در باب دستور جلسه هفتگی؛ جهانبینی در ورزش
شنبه 9 دی 1396 ساعت 18:59 | نوشته ‌شده به دست مریم شفیعی | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

جهان‌بینی در ورزش

به قلم کمک راهنما؛ همسفر مریم

تن زنده والا به ورزندگی است             که ورزندگی مایه‌ی زندگی است

به ورزش گرای و سرافراز باش         که فرجام سستی سرافکندگی است

ز ورزش میا سای و کوشنده باش     که بنیاد گیتی به کوشندگی است

هدف از ورزش در کنگره رسیدن به جهان‌بینی درست، صداقت و درستی و پاکی و هم ازنظر جسمانی،  جسمی سالم و بانشاط است؛ و هدف دیگر کمک به پیشبرد اهداف کنگره 60 و رساندن این پیام به جهانیان است که اعتیاد درمان قطعی دارد.

 

کنگره 60 معتقد است سلامت جسمی فرد با عوامل روانی و محیط اجتماعی یا جهان‌بینی وی در ارتباط است (تعادل در جسم، روان و جهان‌بینی) میدانیم که برای به تعادل رسیدن جسم، باید روان و برای به تعادل رسیدن روان، جهان‌بینی فرد باید تغییر و به تعادل برسد و اگر یکی از این اضلاع به تعادل یا درمان لازم نرسد فرد دچار مشکل و برگشت به بیماری خواهد شد؛ چراکه درمان فوق ترک و تعادل فوق درمان است.

برای به تعادل رسیدن جسم و روان 10 الی 11 ماه زمان نیاز است با روش DST و داروی OT ، ولی برای جهان‌بینی خدا می‌داند؛ جهان‌بینی عبارت است از احساس، درک و دریافت ما از دنیای درون و بیرون که همان افکار، اندیشه و حالات درونی ما را در برگرفته و در اصل شخصیت اجتماعی ما را به وجود می‌آورد؛ شخصیت اجتماعی سالم، بیان‌کننده‌ی رشد صحیح و طبیعی روانی افراد است تحقیقات نشان می‌دهد کسانی که در برنامه روزانه خود ورزش را نیز نهادینه کرده‌اند از شخصیت اجتماعی سالم‌تری برخوردارند.

در کنگره با جلسات آموزشی که در هفته انجام می‌شود و گوش دادن به سی‌دی‌ها و عمل کردن به آن‌ها می‌توانیم جهان‌بینی خود را تا حدود قابل‌توجهی تغییر دهیم اما کنگره 60 ورزش را نیز یکی از ملزومات درمان می‌داند و در کنار آموزش‌ها قرارداد.

 اما چرا ورزش؟ شاید برای افرادی که تازه‌وارد کنگره 60 می‌شوند و متوجه رشته ورزشی اعضای کنگره می‌شوند برایشان سؤال باشد؛ ورزش در بین کسانی که مصرف‌کننده بودند چه می‌کند؟ مگر می‌شود کسی که مصرف‌کننده بوده بتواند اعمال ورزشی را به‌خوبی انجام دهد؟ بله کنگره معتقد است ورزش مکمل درمان است و افرادی می‌توانند ورزش کنند که به درمان رسیده‌اند یا در پروسه‌ی درمان صحیح قرارگرفته‌اند به عبارتی کسی که درمان‌نشده نمی‌تواند اعمال ورزشی را به‌درستی انجام دهد.

ورزش علاوه بر اینکه آثار و پیامدهای شگرفی در سلامت جسم افراد دارد به بهبود بخشیدن وضع زندگی نیز کمک شایانی می‌کند؛ چراکه افراد با شرکت در ورزش‌های گروهی شکست و پیروزی را می‌آموزند؛ زندگی نیز عرصه‌ی بردوباخت ما انسان‌هاست و ما اگر در ورزش بیاموزیم که همیشه پیروز میدان نیستیم در برابر شکست‌ها و ناکامی‌های زندگی شانه خالی نمی‌کنیم؛ چراکه می‌دانیم هر پیروزی برای ما نیست و همچنین هر شکست. پس اگر ما شکست یا پیروزی را زودتر از آنکه درنبرد زندگی تجربه کنیم در جای دیگری که همان میدان ورزش است بیاموزیم خیلی بهتر در زندگی که سرنوشت ما در آن رقم می‌خورد عمل می‌کنیم. ورزش در کنگره 60 بادید دیگری انجام می‌شود و بردوباخت از دیدگاه آن‌ها مفهومی ندارد یا می‌برند یا آموزش می‌گیرند، بامحبت با یکدیگر برخورد می‌کنند که این ازنظر من به دلیل آموزش‌های جهان‌بینی است که در کنگره آموخته‌اند.

ورزش تو را به اوج نشاط است رهنمون            بی ورزش آدمی به نسیمی است سرنگون

ورزش جلا و صیقل روح است و جسم تو           این‌گونه هم برون تو زیباست هم درون

انجام فعالیت‌های ورزشی اگر به‌طور اصولی و بر اساس یک برنامه منظم و صحیح باشد علاوه بر تندرستی و سلامتی جسم، باعث افزایش اعتمادبه‌نفس، ایجاد احساس موفقیت، افزایش خلاقیت‌های فردی که انرژی مضاعفی را به فرد می‌دهد، احساس کاهش قابل‌ملاحظه‌ای در غم و اندوه و تأثیر فوق‌العاده‌ای برای کاهش اضطراب و افسردگی دارد که این عوارض رابطه تنگاتنگی با حالات روحی و روانی و جهان‌بینی ما دارد.

آقای مهندس در صحبت‌های روز چهارشنبه فرمودند: در ورزش و حرکات منظم بدنی باید سه اصل را مدنظر داشته باشیم:

1- ورزش مناسب  (ورزشی که برای جسم ما تخریب ایجاد نکند) 

2- در ساعات مناسب (با معده پر و در ساعات شب که اوج تولیدکازکربنیک است ورزش نکنیم)

 3- مکان مناسب (ورزش‌ها به‌تناسب خود به مکان‌های مخصوص به خود نیاز دارد)

باکار و فعالیت یا بهتر است بگویم ورزش، درواقع خواهیم توانست ذهن خود را از درگیر شدن با افکار منفی منحرف کنیم و بسیاری از پیامدهای ناخوشایند آن را خنثی کنیم و هنگام مواجه با استرس یا اضطراب خونسردی و آرامش بیشتری داشته باشیم و مطمئناً این به دلیل فعل‌وانفعالاتی است که در بدن صورت می‌گیرد و به کمک ما می‌آید تا از عهده فشار روحی براییم و از تبدیل آن به بیماری جلوگیری کنیم. ورزش برای پر کردن اوقات فراغت فرزندان ما بهترین گزینه است چراکه از رفتارهای انحرافی آن‌ها در سنین نوجوانی و جوانی جلوگیری می‌کند.

آقای مهندس با آموزش‌های نابشان مدام در حال آموزش دادن  و نشان دادن راه و مسیر درست زندگی کردن به ما هستند و ازنظر ایشان بالاترین علم، علم درست زندگی کردن است پس برای درست زندگی کردن و آموختن چگونه زندگی کردن باید روی سه ضلع جسم، روان و جهان‌بینی‌مان کار شود. ایشان به امر سالم زیستی برای اعضای کنگره بسیار اهمیت می‌دهند چه ازنظر تغذیه، چه ازنظر افکار و اندیشه؛ ازاین‌رو کنگره 60 با فعالیت‌های ورزشی و همه‌ساله با ایجاد المپیاد ورزشی جشنواره عقاب طلایی توانسته نقش ورزش را در کنگره به طرز بسیار عظیمی پررنگ نشان دهند چنانکه رها یافتگان کنگره 60 توانستند با نهایت ادب، احترام، نظم و انضباط تا سطح حضور در تیم‌های ملی و رقابت با تیم های قوی و مطرح کشور صعود کنند.

رشته‌های ورزشی کنگره 60 عبارت است از تیراندازی باکمان، راگبی، فوتبال، والیبال، کشتی، تنیس روی میز، بدمینتون، فریز بی، دارت، شطرنج، شنا، آمادگی جسمانی، ایروبیک و ورزش باستانی در مدت‌زمان 10 ماه به رقابت می‌پردازند که دو رشته ورزشی تیراندازی و راگبی در کنگره 60 در قالب باشگاه رسمی فعالیت می‌نمایند. هدف از ورزش در کنگره رسیدن به جهان‌بینی درست، صداقت و درستی و پاکی و هم ازنظر جسمانی،  جسمی سالم و بانشاط است؛ و هدف دیگر کمک به پیشبرد اهداف کنگره 60 و رساندن این پیام به جهانیان است که اعتیاد درمان قطعی دارد.

امید است همه‌ی اعضا بتوانیم در این راستا تلاش کنیم تا به‌سلامتی، نشاط و شادی دست بیابیم و این کار جرقه و حرکتی باشد برای فرزندانمان، چراکه ما الگوهایی برای آن‌ها هستیم.

به امید موفقیت روزافزون در امر آموزش‌وپرورش جسم و روان

نگارش و تایپ: همسفر مریم (لژیون دوم)

ویرایش و تنظیم: همسفر مریم (لژیون چهارم)

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
چهارشنبه 13 دی 1396 14:44
باتشکر از خانم مریم مطلب خیلی خوب بود
همسفر اکرم یکشنبه 10 دی 1396 22:10
تشکر و سپاس از خانم مریم .خیلی خوب و آموزنده بود شاد و پر انرژی باشید
همسفر فاطمه شنبه 9 دی 1396 22:31
خدا قوت خدمت خانم مریم عزیزبابت مطالبی که در مورد دستور جلسه جهان بینی ورزش داشتین
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: