سی دی هفته؛ پاداش
جمعه 15 دی 1396 ساعت 12:00 | نوشته ‌شده به دست مریم رضوانی rezvani | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

سی دی پاداش از مهندس

وقتی می‌خواهیم وارد جهان تازه‌ای بشویم باید معرفت داشته باشیم، دانایی کسب کنیم که همان آموزش، تفکر و تجربه است که تبدیل به معرفت می‌شود.


شاید این روزها روزنه‌ای باشد برای یافتن جهان درون و بیرون. امیدواریم این‌گونه باشد اکنون میگوییم پیام برای کسانی که به دنیای تازه قدم نهاده‌اند و به خویش خویشتن توجه می‌نمایند.

 ما دو کلمه داریم جهان درون و جهان برون و کلمات تازه‌ای داریم مانند دنیای تازه، خویش و خویشتن؛ این کلمات بعضی‌اوقات مفاهیم متعددی دارد خویش خویشتن می‌شود: نفس، جلوتر که می‌رویم معنای دیگری پیدا می‌کند یعنی به خودت توجه کن و خویشتن به معنای خویشاوندان است. فامیل، خانواده، فرزند، همسر همه خویش خویشتن هستند، اگر بخواهیم به دنیای تازه قدم بنهیم باید به فرزند، همسر، دوست و همه توجه کنیم چون بعضی از انسان‌ها همه‌چیز را برای خودشان می‌خواهند و برای اینکه به خواسته‌های نفسانی برسند حاضرند همه‌چیز را فدا کنند. توجه به خانواده یکی از مسائل بسیار مهم است. مهم‌ترین مشکل اروپا این است که پیوندها از بین رفته است و همه دوست دارند مستقل زندگی کنند انسان تا جوان و شاداب است دارای توان و انرژی است جوانی شاید منافعی داشته باشد اما زمانی که پیر و بیمار شد چه کسی می‌خواهد به او کمک کند.

کسانی که به دنیای تازه قدم نهاده‌اند؛ دنیایی که تازه در آن وارد می‌شویم مصرف مواد، دروغ، تهمت و... در آن وجود ندارد البته اکثر کسانی که مواد مصرف می‌کنند دزد یا دروغ‌گو نیستند افرادی هستند که تریاک می‌کشند اما به خدا ایمان‌دارند، خیلی هم سالم هستند و نمی‌گذارند حلال و حرام بشود. خیلی از انسان‌های سالم در جامعه دچار مشکل هستند و درصد کمی از کسانی که مواد مصرف می‌کنند به علت برخی از مشکلات خراب هستند.

ما حداقل سه دنیاداریم، یکی جهان فیزیکی است که قابل‌درک و لمس است. اگر جهان مادی را در نظر بگیرید کسی که بخواهد وارد صراط مستقیم شود باید از ضد ارزش‌ها فاصله بگیرد. در جهان مادی است که اگر زاویه دید را عوض کنید همه‌چیز تغییر می‌کند نوع معاشرت، برداشت و خواسته‌ها؛ همه تغییر می‌کند. زمانی که نگاهمان تغییر کند جهان مادی ما یک جهان دیگری می‌شود. درگذشته در چه جهانی بودید و حال در چه جهانی زندگی می‌کنید؟

دوم جهان ذهنی است و به این‌گونه است که ما در یک جمع نشسته‌ایم و ممکن است ذهن ما در جای دیگر باشد. جهان ذهنی هم خوب است و هم بد، شاید فکر خوب یا بد بکنید. جهان ذهنی به‌مراتب سخت‌تر از جهان مادی است در جهان مادی می‌شود زندگی را تغییر داد اما در جهان ذهنی خیلی سخت است. در جهان ذهنی ممکن است مشکلات زیادی چون ترس، کینه، نفرت و ... داشته باشیم و همچنین خوشی، زیبایی، محبت و همه‌چیز در جهان ذهنی وجود دارد. همان‌طور که جهان فیزیکی در ما اثر می‌گذارد جهان ذهنی هم اثر می‌گذارد. قدرت در جهان ذهنی بالاست.

وقتی می‌خواهیم وارد جهان تازه‌ای بشویم باید معرفت داشته باشیم، دانایی کسب کنیم که همان آموزش، تفکر و تجربه است که تبدیل به معرفت می‌شود. بدون عمل سالم نمی‌توان وارد جهان ذهنی جدید شد اگر این آموزش‌ها نباشد این تغییرات وجود ندارد ذره‌ذره همه‌چیز انجام می‌شود و تبدیل و ترخیص انجام می‌گیرد، پس باید معرفت را کسب کنیم تا بتوانیم جهان ذهنی را تغییر دهیم.

سومین جهان، جهان خواب است که فعال و پرتلاش است. برای مثال می‌توانیم از جهان آخرت الگو بگیریم جهان آخرت مانند جهان ذهنی است. اگر ما هر شب کابوس می‌بینیم در جهان آخرت همین امر وجود دارد و با مرگ هم از بین نمی‌رود و اگر به جهان تازه‌ای قدم می‌گذاریم باید جهان خواب هم‌تغییر کند. در سفری که انجام می‌دهید عمل معرفت کسب می‌کنید و عمل سالم انجام می‌دهید و کابوس‌ها کم می‌شود. با خوردن قرص و دعا خواندن کابوس از بین نمی‌رود بلکه باید گوهرِ وجودی تغییر کند. برای از بین بردن کابوس باید نتیجه معکوس باشد نباید از آن فرار کرد بلکه باید با آن رودررو شد باید جایگاه را تغییر دهید تا کابوس‌ها عوض شوند. برای تغییر دادن آن باید سفر کرد از سفر درون به‌طرف ارزش‌ها حرکت و معرفت کسب کنید و جهان ذهنی را تغییر دهید.

در کتاب الهی آمده است ما ایمان آورده‌ایم، شما ایمان نه بلکه اسلام آورده‌اید. ایمان آوران با اسلام آوران فرق می‌کنند. برای داشتن ایمان باید در صراط مستقیم قرار بگیرید به رحمت و بزرگی خداوند ایمان داشته باشید. اگر باور داشته باشیم که وعده خداوند دروغ نیست آن موقع به همه‌چیز می‌رسیم. اگر کسی به اندیشه ماوراء ایمان داشته باشد دروغ نمی‌گوید، فساد نمی‌کند، رشوه نمی‌گیرد و... وقتی ایمان داشته باشید و عمل سالم انجام دهید خداوند به شما پاداش می‌دهد. وقتی کار نیکی انجام دادید به شما کمک می‌کند تا از ظلمت اعتیاد خارج شوید. در کنگره راهنما، مرزبان، دیده‌بان، همه کار می‌کنند آن کار کردن، پاداش ما را خواهد داد. این در سطح کنگره است، در سطح بیرون هم همین‌طور است هرکسی که عمل سالمی انجام دهد پاداش را با دست خود می‌گیرد. ایمان راسخ داشته باشید، بذر نیکو و تخم حقیقت بکارید، نه تخم خشم و کینه. هر عملی که انجام بدهیم نتیجه‌اش را می‌بینیم وقتی باد بکارید طوفان درو می‌کنید، اگر خیانت، دروغ و نیرنگ انجام دهید به خودتان برمی‌گردد.

آری در زمان قدیم این فرمان‌ها داده‌شده است. به پیامبران گفتند شما پیام را بدهید آن‌هایی که باید دریافت کنند، دریافت می‌کنند. کسانی که کار نیکویی انجام دهند پاداش نیکوی خود را می‌گیرند و آن‌هایی که خیانت می‌کنند نتیجه‌اش به خودشان برمی‌گردد. پنهان کردن حقیقت هیچ‌کس را به منزلگاه درست نمی‌رساند. اگر کسی آب لجنی را داخل یک جامی بریزد خوب نیست مشکلی پیش نمی‌آید اما اگر زهری بریزد می‌توانید چیزی نگویید؟ باید جلویش را بگیرید. در کنگره هم اگر تازه‌واردی عمل نادرستی انجام می‌دهد نمی‌توان نادیده گرفت باید جلوی آن را گرفت.

پس در دنیای تازه باید بدانیم که جهان خواب، ذهنی و فیزیکی وجود دارد. اگر باد بکاریم طوفان برداشت می‌کنیم. اگر ما به این نکته برسیم و درک کنیم و ایمان بیاوریم که خداوندی هست به این باور می‌رسیم که وعده خداوند دروغ نیست.

نگارش: همسفر نجمه (لژیون سوم)

تایپ: همسفر زهره (لژیون سوم)

  

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های جهان بینی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر رحمت سه شنبه 19 دی 1396 06:26
خداقوت.موفق باشید
مریم همسفر داوود یکشنبه 17 دی 1396 09:15
خداقوت خانم زهره و خانم نجمه عزیز بسیار جامع و کامل بود.
مریم همسفر مرتضی شنبه 16 دی 1396 10:42
خدا قوت خدمت اعضای خوب لژیون سوم بسیار عالی بود.انرژی این خدمت گوارای وجودتان باد.گل]
همسفر فاطمه جمعه 15 دی 1396 13:42
ممنون از خانم نجمه عزیز در ادامه راه موفق باشین
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: