WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - در باب دستور جلسه هفتگی: کمک من به کنگره و کمک کنگره به من
در باب دستور جلسه هفتگی: کمک من به کنگره و کمک کنگره به من
پنجشنبه 14 دی 1396 ساعت 10:19 | نوشته ‌شده به دست مریم رضوانی rezvani | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق

کمک کنگره به من و کمک من به کنگره

به قلم کمک راهنما؛ همسفر فاطمه

کنگره به من اعتمادبه‌نفس داد. کنگره مرده‌های متحرک را زنده می‌کند. کنگره به من ارزش و احترام داد. 

انسان چون یک موجود فراموش‌کاری هست. گاهی اوقات  اتفاقات و وقایعی که درگذشته برای او بوده را فراموش می‌کند. مثلاً برای کسی که یک مصرف‌کننده بوده و حالا با آموزش‌های کنگره به درمان رسیده ممکن است سرویس رایگان یا اینکه بدون منت همراه با عشق و محبت راهنما آموزش داده است را بعد از رهایی و درمان فراموش کند. اینکه  قبلاً در چه جایگاهی بوده و چه کسانی در درمان او نقش داشتند.

 این از بی‌انصافی بعضی از ماهاست. درسته که خدا اختیار را به خود انسان‌ها سپرده  که سرنوشت خود را با خواست خودشان رقم بزنند. یا در درمان اعتیاد تمام بار مسئولیت به عهده خود فرد مصرف‌کننده است؛ اما نباید منکر کمک‌ها و راهنمایی‌هایی که برای رسیدن به رهایی و در کنار آن رسیدن  به حال خوش، آرامش،  تعادل و رفتن به‌طرف روشنایی‌ها به ما شده را فراموش کرد.

چراکه برای رشد و تکامل نیاز به آموزش هست آن‌هم در جمع صورت می‌گیرد.

من هم‌سفر باید فراموش نکنم. قبل از کنگره چه حالی داشتم. سراسر ناامیدی، ترس، حقارت و... شناختی از خود و جایگاه خود را نداشتم و نمی‌دانستم. اصلاً نمی‌دانستم برای چه به دنیا ‌آمدم. چرا برای من مشکل به وجود می‌آید؟ و چراهای  دیگر ...

برای درمان که نه البته آن موقع برای ترک دست به هر کاری می‌زدیم ولی موفق نمی‌شدیم. چون روش‌ها درست نبود و پشت  همه آن‌ها یک تفکر سالم و درست هم وجود نداشت. هر حرکت و اقدامی را انجام می‌دادیم. بیشتر برای خودمان دردسر درست می‌کردیم

می‌توانم بگویم اولین کمک کنگره به من: شناخت بیماری اعتیاد، مواد مخدر و تأثیر آن روی جسم (صور آشکار و صور پنهان)، باز شدن صورت‌مسئله اعتیاد، تغییر دیدگاه اینکه یک مصرف‌کننده بیمار است نه مجرم و مسافرم را به‌عنوان یک بیمار بپذیرم و به او گیر ندهم و او را رها کنم. جایگاه مسافر و جایگاه همسفر مشخص شد. آموزش گرفتم که برای درمان جسم، روان وجهان بینی باید پارامتر زمان را که حدود ده الی یازده ماه است را در نظر بگیرم.

سرویس رایگان: زحمات آقای مهندس و خانواده ایشان، دیده‌بانان، ایجنت، اسیستانت، مرزبانان، کمک راهنمایان همه بدون چشم‌داشت، بدون منت و همراه با عشق محبت خدمت می‌کنند. تحویل گرفتن و پذیرفتن من با آغوش باز یکی از کارهایی که کنگره برای من انجام داد.

انتخاب راهنما: که با اختیار خود رهجو صورت می‌گیرد؛ و این به من  یاد می‌دهد که خودم در زندگی حق انتخاب دارم.

ارائه آموزش‌های ناب کنگره از سی‌دی‌ها گرفته تا جزوه‌ها، مقاله‌ها و کتاب‌ها و...

استفاده از امکانات مادی: از قبیل مکان و فضای مناسب، استفاده از آب، برق، گاز، کولر، بخاری، صندلی، وسایل صوتی، وسایل ورزشی و...

انتخابات دوستانی که در شادی ما شاد هستند و در رهایی و جشن تولدها شرکت می‌کنند و ابراز خوشحالی کرده  و باعث سرزنش ما نمی‌شوند.

کنگره به من آموخت: برای شناخت خدا باید اول خودم را بشناسم، قبل از انجام هر کاری اول تفکر کنم و بعد وارد عمل شوم، مشکلات را لعنت ندانم، ناامید نشوم، تمام بار مسئولیت درمان را خودم به عهده بگیرم. آموزش گرفتم که هیچ موجودی به میزان خود انسان به خویشتن خویش فکر نمی‌کند و توقع نداشته باشم که مشکلاتی را که خودم براثر نادانی و جهل به وجود آوردم را خداوند حل کند.

 من قبل از کنگره فکر می‌کردم که هر انسانی را خدا خلق می‌کند و سرنوشت او یعنی پول‌دار شدن، بی‌پولی، خوشبختی و یا بدبختی، فقیر بودن و مشکلات را خودش برای انسان‌ها تعیین می‌کند و انسان هیچ نقشی ندارد.

‌وادی دهم به من آموخت که صفت گذشته در انسان صادق نیست چون جاری هست. آموزش گرفتم که باید پیرو عقل باشم نه پیرو نفس خودم.  کنگره به من آموخت که بدی بد است و خوبی خوب است. فهمیدم که وقتی درراه درست و راهی که خدا گفته قدم بردارم یعنی به‌طرف ارزش‌ها حرکت کنم آن موقع وارد بهشت هستم. وقتی به‌طرف ضد ارزش‌ها حرکت کنم و حالم بد شود وارد جهنم شده‌ام.

شکرگزاری و قدردانی را کنگره به من یاد داد؛ که برای اینکه شاکر نعمت‌های خدا باشم ابتدا شکرگزار خلق خدا باشم. حال اگر جسمی سالم دارم این را مدیون خداوند و کنگره باشم که اصلاً اهمیتی به جسم خود نداشتم. نمی‌دانستم چه غذاهایی برای جسم مفید است و چه غذاهایی ضرر دارد. حالا متوجه شدم که برای داشتن جسمی سالم باید در کنارغذا و میوه‌های تازه و سالم روزی چهار الی پنج هزار قدم پیاده‌روی چقدر تأثیرگذار است.

کنگره به من اعتمادبه‌نفس داد. کنگره مرده‌های متحرک را زنده می‌کند. کنگره به من ارزش و احترام داد.

و اما خدمت من به کنگره: هر چه فکر کنم که در برابر این‌همه کمک کنگره به من، من چه کرده‌ام می‌بینم من کاری نکردم اصلاً کمک‌های کنگره را هم با پول دادن نمی‌توان جبران کرد. هر خدمتی هم که انجام شود. کوچک‌ترین کاری هست که کرده می‌شود

اما باید:

1- قدردان عزیزانی باشم که به من سرویس رایگان دادند.

2- تقدیر و تشکر از کمک راهنمای خودم

3- رعایت حرمت‌ها و قوانین کنگره

4-فراموش نکردن جایگاه قبلی خودم

5-به خدمت‌ها نه نگویم.

6-برای کمک به زمین کنگره، ساختمان‌سازی، جشن گریزان دستم نلرزد.

7-حمایت از سبد کنگره، موقع انداختن پول داخل سبد عاقلانه تصمیم بگیرم نه حسابگرانه، حساب نکنم که من اگر در هر جلسه ۱۰۰۰ تومان داخل سبد بیندازم در هفته، ماه و در طول سال چقدر می‌شود این از تفکر اشتباه من است. موقع پرداختن کمک مالی باید حساب کنم که کنگره چقدر برای من خرج کرده و...بدانم که دیگران کاشتن و من خوردم من هم باید بکارم تا دیگران بخورند. کوچک‌ترین خدمتی که از دست من برمی‌آید باید انجام دهم تا بتوانم شاید اندکی ادای دینی کرده باشم.

بدانم که اگر من برای کنگره کاری نکردم مطمئن باشم که دیگران می‌آیند و کمک می‌کنند کار کنگره زمین نمی‌ماند. خدا لیاقت خدمت به بندگانش را به همه‌کس نمی‌دهد.

در آخر خدا قوت می‌گویم به تمام عزیزانی که پا به عرصه خدمت گذاشتند و خالصانه، بدون ریا و بدون دست مزدی برای رسیدن یک شخص از اوج تاریکی به‌طرف نور الهی حرکت می‌کنند؛ و از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمی‌کنند.

با آرزوی موفقیت و سربلندی برای تمامی خدمتگزاران واقعی کنگره ۶۰

 

با احترام: کمک راهنما همسفر فاطمه (لژیون یکم)Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرطاهره دوشنبه 18 دی 1396 01:38
باسلام وخداقوت خدمت خانم فاطمه عزیزبسیارعالی ومثل همیشه پرازانرژی بود
مسافرروح اله رهجواقای حسن طاووسی یکشنبه 17 دی 1396 15:54
باسلام وتشکرازمطالب روحیه بخش شما.ازاین مطالب فقط میتوانم یک نتیجه بگیرم اینم (عشق) است.
مریم همسفر مرتضی شنبه 16 دی 1396 11:33
عالی بود خانم فاطمه عزیز ممنون از مطلب آموزنده تون
دراصل ما در کنگره به گوهری با ارزش دست یافته ایم که آن ارزش وجودی خویش و آرامشی است که به وسیله همین مکان بدست آوردیم. باید ببینیم که چقدر برایمان ارزش دارد و برای حفظ آن باید چه کرد.
مسافر رحمت جمعه 15 دی 1396 07:42
باسلام .بااحساس وزیبابود. در ادامه ی خدمت موفق وموئدباشید
اسدالله سعادت پنجشنبه 14 دی 1396 22:06
با عرض سلام وخسته نباشیدواقعا زیبابود،ای کاش من مسافر و مسافران دیگر همچو شما ودیگر کسانی، که خدمت میکنند،قدر کنگره را بیشتر بدانیم برای من بهشت است امیدوارم اندکی از زحمات راجبران کنم
مریم همسفر داوود پنجشنبه 14 دی 1396 14:34
خداقوت خانم فاطمه عزیز، بسیارعالی بود و آرزوی موفقیت روز افزون را برای شما دارم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic