کارگاه آموزشی خصوصی ویژه همسفران
چهارشنبه 20 تیر 1397 ساعت 14:43 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهره tavoosi | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

روز سه‌شنبه جلسه چهارم از دور هفتم سری کارگاه‌های آموزشی، خصوصی همسفران شعبه نیک‌آباد با دستور جلسه «تخریب‌های شیشه و درمان آن با متد DST » با نگهبانی کمک راهنما همسفر مریم ، استادی همسفر اکرم و دبیری کمک راهنما همسفر فاطمه در تاریخ 1397/4/19 رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

 عوارض مصرف شیشه به‌قدری زیاد است که مخدرهایی چون تریاک، شیره ...در برابر او ضعیف هستند و مقابل او زانو می‌زنند.

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان اکرم هستم یک همسفر؛

در ابتدا خدا را شاکرم که باز این جایگاه را تجربه می‌کنم. از کمک راهنمای خوبم خانم زهره و همچنین از نگهبان عزیز خانم مریم سپاسگزارم که توفیق این جایگاه را به من دادند.

در مورد دستور جلسه صحبت‌هایم را به دو بخش تقسیم می‌کنم: ا- بحث علمی شیشه 2- تجربه زندگی با یک مصرف‌کننده.

شیشه چیست و چرا به آن شیشه میگویند؟ چون شبیه دانه‌های ریز مثل خرده‌شیشه و یا تکه‌های ریز یخ است به آن شیشه گفته می‌شود. در زمان جنگ جهانی دوم، آلمانی‌ها برای اینکه می‌خواستند برای دوری از افسردگی سربازان، داشتن سطح انرژی بالا و اینکه چند روز پیوسته مبارزه کنند شیشه را تجویز می‌کردند و بعد از مدت‌ها که متوجه تخریب آن شدند مصرف آن را ممنوع کردند.

شیشه  از ماده آمفتامین است که قرص‌های اکستازی نیز از این ماده متحرک گرفته می‌شود و تأثیر مستقیم روی سلول‌های مغز می‌گذارد. در اروپا و آمریکا به آن آیس و در شرق آسیا به آن شاپو گفته می‌شود و در ایران به اسم شیشه شناخته‌شده است. در اوایل سال 1370 به مقدار کم و قیمت زیاد وارد ایران شد و در دهه‌ی 80 مصرف آن بیشتر شد و به بهانه‌ی اینکه شیشه مرفین ندارد و اعتیادآور نیست مصرف‌کنندگان را جذب می‌کردند.

ما در کنگره یاد گرفتیم که سیستم ایکس از مجموعه‌ای از هورمون‌ها، غدد درون‌ریز و برون‌ریز، مدیا تورها ... تشکیل‌شده است. کسی که مصرف‌کننده نیست سیستم مغزش در حالت طبیعی فعالیت می‌کند و در تعادل به سر می‌برد اما وقتی ماده‌ای مانند شیشه را از بیرون وارد بدن کنند چون از سد خونی مغز عبور می‌کند تعادل مغز به هم می‌ریزد. مهم‌ترین تأثیر شیشه روی دوپامین و سروتورین مغز است. زمانی که ما سرحال هستیم، ورزش می‌کنیم و از انرژی بالایی برخورداریم به علت ترشح این دو غدد است وقتی کسی مصرف شیشه دارد این دو غدد ترشح بیشتری می‌کند و به همین علت باعث سرخوشی و انرژی زیادی در آن‌ها می‌شود. شخص مصرف‌کننده اوایل مصرفش 72 ساعت بی‌خوابی دارد و انرژی ذخیره‌شده بدنش را مصرف می‌کند و بعدازآن به مدت 48 ساعت می‌خوابد (در حد بیهوشی) و وقتی به هوش آمد به علت سردردهای شدید، بی‌قراری، لرزش و ... باز به دنبال شیشه می‌رود و این چرخه ادامه پیدا می‌کند تا حدی که شخص به آن اعتیاد پیدا می‌کند.

شیشه هم در صور پنهان و هم آشکار تأثیر می‌گذارد. علائم صور آشکار بیشتر روی دندان‌ها، کبد ... است و در صور پنهان تداخل حواس پیش می‌آید همان‌طور که می‌دانیم پنج حس بیرونی و پنج حس درونی داریم و در یک مصرف‌کننده شیشه این ده حس باهم کار می‌کند و بیشتر روی بینایی و شنوایی شخص تأثیر می‌گذارد به این‌گونه که یکسری چیزهایی که نباید ببیند را می‌بیند و یا چیزهایی را که نباید بشنود را می‌شنود و دچار توهمات خیلی خطرناکی می‌شود.

مصرف شیشه به‌وسیله چپق‌های قدیمی اما به شکل شیشه‌ای به نام پایپ است. عوارض مصرف شیشه به‌قدری زیاد است که مخدرهایی چون تریاک، شیره ...در برابر او ضعیف هستند و مقابل او زانو می‌زنند. یک شخص مصرف‌کننده اگر به مدت 6 ماه به‌صورت مداوم از آن استفاده کند در دریچه‌ی پروستات اختلال به وجود می‌آید، اسپرم و ادرار باهم دفع می‌شود، قوای جنسی به تحلیل می‌رود، دستگاه گوارش به‌هم‌ریخته و کبدش چرب می‌شود، جوش‌های چرکین روی صورتش زیاد می‌شود، روده‌هایش مشکل ایجاد می‌کند، همیشه بدبین می‌شوند بخصوص اگر همسر داشته باشند به همسرشان بدبین شده، اگر بچه داشته باشند به او شک می‌کند در حدی که فکر می‌کند بچه از آن‌ها نیست و حس می‌کند کسی تعقیبش می‌کند، مصرف‌کنندگان شیشه فکر می‌کنند که از دانایی بالایی برخوردارند و دیگران چیزی نمی‌دانند و اشتباه می‌کنند. ازنظر این افراد کشیدن تریاک و دیگر مواد بی‌کلاسی است و این براثر نگرش این افراد که چون شیشه مرفین ندارد، اعتیادآور نیست و در ادامه شخص و جامعه را گمراه می‌کنند.

ما در کنگره یاد گرفتیم که اگر ماده‌ای که وارد بدن شود، سیستم مغز را به هم بریزد و شخص را از حالت تعادل خارج کند ماده مخدر نامیده می‌شود که این مواد می‌تواند از قبیل تریاک، هروئین، قرص‌های (روان‌گردان، خواب‌آور، ضدافسردگی ...) باشد و در مورد شیشه باوجوداینکه مرفین ندارد اما تعادل فرد را از بین می‌برد برای همین ماده مخدر شناخته می‌شود.

سال‌های سال با یک مصرف‌کننده زندگی می‌کردم، زمانی که به کمپ برای ترک شیره رفتند، بعد از 6 ماه که آمد با خود یک سوغات به نام شیشه آورد و این ماده جایگزین شد و همیشه دچار توهم بود و من از بازگوی خاطرات گذشته تنم به لرزه می‌افتد از این موضوع غیر از خانواده‌اش کسی مطلع نبود و در این مدت خیلی اذیت شدیم و خدا را شکر می‌کنم که راه کنگره برایمان باز شد و از بنیان کنگره 60 آقای مهندس تشکر می‌کنم که راه درمان شیشه را پیدا کردند و امیدوارم که تمام مصرف‌کنندگان شیشه با متد DST به درمان قطعی و رهایی برسند.

نگارش و تایپ: کمک راهنما همسفر زهره (لژیون سوم)

عکاس: همسفر زهرا (لژیون چهارم)

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سمیه چهارشنبه 27 تیر 1397 07:26
تبریک دوباره به اکرم عزیزم بابت استادیشون،انشاا... شال کمک راهنمایی رو روی دوشتون ببینم.
همسفر الهه دوشنبه 25 تیر 1397 11:51
از خانم اکرم عزیزم یخاطر استادی بسیار خوبشون تشکر میکنم وامیدوارم درجایگاههای بالاتر ببینمشون وخیر این خدمتها به زندگیشون بازگرده
همسفر شهلا پنجشنبه 21 تیر 1397 22:05
خدا قوت خدمت همه عزیزانم خانوم اکرم عزیز بسیار عالی بود امیدوارم بزودی برکت این خدمت نصیب شما بشه
همسغر زهره لژیون سوم پنجشنبه 21 تیر 1397 12:51
سپاسگزارم از خانم اکرم عزیز بابت استادی خوبتان و امیدوارم در ادامه ی راه پیروز و مدفق باشید.
همسفرزهرا پنجشنبه 21 تیر 1397 12:38
خسته نباشید به خانم اکرم عزیز از بیانات دلنشین موفق باشید
همسفر فاطمهبسیار پنجشنبه 21 تیر 1397 11:36
بسیار از استادی خوبتان لذت بردم.
پنجشنبه 21 تیر 1397 09:42
بسیار استادی خوبی داشتی خانوم اکرم عزیز امیدوارم شمارو در جایگاه بالاتری ببینم
مریم همسفر مرتضی پنجشنبه 21 تیر 1397 09:24
سپاس از اکرم عزیز بابت استادی خوبشان و تشکر از خانم زهره و خانم زهرا بابت انعکاس تصاویر و مطالب
مریم همسفر داوود پنجشنبه 21 تیر 1397 01:51
بسیار سپاسگذارم از خانم اکرم عزیز بابت استادی خوبشان که دستور جلسه را جامع و کامل برای ما باز کردند
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: