WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - گفت و گو با زوج مرزبان شعبه نیک آباد
گفت و گو با زوج مرزبان شعبه نیک آباد
سه شنبه 20 شهریور 1397 ساعت 16:11 | نوشته ‌شده به دست مریم شفیعی | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

   به بهانه هفته بزرگداشت ایجنت ، ایسیستانت و مرزبان گفت‌وگو با زوج مرزبان نمایندگی نیک‌آباد

 

از تجربه خود در این چند سالی که به کنگره می آیید برای تازه واردین بفرمایید؟

مسافر محمد: تجربه این مدتی که وارد کنگره شدم این بوده که با ورودم به کنگره و چیزهایی که طی این 10 الی 11 ماهی که مواد مخدر و یکسری ضد ارزش‌ها از زندگی‌ام رفت بیرون چیزهایی یاد گرفتم در بیرون از کنگره طی 10 سال هم یاد نمی‌گرفتم. شاید حساب کنیم هفته‌ای سه جلسه هر جلسه 3 ساعت برای آموزش گرفتن و رهایی ارزش دارد تا یک‌عمر آدم به آرامش برسد و اگر به ظلمات و گرفتاری‌های زمان مصرف فکر کنیم می‌بینیم این زمان گذاشتن بسیار چیز کمی است نسبت به آن چیزی که دریافت می‌کنیم.

همسفر مریم: من چون برای مشاوره تازه واردین هم‌نشستم متوجه شدم که گاهی اوقات همسفران برای مسافرشان به کنگره می‌آیند درصورتی‌که باید برای رسیدن خود به آرامش به کنگره بیایم و آموزش بگیریم چون من خودم با افکار منفی و ناامیدی به کنگره آمدم و در ابتدا به خاطر مسافرم می‌آمدم ولی در ادامه متوجه شدم خودم بیشتر نیاز دارم.

ضمن عرض تبریک به مناسبت این هفته با شکوه فرصت را مناسب دانستیم تا با دو زوجی که در جایگاه مرزبانی خدمت میکنند گفت و گویی داشته باشیم.

لطفاً خودتان را به‌رسم کنگره معرفی نمایید و نحوه‌ی آشنایی شما با کنگره چگونه بود؟

سلام دوستان محمد هستم یک مسافر: با 20 سال تخریب و آخرین آنتی ایکس مصرفی، 3 گرم شیره، مدت 11 ماه و نیم در لژیون چهارم باراهنمایی آقای مرتضی و روش DST همراه با شربت OT سفر کردم مدت رهایی 4 ماه، رشته ورزشی شنا راهنمای لژیون مرزبانی آقای علیرضا

در زمان‌های مصرف مواد مخدر همیشه به دنبال راهی برای رهایی از دام اعتیاد بودم به دلیل تجربه راه‌های مختلف ترک از همه‌ی راه‌ها ناامید شدم، از طریق یکی از دوستان زمان مصرف با کنگره آشنا شدم ولی به دلیل این‌که درمان از طریق دارو انجام می‌شد از همان ابتدا می‌گفتم راهی است مثل متادون و پس از گذشت زمان و قطع داروی دوستم و دیدن حال خوب او کور سوئی در وجودم جرقه زد و با مصرف بالا وارد کنگره شدم.

سلام دوستان مریم هستم همسفر محمد: می‌شود گفت ما هم مثل همه‌ی انسان‌هایی که در تاریکی هستند برای خروج از آن خیلی راه‌ها را تجربه کرده بودیم نتیجه که نداشت دوباره برمی‌گشتیم به پله اول  و اولین بار از طریق رسانه با کنگره آشنا شدم و متوجه شدم بهترین راه هست.

آیا از همان ابتدا روش کنگره را پذیرفتید؟

مسافر محمد: خیر وقتی برای اولین بار وارد کنگره شدم، توضیحات مشاور را شنیدم که درمان جسم را به‌صورت علمی توضیح دادند با روش DST و به وخامت اوضاع درون آگاه شدم حدود 3 ماه طول کشید تا بتوانم برنامه‌ریزی کنم و برایم هدف، خواسته همراه برنامه‌ریزی درست مشخص گردید و سفرم را شروع کردم.

همسفر مریم: چون روش و هدف کنگره رسیدن به آرامش بود  و خواسته‌ی یک انسانی که در تاریکی و ناامیدی مطلق به سر می‌برد تنها آرامش و حال خوش است برای همین از همان اول راه و روش کنگره را پذیرفتم.

خدمت در کنگره چه تأثیری در درمان و حال خوش دارد؟

مسافر محمد: آموزش‌هایی که یک فرد سفر اولی به‌طور صحیح دریافت می‌نماید مهم‌ترین خودآزمائی است و پس از دریافت آموزش و رعایت قوانین خدمت کردن هست که فرد در حین خدمت کردن به خودسازی نیز می‌پردازد و در خدمت کردن به دلیل جابجایی انرژی که می‌توانم مثال استخر آب را بزنم اگر آب استخر را انرژی در نظر بگیریم این استخر اگر ورودی و خروجی داشته باشد آب همیشه زلال می‌ماند ولی اگر یکجا بماند تبدیل به مرداب می‌شود. خدمت در کنگره بهترین روش برای دریافت انرژی و حال خوش هست.

همسفر مریم: خدمت در کنگره در هر جایگاهی بخواهد باشد از مهمانداری گرفته تا مرزبانی و غیره بسیار به انسان انرژی می‌دهد که با زبان یا قلم نمی‌شود توصیف کرد.

در درمان چه چیزی لازم و ضروری هست؟

مسافر محمد: در درمان خیلی چیزها لازم و ضروری هست ازجمله مهم‌ترین پارامترهای درمان عبارت‌اند از خواسته، هدف، درک وخامت موضوع اعتیاد، (که درمان اعتیاد چقدر  مهم هست)  رعایت دقیق اصول و قوانین کنگره 60 که لازم به توضیح هست که یکی از مهم‌ترین قوانین کنگره فرمان‌برداری از راهنما در موضوع اعتیاد و صداقت در برابر راهنمای درمان اعتیاد هست و به دنبال آن‌وقت گذاشتن جهت درمان، منظم بودن دررفت و آمد به کنگره و دوری از موارد حاشیه‌ای، از موارد ضروری برای درمان هست.

 موانع درمان و رسیدن به آرامش در کنگره چیست؟

مسافر محمد: موضوعات زیادی مانع درمان می‌شود اما مهم‌ترین موضوعاتی که مانع درمان هست به‌طور مثال پنهان‌کاری در برابر راهنما، نامنظم مانع دریافت آموزش‌های لژیون می‌شود و همه‌ی مواردی که برای درمان ضروری است اگر انجام نشود مانعی برای درمان خواهد بود.

مرز کجاست و مرزبانی چیست؟

مسافر محمد: مرز، نزدیک نشدن به خط قرمزهای قوانین کنگره هست و در پی آن عبور نکردن از خط قرمزهای قوانین کنگره هست و مرزبان فردی هست که محافظ قوانین کنگره و اجرای صحیح قوانین طبق پروتکل‌های درمان کنگره 60 هست و لازم به ذکر است که یک مرزبان می‌بایست حین آموزش از سیاست‌های کلی کنگره آگاه باشد و ناظر اجرای قوانین باشد.

همسفر مریم: می‌شود گفت مرز یعنی حد و حدود، من همسفر باید بدانم قوانین و حرمتی که در کنگره هست و مرزی که قرار داده از آن خط قرمز عبور نکنم و مرزبان کسی است که حافظ این قوانین و حرمت‌ها هست.

آقای مهندس می‌فرمایند مرزبانی راه رفتن با پای‌برهنه روی گدازه‌های آتش است منظور چیست؟

مسافر محمد: در بعضی موارد نمی‌توان حس‌هایی را به افراد تحت آموزش انتقال داد و در پی آن مشکلاتی همچون قضاوت دیگران برای یک مرزبان اتفاق می‌افتد که تحمل آن فقط از یک فرد عاشق خدمت برمی‌آید و یک فرد عاشق سختی‌ها و موانع را از سر راه برمی‌دارد و به هیچ‌چیز جز رهایی یک فرد فکر نمی‌کند و این به نظر من عبور از گدازه‌های آتش هست که می‌بایست صبر نمود و عاشق بماند و به چیز دیگری اهمیت ندهد که در پایان این گدازه‌های آتش به گلستان تبدیل و احساس شعف به انسان دست می‌دهد.

همسفر مریم: بسیار زیبا آقای مهندس مرزبانی را توصیف کردند چراکه بعد از هر سختی راحتی است و من همسفر یاد می‌گیرم گدازه‌های آتش را تبدیل به گلبرگ‌های نرم و لطیف کنم چون هدفم خدمت به انسان‌هایی است که سال‌ها در ناامیدی و تاریکی بودند باید صبور باشیم تا برسیم به عشق که همان وادی چهاردهم هست.

آیا وجود همسفر مانع سفر و ادامه مسیر برای شما نشده است؟

مسافر محمد: یکی از آموزش‌های کنگره وجود همسفر و درک متقابل همسفر و مسافر هست چراکه یک همسفر خوب اول دریافت آموزش‌های کنگره را آسان‌تر می‌نماید و نیاز و خلأ درونی فرد (همدم و هم‌صحبت) و یک مشاور خوب پس از راهنما هست و آموزش‌های کنگره را تکمیل می‌نماید پس نتیجه می‌گیریم که فردی که جهت درمان اعتیاد وارد کنگره می‌شود و هدف او رسیدن به یک آرامش و آسایش نسبی هست نیاز مبرم به یک همسفر آموزش‌دیده در کنگره دارد پس اینجا همسفر علاوه بر نقش مهم در درمان هیچ مانعی برای درمان و ادامه مسیر نخواهد داشت  و خود یک اشتیاق است برای رسیدن به هدف

تا چه زمانی می‌خواهید در کنگره بمانید و هدف بعدی شما چیست؟

مسافر محمد:  تا عمر دارم اگر اجازه به من بدهند دوست دارم در کنگره خدمت کنم و آموزش بگیرم و جایگاه‌های دیگر را تجربه کنم ازجمله کمک راهنمایی که حتماً در راستای رسیدن به این جایگاه تلاش خواهم کرد.

همسفر مریم: تا آنجایی که می‌توانم به کنگره می‌آیم چون زندگی‌ام را مدیون کنگره میدانم و من هم دوست دارم جایگاه کمک راهنمایی را تجربه کنم تا بتوانم همین‌طور که به من کمک کردند من نیز به دیگران کمک کنم.

آیا قبل از اینکه به کنگره بیایید فکر می‌کردید که یک روزی از اعتیاد نجات پیدا خواهی کرد؟

مسافر محمد: راستش را بخواهی خیر و همیشه با خودم می‌گفتم که من هیچ‌وقت نمی‌توانم بدون مواد زندگی کنم و واقعاً دیدیم کسانی که از مصرف مواد مخدر آمده بودند بیرون و به یک کار ضد ارزش دیگر مثل مصرف الکل یا... روی آورده بودند به خاطر همین مصرف مواد مخدر را بهتر از آن کارها می‌دیدم و هرگز فکر نمی‌کردم که با این روش به‌راحتی می‌توانم درمان شوم.

همسفر مریم: خیر هرگز فکرش را نمی‌کردم چون روش کنگره همراه با آموزش‌ها بوده که توانسته مسافر مرا درمان قطعی کند.

 و اما صحبت پایانی شما

مسافر محمد: من هم‌آرزو می‌کنم هرکسی که در جهل و ناآگاهی اعتیاد قرار دارد، چون من دلیل اعتیاد را جهل و ناآگاهی میدانم، به کنگره بیاید و با افزایش دانایی خود دریچه‌ای دیگر برایش گشوده شود و تشکر می‌کنم از آقای مهندس و خانواده‌شان که این روش را ابداع کردند و سختی‌های زیادی را کشیدند که ما به‌راحتی بیاییم و درمان شویم و باز تشکر می‌کنم از راهنمای عزیزم که هیچ زمانی به سؤالاتم با ناراحتی پاسخ نمی‌داد و مرا درک می‌کرد و من آموزش‌های ایشان را در زندگی‌ام عملی می‌کردم و از ایجنت شعبه آقا علیرضا که در حال حاضر راهنمای بنده در جایگاه مرزبانی هستند و از ایجنت قبلی آقا مهران که چیزهای زیادی از ایشان آموختم تشکر و قدردانی می‌کنم در پایان از شما هم بابت این گفت و گو تشکر میکنم.

همسفر مریم: امیدوارم همه‌ی کسانی که در ظلمت اعتیاد به سر می‌برند به کنگره بیایند و مانند ما به آرامش و امید برسند و در پایان از آقای مهندس و خانواده محترمشان برای مهیاکردن این بستر تشکر و قدردانی می‌کنم و همین‌طور از کمک راهنمایان محترممان آقای مرتضی، خانم سهیلا و خانم فاطمه عزیز و همین‌طور راهنمای فعلیم اسیستانت محترم خانم مرجان که آموزش‌های زیادی از ایشان در این مدت دیده‌ام صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کنم.

باز هم این هفته باشکوه را به شما تبریک عرض مینماییم و بسیار سپاسگزارم که وقت خود را در اختیار ما گذاشتید وبا صبر به پاسخهای ما جواب دادید امیدوارم همواره در کنار هم و در پرتو آموزشهای کنگره موفق و پیروز باشید.

مصاحبه و نگارش: کمک راهنما همسفر مریم (لژیون دوم)

تنظیم و عکس: کمک راهنما همسفر مریم (لژیون چهارم)

 

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه و گفت و گو،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر مجتبی لژیون یک جمعه 23 شهریور 1397 11:05
باسلام وخداقوت خدمت مرزبانان عزیزواین دوزوج مرزبان که باسختیهای راه تحمل میکنندوبرای خدمت ب همنوع خودشان زحمت های زیادی میکشند
مهران چهارشنبه 21 شهریور 1397 20:25
محمد عزیز ضمن عرض تبریک به شما و همسفر محترمتان
امیدوارم که با تلاش و استقامت در مسیر بی پایانی که پای گذاشتید به جایگاه های بالاتر برسید.
مسافر مسعود چهارشنبه 21 شهریور 1397 19:59
تشکر وقدردانی از زوج خدمتگذار که این مسافت را برای خدمت خالصانه طی مینمایند
همسفر زهرا1 چهارشنبه 21 شهریور 1397 09:30
باسلام و تبریک به این دو عزیز وتشکر از زحمتهایی که میکشند امیدوارم نوری باشد برای ادمه زندگیشان وهمچنان سپاس از دو کمک راهنمای عزیز که زحمت این مصاحبه را کشیدند
مرتض رضوانی سه شنبه 20 شهریور 1397 23:58
خداقوت خدمت این زوج خدمت گذار امیدوارم شما عزیزان رادرجایگاهای بالاتری ببینم
همسفر آمنه سه شنبه 20 شهریور 1397 23:45
بازم تبریک میگم به دو زوج مرزبان آقا محمد وخانم مریم عزیزمصاحبه خوبی بود وموفق وپیروز باشید
مسافرمهدی سه شنبه 20 شهریور 1397 23:17
سلام من هم به نوبه خودم به این زوج مرزبان این هفته راتبریک عرض میکنم وبرایشان ارزوی بهترین هارادارم وهم چنین از کمک راهنمای همسفران خانم مریم بابت تهیه این گزاربسیارزیبا سپاس گزارم وبه اقامحمد وهمسفرش خداقوت عرض میکنم
لیلا همسفر صمد سه شنبه 20 شهریور 1397 22:23
سلام
انشالله همیشه سلامت و خوشبخت باشید و در مسیرتون ثابت قدم و موفق
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic