WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - در باب دستور جلسه هفتگی: سم زدایی یا سم نزدایی
در باب دستور جلسه هفتگی: سم زدایی یا سم نزدایی
شنبه 7 بهمن 1396 ساعت 00:23 | نوشته ‌شده به دست مریم رضوانی rezvani | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق

در باب دستور جلسه هفتگی: سم‌زدایی یا سم نزدایی

به قلم کمک راهنما؛ همسفر فاطمه

اگر مواد مخدر مانند تریاک سم هست چرا در طول زمان مصرف هیچ عکس‌العملی از مسمومیت در درون شخص اتفاق نمی‌افتد یا چرا در درست کردن دارو، بیمارستان‌ها، رشته‌های پزشکی از ترکیبات آن استفاده می‌کنند. پس می‌توان گفت: موادی همچون مورفین، کدئین، نارکوتین، نارسئین، پاپاورین که نقش مهمی در درمان بیمارها دارند را نمی‌توان سم معرفی کرد.


دیدگاه کنگره در خصوص روش و متدهای درمان اعتیاد به مفهوم مخالفت با گروه‌ها و بخش‌هایی که در حوزه اعتیاد ازجمله متخصصین، شخصیت‌هایی که فعالیت می‌کنند نیست. بلکه صرفاً جستجو، کاوش و بررسی علمی بود که آقای مهندس با تفکر، اندیشه، تحقیق و مطالعات فراوان در مورد شناخت بیماری اعتیاد، مواد مخدر و مصرف‌کنندگان تمام واقعیت و حقایق را به‌صورت مکتوب، سخنرانی، شرکت در دانشگاه‌های علوم پزشکی و تشکیل شعبه‌ها و نمایندگی‌ها در سراسر کشور و حتی کشورهای اروپایی انجام دادند. تا تمام انسان‌های درگیر مواد و خانواده‌های آن‌ها، قشر جامعه با روش درمان قطعی آشنا شوند و بدانند که قطعاً مواد چه اثراتی در جسم، روان و جهان بینی شخص می‌گذارد. مواد چیست؟ چگونه باید درمان صورت گیرد؟ که در جزوه چهارمقاله کامل توضیح داده‌شده است.

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که در مورد بیماری اعتیاد و درمان آن در جهان توسط قشر پزشک ما اتفاق می‌افتد این است که اعتیاد را مسمومیت مزمن می‌دانند. وبر همین اساس بیمار را در بیمارستان بستری کرده، بی‌هوش می‌کنند و با تزریق نالکسون به‌طور کامل اثرات مواد افیونی را از جسم ظرف چند ساعت کوتاه خارج می‌کنند. و سپس با تجویز آنتاگونیست که به‌صورت کپسول خوراکی می‌باشد دوره درمان را ادامه می‌دهند. که در این حالت شخص خماری شدیدی را تجربه می‌کند. این روش درمان در سال 1985 میلادی در اروپا یازده سال بعد در ایران به کار گرفته شد که مخرب‌ترین روش برای معتادانی بود که قصد رها شدن از دنیای تاریکی اعتیاد را داشتند انجام گرفت. اصلاً واژه سم‌زدایی در مقوله اعتیاد یک واژه صد در صد غلط است گاهی اوقات یک جمله یا یک لغت اشتباه ممکن است انسان‌های بی‌شماری را مثل دانشمندان، محققین، متخصصین را گمراه کند.

برای درک درست موضوع، واژه‌های سم چیست و مسموم کیست را توضیح می‌دهیم.

هرگونه ماده خارجی که از هر طریق وارد جسم گردد. جسم را از حالت تعادل طبیعی خارج نماید و به سمت مرگ سوق دهد، سم تلقی می‌شود.

مسموم کیست؟ کسی که به مواد مخدر عادت ندارد اگر بیش از یک گرم یا یک گرم و نیم تریاک استفاده کند مسموم می‌شود؛ و اگر سریع از بدن اخراج نشود منجر به مرگش هم می‌شود.

علامت‌هایی که یک مسموم شونده دارد: کشیدن نفس به‌سختی، ضربان قلب به‌کندی، راه نمی‌تواند برود، اطراف را تشخیص نمی‌دهد، سنگینی سر، احساس گرما، تشنگی، مخاط دهان خشک می‌شود، نبض به‌تندی میزند و خواب عمیق می‌شود. سپس مرگ در طی چند ساعت اتفاق می‌افتد.

اعتیاد مسمومیت مزمن نیست، جایگزین مزمن است. یعنی اینکه مواد مخدر خارجی جایگزین مخدرهای طبیعی بدن مانند: اندورفین، انکفالین، نروترانسمیترهای بدن شده و تمام حالت‌های درونی و بیرونی فرد را مواد مخدر تعیین می‌کند اگر مواد مخدر مانند تریاک سم هست چرا در طول زمان مصرف هیچ عکس‌العملی از مسمومیت در درون شخص اتفاق نمی‌افتد یا چرا در درست کردن دارو، بیمارستان‌ها، رشته‌های پزشکی از ترکیبات آن استفاده می‌کنند. پس می‌توان گفت: موادی همچون مورفین، کدئین، نارکوتین، نارسئین، پاپاورین که نقش مهمی در درمان بیمارها دارند را نمی‌توان سم معرفی کرد.

پس چگونه هست که برای یکی مواد سم هست و برای یکی مصرف مواد حیات است. یک مصرف‌کننده را اگر بخواهند در زمان کوتاه و در عرض چند دقیقه تمام مواد مخدر بدن را خارج کنند و جایگزین را یک‌باره حذف کنند شخص بیچاره می‌شود و درد خماری که درد وحشتناکی هست را در برمی‌گیرد. جایگزین زمانی اتفاق می‌افتد که دستگاه‌های تولیدکننده مواد شبه افیونی بدن راه‌اندازی شده باشد. در روش های غلط و کوتاه‌مدت چون جواب داده نمی‌شود می‌گویند اعتیاد درمان ندارد؛ و معتاد باید اراده داشته باشد. قطع سریع یا سم‌زدائی باعث ایجاد شوک مخرب در فرد معتاد می‌شود و اثرات این تخریب بسیار مشکل و در بعضی موارد غیرقابل‌جبران است. چون نیاز بدن به مواد شبه افیونی از بیرون تأمین نمی‌شود و دستگاه‌های درونی بدن هم ازکارافتاده‌اند بعد از برطرف شدن و بهبود علائم ظاهری مشکلات صور پنهان از قبیل افسردگی، گریه کردن، زود خسته شدن، ناامیدی، گوشه‌گیری، به سراغش می‌رود؛ و چون درمان به روش درست انجام نگرفته خواه یا نا خواه دوباره مصرف‌کننده می‌شوند.

بارها آقای مهندس در صحبت‌هایشان فرمودند: کسی می‌تواند پاک ورها شده باشد که یک‌شب در یک انبار پر از هروئین به‌راحتی و بدون وسوسه و خواسته مصرف بخوابد. کسی که درمان می‌شود جسم و روانش روبه تعادل است، حالش خوب است؛ و دارای آرامش نسبی است. روش‌های ترک یا درمان در فیزیک را وجود مقداری سم در جسم می‌دانند و منفی بودن آزمایش ادرار را نشان خروج سم از بدن می‌دانند. ولی درروش و متد کنگره درمان باید روی سه مؤلفه جسم، روان وجهان بینی اتفاق بیفتد. برای راه‌اندازی سیستم شبه افیونی بدن حدود ده الی یازده ماه وقت لازم است؛ یعنی اینکه درمان کمتر از ده ماه امکان‌پذیر نیست؛ و به‌جای URD که همان سم‌زدایی است می‌توان از آب‌لیمو یا میوه‌هایی که ویتامین c دارند استفاده کرد. نیازی به بیهوشی و بستری کردن بیمار ندارد. هر روش اشتباه چه سقوط آزاد، سم‌زدایی، روش‌هایی که در کوتاه‌مدت انجام بگیرد. خماری به وجود می‌آید که بعد از چند روز وبر طرف شدن علائم اولیه در ظاهر خوب می‌شوند ولی بعد از مدتی دوباره به مواد رو می‌آورند چون نیاز بدن است. و درمان به‌صورت قطعی اتفاق نیفتاده است. کسی که درمان می‌شود نه از مواد متنفّر می‌شود و نه اینکه تا مواد ببیند بدنش بلرزد و بخواهد مصرف کند.

نگارش و تایپ: همسفر فاطمه (لژیون یکم)

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مریم همسفر مرتضی دوشنبه 9 بهمن 1396 22:03
سپاس از خانم فاطمه عزیز عالی بود
مسافرروح اله رهجوحسن طاووسی یکشنبه 8 بهمن 1396 16:11
باسلام باتمام وجودخسته نباشیدوتشکرازاین زحمت فراوان وافکاروجهان بینی عالی که چقدرحال واحساس انسان مثبت میشود.بازهم ممنون
همسغر زهره لژیون سوم شنبه 7 بهمن 1396 14:26
خدا قوت خدمت خانم فاطمه عزیز خیلی خوب بود.موفق باشید.
مسافر رحمت شنبه 7 بهمن 1396 12:05
عالی بود .خداقوت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic