کارگاه آموزشی خصوصی مسافران نمایندگی نیک آباد
سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 ساعت 20:48 | نوشته ‌شده به دست نمایندگی نیک آباد | ( نظرات )
سه شنبه مورخ 25/2/97 جلسه اول از دور هفتم  کارگاههای آموزشی خصوصی ویژه مسافران سفر اول ودوم نمایندگی نیک آباد با دستور جلسه" الهام از رمضان ، مراسم پیمان ایجنت جدید شعبه" با نگهباتی مسافر خسرو دبیری مسافر رحمت الله  و استادی دیده بان محترم  مسافر کامران ساعت 17 آغاز به کار نمود.
خدا رو شکر می‌کنم که یکبار دیگر فرصت داد تا در خدمت شما عزیزان باشم، حلول ماه مبارک رمضان را به همه شما تبریک گفته و امیدوارم همگی  ما از برکات این ماه پرفیض به‌اندازه وسع و توان خودمان بهره ببریم. هفته گذشته "هفته راهنما" بود و من بر خودم واجب میدانم که به راهنمایان محترم شعبه نیک‌آباد تبریک عرض کنم و برای همه آنها آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم کمک کنند دست در دست هم داده، بستر پرباری تشکیل دهند و به عزیزانی که نیازمند یاری هستند و به این شعبه مراجعه می‌کنند کمک نمایند.
 من در مورد دستور جلسه صحبت کوتاهی می‌کنم، بهترین مفهوم را می‌توان از خود دستور جلسه برداشت کرد، در دستور جلسه عنوان‌شده "الهام از ماه مبارک رمضان". این بدان معناست که تک‌تک ما افرادی که اینجا نشسته‌ایم می‌توانیم از این ماه پرفیض الهامات خاص خودش را دریافت نمائیم ولی برای اینکه خودمان را در معرض الهام قرار دهیم شرط لازمی وجود دارد.  کما اینکه آقای مهندس در سال 1375، به‌واقع  همین کار را انجام داده و بسترسازی درونی را انجام دادند و آن نقطه تفکر یا جرقه‌ی درمان، زده شد. کاری که آقای مهندس انجام دادند، نظم و ترتیب دادن به داروی مصرفی خودشان بود، ایشان دو وعده را تنظیم کردند برای سحر و افطار و در بین آن، سه وعده تنظیم شد، یعنی بسترسازی انجام شد تا در ادامه بعدازاینکه حرکت شروع شد، نقطه تفکر ابداع روش درمان "دی اس تی" زده شد. ولی این موضوع فقط برای شخص آقای مهندس نیست که ما فکر کنیم این الهامات برای اشخاص خاصی اتفاق می‌افتد، نه این‌طور نیست ! تک‌تک ما افرادی که اینجا نشسته‌ایم می‌توانیم به‌شرط بسترسازی، از مواهب خاص این ماه استفاده کنیم .
بارها شنیده‌ایم که می‌گویند در این ماه، درهای آسمان باز می‌شود یعنی اینکه هر شخصی می‌تواند از این ماه برکات لازم را ببرد، بنابراین برایتان آرزو می‌کنم در این ماه سهیم شوید و مشارکت کنید، همین مشارکت و سهیم بودن یعنی بسترسازی درونی. وقتی ما سهیم می‌شویم و خودمان را عضو این خانواده می‌دانیم این شرایطی را ایجاد می‌کند تا نقطه تفکر جدید و الهامات جدیدی برای ما شکل بگیرد. یکی از مباحثی که در تغییر باید بدان توجه کنیم همین بحث الهامات است، ما اگر شرایط را ایجاد نکنیم و خود را از های و هوی بیرون خالی نکنیم طبیعتاً چیزی گیرمان نیامده و توفیقی از این ماه مبارک نصیبمان نخواهد شد. یکی از موهبت‌های این ماه که آن‌هم به دلیل شرایط روحانی حاکم در این ماه است، این است که باعث می‌شود انسان به خودش بیاید و در مورد خودش تفکر بیشتری بکند و ببیند در کجای کار قرار دارد. دریافت این موهبت به این شرط است که ما سهیم باشیم  و به‌اندازه وسعمان روزه را بگیریم.  آقای مهندس تأکیددارند: روزه برای بچه‌های سفر دوم لازم است، چون ازنظر شرعی روزه واجب است و ازنظر دیگر برای شکرگزاری این ماه، لازم است روزه‌بگیریم. کمک راهنمایان، مرزبانان و خدمتگزاران باید روزه‌بگیرند و اشخاص سفر اولی نیز می‌بایست با هماهنگی کمک راهنمایان  این کار را انجام دهند و در ادامه اثرات بسیار خوب آن را چه ازنظر حس و حال، و چه ازنظر شرایط فیزیکی خواهید دید. آقای امین در مورد مواهب روزه و برکات جسمی و روحی آن صحبت نموده و آقای مهندس نیز در روز چهارشنبه  در مورد این قضیه سخنانی را ایراد فرمودند و امیدوارم تک‌تک ما از این شرایطی که پیش‌آمده، بهترین استفاده را ببریم.

در مورد تغییر جایگاه چنددقیقه‌ای صحبت می‌کنم. همان‌طور که اطلاع دارید آقای علیرضا امروز برای یک دوره 14ماهه پیمان می‌بندند و بعدازآن همه باهم از آقا مهران، تجلیل به عمل می‌آوریم به خاطر 2 دوره (28 ماه) ایجنتی ایشان .

اگر شما پیام انتخابات را گوش کرده باشید در آن پیام گفته می‌شود: اگر قومی ماهیت خواسته‌های خودشان را عوض نکنند چه اتفاقی می‌افتد؟  سرنوشت آن‌ها تغییر نمی‌کند. اگر ما بخواهیم سرنوشتمان تغییر کند باید خواسته خودمان را تغییر دهیم. تغییر ماهیت خواسته‌ها، شروع کار یک مسافر در کنگره است، یعنی باید جنس تعلقات و وابستگی‌ها، تغییر کند. بارها در کنگره  افرادی به من گله و شکایت می‌کنند که: ما دو سال است در کنگره هستیم، فلان شخص آمدورفت، پولدار شد و .... ولی ما هنوز به‌جایی نرسیده‌ایم. من به آن‌ها میگویم شما نباید در مقام قیاس قرار برآیید! وقتی انسان‌ها در مقام قیاس قرار بگیرند به خاطر منفعت‌طلبی، سودجویی و غیره ، همدیگر را به هلاکت می‌رسانند، هرگز خود را با دیگران مقایسه نکنید. هر آنچه می‌بایست در ادامه این مسیر برایمان تعریف شود، آقای مهندس در جهان‌بینی  بیان کرده‌اند. جهان‌بینی کنگره باید نوع نگاه ما را به زندگی، اطراف، دنیای درون و بیرون خودمان، عوض کند. این تغییر نوع دیدگاه، زمانی اتفاق می‌افتد که ماهیت خواسته‌های درونی ما تغییر کند. شخصی که  وارد کنگره می‌شود باید زندگی خودش را بر اساس همین جهان‌بینی بنا کند تا بتواند موفق شود و حال خوشی داشته باشد. یکی از تعاریفی که در کنگره از آن صحبت شده، "صراط مستقیم" است. صراط مستقیم چیست؟ صراط مستقیم چیزی نیست جز : تغییر ماهیت خواسته‌ها و رعایت کردن قوانین انسانی واله‌ی.

در انتهای پیام سفر اول می‌خوانیم: بند عشقی است که بین تو و قدرت مطلق برقرار خواهد گردید. صحبت من با سفر اولی‌هاست، آیا شما فکر می‌کنید این بند عشق بین شما و خداوند است؟ خیر ، ما برای آن هنوز راه درازی در پیش داریم و باید حالا حالاها خاک کنگره را بخوریم تا به آنجا برسیم. پس این بند عشق چیست؟ شخصی که وارد کنگره می‌شود، سه چیز مهم دارد که باید به آن‌ها توجه کرده و باید به این سه کار، سروسامان دهد، نکته اول: درمان خودش است که بسیار مهم است. نکته دوم: خانواده است که باید کمبودها و کاستی‌هایی که در زمان اعتیاد وجود داشته آن‌ها را جبران کند و نکته سوم: شرایط کاری است. شخص باید در این سه نکته  تعادل ایجاد کند.

یکی از مؤلفه‌های مهمی که می‌توانیم در این مسیر از آن استفاده لازم را ببریم، خانواده است که متأسفانه بسیار ضعیف است. ما به این درک رسیده‌ایم که در زمان مصرف، خانواده خود را تحقیر کردیم و آن‌ها را ر شرایط بسیار سختی قراردادیم، همان‌قدر که خودمان آسیب دیدیم، آن‌ها هم آسیب دیدند. آیا امروز وقت آن فرانرسیده که دست آن‌ها را گرفته و آن‌ها را همراه خودمان به کنگره بیاوریم و این تغییر را به آن‌ها نشان دهیم؟ باید آن‌ها تغییر را ببینند و متوجه شوند که ما دیگر آن فرد سابق، با آن طرز تفکر نیستیم. ما می‌دانیم که اگر گروه خانواده در کنار ما باشد، چه شور و اشتیاقی وجود دارد و در ماه مبارک رمضان وقتی خانواده در کنگره باشند، چه حس و حال خوبی داریم ...  سعی کنید از این موهبت که در اختیار شماست استفاده کنید تا تغییر را در سفرتان و روحیه‌تان مشاهده کنید. پس بند عشقی که از آن صحبت کردیم، باید بین شما و خانواده‌تان، شما و کنگره، شما با اعضای لژیون، راهنما، خدمتگزاران و دیگر اعضاء، برقرار گردد .آقای خدامی می‌گفتند: اگر من امروز از این در وارد شدم و یک احساس مسئولیتی کردم و متوجه شدم می‌توانم کاری انجام دهم، حتی از یک ته سیگار برداشتن تا بانی شدن در ماه مبارک رمضان. اگر توانستید این کار را انجام دهید، بدانید این بند عشق دارد برقرار می‌شود و اگر بی‌تفاوت از کنار این مسائل رد شدید (چه در سفر اول چه در سفر دوم)، این بند عشق ایجاد نخواهد شد. سعی کنید در ماه مبارک رمضان فکر کنید و حضور خانواده‌تان را دائمی کنید تا در کنار شما حضورداشته باشند.

اینک جا دارد به مهران عزیز خدا قوت بگویم بابت اینکه ایشان 28 ماه در جایگاه ایجنتی نمایندگی نیک‌آباد خدمت کردند و از طرف شورای دیده پانان تقدیر و تشکر می‌کنم  از آقا مهران.  مدتی که مهران کنار شما بود با ایشان آشنا شدید و مطمئنم در کنار همدیگر کارهای بزرگی برای شعبه انجام داده‌اید، من برای ایشان آرزوی موفقیت می‌کنم . ما در کنگره خداحافظی نداریم و اگر این تغییر جایگاه‌ها انجام می‌شود فقط به خاطر قوانینی است که در کنگره برای جایگاه‌ها تعریف‌شده و  این تغییر جایگاه، هم برای فرد برکات زیادی خواهد داشت هم برای شعبه. با تغییر جایگاه، ما با فرد جدیدی مواجه می‌شویم که با ایده‌ها و ابتکارات جدیدی که در شعبه به خرج می‌دهد، در شعبه تغییر حس و تغییر آب و هوایی به وجود می‌آید و مطمئناً علیرضا (ایجنت جدید) با توجه به خدماتی که در کنگره انجام داده، ابتکارات جدیدی را برای شعبه نیک‌آباد به همراه خواهند آورد و حس حال جدیدی به شعبه خواهند داد. من این جایگاه رو به ایشان تبریک گفته و برایشان آرزوی موفقیت دارم. فراموش نکنیم  که یک نفر در کنگره هیچ است و هیچ‌وقت یک نفر به‌تنهایی نمی‌تواند در کنگره  کار بزرگی انجام دهد. این ما هستیم که می‌توانیم کارهای بزرگ انجام دهیم،  بنابراین باید دست‌به‌دست هم داده و به علیرضا کمک کنیم تا یک شعبه قوی و پربار داشته باشیم. این شعبه پیشرفت خوبی داشته و اکنون وقت آن رسیده که توسعه پیدا کند. باید تلاش کنیم که فضای آن را توسعه دهیم و بستری هم مهیا کنیم که کمک راهنمایان جدیدی در اینجا حضورداشته و افراد بیشتری را پذیرش کنند. در کنگره بحث قومیت، نژاد و تعصب خاصی به منطقه نداریم و اینکه جه کسی می‌آید برای ما مهم نیست، مهم این است که ما در کنار همدیگر بتوانیم  کاری انجام بدهیم. اگر دستان ما در دست یکدیگر باشد می‌توانیم برای شعبه نیک‌آباد و حتی برای مناطق دیگر زمین خریداری کنیم، شعب را گسترش دهیم، رهایی‌های خوب داشته باشیم، حس و حال بهتری در شعبه ایجاد کنیم و ...   همه‌ی این‌ها بستگی به این دارد که اگر روی این صندلی هستم، احساس مسئولیت کنم نسبت به جایگاهی که دارم.

در پایان برای این دو عزیز آرزوی موفقیت می‌کنم و خیرمقدم عرض می‌کنم خدمت ایجنت محترم شعبه شیخ بهایی و ایجنت محترم شعبه سلمان فارسی و برای همه شما آرزوی موفقیت دارم.

عکاس : مسافر منصور 

تایپ : مسافر حمید 

تهیه و تنظیم : وبلاگ نمایندگی نیک آباد


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاههای آموزشی خصوصی مسافران،

برچسب‌ها: کنگره 60 نیک آباد،

لینک های مرتبط: درمان اعتیاد کنگره 60،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر مجتبی لژیون یک پنجشنبه 27 اردیبهشت 1397 08:20
باسلام وخسته نباشید خدمت آقامهران وخوش آمدگوئی خدمت آقا علیرضا ایجنت جدید
همسغر زهره لژیون سوم چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 22:52
خیر مقدم خدمت آقای کامران از صحبتهایتان نهایت استغاده را بردم. خداقوت و سپاس خدمت آقای مهران به خاطر تمام زحماتی که برای شعبه ما کشیدند و این جایگاه را به ایجنت جدید شعبه آقای علیرضا تبریک میگویم.
همسفر الهه چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 18:19
خداقوت خدمت ایجنت محترم آقا مهران تشکر وسپاس فراوان بخاطر تمام زحماتی که درشعبه کشیدندوآرزوی موفقیت سربلندی میکنم وخوش آمدخیرمقدم خدمت آقای علیرضا انشالا موفق باشید
همسفر فاطمه چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 12:55
تبریک وخیر مقدم خدمت آقای علی رضا وخداقوت خدمت آقا مهران انشاالله هر دو عزیز موفق وموید باشند.
حمید نیکبخت چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 10:50
سلام و خداقوت خدمت آقا مهران، تشکر میکنم از زحماتی که در نمایندگی نیک آباد کشیدند، براشون آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم از این به بعد هم شاهد حضورشون در جمع خودمون باشیم.
عرض خوش آمد و تبریک هم دارم به آقا علیرضا ایجنت جدید.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: