WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - تخریب‌های شیشه و درمان آن با متد DST
تخریب‌های شیشه و درمان آن با متد DST
جمعه 15 تیر 1397 ساعت 00:40 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهره tavoosi | ( نظرات )

به نام آنکه زیباست و زیبایی را دوست دارد

در باب دستور جلسۀ هفتگی: شیشه

به قلم کمک راهنما؛ همسفر زهره

 

کنگره روزنه‌ی امیدی است برای کسانی که در دام تاریکی و ظلمات اعتیاد گرفتارشده‌اند. در باور چه کسی می‌گنجد که این افراد بعد از درمان قطعی بهترین لحظات زندگی را برای خود، خانواده و جامعه به ارمغان می‌آورند. این مکان مردگانی را زنده می‌کند که حتی در خانه‌ی خود جایی نداشتند. 

تخریب‌های شیشه و درمان آن با متد DST

یکی از مواد مخدری که جامعه ما را در برداشته است آیس، شیشه و یا کریستال نام دارد که چون شکل ظاهری آن شبیه شیشه است که خرد و پودر شده و یا شبیه خرده نبات سفید است در کشور ما به آن شیشه گفته می‌شود اما در کشورهای اروپایی بیشتر به نام آیس است. مهم‌ترین ترکیب آن آمفتامین است و ممکن است از ماده افدرین هم استفاده شود. از این ماده در جنگ جهانی دوم برای رفع افسردگی سربازان و یا نیرومند کردن سربازانی که چند روز به‌صورت پیوسته به مبارزه مشغول بودند استفاده می‌شد اما پس از مدتی با مشخص شدن عوارض این ماده و اعتیاد به آن کم‌کم این ماده به‌عنوان دارو کنار گذاشته شد اما افراد سودجو از این ماده تحت عنوان پوشش داروهای مفید، شفابخش و نیروزا برای کسب درآمد، قتل و جنایت، دیوانگی،  فساد و ... به جوامع مختلف سرازیر می‌کنند.

سال‌ها پیش در تلویزیون به شکل وسیعی از این ماده مخدر و تخریب‌های آن، ترک‌های وحشتناک و عوارض پس از ترک صحبت می‌شد. مستندهای زیادی را می‌دیدم و همیشه این نگرانی را داشتم که مبادا مسافر من هم گرفتار این ماده خطرناک بشود. وقتی با مصرف‌کنندگان این ماده مصاحبه می‌کردند چه خانم و چه آقا اکثر این افراد، از حالت روحی و روانی خود در مورد زمان مصرف و نشئگی حاصل از این مواد و اتفاقات وحشتناکی که براثر توهماتی که به آن‌ها دست می‌داد می‌گفتند. یکی از خانم‌ها می‌گفت که برای اولین بار در آرایشگاه با شیشه (برای درمان رفع افسردگی و لاغری) آشنا شدم و زمانی که مصرف می‌کردیم باعث سرخوشی و توانایی زیادی در من به وجود می‌آمد، گاهی می‌شد ساعت‌ها بیدار بودم و به خاطر انرژی زیادی که داشتم کارهای خانه را چند بار انجام می‌دادم به شکلی که قابل‌باور نبود بعضی مواقع به خواب عمیق فرومی‌رفتم و ساعت‌ها از همه‌چیز حتی بچه کوچکم بی‌خبر بودم ...؛ پس از چند ماه متوجه اعتیادم شدم. اکثر مصرف‌کنندگان مرد هم در زندان و یا پس از ترک دوباره به‌اشتباه این باور غلط که این ماده مرفین ندارد و اعتیادآور نیست، به این ماده پناه می‌بردند غافل از اینکه اعتیادشان بیشتر می‌شد.

آری در جامعه ما اکثر جوانانی که با مشکل روبه‌رو می‌شوند، براثر جهل و ناآگاهی در دام تاریکی و نابودی این مواد گرفتار می‌شوند، این افراد بی‌خبرند از اینکه اگر کسی حتی برای یک‌بار از آن استفاده کند باعث تخریب در مغز می‌شود که گاهی اوقات قابل جبران نیست، گاهی به‌قدری در توهم خود فرو می‌روند که باعث خودکشی به شکل بریدن رگ دست یا پرت کردن خود از ساختمان می‌شوند این افراد شاید در اوایل مصرف از انرژی زیادی برخوردار شوند (البته انرژی درونی‌شان تخلیه می‌شود) اما پس از مدتی با کمبود انرژی مواجه می‌شوند.

این ماده برخلاف مواد مخدر دیگر عوارض خود را زود نشان می‌دهد و تخریب آن چند برابر بیشتر از مواد دیگر است.

   عوارض مصرف شیشه:

1-  شیشه اثرات روحی و روانی دارد بااینکه فرد در ابتدا برای کاهش تنش و اضطراب از آن استفاده می‌کند اما موجب تخریب بخش‌هایی از مغز می‌شود.

2-  این ماده با تغییر نوروترانسمیترهایی که در مغز، واسطه‌های شیمیایی هستند اثر می‌گذارد و موجب توهم و هذیان می‌شود، فرد با این توهمات دست به اعمال غیرعادی میزند و ممکن است احساس کند بال دارد و پرنده است و خود را از پنجره به پایین بیندازد.

3- احساس خوبی که شخص از مصرف این مواد به دست می‌آورد ناشی از رها شدن مقدار زیادی دوپامین در مغز است.

4-  فرد مصرف‌کننده‌ی شیشه دچار به‌هم‌ریختگی تعادل روانی و بدبینی می‌شود و گاهی دست به جنایت هم میزند.

5-  این ماده کنترل مغز را از بین می‌برد به‌گونه‌ای که فرد مصرف‌کننده کنترل جنسی خود را از دست می‌دهد و در معرض ابتلا به ایدز و هپاتیت است.

6-   اختلال شدید در عملکرد دریچه‌ی پروستات که معمولاً ادرار و اسپرم باهم دفع می‌شود.

7-  آسیب‌های شدید کبدی و جوش‌های صورت، کوچک شدن بیضه‌ها به همراه درد، بوی بد بدن، خرد شدن دندان‌ها، بوی بد ادرار، ترک خوردن پوست و نوک انگشتان، ایجاد فرسودگی در چهره و استخوان‌های چهره برجسته می‌شود پوست‌آب می‌رود و قوام خود را از دست می‌دهد و ...، این عوارض در مدت کوتاهی پس از مصرف، خود را نشان می‌دهد.

ازنظر خیلی روانشناسان و یا پزشکان، معتادان شیشه‌ای قابل‌درمان نیستند اما از دیدگاه کنگره 60 شیشه یک ماده مخدر بسیار قوی و خطرناک است و اعتیاد آن در مقایسه با مواد مخدرهای دیگر چون تریاک و هروئین بسیار خطرناک‌تر است و به اعتقاد آقای مهندس دژاکام  هر نوع اعتیادی قابل‌درمان است و هم‌اکنون مصرف‌کنندگان شیشه در کنگره به روش DST با داروی اپیوم یا اپیوم تینکچر به درمان قطعی رسیده‌اند.

کنگره روزنه‌ی امیدی است برای کسانی که در دام تاریکی و ظلمات اعتیاد گرفتارشده‌اند. در باور چه کسی می‌گنجد که این افراد بعد از درمان قطعی بهترین لحظات زندگی را برای خود، خانواده و جامعه به ارمغان می‌آورند. این مکان مردگانی را زنده می‌کند که حتی در خانه‌ی خود جایی نداشتند. به امید روزی که همه‌ی درراه ماندگان اعتیاد راه رهایی خود را پیدا کنند.

با احترام کمک راهنما همسفر زهره (لژیون سوم)

 

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سعیده دوشنبه 25 تیر 1397 14:09
تشکر از خانم زهره ی عزیز خیلی عالی بود.
همسفر الهه چهارشنبه 20 تیر 1397 20:03
خداقوت خدمت کمک راهنما خانم زهره عزیزم خیلی مطلب عالی بود
همسفر سعیده سه شنبه 19 تیر 1397 16:11
تشکر از خانم زهره ی عزیز خیلی عالی بود.
همسفر سعیده سه شنبه 19 تیر 1397 01:54
تشکر از خانم زهره ی عزیز خیلی عالی بود.
یکشنبه 17 تیر 1397 16:29
همسفر مریم. خداقوت خدمت کمک راهنمای عزیزخانم زهره عالی بود53
مریم همسفر مرتضی یکشنبه 17 تیر 1397 10:56
شکر شکر شکر
واقعا همیشه باید شکرگزار راه و متد کنگره 60این ساحل امن باشیم چراکه ما ،کشتی شکستگان میدانیم که طوفان یعنی چه و همینطور ساحل به چه معناست.
سپاس از خانم زهره عزیز بابت نگارش مطالب خوب و آموزنده شون
همسفر آمنه شنبه 16 تیر 1397 14:39
سلام وخسته نباشید خدمت کمک راهنمای عزیزم خانم زهره عزیز ممنون به خاطر مطالب خوبتان
همسفر سعیده شنبه 16 تیر 1397 13:40
تشکر از خانم زهره ی عزیز خیلی عالی بود.
همسفر زهرا شنبه 16 تیر 1397 12:40
با سپاس از خانم زهره عزیز عالی بود
همسفر فاطمه شنبه 16 تیر 1397 11:46
بسیار زیبا دستور جلسه را باز کردین سپاس وتشکر بابت تمام زحمات شما در سایت
همسفر مهری جمعه 15 تیر 1397 18:14
باسلام وخداقوت خدمت کمک راهنما خانم زهره خیلی عالی بود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات