کارگاه آموزشی خصوصی ویژه همسفران
چهارشنبه 14 شهریور 1397 ساعت 11:08 | نوشته ‌شده به دست مریم رضوانی rezvani | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

روز سه‌شنبه مورخ 97/6/13 جلسه یازدهم، از دور هفتم کارگاه‌های آموزشی، خصوصی همسفران نمایندگی نیک‌آباد با نگهبانی کمک راهنما همسفر مریم، استادی کمک راهنما همسفر مریم و دبیری همسفر اکرم با دستور جلسه از سایت کنگره 60 چگونه استفاده می‌کنم؟ مقاله‌نویسی رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

پس خیلی این مسئله مهم است که  اگر خدمتی را در سایت انجام می‌دهیم خلاصه سی دی می‌نویسیم، گزارش جلسه می‌نویسیم، مقاله یا دل نوشته می‌نویسیم سعی کنیم این خدمت‌ها را جدی بگیریم با حس خوب و با تمام وجودمان بنویسیم توی کنگره ۶۰ هیچ‌چیز اجبار نیست هر کس که خدمت می‌کند برای خودش خوب است وقتی ما آرامش را در کنگره به دست آوردیم یا در زندگی‌مان تغییرات خوبی به وجود آمده است آن حس خودمان و تجربه‌ی خودمان را خیلی ساده و روان در قالب دل نوشته و غیره انتقال بدهیم و به دیگران خدمت کنیم آرامش دوچندان می‌شود و توانایی زیادی را در خودمان به وجود می‌آوریم.

خلاصه سخنان استاد:
خداوند را شاکرم که در جمع دوستان محبت هستم تا بتوانیم از همدیگر آموزش بگیریم، تشکر می‌کنم از نگهبان جلسه که اجازه خدمت در این جایگاه را به من دادند و بسیار سپاس گذارم از کمک راهنمای عزیزم خانم سحر که به‌واسطه آموزش‌هایی که از ایشان دریافتم چه در جایگاه کمک راهنمایی و چه در قسمت سایت باعث شدند این جایگاه را تجربه کنم.

هفته سایت را تبریک عرض می‌کنم خدمت آقای مهندس و همه خدمت گذاران سایت و وبلاگ نویسان چه در قسمت فارسی و انگلیسی‌زبان و همچنین یک تبریک ویژه می‌گویم خدمت کمک راهنمایان محترم آقای حسن طاووسی و خانم سحر عزیز که استارت  سایت کنگره ۶۰ نیک‌آباد را زدند و امیدوارم خیروبرکت این کار عظیم چندین برابر به زندگی‌شان برگردد.
اگر به اطراف خودمان نگاه کنیم می‌بینیم که علم، دانش، فناوری و تکنولوژی و همه‌چیز در حال تغییر، رشد و پیشرفت است درصورتی‌که مثلاً ممکن است من یا خیلی از شما یک بچه حتی دبستانی داریم و خیلی از سؤالاتی که حالا چه درزمینهٔ درسی یا کامپیوتر و غیره از ما می‌پرسند را گاهی نمی‌توانیم پاسخ بدهیم درصورتی‌که خودمان آن مقطع را پشت سر گذاشتیم یا حتی دیپلم یا لیسانس هم داریم اگر می‌خواهیم ما در زندگی موفق باشیم و مشکلی پیش نیاید باید پابه‌پای این پیشرفت‌ها ما هم رشد کنیم و سعی کنیم علم و دانش خود را بالا ببریم چرا؟ اگر پا به‌پای بچه‌ها و پیشرفت‌ها رشد نکنیم چه اتفاقی می‌افتد؟ یکی این‌که وقتی بچه مدام از پدر یا مادر سؤال می‌پرسم و آن‌ها بیشتر وقت‌ها می‌گویند نمی‌دانم، بلد نیستم یا سر درنمی‌آورم بچه احساس می‌کند که خودش بیشتر از پدر یا مادر می‌داند و خودش را بالا می‌بیند و پدر یا مادر را پائین می‌بیند و این باعث خیلی بی‌احترامی‌ها و زیر پا گذاشتن حرمت‌ها می‌شود.

ما اعضای کنگره ۶۰ که یکی از اعضای خانواده‌مان مصرف‌کننده بوده است به دلیل خواسته‌ای که داشتیم خداوند توفیق آمدن به کنگره را به ما داد و در این مکان مقدس علم درست درمان اعتیاد را به ما نشان می‌دهد علمی که هیچ جای دنیا پیدا نکرده بودیم و هر راهی که برای درمان رفته بودیم به نتیجه نرسیده بودیم چون آن‌ها صورت‌مسئله اعتیاد را باز نکرده بودند ولی کنگره ۶۰ علم درست درمان و علم درست زندگی کردن را به ما  آموزش می‌دهد و علمی که در کنگره وجود دارد تکراری نیست و همیشه به‌روز است.
آقای مهندس زمانی که کنگره 
۶۰ را تأسیس کردند خیلی تأکید داشتند ازلحاظ رشد، پیشرفت و تکنولوژی به‌روز باشیم و به این فکر بودند که سایت اینترنتی کنگره ۶۰ داشته باشیم این در صورتی بود که آن زمان کسی به فکر این چیزها نبود و اینترنت و کامپیوتر هم رشد آن‌چنانی نداشت. اوایل سال ۸۲ به‌صورت آزمایشی کار خودشان را شروع کردند و آذرماه ۸۲ حرکتشان را به‌طور رسمی در سایت آغاز کردند.

و حالا می‌بینیم افراد زیادی در سایت خدمت می‌کنند، هر شعبه برای خودش سایت دارد بیشتر لژیون‌ها وب لژیون دارند و علاوه بر این‌که این علم و دانش داخل کنگره وجود دارد از طریق سایت به بیرون از کنگره هم انتقال پیدا می‌کند تا کسانی که امکان شرکت در جلسات را ندارند یا با کنگره آشنا نیستند سایت کنگره این پیام، نوشتار و سی‌دی‌ها را در اختیار آن‌ها می‌گذارد. سایت کنگره ۶۰ روزانه بیش از سی هزار بازدیدکننده دارد که ۴۰% این بازدیدکنندگان افراد خارج از کشور تشکیل می‌دهد  پس خیلی این مسئله مهم است که  اگر خدمتی را در سایت انجام می‌دهیم خلاصه سی دی می‌نویسیم، گزارش جلسه می‌نویسیم، مقاله یا دل نوشته می‌نویسیم سعی کنیم این خدمت‌ها را جدی بگیریم با حس خوب و با تمام وجودمان بنویسیم توی کنگره ۶۰ هیچ‌چیز اجبار نیست هر کس که خدمت می‌کند برای خودش خوب است وقتی ما آرامش را در کنگره به دست آوردیم یا در زندگی‌مان تغییرات خوبی به وجود آمده است آن حس خودمان و تجربه‌ی خودمان را خیلی ساده و روان در قالب دل نوشته و غیره انتقال بدهیم و به دیگران خدمت کنیم آرامش دوچندان می‌شود و توانایی زیادی را در خودمان به وجود می‌آوریم تا انشا الله  کنگره هم به اهدافی که مدنظرش است برسد و علم و دانش کنگره را جهانی کنیم.
در پایان متنی را تقدیم می‌کنم به نویسندگان و کسانی که قصد خدمت در سایت دارند.
اگر خواستی بنویسی، محکم بنویس و بدان در درون خودت هرقدر که  باشد می‌توانی باسخاوت بیشتری بر قلم فرمان‌برانی و چون قلمت از  تو فرمان می‌گیرد مانند شمشیری برنده بر قلب‌های تشنه وارد می‌شود و به‌جای دریدن سیراب می‌کند و از سیراب شدن آن‌ها جهانی به گلستان تبدیل می‌شود.

در ادامه از خدمتگذاران در بخش وبلاگ نویسی تشکر و قدردانی شد.نگارش و تایپ: همسفر اکرم (لژیون سوم)

عکاس: همسفر فاطمه و همسفر زهرا

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران،

برچسب‌ها: کنگره 60 نیک آباد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر نجمه دوشنبه 19 شهریور 1397 15:37
سپاس از کمک راهنمای محترم خانوم مریم عزیز بابت استادی .و زحمات زیادشون تو سایت خسته نباشی به شما مریم عزیز .همیشه موفق باشی
همسفر الهه پنجشنبه 15 شهریور 1397 16:14
خداقوت خدمت خانم مریم عزیز بابت استادی خیلی خوبشان واین هفته را به ایشان و همه خدمت گذاران تبریک عرض میکنم
همسغر زهره لژیون سوم پنجشنبه 15 شهریور 1397 13:53
خداقوت.
استادی خوبی داشتید بسیار لذت بردم و پیشاپیش هفته ایجنت، اسیستنت و مرزبانی را به همه ی اعضای کنگره تبریک عرض میکنم.
همسغر زهره لژیون سوم پنجشنبه 15 شهریور 1397 13:53
خداقوت.
استادی خوبی داشتید بسیار لذت بردم و پیشاپیش هفته ایجنت، اسیستنت و مرزبانی را به همه ی اعضای کنگره تبریک عرض میکنم.
همسفر آمنه پنجشنبه 15 شهریور 1397 13:38
تشکر از خانم مریم عزیز به خاطر استادی خوبشان موفق باشید
نفیسه همسفر قربان چهارشنبه 14 شهریور 1397 23:57
سلام:نمی دانم کدامین جمله را برای توصیف خدمت هایتان بنویسم .نمی دانم چگونه شما را توصیف کنم ، معلمانی از جنس بلور ، آسمانی و مهربان ، چقدر زیبا واژه ها را آسمانی می کنید . ممنون بابت همه تلاش ها و خدمت های شماعزیزانی که درسایت ووبلاگ خدمت کردید.
نفیسه همسفر قربان چهارشنبه 14 شهریور 1397 23:57
سلام:نمی دانم کدامین جمله را برای توصیف خدمت هایتان بنویسم .نمی دانم چگونه شما را توصیف کنم ، معلمانی از جنس بلور ، آسمانی و مهربان ، چقدر زیبا واژه ها را آسمانی می کنید . ممنون بابت همه تلاش ها و خدمت های شماعزیزانی که درسایت ووبلاگ خدمت کردید.
همسفرزهرالژیون چهارم چهارشنبه 14 شهریور 1397 19:34
باسپاس فراوان از کمک راهنمای عزیزم خانم مریم مثل همیشه مطالب پر بار و دلنشین بود
حسن طاوسی چهارشنبه 14 شهریور 1397 17:10
سپاس فراوان از همه عزیزان خدمتگزار سایت نمایندگی بیک آباد
چهارشنبه 14 شهریور 1397 17:04
روز مرزبان را پیشاپیش به خانمهای عزیز مریم و نجمه تبریک عرض میکنم.
روزگارت برمراد/روزهایت شاد شاد
سرنوشتت تابناک/جسم و روحت پاک پاک
باتشکر.لیلا همسفر صمد
چهارشنبه 14 شهریور 1397 16:59
روز مرزبان را پیشاپیش به خانمهای عزیز مریم و نجمه تبریک عرض میکنم.
روزگارت برمراد/روزهایت تابناک
سرنوشتت تابناک/جسم و روحت پاک پاک
باتشکر.لیلا همسفر صمد
چهارشنبه 14 شهریور 1397 16:49
باسلام
نمیدانم کدامین جمله را برای توصیف محبت هایتان بنویسم. فرشتگان سفیدپوشی از جنس بلور، آسمانی و مهربان. چقدر زیبا واژه ها را آسمانی میکنید.در زمان دومین حضورم دراین جلسه با وجود تمام درد و غم ها و آشوب درونم و مرور آن هرثانیه در خاطرم، با نگاه بر چهره های صمیمیتان امید به آینده را حس کردم و گذشته ها برای دقایقی هرچند کوتاه فراموش کردم. دوستان عزیزم برای هر لبخندی که بر لبانم نشاندید در مقابلتان سر تعظیم فرود می آورم و بر دستان پرمهرتان بوسه میزنم.باتشکر لیلاهمسفر صمد
همسفر فاطمه چهارشنبه 14 شهریور 1397 16:41
تشکر وسپاس ازخانم مریم عزیز بابت استادی خوبتان .بهترین جایگاه ها رابرایتان آرزومندم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: