خلاصه سی دی هفته؛ کلسیم
پنجشنبه 7 دی 1396 ساعت 21:12 | نوشته ‌شده به دست مریم رضوانی rezvani | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق

خلاصه سی دی کلسیم

اگر بخواهید از نقطه‌ی سخن به عمل بیایید باید بیشتر تفکر کنید به بیداری برسید به آگاهی برسید که حساب‌وکتاب هست. ما هم اگر به بیداری برسیم به آگاهی برسیم می‌توانیم از مواد مخدر جدا شوییم از ضد ارزش‌ها جدا شوییم باید به این بیداری برسیم که دنیا هست و جهان آخرت هم هست اگر به تفکر رسیدیم دست از فساد برمی‌داریم دست از ضد ارزش‌ها برمی‌داریم.

شاید این روزها روزنه‌ای باشد برای یافتن جهان درون و بیرون. انشا الله که این‌طور بشود اکنون می‌گوییم: پیام برای کسانی که به دنیای تازه قدم نهاده و به خویشتن خویش توجه می‌نمایند بر شما واجب و ضروری است که از سخن به نقطه‌ی عمل حرکت بنمایید و بر زمین و سماء توجه کنید با اندیشه‌ی ژرف خود بر رحمت ماوراء ایمان راسخ داشته باشید و بدانید که پاداش شما دست همیاری شمارا خواهد داد آنگاه بذر نیکو بکار و یا تخم یا دانه‌ی باارزش هم قوت کافی و هم سایبان‌هایتان افراشته خواهد شد. پس آن کنید که فرمان است شما پیام را بدهید آنانی که قطره‌ای نیکو زمینشان را آبیاری کرده باشد بی‌شک به دست او بازخواهد گشت این مطلب وعده‌ای است که بارها انجام پذیرفته نیازی به تفکر ندارد نعمت‌های الهی در هر پله‌ای از صعود به خاندان شما می‌رسد و این طعامی است که از دو مطلب حکایت دارد یکی غذای روح به آن معنا که خود میدانید دوم قوت بدن و کالبد شما که در جهان مادی احتیاج دارید و این تقدیر پله‌ها یا قدم‌هایی است که برمی‌دارید که به‌طرف بالا حرکت می‌نمایید توفیق الهی همراه شما باشد و این مطلب خواست یا فرمان است دقت و حرکت را مدنظر داشته باشید.

الآن می‌خواهیم در مورد قوت بدن و کالبد شما که در جهان مادی احتیاج دارید صحبت کنیم. کشور ما جز سه کشوری است که از پوکی استخوان رنج می‌برند 80% آدم‌ها درگیر پوکی استخوان هستند آن‌هم در کشوری که آفتاب به‌قدر کافی هست و مواد خوراکی هم به‌قدر کافی دارد چه چیزی باعث شده که این‌همه پوکی استخوان در بین مردم کشور ما خصوصاً بین خانم‌ها باشد؟ عاملی که باعث پوکی استخوان می‌شود کمبود کلسیم است کلسیم باید در استخوان ذخیره شود وقتی کلسیم در استخوان ذخیره نمی‌شود پوکی استخوان به وجود می آیید تراکم استخوان تغییر می‌کند درسته که کمبود کلسیم باعث پوکی استخوان می‌شود ولی اگر شما کلسیم هم زیاد بخورید پوکی استخوان شما برطرف نمی‌شود چون مطالب خاص باید باهم زنجیره‌وار بیاید تا کلسیم وارد خون بشود وقتی کلسیم وارد خون شد بعد با یک وسیله‌ی دیگری به استخوان می‌رود و ذخیره می‌شود پس اولین چیزی که ما می‌خواهیم کلسیم است.

 این کلسیم کجاها و داخل چی هست؟ منبع اصلی کلسیم در لبنیات است

مقدار کلسیم در 100 گرم شیر برابر است با 30 گرم پنیر.

مقدار کلسیم در 100 گرم شیر برابر است با 300 گرم ماست

مقدار کلسیم در 100 گرم شیر برابر است دو تا سه گرم قراقروت.

مقدار کلسیم در 30 گرم پنیر برابر است با 5-7 گرم کشک.

منظور شیر گاو و بز است نه شیری که دارای مواد نگه‌دارنده است. شیر طبیعی را اگر خام بخوریم ممکن است تب مالت بگیریم ولی شیر خام را بیست دقیقه بجوشانیم و بعد مورداستفاده قرار بدهید.

این نگه‌دارنده‌هایی که به شیر، سس، رب گوجه‌فرنگی، کنسرو، آب‌پرتقال و ...می‌زنند چی هست؟ این نگه‌دارنده‌ها یک نوع سم است، سیانور است منیزات سدیم است وقتی شما یک سس یا رب گوجه دارید می‌بینید روی آن کپک‌زده است این کپک‌ها همان باکتری هستند که مرده‌اند منیزات سدیم سمی است که این باکتری‌ها را نابود می‌کنند اگر شیر یک روز بیرون باشد ترش می‌شود این مواد نگه‌دارنده چی هست که شیر را تا شش ماه نگه می‌دارد.

متأسفانه مزارع کشاورزی ما روزبه‌روز کوچک‌تر می‌شود و بیمارستان‌ها و داروخانه‌هایمان بزرگ‌تر. شما توی سوپرمارکت بروید یک غذای سالم بدون مواد نگه‌دارنده پیدا نمی‌کنید. کلسیم برای اینکه جذب بشود نیاز به فسفر دارد از قدیم گفته‌اند پنیر نخورید خنگ می‌شوید به خاطر این بود که اگر پنیر بخورید ولی فسفر نخورید از فسفر مغز استفاده می‌شود قدیم پنیر را با گردو می‌خوردند. مغز گردو نخرید وقتی به مغز گردو نور بتابد خراب می‌شود به خاطر این است که داخل پوست چوبی و تاریک هستند که نور آفتاب آن‌ها را خراب نکند. آب دوغ خیار را با کشمش و گردو بخورید چون کشمش منبع فسفر است. خرما هم فسفر دارد. مغز گاو و گوسفند هم فسفر دارند. وقتی کلسیم خوردید فسفر هم خوردید جذب بدن می‌شود بعد وارد جریان خون می‌شود بعد وارد استخوان می‌شود و آنجا ذخیره می‌شود.

حالا نیاز به ویتامین D2 داریم این ویتامین را از کجا بیاریم؟ از چربی‌ها، منظور از چربی‌ها تخم آفتابگردان است شاید اگر 5 کیلو تخم آفتابگردان بردارید یک کیلو روغن به شما بدهد. گفتیم ویتامین D2 را چربی‌ها دارند یعنی چربی که توی شیر هست و چربی که توی ماست هست چربی که توی روغن حیوانی هست. برای خانواده روغن حیوانی نعمت است روغن نباتی سم است. کره‌ی طبیعی استفاده کنید نترسید چاق نمی‌شوید از دنبه استفاده کنید مشکل چاقی ما از عدم تحرک ماست نه از خوردن چربی‌های طبیعی. استفاده از انواع و اقسام چربی‌ها از لزومات ماست از خامه استفاده کنید از سرشیر استفاده کنید از کجا تهیه کنیم؟ از لبنیاتی‌های بازبخرید. امروزه شیر را برمی‌دارند کره و چربی آن را می‌گیرند داخل شیشه می‌ریزند و روی آن برچسب می‌زنند شش ماه. این شیر اصلاً رمق ندارد باکتری ندارد. تنها چیزی که اسکلت بدن را نگه می‌دارد استخوان است استخوانی که ما هیچی بهش نمی‌دهیم مواد اولیه بهش نمی‌دهیم. خلقت خدا خیلی خوب بوده که ما هنوز می‌توانیم راه برویم پس مرحله‌ی دوم برای اینکه کلسیم جذب استخوان شود ویتامین D2است که فقط در چربی‌ها وجود دارد.

 وقتی کلسیم بخواهد وارد استخوان شود D2 نمی‌تواند این کار را بکند نیاز به ویتامین D3 داریم یعنی D2 یا همان چربی‌های طبیعی که ما می‌خوریم باید تبدیل به ویتامین D3 بشود تا بتواند وارد استخوان بشوند برای این کار احتیاج به نور آفتاب داریم ولی نه نور آفتابی که از پشت شیشه باشد. خانم‌ها باید هفته‌ای یک‌بار یا 15 روز یک‌بار به پارک بانوان بروند آفتاب جذب کنند

(بالباس آستین‌کوتاه) تنها راه تبدیل ویتامین D2 به ویتامین D3 نور آفتاب است. خانم‌ها بیشتر باکم خونی مواجه‌اند که کم‌خونی هم آهن می‌خواهد 100 گرم جگر برابر با یک کیلو گوشت قرمز آهن دارد.

انواع ویتامین B در جگر گاو مسن وجود دارد. آهن موجود در 100 گرم جگر برابر است با 5/2 کیلوگرم گوشت سفید.100 گرم جگر برابر با 5 کیلو لوبیا است.

تمام اعضای کنگره 60 سعی کنید به‌طرف استفاده از غذاهای طبیعی بروند حجم غذاها که استفاده می‌کنیم کم باشد کالری آن بالا باشد انرژی آن بالا باشد شیر، لبنیات، گوشت، میوه‌جات، سبزی‌ها و...همه را در فصل خودش استفاده کنیم. فصلی که گوجه‌فرنگی هست از رب استفاده نکنیم.

ما هم مسائل معنوی راداریم هم مسائل مادی را، هم دنیا راداریم هم آخرت را، هم علم راداریم هم ثروت را، نمی‌توانیم بگوییم ما دنبال علم هستیم پول نمی‌خواهیم. ما هم علم می‌خواهیم هم پول و ثروت را. ما دارای دو قسمت هستیم یک جهان درون یک جهان بیرون.

 پیام برای کسانی که به دنیای تازه قدم نهاده‌اند وقتی از جهان ظلمت خارج می‌شوییم وارد جهان تازه‌ای می‌شویم. ما در جهانی بودیم که مصرف مواد برای ما ارزش بود کشیدن سیگار برای ما ارزش بود ولی الآن پا به دنیایی گذاشته‌ایم که دیگر کشیدن سیگار برای ما ارزش نیست. خوردن مشروبات برای ما ارزش نیست. فساد، غیبت، رشوه گرفتن و...دیگر برای ما ارزش نیست چراکه ما از آن دنیایی خارج‌شده‌ایم وارد دنیای تازه‌ای شده‌ایم به‌طرف ارزش‌های الهی می‌رویم. خویشتن از دو کلمه درست‌شده است خویش و تن. تن می‌شود جسم. خویش نفس است پس خویشتن ما نفس است خویش خویشتن چه کسی می‌شود؟ قوم‌وخویشی که با جسم و نفس رابطه‌ی فامیلی داشته باشد که در اینجا می‌توانیم خویش خویشتن را اطلاق به روح کنیم. پس تن شد جسم. خویش شد نفس و خویشتن خویش شد روح یا کسی که ما را به راه راست هدایت می‌کند الهامات مثبت دارد. یا می‌توانیم خویش خویشتن را نفس در نظر بگیریم. وقتی به دنیای تازه قدم نهادید به خویش خویشتن توجه نمایید اگر به فرض، منظور از خویش خویشتن روح باشد به آن توجه کنیم برای این است که الهامات دست روح است و الهامات فجور را جن انجام می‌دهد و الهامات تقوی را روح انجام می‌دهد. وقتی به خویش خویشتن توجه کردید بر شما ضروری است که از سخن به عمل درآیید از سخن گفتن تا عمل کردن فرسنگ‌ها فاصله است.

پندار نیک، گفتار نیک، کردار نیک این‌ها سه تا پله‌اند اول باید پندار نیک داشته باشید تا گفتارت نیک شود وقتی گفتارت نیک شد کردارت هم نیک می‌شود. کسی که پندارش خراب است توی گفتارش هم مشکل دارد توی سخن حرف زشت و رکیک میزند وقتی سخنش زشت و زننده شد کردارش هم زشت می‌شود تو اول بگو باکیان زیستی من آنکه بگویم که تو کیستی

پندار نیک، گفتار نیک، کردار نیک را ما در کنگره گفتیم پندار سالم، گفتار سالم و کردار سالم. چون گفتیم عمل نیک یا به‌ظاهر نیک باید عمل سالم باشد عمل سالم هم عملی است که نتیجه‌اش به نیکی ختم شود. پندار نیک اگر نتیجه‌اش به نیکی ختم شود پندار نیک است. گفتار نیک هم اگر نتیجه‌اش به خیر ختم شود گفتار نیک است. کردار نیک هم باید نتیجه‌اش ختم به خیر و خوبی شود. ما یک کاری را انجام می‌دهیم به خیال خودمان مثبت است و داریم خیر انجام می‌دهیم ولی ممکن است آسیب‌پذیر باشد هم برای اجتماع آسیب‌پذیر باشد هم برای خودمان. پس مراقب کارهای که انجام می‌دهید باشید که کارهای سالم باشد و نتیجه‌اش ختم به خیر شود. بر شما واجب و ضروری است که از سخن به نقطه‌ی عمل حرکت کنید تا به نتیجه برسید. وقتی وارد سیستم شدید میگویید من دارم هروئین مصرف می‌کنم می‌خواهم هروئین را درمان کنم این سخن شماست باید به‌جایی برسید که هروئین مصرف نکنید. باید به‌طرف عمل بروید. آنچه آموختید باید اجرایی‌اش کنید. بر زمین و سماء توجه کنید اگر بخواهید از سخن به‌طرف عمل حرکت کنید باید به یک ایمان برسید به یک باور برسید. وقتی می‌گوید به زمین و آسمان توجه کنید برای این است که به زمین نگاه کنید به آسمان نگاه کنید که معرفت به دست آورید در کتاب آمده است آیا نگاه نمی‌کنید شتر چگونه خلق شد؟ آسمان چگونه برافراشته شد؟ زمین چگونه مسطح شد؟ ما اصلاً توجه نمی‌کنیم چون توجه نمی‌کنیم باور نداریم و این باور نداشتن مال بی‌خدایی است انسان‌ها از خدا دور شده‌اند وقیح شده‌اند همه‌اش از بی‌خدایی است باور ندارند.

اگر بخواهید از نقطه‌ی سخن به عمل بیایید باید بیشتر تفکر کنید به بیداری برسید به آگاهی برسید که حساب‌وکتاب هست. ما هم اگر به بیداری برسیم به آگاهی برسیم می‌توانیم از مواد مخدر جدا شوییم از ضد ارزش‌ها جدا شوییم باید به این بیداری برسیم که دنیا هست و جهان آخرت هم هست اگر به تفکر رسیدیم دست از فساد برمی‌داریم دست از ضد ارزش‌ها برمی‌داریم.

نگارش و تایپ: همسفر اکرم (لژیون یکم)

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های جهان بینی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر رحمت یکشنبه 10 دی 1396 17:53
سلام.بسیارعالی .خداقوت
مریم همسفر مرتضی جمعه 8 دی 1396 12:09
ممنون از خانم اکرم عزیز بابت تایپ سی دی
و ممنون از خانم مریم بابت تنظیم و ویرایش
مسافر اسد جمعه 8 دی 1396 04:56
باسلام خسته نباشید بسیار زیبا بود
همسفر فاطمه پنجشنبه 7 دی 1396 23:36
خدا قوت خدمت خانم اکرم عزبز بابت تایپ سی دی انشالله خیر وبرکت خدمت شما در وبلاگ به خودوخانواده تان برسد.وشما را در جایگاه های بالاتری ببینیم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: