WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - کارگاه آموزشی عمومی نمایندگی نیک آباد
کارگاه آموزشی عمومی نمایندگی نیک آباد
جمعه 26 مرداد 1397 ساعت 12:23 | نوشته ‌شده به دست مریم رضوانی rezvani | ( نظرات )

روز پنج‌شنبه جلسه اول از دور بیست و سوم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی نمایندگی نیک‌آباد  ویژه مسافران و همسفران در تاریخ 97/5/25 با نگهبانی کمک راهنمای محترم مسافر حسن، استادی ایجنت محترم شعبه مسافر علی‌رضا و دبیری مسافر محسن با دستور جلسه (عدالت، آیا همه افراد در کنگره باهم برابرند؟) و جشن یکمین سال رهایی مرزبان محترم مسافر محمد رأس ساعت ۱۷ آغاز به کار نمود.

عدالت چیزی است که من خودم در مورد خودم مشخص می‌کنم با عمل سالم، معرفت و شناختی که پیدا می‌کنم عدالت در مورد من جاری می‌شود.

خلاصه سخنان استاد:

خدا را  شکر می‌کنم که به شکرانه تولد عزیزی در این جایگاه هستم انشا الله بتوانم به سهم خودم آموزش بگیرم.  اولین تولد را در این شعبه تجربه می‌کنم. قبل از مشارکتم لازم می‌دانم به آقای مهران نیک سیر ایجنت قبل  و اسیستانت شعبه سرکار خانم مرادی خیرمقدم و خوش‌آمد عرض کنم. آقا مهران برای عزیزان در این شعبه زحمات زیادی کشیدند.

اگر دقت کرده باشیم در تمام شعبه‌های کنگره پشت سر استاد، نگهبان و دبیر جلسه مثلثی دیده می‌شود به نام معرفت، عمل سالم و عدالت که یک مثلث را تشکیل می‌دهند. در بیرون کنگره و قبل از آمدنمان به کنگره فکر می‌کردیم که  آنچه به نفع ماست و آنچه ما تشخیص می‌دهیم یا آن چیزی را که ما می‌خواهیم عین عدالت است. ولی در کنگره یاد گرفتیم که عدالت یعنی هر چیزی باید در جایگاه خودش باشد.

عدالت چگونه شکل می‌گیرد؟ بایست نسبت به جایگاه و خواسته به بینش و آگاهی رسیده باشم و عمل سالم انجام داده باشم تا عدالت در من جاری شود. این نیست که من وقتی می‌خواهم به خواسته‌ام برسم، ترک کنم، رها و پاک شوم آنچه می‌خواهم درباره من اجرا شود و صادق باشد.

یکی از خصلت‌های مصرف‌کنندگان این است که وقتی می‌خواهند کار جدیدی را شروع کنند توقع دارند همه در خدمت آن‌ها باشند و اگر این اتفاق نیفتاد این را نوعی بی‌عدالتی می‌دانند. من اوایل سفر و حتی در سفر دوم خیلی برایم سخت بود  وقتی خواسته خدمتی  داشتم و به من نمی‌دادند ناراحت می‌شدم و می‌گفتم کنگره هم که ادعای عشق و محبت می‌کنند عدالت اجرانمی شود. مقایسه می‌کردم می‌گفتم چرا به حسن آقا خدمت نشریات دادند و به من نمی‌دهند؟ حرکت خودم را فراموش کرده و تلاش و خواسته قوی دیگران راهم نادیده گرفته بودم.

بعد یاد گرفتم برای جاری شدن عدالت باید معرفت و آگاهی را بالا ببرم و آموزش بگیرم. خوش پسند نباشم و اجتماعی پسند باشم. بینش خود را نسبت به موضوعی که می‌خواهم بهش برسم را از حالت افیونی دربیاورم و عمل سالم انجام دهم.

شاید تا اینجا یک سری آموزش‌ها، جزوه‌ها و سی‌دی‌ها را تئوری حفظ کردم و خواندم ولی تا این آموزش‌ها را در  مرحله اجرا درنیاورم کاری نکرده‌ام و موقع عمل مثلث کنگره معرفت و عمل سالم عدالت  در من جاری می‌شود.

آیا همه افراد در کنگره باهم برابرند؟ ما  وقتی وارد  کنگره می‌شویم به‌عنوان مسافر  اول مثل هم هستیم. امکانات برای همه مساوی است. آیا کسی که خوب سفرمی کند باکسی که بد سفرمی  کند مثل هم هستند؟ رهایی و حال خوششان مثل هم هست؟ یا کمک راهنمایی که در طول چهار الی پنج سال حدود چهل الی پنجاه نفر را به رهایی رسانده با کمک راهنمایی که در این مدت حدود ده نفر را به رهایی رسانده باهم برابرند؟ مرزبانی که پرکار هست مرزبانی که کم‌کار هست برابرند؟ خیر اگر این‌گونه باشد عدالت خدا زیر سؤال می‌رود و عدالت چیزی است که من خودم در مورد خودم مشخص می‌کنم با عمل سالم، معرفت و شناختی که پیدا می‌کنم عدالت در مورد من جاری می‌شود.

قبل از اینکه بخواهم خودم را با دیگران مقایسه کنم ببینم چه عملکردی خودم داشتم. چرا حال من مثل بقیه خوب نیست؟ چرا حرکت من ضعیف است؟ چرا سفر من طولانی شده؟ چرا برای خودم کاری انجام ندادم؟

آقای مهندس در صحبت‌های  دیروزشان فرمودند: من احساس شور شعف می‌کنم  موقعی که رهجویی برای رهایی به تهران می‌آید و دفتر نوشته‌شده سی دی را همراه خود می‌آورد و باز آقای مهندس تأکید زیادی داشتن برای همسفران که حتماً باید سی‌دی‌ها را بنویسند چون برای مسافران بال پرواز هستند پس برای پرواز کردن هم باید آموزش  بگیرند.

اما در مورد بخش دوم دستور جلسه امروز، یکمین سال تولد مسافر محمد: من مدت زیادی نیست که با ایشان آشنا و همکار شدم. جا دارد که یک تبریک ویژه به کمک راهنمای محترم آقای رضوانی که زحمت سفر اول آقا محمد را کشیدند داشته باشم. اولین مشارکت را به ایشان می‌دهم. آقا محمد با داشتن جثه بزرگ‌دل کوچکی دارد. زودرنج است و دارای نقطه تحمل پایین و من این را عیناً در وجودش حس می‌کنم. ولی آتشی هست که با یک قطره آب خاموش می‌شود. حرف‌شنوی عالی دارد. انشا الله در سال آینده در جایگاه کمک  راهنمایی قرار بگیرد. اگر آقا محمد یک حال خوشی دارد یکی از دلایل مهمش وجود داشتن همسفری بسیار کوشا و پرتلاش اوست. بال پرواز مسافرش هست و این برای خودش خوب هست خیلی‌ها با آقا محمد آمدند و دریک تاریخ باهم رها شدند یا یک هفته دیرتر و زودتر آمدند و رفتند ولی محمد ماندند و خدمتگزار خوبی شدند.  خداوند از دست سالم وضو می‌خواهد هرکسی نسبت به سوادش هر خدمتی که از دستش برمی‌آید باید انجام دهد. کسانی  که ازنظر سواد ضعیف هستند  عذرشان موجه هست.  وجود آقا محمدها در این شعبه الزامی است.  قابل‌توجه عزیزانی که  به هر دلیل همسفر  خودشان را نمی‌آورند بدانند برای درمان نیاز است که همسفران هم  در حال آموزش باشند تا حال هر دو نفر خوب شود. این نیست که چون من تنها مواد مصرف کردم  پس به‌تنهایی هم درمان شوم. امروز چهره محمد باوجود داشتن همسفر پویاست. آیا کسانی که رها شدند و نماندند عدالت این است که آن‌ها هم مثل محمد حالشان خوب باشد.

من از طرف خودم و اعضای شعبه  نیک‌آباد این تولد را ابتدا به آقای رضوانی، خدمت خود محمد و همسفرشان  و کل اعضای کنگره 60 ایران تبریک می‌گویم.

رها یافته

مبارک باشد این رهایی...

اعلام سفر مسافر محمد:

سلام دوستان محمد هستم مسافر:
آنتی ایکس مصرفی شیره و تریاک، روش درمان DST داروی درمان اوتیOT مدت سفر 
۱۱ ماه  و در حال حاضر 1 سال و 3 ماه که آزاد  رها هستم باراهنمایی کمک راهنما آقای مرتضی و راهنما فعلی ایجنت محترم آقای علی‌رضا

آرزوی مسافر محمد: هرکسی که در این دنیا در جهل و نادانی مواد هست برای یک‌بار هم که شده به کنگره 60 بیاید.

آرزوی همسفر مریم: آرزوی قلبی  من برای سفر اولی‌ها هست که انشا الله به رهایی برسند و این جایگاه را تجربه کنند.

سخنان مسافر محمد: خداوندا آنانی که بدی کردند سکوت را به من آموختند، آنان که به من انتقاد کردند راه درست زیستن را به من آموختند، آنان که مرا تحقیر کردند صبر و تحمل را به من آموختند، آنان که به من خوبی کردند انسانیت را به من آموختند، پس ای مهربانم به همه‌ی آن‌هایی که در رشد من سهم داشتند خیر دنیا و آخرت عطا کن آمین یا رب‌العالمین.

سلام دوستان محمد هستم مسافر: اگر بخواهم کل مرحله‌ی اعتیاد در زندگی‌ام را بگویم ساعت‌ها وقت می‌برد؛ از زمانی که از کار رسمی‌ام اخراج شدم به دنبال راهی بودم که از جهل و ناآگاهی مواد مخدر بیایم بیرون ولی متأسفانه به دلیل ناآگاهی باعث شد بیشتر در باتلاق فروروم. تمام راه‌ها را امتحان کردم ازجمله سم‌زدایی به روش‌های مختلف، کمپ،NA  و خیلی از راه‌ها ولی دوباره برمی‌گشتم و وقتی ناامید شدم به مدت سه سال خودم را در خانه حبس کردم و از خجالت دیگر نمی‌توانستم از خانه بیرون بیایم و جلو دوستان و آشنایان ظاهر بشوم تا اینکه یکی از آشنایان زمان مصرفم که در کنگره به درمان رسیده بودند پیام کنگره را من دادند و من هم برای اولین بار که وارد کنگره شدم با اعلام سفر مسافران که حدود 4 گرم یا 5 گرم مصرف داشتند متوجه شدم که نمی‌دانم مقدار مصرفم چقدر است و تخریب من بسیار بالاست نتوانم به کنگره بیایم، راهنمای تازه واردین گفتند بروم و ببینم اصلاً چقدر مواد مصرف می‌کنم و دوباره به کنگره بیایم وقتی متوجه مقدار مصرفم شدم دیدم روزانه 14 الی 16 گرم مواد مصرف می‌کنم که ابتدا ناامید بودم و گفتم بهتر است خودکشی کنم که یکسری مطالب را در اینترنت سرچ کردم و صحبت‌های بچه‌هایی که درمان شده بودند را دیدم و سه ماه تمام طول کشید تا برنامه‌ریزی کنم و با خودم کنار بیایم و برای درمان بیایم کنگره بعد از سه جلسه متوجه شدم که من هم می‌توانم  و مصمم شدم که درمانم را شروع کنم در لژیون چهارم که واقعاً تشکر می‌کنم از کمک راهنمای عزیزم آقا مرتضی که راه درست را به من آموختند؛ خیلی وقت‌ها ناامید می‌شدم و وقتی با ایشان صحبت می‌کردم و می‌گفتم من نمی‌توانم، نمی‌دانم چرا نمی‌شود، رفت‌وآمد برایم سخت است و ناامید هستم راه‌حلش چیست؟  و ایشان می‌گفتند درست می‌شود و شما فقط بیاید به کنگره و اگر همسفر دارید با همسفرتان بیایید و از زمانی که با همسفرم به کنگره آمدم وضعیتم روزبه‌روز بهتر شد و به نتیجه رسیدم، وضعیت کاریم را تا حدی درست کردم با دستگاهی که سال‌ها در زیرزمین افتاده بود کارم را شروع کردم تا هزینه رفت‌وآمدم را بتوانم فراهم کنم و از هیچ شروع کردم ولی می‌دانستم که تنها راه نجات من اینجاست و اگر مصمم باشم به درمان می‌رسم در ادامه معنی خدمت کردن  را فهمیدم و متوجه شدم که انرژی مثل یک استخر هست که باید پر و خالی بشود تا بتوانم انرژی مضاعفی پیدا کنم که ابتدا در نشریات خدمت کردم، دبیر و چهارده جلسه نگهبانی داشتم من در سفر اول فقط و فقط یک سال زمان گذاشتم برای درمان و باز در سفر دوم نیز یک سال زمان گذاشتم برای خدمت کردن که وقتی برکات خدمت کردن  را در زندگی‌ام دیدم چه ازنظر مالی و چه ازنظر ارتباطم با دیگران و انرژی مضاعفی که می‌گرفتم بیشتر دوست داشتم بمانم و خدمت کنم.

تجربه‌ای که من دارم این است که اگر از سر ذوق و عشق به کنگره بیاید همه‌ی مسائلتان حل می‌شود؛ درمان که یک درصد ماجراست کل زندگی روی غلتک می‌افتد مخصوصاً ما انسان‌هایی که در جهل اعتیاد به سر می‌بردیم همیشه مشکلاتمان ده برابر انسان‌های عادی بود شاید انرژی هم که مصرف می‌کردیم ده براثر انرژی آدم‌های عادی مصرف می‌کردیم ولی به نتیجه مطلوبی نمی‌رسیدیم.

از همه‌ی کسانی که در این راه مرا یاری کردند چه آن‌هایی که در کنگره ماندند و خدمت کردند و چه آن‌هایی که رفتند و به زندگی‌شان ادامه دادند تشکر می‌کنم. از ایجنت قبل آقای مهران و ایجنت محترم شعبه آقا علیرضا و کمک راهنمای خوبم آقا مرتضی و همین‌طور همسفرم و کمک راهنمای همسفرم و اسیستانت محترم شعبه تقدیر و تشکر می‌کنم.

در پایان آقای محمد از تک‌تک کسانی که در این راه به او کمک کردند تشکر کردند.

سخنان اسیستانت محترم خانم مرجان راهنمای مرزبان محترم همسفر مریم:

سلام دوستان مرجان هستم همسفر: خیلی خوشحالم و خدا را شکر می‌کنم به خاطر اینکه به‌واسطه این تولد سعادت پیدا کردم در جمع مسافران و همسفران بسیار بزرگوار نمایندگی نیک‌آباد باشم. تبریک می‌گویم به این خانواده‌ی محترم در رأس به جناب آقای مهندس دژاکام که خرقه‌ی اول این زنجیره هستند  و اگر حرکت اولیه‌ی ایشان نبود امروز هیچ‌کدام از ما نمی‌توانستیم شاهد این روز بسیار زیبا و این تولد بسیار قشنگ باشیم. تبریک می‌گویم خدمت راهنمای بزرگوار آقای محمد؛ آقای مرتضی، صمیمانه بهشون تبریک می‌گویم و میدانم که خوشحال‌ترین فرد در این جمع هستند به جهت اینکه رشد رهجویشان را شاهد هستند و این قطعاً به جهت حرکت ایشان بوده و زحماتی که کشیدند.

تبریک صمیمانه میگویم همین‌طور خدمت ایجنت محترم شعبه که در حال حاضر راهنمای مرزبان محترم هستند و خیلی خوشحالم از این بابت که من هم امروز افتخار پیدا کردم به‌عنوان راهنمای فعلی خانم مریم در خدمتتان باشم.

تبریک صمیمانه می‌گویم از راه دور خدمت خانم سهیلای عزیز راهنمای سفر اول خانم مریم و همین‌طور خدمت خانم فاطمه عزیز و برای این خانواده محترم بهترین و تنها آرزویی که می‌توانم داشته باشم این است که انشا الله همچنان خدمتگزار بمانند در کنگره و در سایه‌ی خدمت‌هایشان هم به افراد دیگر کمک کنند و آینه‌ای باشند برای دیگرانی که در جستجوی رسیدن به راه و مسیر هستند و همین‌طور خودشان آموزش‌های بیشتر بگیرند برای اینکه بهتر زندگی کنند.

قطعاً حضور خانم مریم در کنار مسافرشان یکی از عوامل موفقیت‌آمیزی بوده که کمک کرده آقای محمد بتوانند تا به اینجا مسیر را سپری کنند من مطمئنم که مسافرانی حضور دارند و مخصوصاً امروز مسافرانی که به‌عنوان تازه‌وارد خودشان را معرفی کردند همیشه اعتقادم بر این بوده که حضور یک همسفر در کنار شما قطعاً می‌تواند کمک کند تا این سفر سخت را و این نبرد خیلی سنگین را بهتر و با آرامش به انجام برسانید؛ مسافران بسیار زیادی هستند در کنگره شاید در این شعبه تعدادشان زیاد نباشد با توجه به تعداد اندک همسفران، اما در شعب دیگر بسیاری از مسافران هستند که اعتقاددارند یکی از مهم‌ترین عواملی که کمکشان کرده، حضور و هم‌زبانی همسفرانشان بوده من امیدوارم که مسافران بتوانند از این به بعد بیشتر همسفرانشان را ترغیب کنند و مطمئناً اگر شما با همسفرانتان هم‌زبان بشوید وضعیت بهتری پیدا خواهد کرد زندگی‌تان، در این شکی نیست که مسائلی را هم مسافران نمی‌دانستند و هم همسفران که کار به اینجا کشیده شده

امیدوارم از این مسئله استقبال خوبی بشود و انشا الله کمک راهنمایان هم لزوم حضور یک همسفر را همراه مسافر برای رهجوهایشان را توضیح می‌دهند و انشا الله در آینده شاهد حضور بیشتری از همسفران در شعبه خواهیم بود.

در مورد دستور جلسه داشتم  به این فکر می‌کردم که آقای امین در سی دی قیاس می‌فرمایند که خداوند بندگانش را شبیه به هم آفریده یعنی به همشان عقل داده به همه روح و نفس داده و هیچ فرقی با همدیگر ندارند تنها چیزی که باعث می‌شود انسان‌ها باهم  تفاوت داشته باشند و جایگاهشان نسبت به یکدیگر فرق داشته باشد در رتبه‌ی نفس آن‌هاست؛ یعنی نفس هر رتبه‌ای که داشته باشد مراتبی را که طی می‌کند دقیقاً همان است که تعیین جایگاه‌ها را برای یک انسان می‌کند و قطعاً اینکه استاد هم اشاره کردند و بسیاری از مسافران و همسفران قطعاً اینکه نفسمان در چه رتبه‌ای باشد ما را متمایز می‌کند و ما را  کمک می‌کند که جایگاه‌های بیشتر و بهتری را تجربه کنیم چه در کنگره چه در جامعه

برای همه‌ی شما آرزوی موفقیت می‌کنم و یک‌بار دیگر خوشحالی خودم را ابراز می‌کنم از اینکه در جمع شما هستم و این توفیق را داشتم به‌واسطه‌ی این تولد اینجا حضورداشته باشم. در مورد خانم مریم هم  تنها چیزی که می‌توانم به آن اشاره‌کنم محبت و مهربانی را از وجودشان لمس و احساس کردم؛ و امیدوارم همیشه خدمتگزاران کنگره و ماندگاران در کنگره باشند.

صحبت‌های مرزبان محترم همسفر مریم:

سلام دوستان مریم هستم همسفر: خداوند را بسیار شکر می‌کنم و سپاسگزارم از جناب آقای مهندس حسین دژاکام، خانواده محترمشان خانم آنی، آقای امین و تشکر می‌کنم از ایجنت محترم شعبه آقای علیرضا، ایجنت قبلی آقای نیک سیر که امروز تشریف آوردند خوش‌آمد می‌گویم به ایشان و اسیستانت محترم خانم مرجان عزیز خیلی خوشحالم و در قسمت مسافران کمک راهنمایان و مرزبانان عزیز و در قسمت همسفران کمک راهنمایان عزیز و مرزبان عزیز خانم نجمه ممنونم که تشریف آوردید.

من همسفر هم قبل از اینکه به کنگره بیایم ناامید و افسرده بودم به دلیل اینکه به دنبال راه درمان مسافرم بودم و در ادامه راه کنگره برایمان نمایان شد که این راه، ‌راه بهشت بود و با آمدنم به کنگره چون در تنهایی به سر می‌بردم باعث شد انرژی بگیرم و دیدگاهم به زندگی تغییر کند و راه زندگی‌ام را پیدا کنم در پایان هم از کمک راهنمایان خانم سهیلا و خانم فاطمه عزیز تشکر می‌کنم که برایم خیلی زحمت کشیدند.

نگارش و تایپ: کمک راهنمایان محترم همسفر فاطمه و همسفر مریم

عکاس: مسافر یدالله

 

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاههای آموزشی عمومی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
دوشنبه 29 مرداد 1397 12:42
بازم تبریک دوباره به مرزبان محترم خانوم مریم عزیز وهمچنین تبریک به مسافرشون جشن بسیار خوبی بود وامیدوارم همیشه موفق باشی و همچنین قرار گرفتن در جایگاههای بالاتر
همسفر الهه یکشنبه 28 مرداد 1397 20:34
این تولد دوباره رابه خانم مریم عزیز ومسافر محترمشان وکمک راهنمایان محترم وکنگره ۶۰تبریک تهنیت عرض مینمایم انشالا که هروز شاهد جشنهای متعددباشیم
مسافررحمت .نیک آباد شنبه 27 مرداد 1397 23:43
محمدجان ،تولدت مبارک .از خداوندبزرگ برای شما وهمسفرتان شادکامی و موفقیت آرزو میکنم
همسفر اکرم لژیون سوم جمعه 26 مرداد 1397 22:30
من هم به نوبه ی خودم این تولد زیبا را به تمامی اعضای کنگره ۶۰ نیک اباد تبریک میگویم و برای خانم مریم و مسافرشان بهترین ها را آرزو دارم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic