WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - خلاصه سی دی بام
خلاصه سی دی بام
یکشنبه 28 مرداد 1397 ساعت 09:48 | نوشته ‌شده به دست مریم رضوانی rezvani | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله
خلاصه‌ای از سی دی بام

ما تغییر نمی‌کنیم مگر خواسته‌هایمان را تغییر دهیم. سرنوشت ما دست ماست و باید به یک تفکر و بیداری برسیم که بتوانیم درست استفاده کنیم.

ما خیلی چیزها را آموزش ندیده‌ایم و این‌ها برای ما ایجاد مشکل کرده است. مثلاً یک سری روابط خانوادگی را آموزش نداده‌اند که وقتی بین پدر، مادر، خواهر و برادر می‌خواهند یک کار شراکتی انجام بدهند (چه چیزی حاکم است)  پدر مال خودش را به نام یکی از فرزندان  می‌کند که برو دنبال کارم و وقتی مُرد فرزند می‌گوید مال خودم است، چون مال دنیا مسئله ایجاد می‌کند.

 اگر به فرمان‌های الهی توجه بکنید این‌ها همه گفته‌شده است که اگر می‌خواهید باهم معامله کنید باید بین خودتان بنویسید، اگر بین شما سواددار نبود چند نفر را به‌عنوان شاهد بیاورید که شاهد باشند.
 به ما یاد نداده‌اند که اگر به مسافرت می‌روی آشغال‌هایت را نباید بریزی ولی خواهران و برادران دینی آمده‌اند خورده‌اند و آشغال ریخته‌اند و تبدیل به گنداب شده است.
در مصرف برق چه کسی به ما آموزش داده است؟ اگر تمام مردم ایران ده در صد از برق اضافه خودشان را خاموش کنند ما قطعی برق نداریم؛ وقتی در اتاق یا راهرو نیستید برق آن را روشن نکنید، سر شب یعنی هفت‌تا هشت شب اتو یا ماشین لباسشویی  روشن نکنید که همه دارند برق مصرف می‌کنند. نمی‌خواهد نیروگاه برق درست کنند اگر ما آموزش‌دیده بودیم با سی هزار مگاوات برق هم می‌توانستیم زندگی کنیم.
وقتی برق می‌رود و می‌آید ضربه هنگفتی به ما می‌خورد؛ وقتی برق قطع می‌شود و دوباره می‌خواهد روشن شود نیروی خیلی زیادی می‌خواهد و به ما آموزش ندادند وقتی برق می‌رود تمام وسایل برقی را خاموش‌کنید که اگر آمد وسایل برقی نسوزد و کارخانه برق هم راحت برق را وصل کند.
وقتی برق‌های خودتان را کنترل نمی‌کنید قطعی برق‌دارید و مصرف آب 2/5
 برابر مصرف کل مردم جهان است. چون برای شست‌وشو شیر آب  همین‌طور باز است درصورتی‌که با مصرف آب کم هم می‌توان حمام رفت.
خداوند سرنوشت قومی را عوض نمی‌کند تا تغییر دهند آنچه در نفس‌هایشان است. ما تغییر نمی‌کنیم مگر خواسته‌هایمان را تغییر دهیم. سرنوشت ما دست ماست و باید به یک تفکر و بیداری برسیم که بتوانیم درست استفاده کنیم.
 اگر سوءاستفاده کنیم دچار مشکل می‌شویم. در تمام موارد مسئولیت بر دوش ماست و باید به این مسائل توجه کنیم تا به محیط آرام برسیم.
 مسائل با دوستی، محبت و عشق خیلی بهتر حل می‌شود نه بازور که بازور بیشترین خسارت را به خودت وارد می‌کنی.
 درونی‌ها: کسانی هستند که به خودشان، افکار و اندیشه خودشان توجه می‌کنند و می‌دانند که یک سری مشکلات مربوط به درون خودشان است و مال خواسته‌های نامعقول خوشان است و به درون خودشان مراجعه می‌کنند، اشکالات خودشان را پیدا می‌کنند و سعی می‌کنند حل کنند و می‌گویند من برای دیگران چه کرده‌ام؟
 بیرونی‌ها: همه‌چیز را دنبال بیرون می‌گردند و فکر می‌کنند همه‌چیز باید از بیرون حل شود. مثلاً اگر درگیر اعتیاد شدم یکی از بیرون باید بیاید و مشکل من را حل کند و فقط به آنچه معتقد است که می‌بیند و نه به وجدان اعتقاد دارد و نه به درون و اگر خوردن، خوابیدن و تولیدمثل درست باشد کافی است و به مسائل درونی توجه نمی‌کنند و به راه خودشان می‌روند.
 بشر نمی‌داند جهان را دارد تبدیل به چه ماده‌ای می‌کند؛ کم‌آبی دارد به همه‌جا سرایت می‌کند چون غیرمنطقی از منابع آبی استفاده کردیم، هوا را آلوده کرده‌ایم، داریم سیاره‌مان را به کجا می‌بریم و به چه مرحله‌ای می‌رسانیم؟ تو حریم رودخانه‌ها خانه‌سازی کرده‌ایم، جنگل‌ها را می‌خواهیم خانه درست کنیم و... نمی‌دانیم چه بر سرمان می‌آید.
جالب است که رحمت الهی (آن چیزی که برای انسان هست)  را عین کفر می‌دانند و لعنت (بی‌خدایی) را عین نور می‌بینند و می‌گویند دین افیون جامعه است درصورتی‌که بی‌دینی افیون جامعه است وزندگی خودشان را نابود می‌کنند.
می‌گویند پوستین وارونه شده یعنی حالا بعضی چیزها وارونه شده و آن‌کسی که آگاهی ندارد فکر می‌کند این وارونگی درسته 
امروز ما خیلی از مسائل راداریم می‌فهمیم و درک می‌کنیم. مثلاً در مسئله اعتیاد فکر نمی‌کردیم کوره راهی پیدا کنیم و بتوانیم نجات پیدا کنیم، همه راه‌ها را رفته بودیم ولی راهی پیدا نکردیم و این لطف و رحمت خداوند است و در باورمان نمی‌گنجد که چگونه ما را هدایت می‌کند؛ و اگر خداوند راه را به ما نشان ندهد کسی نمی‌تواند راه را به ما نشان دهد چون راه مستقیم جلودار ندارد چون جلودارش خداوند است.
خداوند باران رحمتش را بر بام‌های تک‌تک ما بارانده است. کسانی هستند که بامشان خیلی از ما بزرگ‌تر است ولی بر بام آن‌ها نباریده است. کسانی که درونی هستند و اعتقاددارند ضرر  نمی‌کنند و کسی که قبول ندارد نیروی بسیار عظیم را از دست می‌دهد.
هم جهان دنیا مهم است و هم آخرت، ما جدا نمی‌کنیم و هیچ‌کدام را در اولویت قرار نمی‌دهیم چون هر دو مهم است و تعلیم خاص خودش را دارد و انسان زمانی را در این جهان‌ها سیر می‌کند و ما دنیا و آخرت را از هم جدا نمی‌کنیم، خودش جدا می‌شود و ما را به جهان‌های دیگر می‌برد در نیستی بودیم ما را جدا کرد آورد به هستی حالا هم در اینجا هستیم ما جدا نمی‌کنیم خودش خودکار جدا می‌شود.
اینکه می‌گوید راهیان از پیش انتخاب می‌شود؛ درسته از پیش انتخاب و تعیین می‌شود ولی مثل تیم فوتبال است که یک تیم فوتبالی که برای مسابقات می‌خواهد برود مربی این‌ها را از پیش تعیین می‌کند و بر مبنای قدرت بازی آن‌ها را انتخاب  می‌کند نه اینکه کسی را انتخاب کند که اصلاً فوتبال بلد نیست. وقتی هم چیزی از پیش تعیین می‌شود بر مبنای حکمتی تعیین می‌شود و کسانی هستند که شایستگی این کار رادارند.
ما همیشه در کنگره برای افراد یک تاریخی را به‌عنوان تعطیلات نوروزی اعلام می‌کنیم که بروید خستگی درکنید و در این مدت تکلیف ندهید، هیچ کلاس، لژیون و ارتباط تلفنی نداریم و استراحت مطلق که فکرش باز بشود و به کارهایش برسد. مرتب کار کردن خوب نیست و باید انسان کارش را انجام بدهد و به استراحت هم بپردازد.
سایت کنگره 60 دیروز نزدیک 
۳۲۰۰۰ هزار و خرده‌ای بازدید داشتیم و رقم بسیار بالایی‌ای است ولی وقتی اعضاء کنگره ۶۰ می‌روند مطالب را می‌خوانند، برایش کامنت بگذارند اگر خوب است که بگویند خوبه اگر بد است که بگویند. وقتی کسی چیزی می‌نویسد شما می‌خوانید زیرش یادداشت بگذارید، عکس‌العمل نشان بدهید، همدیگر را حمایت کنید، سایت را باید به حرکت دربیاورید و این اطلاعات دوطرفه باشد. نه‌فقط بخوانید، لذت ببرید و رد بشوید، می‌خوانید حتماً باید زیرش یادداشت بگذارید.

نگارش و تایپ: کمک راهنما همسفر مریم (لژیون چهارم)

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های جهان بینی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر نسرین دوشنبه 29 مرداد 1397 16:19
خدا قوت به خانم مریم عزیز
همسفر فاطمه دوشنبه 29 مرداد 1397 08:58
ممنون از کمک راهنمای عزیز خانم مریم خیلی خوب وبا دقت نکته های مهم سی دی را برداشت کردین .وخداقوت بابت تمام زحمات شما درسایت
همسفر الهه یکشنبه 28 مرداد 1397 20:40
خداقوت خدمت خانم مریم عزیزخیلی مطالب عالی بود
همسغر زهره از نمایندگی نیک آباد یکشنبه 28 مرداد 1397 20:33
خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم مریم عزیز بابت زحماتی که در سایت میکشند.
همسفرزهرا یکشنبه 28 مرداد 1397 14:18
خدا قوت خدمت کمک راهنمای گلم خانم مریم مطالب اموزنده بود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic