خلاصه سی دی های آموزشی؛ مروارید
چهارشنبه 1 آذر 1396 ساعت 12:57 | نوشته ‌شده به دست مریم شفیعی | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

  خلاصه سی دی مروارید از آقای مهندس

 ما میدانیم که بعضی اوقات قبول بسیاری از مسائل به جهت اینکه فکر بر این بوده که درست بوده و حال آنطور نبوده مانند آنکه انسان به تصور لوءلوء یا مروارید وارد بحر و یا اقیانوس بشود اما با کمال تأسف کف آن را از حیوانات خوفناک ببیند این هم اتفاقی است که در زندگی برای ما بسیار رخ میدهد

آقای مهندس قبل از اینکه صحبت‌های خود را شروع نمایند، فرازهایی از 29/11/84 را برایمان فرمودند
لک‌لکی بود با یک روباهی، این دو باهم دوست بودند  آقا روباهِ لک‌لک را دعوت می‌کند برای ناهار منزلش، لک‌لک قبول می‌کند و می‌آید خدمت آقای روباه و روباه یک شوربا یا یک آشی درست می‌کند، وقتی می‌خواهد غذا را سرو کند غذا را می‌ریزد توی یک سینی سفالی و قشنگ و راحت می‌خورد و لک‌لک هر کاری می‌کرد و نوک می‌زد هیچ غذایی نمی‌توانست بخورد؛ آن روز گرسنه ازآنجا خداحافظی کرد و تشکر و قدردانی کرد و رفت. 
چند وقت که گذشت لک‌لک روباه را دعوت کرد برای صرف ناهار و یک شوربا درست کرد و لک‌لک تمام غذا را ریخت توی یک کوزه‌ای که گردن‌درازی داشت و گذاشت جلوی روباه و گفت میل کنید. 
نوک خودش خیلی بلند بود و نوکش را می‌کرد توی کوزه و به‌قدر کافی آش می‌خورد ولی روباه که پوزه‌اش نمی‌رفت توی این کوزه تنگ ، راه دیگری هم بلد نبود، آن روز روباه گرسنه ازآنجا رفت.
این قصه را گفتم که اکثر ما این کار را انجام می‌دهیم  این کار را با دوستان، فامیل  و اعضای خانواده انجام می‌دهیم و کار خیلی عادی هست و به شکل‌های مختلف  دعوت می‌کنید برای ناهار خانه‌تان و هزار زخم‌زبان به او می‌زنید.  این کاری هست که اکثر انسان‌ها درگیر آن هستند؛ و این قضیه دقیقاً همین‌طور است؛ یعنی چه؟  یعنی کسی را دعوت می‌کنند و این‌جوری توی یک سینی صاف سفالی غذا می‌ریزند برای او نمی‌تواند استفاده کند او هم همین بلا را سر او می‌آورد.
اگر ماکسی را دست‌کم نگیریم، هیچ‌کس نخواهد گرفت، اگر ما به هیچ‌کس کمک نکنیم، هیچ‌کس به ما کمک نخواهد کرد، هر کاری بکنیم به خودمان برمی‌گردد این‌یک قانون هست در کائنات و طبیعت،روباه خیال می‌کند که حیله‌گر است و زرنگ، او لک‌لک را دعوت کرده و تمام تشریفات را به‌جا آورده ولی کاری کرد که او نتواند غذا بخورد. 
ماهم خیلی کارها را انجام می‌دهیم ولی جوری برنامه‌ریزی می‌کنیم که بتوانیم ضربه خودمان را بزنیم ولی آگاه باشید که آن ضربه هیچ‌وقت وارد نمی‌شود و دقیقاً برمی‌گردد به خود شخص.
استاد می‌گوید: میدانم که دلت تنگ‌شده، از این‌که برای ما هم دعا کرده‌ای شکرگزاریم  و امید فراوان داریم به جهت باز شدن کامل گره‌ها و آغاز عمل سالم و گروهی که نتیجه آن به امید پروردگار بی‌نظیر خواهد شد.
دعا یعنی، درخواست از خدا، که معمولاً به آن دعا میگویند. خدا گفته که مرا صدا بزنید، درخواست کنید تا اجابت کنم خواسته‌های شمارا، ولی دعا هم همین‌جوری نیست یک حساب‌وکتاب ظریفی هم‌ دارد و یک تعریفی هم دارد. 
اولاً وقتی می‌خواهی با خداوند صحبت کنید می‌توانید خیلی راحت با خداوند صحبت کنید، درخواستی که دارید در جهتش تلاش و کوشش بکنید.دوم خواسته‌ات منطقی و عقلانی باشد. 
گاهی یک‌چیزی را دعا می‌کنی ولی ممکن است کاملاً به ضرر ما باشد ولی خداوند می‌داند که اگر بپذیرد به تو ضرر می‌رسد، بعد هم باید خواسته‌ات منطقی باشد.
خواسته را میگویند دعا، اگر شما دعا کنی که کسی بمیرد این دیگر دعا نمی‌شود و می‌شود نفرین، پس یکی باید حقیقی باشد و در راهش تلاش کنی و تجسم بکنی و دائماً تکرارش کنی و ایمان کامل داشته باشی، اگر در جهت دعا حرکت نکنی قدر مسلم این اجابت نمی‌شود.
استاد می‌گوید: امید فراوان داریم به جهت باز شدن تمام گره‌ها و آغاز عمل سالم، گره‌ها یعنی مسائل و مشکلاتی که در زندگی روزانه ما هست ما براثر یکسری حرکت‌هایی که حساب‌شده نبوده حالا برحسب تقدیر یا خواست خودمان، گره‌هایی در زندگی‌مان خورده که این‌ها گره است، وقتی کسی مصرف‌کننده مواد مخدر می‌شود، این گره است، کسی که دائم سیگار می‌کشد این سیگار کشیدن گره است. وقتی این گره‌ها باز شود آن موقع آغاز عمل سالم است؛ این گره‌ها وجود دارد و تا آن موقع که این گره‌ها وجود دارد، عمل سالم خیلی مشکل است باوجود گره‌ها عمل سالم می‌شود انجام داد ولی سخت‌تر است.
استاد: گروهی که نتیجه آن امید پروردگار، بی‌نظیر خواهد شد؛ این مال سال ۸۴ است یعنی ۱۲ سال پیش گروه هم منظور همین درمان و گروه خودمان است.

استاد: ما میدانیم که بعضی‌اوقات قبول بسیاری از مسائل به جهت اینکه فکر بر این بوده که درست بوده و حال آن‌طور نبوده مانند آنکه انسان به تصور لوءلوء یا مروارید وارد بحر و یا اقیانوس بشود اما باکمال تأسف کف آن را از حیوانات خوفناک ببیند این هم اتفاقی است که در زندگی برای ما بسیار رخ می‌دهد 
بعضی چیزها را چنین تصوری داریم و خیال می‌کنیم که چیز دیگر است اما این‌یک داستان دیگر است چون انسان یک پیچیدگی‌هایی خیلی خاصی دارد لایه‌های زیرین انسان صور پنهانی دارد که استخراجش خیلی مشکل و سخت است.
استاد: در تمام حیات همیشه یک نفر بایستی پیدا بشود که ارابه یا دهانه اسب را بخواهد به میل خود به هر سو بچرخاند اما انسان مانند همان کافرانی هست که ظاهر خود را مسلمان می‌پندارد، حالا این را چند جور می‌شود تعبیرش کرد یک تعبیر اینکه در هر حیاتی یک نفر هست که به هر طرف می‌چرخاند و هدایت می‌کند و ممکن است بچرخاند این دهانه را و تخریب ایجاد کند کافر یعنی کسی که پنهان می‌کند، ظاهرش مسلمان است اما باطنش نه! روابط ما انسان‌ها نیز هم صور پنهان دارد و هم صور آشکار چه در روابط دوستانه چه درمهمانی هایمان که خیلی وقت‌ها متوجه این‌ها نمی‌شویم چراکه انسان دارای پیچیدگی‌های زیادی است. 
بک جایی در کتاب می‌گوید: ما ایمان آوردیم، می‌گوید نه شما اسلام آوردید،  اسلام آوردن باایمان آوردن دوتا است. اسلام آوردن هیچ کاری ندارد و کار بسیار عادی و راحتی است و تشریفات خیلی خاصی را هم ندارد شهادتین را میگویند ولی ایمان چی؟ ایمان یعنی انجام عمل سالم و ارتباطات.

ما اکثراً اسلام آورده‌ایم؟ پس این دوتا موضوع است  ظاهرش اسلام است ولی ممکن است باطنش چیز دیگری باشد و پنهان کند.
استاد: گردباد را فراموش نکن ما بایستی به کار بزرگی بیندیشیم که نیستان به یاری ما خواهند آمد تا پایه‌های این بنای عظیم را بنا بگذارند این بنای عظیم اشاراتی به آکادمی یا دانشگاه است.
کنگره مثل گردباد است یک فضای خاص خودش را دارد. گردباد را فراموش نکنید؛ تازه‌واردی که با ظاهری به‌هم‌ریخته به کنگره می‌آید بعد از مدت‌زمان یک هفته قیافه‌اش تغییر می‌کند چون باید خود را مانند بقیه کند و اگر نکرد پرت می‌شود، هستی هم به همین صورت است. 
استاد: آنچه ازیادرفته دوباره احیا نماییم و حقیقت را جلوه‌ای بسیار زیبا و خدایی ببینیم.

با وارد شدن خیلی انسان‌هایی که حتی خواب هم نمی‌دیدند و اصلاً تصور نمی‌نمودند که با چه کسانی ملاقات خواهند کرد و وارد جایی می‌شوند که خواهند دید بدون بال هم می‌شود پرواز کرد، جهان‌بینی‌شان تغییر می‌کند  و به صراط مستقیم هدایت می‌شوند، از کارهای ضد ارزشی فاصله می‌گیرند و دوستان خوبی پیدا می‌کنند؛ واقعاً کسی که به کنگره وارد می‌شود در تصورش نمی‌گنجد.

استاد: با توجه به توانایی‌های هر کس، خداوند مسئولیت را به او واگذار می‌کند.

نسبت به توانایی هرکسی خداوند به او مسئولیت می‌دهد، هر نفسی آن باری را می‌کشد که تحملش را دارد. کنگره هم همین‌طور است هرکسی را به‌اندازه خودش به او مسئولیت می‌دهد گاهی می‌بینیم نمی‌تواند پذیرا باشد از او می‌گیریم و هر کس به‌اندازه توانایی‌اش و اگر قادر نباشد انجام بدهد از او گرفته می‌شود، یعنی ماهم اگر در سیستم توانایی‌مان بالا برود مطمئن باشید مسئولیت‌هایی که به ما واگذار  شد خیلی بالاتر خواهد شد و این قضیه اتفاق می‌افتاد در ادارات و کارخانه‌ها هم همین‌طور است.
استاد: شاید آنچه خداوند می‌خواهد فقط حذف شیطان نباشد؛ زیرا او می‌تواند یعنی خداوند در اندیشه هر یک از ما فرشته و یا ابلیس نیافریده که ما خود را در مقابل او ناتوان ببینیم. ‌

شاید خداوند نمی‌خواهد شیطان را حذف کند، خیلی‌ها این سؤال را مطرح می‌کنند چرا خداوند جلوی شیطان را نگرفت یا مگر خداوند نمی‌تواند جلوی شیطان را بگیرد؟ می‌توانست خلقش نکند یا جلواش را بگیرد پس چرا به او اجازه داد؟ خیلی‌ها این را به‌عنوان ایراد از سیستم می‌گیرند.
شیخ به ما گفت چه عجب پنجه را باز کرد گفت یک وجب! شنیده‌اید که بارها گفتیم که شیطان به‌عنوان یک نیروی مکمل است، انسان در پرتو این دو ساخته می‌شود. باطری هم نیروی مثبت دارد هم منفی تا جریان حرکت کند روز و شب هم باید باشد تا بدانیم چی به چی هست. بنابراین باعث ساختن انسان است برای اینکه بخواهی به انسان اختیار بدهی باید هر دونیرو باشد که کدام انسان‌ها پاک‌سیرت‌تر هستند؟ اگر ابلیس و شیطان وجود دارد باید به این توانایی برسیم که بتوانیم در مقابل آن‌ها ایستادگی کنیم و از شیطان و ضد ارزش‌ها دوری‌کنیم.
استاد: اما بدان که حتماً ما و شمارا تنها نخواهد گذاشت و اگر ما هرکدام در توانایی خود شک نماییم او بهتر از من و تو  می‌داند که چه‌کاری کرده و چه‌کاری می‌تواند انجام بدهد؛ یعنی خداوند ما را تنها نخواهد گذاشت و از ما محافظت خواهد کرد در مقابل نیروهای منفی.
استاد: استاد می‌گوید که شمشیر را به دست هرکسی نمی‌دهند و اگر دیدید شمشیر در دست یک نادان افتاده، بدانید که او شمشیر را به سرقت برده و یا با تزویر از چنگ کسی درآورده.
شنیده‌اید که میگویند، خداوند گربه را دیده و شاخش نداده، یعنی خداوند قدرت را دست هرکسی نمی‌دهد. ازنظر مال و ثروت انسان را آزمایش می‌کند ومی گوید ما بعضی‌ها را مال و ثروت دادیم و بعضی گفتند خدا به ما احترام می‌گذارد و بعضی میگویند خداوند رزق و روزی را به روی ما بسته و خداوند می‌گوید: هرگز، ما برای آزمایش به بعضی از شما ثروت می‌دهیم به بعضی نه؛ و ثروت برای پرورش و کارآموزی شماست. وقتی قدرت به دست کسی می‌دهد باید ظرفیت آن را داشته باشد.
استاد: انشالله که به فضل خداوند درآیندِ با نیروی بسیار خوب و الهی به‌طوری‌که خود میدانید و با یاری آن‌ها نظامیه به‌زعم ما و به‌زعم دوستان دیگرمان، آکادمی و همین‌طور دانشگاه بنیاد خواهد شد؛ قطعاً شما تنها نخواهید بود اما همیشه این هوشیاری خود را مانند عقاب تمام جوانب را بررسی کن و ما هم به تو کمک خواهیم نمود. شما مورد یاری قرار خواهید گرفت و باید همیشه هوشیار باشید و دنیا را از سوراخ کلید نگاه نکنید.
استاد: این را بدانید که عمل سالم هیچ‌وقت به نتیجه بد منتهی نمی‌شود باوجود انسان‌های ناسالم؛ زیرا خواست خداوند در جهت درحرکت است که رو به نور و روشنایی هست ما تابع معرفت، عمل سالم و عدالت هستیم. بعضی‌اوقات خیلی خوب است روی این متمرکز بشوید. پس نتیجه‌ای که امروز گرفتیم آن قضیه خیک پنیر بود، هر کاری می‌خواهیم انجام بدهیم ممکن است فکر بکنیم به نتیجه خیر ختم می‌شود اما به مشکل ختم می‌شود.

تهیه و تایپ: همسفر مهری (لژیون دوم)

ویرایش: همسفر مریم (لژیون چهارم)

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های جهان بینی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر رحمت سه شنبه 7 آذر 1396 14:37
خداقوت.عالی بود
همسفر زیبا میرداماد لژیون۴ سه شنبه 7 آذر 1396 11:12
باسلام
بسیارعالی موفق موید باشید
حسن طاوسی جمعه 3 آذر 1396 10:19
خدا قوت خیلی عالی
همسفر فاطمه پنجشنبه 2 آذر 1396 15:27
خدا قوت خدمت خانم مهری عزیز
مریم همسفر داوود چهارشنبه 1 آذر 1396 21:59
خداقوت خدمت خانم مهری عزیز، امیدوارم همیشه موفق باشید.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: