمانی. هر چیزی باید راه و مسیر خودش را برود که ما بیشتر این راه و مسیرها را اشتباه می‌رویم از پیراهن انتظار ادکلن داریم از ادکلن انتظار پیراهن. اگر در صراط مستقیم حرکت کنیم به ارزش‌ها بپردازیم و از ضد ارزش‌ها دوری‌کنیم آن موقع به نتیجه می‌رسیم به آسایش و آرامش می‌رسیم آن موقع راه برای ما هویدا می‌شود ولی راه را باید خودت بروی و با حرکت راه نمایان می‌شود و همه‌چیز را باید خودش تجربه کند برای اینکه آموزش پذیر شود چه‌کار باید کرد اگر از آموزگار آموختی که آموختی اگر نیاموختی از روزگار خواهی آموخت روزگار معلم خوب و خشنی است.

1-اگر شخصی پیمان وادی هشتم را بسته باشد ولی در یک سری کارها پیمان‌شکنی کرده باشد این شخص باید چه کند؟ باید سعی و تلاشش را ادامه دهد.

2- آیا هر آنچه در خواب می‌بینیم همان هستیم مثلاً در خواب می‌بینیم فقیر هستیم در خرابه‌ها زندگی می‌کنیم چه‌کار باید بکنیم همیشه از اینکه در جهان‌های بعدی این‌گونه باشم نگرانم؟ اگر انسان در صراط مستقیم باشد و به خدا توکل داشته باشد جای نگرانی کمتر می‌شود هر چه ایمان قوی‌تر باشد انسان را آسوده‌تر می‌کند ایمان به صحبت و حرف نیست باید عمل کنی هیچ‌وقت انسان به نقطه‌ای نمی‌رسد که در او آشوب ایجاد نشود این در خلقت بشر است ولی باید به خدا توکل کنیم. تنها راه آن حرکت در صراط مستقیم است که ما به آن تزکیه و پالایش میگوییم.

 

3–اثر قرص فرولازین روی کبد را چگونه درمان کنیم؟ این قرص از کولیت اوستراسی است که برای بیرون‌روی و خونریزی است روزی 7-8 تا استفاده می‌شود ولی شما با متخصص خود صحبت کنید.

4-می‌شود ذره‌ای در مورد هفت کالبد صحبت کنید؟ بزرگان معتقدند همان‌طور که سبعه سماوات داریم انسان هم هفت کالبد دارد که هرکدام را از دست بدهد نوبت کالبد بعدی می‌رسد. به خاطر این است ما وقتی خودکشی می‌کنیم نمی‌توانیم خود را از بین ببریم چون فقط کالبد اولی را از بین برده‌ایم کالبدهای بعدی هنوز هستند.

5- راجع به صور پنهان توضیح دهید؟ همان اتفاقاتی که در صور آشکار هست در صور پنهان هم هست این‌ها اثر متقابل دارند دنیا مزرعه‌ی آخرت است آخرت هم مزرعه‌ی دنیاست این‌ها روی‌هم اثر دارد ما خیال می‌کنیم در پنهان و لایه‌های زیرین مخفیانه کاری را انجام می‌دهیم این در صور پنهان خودش را نشان می‌دهد.

6-نام هفت کالبد در انسان چیست؟ ما هفت کالبد را نمی‌توانیم رؤیت کنیم اصلاً انرژی‌تان را روی آن نگذارید فقط در همین حد بدانید غیر از جسمی چیزهای دیگری هم هست فقط به تزکیه و پالایش بپردازید و بدانید اگر مردید یک حیات دیگری هم هست و هر کاری انجام می‌دهید باید جوابگوی آن باشید.

7-چه‌کار کنیم صدای روحمان بلندتر از جسممان باشد؟ (تو اول بگو باکیان زیستی، من آ نگه بگویم که تو کیستی) تو اول مشخص کن روح چی هست منظورت از صدای روح چی هست تا بعد مسائل دیگر روشن شود اگر روح را از صور پنهان بدانیم باید جسم در صراط مستقیم قرار بگیرد تا روح پالایش شود این‌ها همه به رفتار و کردار ما بستگی دارد.

8- دعا کردن برای دیگران چه فایده‌ای دارد؟ دعای پدر و مادر در حق فرزند و دعا کردن در حق دیگران اثر خیلی خوب و نیکویی دارد.

9-ترولانس چیست و چگونه محاسبه می‌شود؟ یک ترازو دیجیتالی را در نظر بگیرید با منفی دو درصد یعنی صد کیلو بار را یا 98 کیلو نشان می‌دهد یا 102 کیلو بعضی چیزها را دقیق نمی‌شود اندازه زد.

10-من از نوشتارها و گفتارها جلو نیستم چگونه بفهمم فلان نویسنده یا کتاب برای من مفید است یا نه؟ اگر کسی از نوشتارها جلوتر نباشد نمی‌توانند به صحت‌وسقم آن‌ها پی ببرد اگر کسی به شما چیزی گفت فوری آن‌ را نپذیرید با چند نفر مشورت کنید.

11-زندگی انسان پر از فراز و نشیب است و بارها گفته‌شده صبر می‌تواند سلاحی باشد برای عبور از این مرحله. با چه وسیله‌ای می‌توان اندوه، غم، فشار، ناراحتی و غم از دست دادن‌ها را کم کرد؟ گاهی اوقات ما مفهوم صبر را نمی‌فهمیم صبر فقط گذشت زمان نیست شما اگر بخواهید گندم بکارید با صبر به گندم می‌رسید اما نیاز به آبیاری و کود و سم‌پاشی دارد پس صبر فقط گذر زمان نیست با این صبر کردن باید کارهایی همراه باشد تنها چیزی که می‌تواند فشار روحی را کم کند افزایش معرفت، آگاهی، تزکیه و پالایش است.

12-خواب روز برای سفر اولی‌ها مفید است یا نه؟ به اعتقاد من چیزی به نام خواب روز نداریم خواب فقط برای شب است.

13-کسی که با اشتباهاتش راه را برای ورود شیاطین و اجنه به زندگی بازکرده چطور می‌تواند آن را جبران کند و به زندگی عادی برگردد؟ مثلاً یک نفر می‌رود پیش دعانویس و به دعانویس اجازه می‌دهد نیروهای منفی و شیاطین را وارد زندگی‌اش کند یا در جلسات احضار روح شرکت می‌کند و آن‌ها را وارد حریم زندگی خودش می‌کند تنها کاری که می‌شود کرد بازگشت از این راه است و به صراط مستقیم وارد شود به خدا توکل کند و توبه کند.

14-برای هدایت انرژی از چاکراه های تحتانی به فوقانی چه‌کار باید کرد؟ در مورد چاکراه ها اطلاعاتی داشته باشید ولی همه‌ی راه‌ها به روم ختم می‌شود چاکراه ها وجود دارد فقط تزکیه و پالایش این‌ها را خودبه‌خود درست می‌کند این اطلاعات را داشته باشید ولی به دنبال عملی کردن آن‌ها نباشید.

15-در مورد مواد مخدر جدید در بازار توضیح دهید؟ هیچ لزومی ندارد شما بدانید الآن چه موادی در بازار است.

16-وقتی کسی را دوست داری ولی حس عصبانیت و ناراحتی را نمی‌توانی فراموش کنی باید چیکار کنی؟ باید این‌قدر ادامه بدهی تا خودش خسته شود.

17-شما در کتاب 60 درجه در مورد تیبر الکل خودتان صحبت نکردید در آن زمان مصرف الکل را چگونه درمان کردید؟ تبدیل چند مصرف به یک مصرف کار سختی نیست من تریاک و الکل بود تریاک را نگه داشتم و الکل را قطع کردم الکل را یک‌مرتبه حذف کردم.

18-خواست ازدواج است ولی پیش نمی‌آید چه‌کار کنم؟ این‌یک اپیدمی در ازدواج است سن ازدواج به‌طورکلی برای خانم‌ها و آقایان بالا رفته است متارکه هم زیاد شده است که این برای ما مسئله‌ی خوبی نیست.

19- چه‌کار کنیم دانای ما به دانایی مؤثر تبدیل شود؟ باید معرفت و عمل سالم داشته باشید وقتی معرفت پیدا کردی ذره‌ذره عمل سالم هم انجام می‌دهی و دانایی به دانایی مؤثر تبدیل می‌شود.

20-معنی کائنات چیست؟ مجموعه‌ی صور آشکار و صور پنهان تمام هستی را میگوییم کائنات.

21-درباره‌ی برزخ توضیح دهید؟ یک مرز بین دو موضوع را میگویند برزخ. مثلاً مرز بین دریای شیرین و دریای شور را برزخ میگویند وقتی انسان می‌میرد وارد عالمی می‌شود به نام برزخ.

22-وقتی حس آلوده است چه‌کار کنیم؟ باید تمرین کرد تلاش کرد تا ذره‌ذره حس عوض شود.

23-اگر مسائل شخصی سبب شود شخص بعضی جلسات را به کنگره نیاید یا دیر برسد آیا راهنما باید با خشونت با او رفتار کند؟ مسائل شخصی نباید مانعی برای درمان باشد درمان در رأس امور قرار دارد. راهنما اگر عصبانی شود ایرادی ندارد.

24-آیا نماز باعث آرامش می‌شود؟ اگر نماز بخوانی و به آن عمل کنی حتماً جزء تزکیه و پالایش به‌حساب می‌آید به شرطی که در صراط مستقیم حرکت کنی. نام الله باعث می‌شود نیروهای منفی از انسان دور شود.

25-کسی که در خواب حواس ظاهری‌اش خاموش نمی‌شود چه‌کار باید بکند؟ خواب چند مرحله دارد اول خواب سبک است تا بعد به مرحله‌ای برسد که عمیق شود باید به عمق خواب وارد شوید.

26-اگر ما از روز ازل همه بوده‌ایم و با پروردگار پیمان بسته‌ایم پس چرا تعداد جمعیت کره ء زمین طی قرن‌ها افزایش یافت در قدیم کجا بودند؟ خزانه‌ی خداوند خیلی بزرگ است آن روز ما نمی‌دانیم ذخیره‌ی خداوند چقدر بوده است همه این افراد را یک‌مرتبه نمی‌فرستت بنا به ظرفیت ذره‌ذره می‌فرستد.

27-کسی که بعد از سفرش دچار بیماری می‌شود یعنی سیستم ایکس آن فرد خوب راه نیفتاده درصورتی‌که ازنظر خود و راهنمایش سفرش را خوب انجام داده و شربتش را سروقت و به‌اندازه خورده است؟ همه‌چیز را که سیستم ایکس درست نمی‌کند یک مقدار هم جهان‌بینی است صفت گذشته در انسان صادق نیست چون جاری است ممکن است خوب شود ولی بعداً تغیر کند خطر همیشه در کمین است.

28-من چند بار شمارا خواب می‌بینم برای من برگه‌ای امضاء می‌کنید ولی دیشب خواب دیدم شما از من ایراد گرفتید این یعنی اینکه من راهم را درست نرفته‌ام؟ اگر ایراد گرفته‌ام شاید درست نرفته‌اید.

29-من به شما خیلی ایمان‌دارم چون بارها خواب می‌بینم. شما باید به خدا ایمان داشته باشید من فقط معلم شما هستم.

30-وقتی‌که نقطه تحمل کم می‌شود و سیستم عصبی ضعیف می‌شود چه‌کار باید کرد؟ برای بالا رفتن نقطه تحمل دائماً باید تمرین کرد.

31-چه‌کار کنیم بعد از رهایی از بی‌حالی و بی‌انگیزگی بیرون آییم و تحرکمان بیشتر شود؟ اگر خیالی باشد این بستگی به زاویه‌ی دید تو دارد و زاویه‌ی دید تو بستگی به معرفت تو دارد و معرفت با عمل سالم کامل می‌شود مثبت نگر باش و فعالیت کن تا به نتیجه برسی.

32- اگر امکان دارد در مورد حس ششم توضیح دهید؟ انسان‌ها پنج حس شناخته‌شده دارند یکسری اتفاقات می‌افتد که مربوط به حس‌های پنج‌گانه نیست اسمش را گذاشتند حس ششم. حس ششم مترجمی است بین پنج حس ظاهر و باطن.

در پایان آقای مهندس فرمودند این جواب‌ها فی‌البداهه بود ممکن است جواب‌های بهتری هم داشته باشد.

نویسنده: همسفر اکرم (لژیون یکم)

تنظیم: همسفر مریم (لژیون چهارم)

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های جهان بینی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مریم همسفر داوود سه شنبه 30 آبان 1396 08:45
خداقوت خدمت خانم اکرم عزیز
مریم همسفر مرتضی شنبه 27 آبان 1396 11:09
بسیار عالی بود ممنون از خانم اکرمعزیز
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: