WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - کارگاه آموزشی خصوصی ویژه همسفران
کارگاه آموزشی خصوصی ویژه همسفران
چهارشنبه 20 دی 1396 ساعت 12:19 | نوشته ‌شده به دست مریم شفیعی | ( نظرات )

روز سه‌شنبه 96/10/19 جلسه دهم از دور پنجم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی ویژه همسفران نمایندگی نیک‌آباد با نگهبانی همسفر مریم، استادی همسفر طاهره و دبیری همسفر نجمه با دستور جلسه «کمک کنگره به من و کمک من به کنگره»  رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

من در کنگره محبت بی‌قیدوشرط را یاد گرفتم که این برایم بسیار مهم است؛ خانواده آقای مهندس همه درگیر کار کنگره هستند خالصانه خدمت می‌کنند ولی من چندین بار در سی‌دی‌های آقای مهندس شنیده‌ام که ایشان می‌گویند من حسابم با کنگره صفر است؛ چقدر باید عشق و محبت یک شخص بی‌قیدوشرط باشد که چنین بگوید.


خلاصه سخنان استاد:

وقتی به دستور جلسه امروز نگاه می‌کنیم می‌بینیم چهارتا کلمه هست که کمک کنگره به من و کمک من به کنگره شاید با خود می‌گوییم آخر این هم دستور جلسه شد؟ آن‌قدر دستور جلسه‌های سخت می‌توانند بگذارند، چرا این دستور جلسه را گذاشتند؟ خیلی وقت‌ها بعضی از مسائل را آن‌قدر راحت می‌گیریم که واقعاً نکته‌های نهفته‌ای در درونش دارد که اصلاً فکرش را انسان نمی‌تواند بکند که چقدر برایش کارایی دارد.

 دریکی از سی‌دی‌های آقای امین گفتند اگر ما به اینجا رسیدیم، به خاطر این است که خیلی وقت‌ها آن‌قدر به جزئیات اهمیت داده‌ایم که کلیات را فراموش کرده‌ایم یا آن‌قدر درگیر جزئیات شدیم که کلیات را فراموش کردیم. اگر صفحه‌ی زندگی‌مان را پشت‌بام در نظر بگیریم یا از این‌طرف افتادیم که ضربه‌مغزی می‌شویم یا از آن‌طرف افتاده‌ایم که بازهم ضربه‌مغزی می‌شویم این اتفاق افتاده و من ربطش می‌دهم به این دستور جلسه که کمک کنگره به من و کمک من به کنگره که به دو قسمت تقسیم می‌کنی.

کمک کنگره به من: همه‌ی ما می‌دانیم اولین کمکی که کنگره به من داده شکستن خودم بوده  که آمدم و بین کسانی که همدرد بودیم قرار گرفتم، یک‌وقت‌هایی حرکت کردن خودش خیلی مهم است که از خیلی از خواسته‌هایم و دوره همی‌های دوستانه خودم گذشتم و به کنگره آمدم ،تا اینکه راه برای من باز شد، تا از سیاهی جدا بشوم و آن غم و غصه را کنار بگذارم و یکجایی است که به من آموزش بدهند که دیگر این درد برایم درد نباشد، غم نباشد کسانی هستند که تو را درک کنند و اینکه من بتوانم استارت بزنم از صبح سه‌شنبه برنامه‌ریزی کنم که هر اتفاقی هم که می‌خواهد بیافتد من جلسه را می‌روم؛ پس اولین کمک این است که بتوانم غرورم را و منیت خودم را زیر پا بگذارم و وارد این کوچه و کنگره بشوم، چرا؟ چون غرور و منیت من نمی‌گذاشت من آموزش بگیرم و آن آموزش را در زندگی‌ام کاربردی کنم.

کنگره تفکر کردن را به من یاد داد، اینکه بی‌خودی به هم نریزم، یاد گرفتم دیگر جَو خانه را آشوب نکنم و از هر چیزی به بهترین نحو استفاده کنم، یاد گرفتم که صبر و استقامت داشته باشم.

بالا رفتن نقطه تحمل یک همسفر خیلی مهم است و من این را در کنگره یاد گرفتم که تا تیکی به تاکی می‌خورد تلافی آن را از دل شوهرم بیرون نیاورم. بعضی‌اوقات فکر می‌کنیم به کسی کاری نداریم ولی در اصل مشغولیات ذهنی برایم اعصاب نمی‌گذارد و حتی خواب راحتی هم ندارم و نظم و برنامه‌ریزی خانه نیز به‌هم‌ می خورد.

کنگره به من یاد داد هیچ‌وقت آخر خط نیست؛رهایی پایان نقطه نیست، بلکه در سفر دوم تازه می‌توانم دانایی خود را به دانایی مؤثر تبدیل کنم در کنگره یاد گرفتم صفت گذشته در انسان صادق نیست اگر همسرم، پسرم یا دخترم اشتباه رفته می‌تواند برگردد و عکس آن‌هم وجود دارد.

 من در کنگره محبت بی‌قیدوشرط را یاد گرفتم که این برایم بسیار مهم است؛ خانواده آقای مهندس همه درگیر کار کنگره هستند خالصانه خدمت می‌کنند ولی من چندین بار در سی‌دی‌های آقای مهندس شنیده‌ام که ایشان می‌گویند من حسابم با کنگره صفر است؛ چقدر باید عشق و محبت یک شخص بی‌قیدوشرط باشد که چنین بگوید. من که هنوز برای کسی کاری نکرده نقشه می‌کشم که او چه‌کار می‌تواند برای من بکند، کجا به من چنین چیزی را یاد می‌دادند که محبتم و خدمتم بدون قید و شرط باشد؛ و بزرگ‌ترین چیزی که کنگره بازهم به من یاد داده سکوت بوده که در بین همسفران بیشتر کار داده تا مسافران، آقای مهندس می‌فرمایند خیلی وقت‌ها سکوت کردن خودش خیلی کار است واقعاً سخت است، وقتی میدانید حق با شماست، ولی سکوت جواب می‌دهد.

و اما کمک من به کنگره؛ کمترین کمک، مثلاً به سبد کنگره کمک کنم، مگر پول سبد کجا می‌رود؟ دوباره به خودم برمی‌گردد، صندلی می‌شود، کرایه جا می‌شود و... دبیر آقای مهندس در روز چهارشنبه خیلی زیبا گفتند کمک کنگره به من و خدمت من به کنگره که من این کلمه را دوست داشتم. کمک که نمی‌توان بکنم ولی خدمت می‌توانم بکنم که می‌شودبا کلام یا مالی یا علمی باشد هرکسی در شرایط خودش،باخدمت کردن اولین بازتابش این است که خودم انرژی می‌گیرم، ما به کنگره می‌آییم که حالمان خوب شود و کسانی هستند که بعد از رهایی بنا به دلایلی دیگر نمی‌توانند به کنگره بیایند اما باید به‌گونه‌ای باشند که یک الگوی کنگره‌ای باشند، باید بدانم که خدمت کردن یک اذنی می‌خواهد؛ اگر قرار است کمک راهنما، مهماندار یا نگهبان نظم بشوید باید اذنش صادر شود.

باید حواسمان بسیار جمع باشد که فاصله خدمت و خیانت خیلی کم است خیلی وقت‌ها فکر می‌کنیم خوش‌تیپ هستیم ولی نیستیم، خیلی وقت‌ها فکر می‌کنیم باسوادیم ولی نیستیم بعضی وقت‌ها فکر می‌کنیم داریم خدمت می‌کنیم ولی آیا با حرفمان کسی را هم می‌رنجانیم؟ فکر می‌کنیم داریم خدمت می‌کنیم ولی آیا آن کاری که وظیفه ماست را انجام می‌دهیم؟ ما باید حواسمان جمع خنده‌هایمان و حرف زدنمان هم باشد. خیلی حواسمان جمع باشد جَو جایگاه نگیردمان خیلی مهمِ که ارزش و احترام شال نارنجی و لباس سفید خود را داشته باشیم.

انشا الله خداوند توفیق خدمت در کنگره را به ما بدهد در پایان تشکر ویژه می‌کنم از آقای مهندس که با تکرار این دستور جلسات برای ما تکرار مکررات نیز می‌شود.نگارش و تایپ: همسفر مریم (لژیون دوم)

عکس و تنظیم: همسفر مریم (لژیون چهارم)

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مریم همسفر مرتضی یکشنبه 24 دی 1396 10:44
بازهم تشکر مینمایم از خانم طاهره عزیز بابت استادی بسیار خوب و پر انرژی که برای ما داشتند امیدوارم همیشه موفق و موید باشند.
پنجشنبه 21 دی 1396 19:53
سلام وتشکر از کمک راهنمای محترم همسفر طاهره ،استادی بسیار عالی بود ،ومن واقعا انرژی گرفتم ،
مسافر مرتضی رضوانی چهارشنبه 20 دی 1396 21:05
خدا قوت خدمت همه ی همسفران سخت کوش مطاتب مفید واموزنده ای راعنوان کردید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic