WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - کارگاه آموزشی خصوصی ویژه همسفران
کارگاه آموزشی خصوصی ویژه همسفران
چهارشنبه 22 آذر 1396 ساعت 18:15 | نوشته ‌شده به دست مریم رضوانی rezvani | ( نظرات )

روز سه شنبه، جلسه ششم از دور پنجم سری کارگاه های آموزشی خصوصی همسفران کنگره 60 نمایندگی نیک آباد با استادی همسفر سحر، نگهبانی همسفر مریم و دبیری همسفر زهره با دستور جلسه بنیان کنگره 60 در تاریخ 96/9/21 رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

بنیان کنگره در 15 آذر ماه سال 1376 از دام اعتیاد رها شدند و در واقع روز احیای آقای مهندس، تولد یک تفکر و اندیشه بزرگ بود، روز بیداری و جانی دوباره گرفتن بود، تولد یک حقیقت و عشق!


خلاصه سخنان استاد:

خداوند را بسیار شاکرم که توفیق داد امروز در کنار شما در شعبه نیک آباد باشم، احساس خاصی دارم هم به دلیل اینکه شما عزیزان را میبینم و هم اینکه چند هفتۀ قبل در شعبه شیخ بهایی مصاحبه ای داشتیم از رادیو اصفهان و من به کل فراموش کرده بودم چه زمانی پخش خواهد شد ولی امروز در مسیری که به نیک آباد می آمدم راننده رادیو را روشن کرد و درست امروز مصاحبه پخش شد و چون صحبتهای من و مسافرم از قبل از کنگره هم بود واقعا حس عجیبی داشتم و در این مسیر به این فکر میکردم که واقعا اگر آقای مهندس نبودند زندگی ما به کجا میرفت و خودمان به کجا و اکنون به جای اینکه در این راه باشم، کجا بودم؟ و تنها خدا را شکر میگویم و امیدوارم بتوانم قدردان باشم.

بیستمین سال رهایی بنیان کنگره که به حق جلو دار این قافله عظیم هستند را خدمت ایشان، خانواده آگاه و صبورشان و خدمت راهنمایم و به تک تک اعضای کنگره تبریک میگویم.

 خود کلمه و لغت  بنیان ما را به اصل، پی و ریشه قضیه می برد و باعث مروری از ابتدا تا امروز کنگره 60 میشود؛ آقای مهندس بعد از سالها درگیری با اعتیاد، در ماه رمضان سال 1375 تصمیم گرفتند که تستی انجام دهند تا هم بتوانند روزه بگیرند و هم موادشان را مصرف کنند اما این تست منجر به کشف یک حقیقت بزرگ شد و و باعث پیدا کردن کلیدی برای باز کردن قفلی که تا آن زمان هیچ کس قادر به باز کردنش نبود، یعنی درمان قطعی اعتیاد با روش دی اس تی! اما نکته اینجاست که پیدا کردن راه یک قضیه است و نشان دادن راه به دیگران قضیه ای دیگر که قطعا در ارائه این روش درمان، سختی های بسیار، مخالفتها و حتی اتهاماتی را پشت سر گذاشتند و با ارائه صورت مسئله اعتیاد، خدمت بزرگی به انسانهایی که در تاریکی اعتیاد به سر میبردند، کردند. با وجود اینکه کنگره، حرف اول را در درمان اعتیاد میزند، هنوز در دنیا میگویند اعتیاد درمان قطعی ندارد و به قول آقای مهندس نمیگویند که اعتیاد درمان دارد و ما بلد نیستیم بلکه میگویند درمان ندارد!

بنیان کنگره در 15 آذر ماه سال 1376 از دام اعتیاد رها شدند و در واقع روز احیای آقای مهندس، تولد یک تفکر و اندیشه بزرگ بود، روز بیداری و جانی دوباره گرفتن بود، تولد یک حقیقت و عشق! و اگر امروز کنگره، این سیستم احیای انسانی به این شکل به راه خود ادامه میدهد و چه در صور ظاهر و چه در صور پنهان، به موفقیت دست یافته و این آمار رهایی را دارد به این خاطر است که اولین خشت این بنای عظیم به دست آقای مهندس، درست، محکم، استوار و با تفکر گذاشته شد.آقای امین میگویند: اینکه بخواهید جلوی پای کسی سنگی بیندازید کاری ندارد، اگر بخواهید برای کسی مشکلی درست کنید کاری ندارد، ولی اینکه بخواهید یک نفر را از تاریکی نجات بدهید این خیلی سخت است. اما آقای مهندس این سختیها را به جان خریدند و یکی از پیامهای استاد آقای مهندس نظرم را به خود جلب کرد که خطاب به آقای مهندس میگوید: راهی که آمدی میتوانی برگردی، اما بنیان کنگره با تمام وجود در این راه تلاش کردند و چون نور شمعی راه را به ما نمایان کردند تا بتوانیم با تفکر و تلاش و خدمت به منبع نور برسیم و در ادامه یارانی به ایشان پیوستند و کنگره شکل گرفت تا امروز منِ همسفر به این دانشگاه بزرگ بیایم و در این صندلی بنشینم و بیاموزم که خوبی، خوب است و بدی، بد است و یاد بگیرم راه کدام است و چاه کدام! پایه این بنا، عشق بوده و هست و برای همین وقتی کسی وارد کنگره میشود، جذب محبت آن میشود. قطعا احیای انسان کار آسانی نیست و به قول استا آقای مهندس: احیای دوباره کاریست بسیار سخت که اگر با توانِ نیروی الهی همراه نباشد رو به زوال میرود. بنیان کنگره هدفشان بزرگ بود و حمایت خالق را داشتند و تسلیم چیزی نشدند.

 آقای مهندس اعتقاد داشتند و دارند که انسان بهم ریخته یا انسان مصرف کننده را نمیتوان با یک قرص درست کرد یا با حرف درست کرد، بلکه باید سه ضلع جسم، روان و جهانبینی در شخص به تعادل برسد تا درمان شود! ایشان انسان را شناختند، صور آشکار و پنهان را شناختند و تمام کوچه پس کوچه های شهر وجودی را شناختند و توانستند اعتیاد را درمان کنند و در درمان اعتیاد حرف اول را بزنند.
اگر امروز به عنوان همسفر، آرامشی داریم و داشته هایمان را میبینیم و قدر میدانیم، اگر خود را بخشیدیم و توانستیم مسافرمان را ببخشیم و بفهمیم که قبل از اینکه مسافرمان نسبتی با ما دارد او یک انسان است و باید در کنارش باشیم همه اینها درسهای انسانیتی بود که در کنگره آموختیم زیرا کنگره غیر از درمان اعتیاد، دانشگاه پرورش انسان و انسانیت است و خود را یافتن!

و در پایان صحبتهای خود را با پیامی به بزرگ مرد کنگره 60 به اتمام رساندند: بزرگان همیشه بزرگتر میشوند و باز هم در کار خود ارتقاء می یابند.

نگارش و تایپ: همسفر زهره ( لژیون سوم)

عکاس: همسفر سعیده (لژیون دوم)

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حسن طاوسی پنجشنبه 23 آذر 1396 15:47
خدا قوت
خیلی عالی (خوش آمد عرض میکنم خدمت همسفر محترم سحر ..امیدوارم همیشه موفق و پیروز باشید )
همسفر سمیرا شعبه شیخ بهایی پنجشنبه 23 آذر 1396 14:21
لذت بردم از بیانات شما واقعا الان که در شعبه شیخ بهایی خدمت می کنید تازه متوجه می شوم که چرا رهجوهایتان این قدر از دوری شما ناراحت بودند . امیدوارم بهترین های خداوند سر راه شما قرار بگیرد.
باتشکر از خانم زهره وسعیده
مریم همسفر مرتضی پنجشنبه 23 آذر 1396 09:13
سپاسگزارم خانم سحر عزیز و دوست داشتنیم صحبتهای شما مثل همیشه عالی بودند، هفته ای که گذشت جشن بسیار با شکوهی را می طلبید چرا که برای ما آغاز حیات دوباره ی انسانیت است از این رو خواستیم شما در کنار ما باشید و جلسه ما را با وجودتان مزین تر کنید بازهم از شمابابت حضورتان تشکرو قدردانی می کنم.
و خداقوت عرض می کنم خدمت خانم زهره و خانم سعیده عزیز بابت انعکاس مطلب و تصویر.
مسافر رحمت پنجشنبه 23 آذر 1396 02:58
باسلام.خدا قوت همسفر.عالی بود
مریم همسفر داوود چهارشنبه 22 آذر 1396 22:40
خداقوت خانم سحرعزیزاز صحبت های شما آموزش گرفتم
خدا را شکر می کنم که شما در جمع ما بودید و امیدوارم هر کجا که هستید موفق باشید.
همسفر فاطمه چهارشنبه 22 آذر 1396 22:19
خیر مقدم وخوش آمد خدمت کمک راهنمای محترم خانم سحر عزیز خیلی خوش حال شدم توفیقی بود برای ما که یک بار دیگر شما را در شعبه زیارت کنیم. خیلی خوب دستور جلسه را باز کردین
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic