کارگاه آموزشی خصوصی ویژه همسفران
دوشنبه 19 شهریور 1397 ساعت 11:42 | نوشته ‌شده به دست فاطمه شفیعی | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

روز یک‌شنبه مورخ 97/6/18 جلسه دوازدهم از دور هفتم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی همسفران نمایندگی نیک‌آباد، با نگهبانی کمک راهنما همسفر مریم و استادی اسیستانت محترم شعبه همسفر خانم مرجان و دبیری همسفر اکرم با دستور جلسه هفته ایجنت، اسیستانت  و مرزبانی رأس ساعت ۱۷ آغاز به کار نمود.

 تنها چیزی که خدمتگزاران را مکلف می‌کند که بعد از رهایی در کنگره حضورداشته باشند و به دیگران خدمت کنند همین نفس کار خدمت هست. ما انسان‌ها برای خدمت و آموزش پا به جهان هستی گذاشته‌ایم فراموش نکنیم که وقتی به مرحله خدمتی می‌رسیم تازه وظیفه انسانی خودمان را انجام می‌دهیم؛ و این کار خیلی قشنگی هست. کسانی که در صراط  مستقیم  هستند و به همنوع خود کمک می‌کنند تمام برکات کارشان به خودشان برمی‌گردد.

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان مرجان هستم همسفر:

من خیلی خوشحالم که دوباره خداوند به من این لیاقت را داد تا در جمع شما همسفران شعبه نیک‌آباد باشم.

قبل از اینکه سراغ دستور جلسه بروم   تبریک و خدا قوت عرض می‌کنم به خدمتگزاران سایت و برایشان آرزوی سلامتی می‌کنم ازنظر من این عزیزان کلام حق را به شکل دیگر منتشر می‌کنند.

اما دستور جلسه این هفته که هفته ایجنت، اسیستانت و مرزبان هست. قبل از اینکه صحبت‌هایم را در این مورد شروع کنم تبریک می‌گویم به مرزبانان عزیز بخش خانواده  که با جدیت بسیار به فعالیتشان ادامه می‌دهند برایشان مهم هست که  شرایط را به‌گونه‌ای اداره  بکنند تا بقیه همسفران از آموزش‌های کنگره  و بستری که برایشان  فراهم‌شده استفاده بکنند. صمیمانه تبریک میگویم و از خدماتی که انجام می‌دهند تشکر می‌کنم. برایشان آرزوی موفقیت و سلامتی بیشتر را در زندگی و کنگره‌دارم.

و همچنین به تمام همکارانم در تمام شعب تبریک و برایشان آرزوی موفقیت می‌کنم.

ممکن است بچه‌هایی که سال قبل نبودند این سؤال برایشان به وجود آید که دستور جلسه این هفته چه ربطی به درمان مسافرانمان دارد؟  توضیح خیلی مختصر در مورد جایگاه این عزیزان و وظایفی که به عهده‌دارند را خدمت شما عرض می‌کنم.  

در بخش آقایان پنج نفر و در بخش خانم‌ها دو نفر به انتخاب خود اعضا بارأی گیری انتخاب می‌شوند. رنگ شالشان زرد است و همین‌گونه که از اسمشان پیداست مرزها را نگهداری و نگهبانی می‌کنند. تمام امور اجرایی یک شعبه زیر نظر آن‌هاست باید  تمام تلاش خود را بکنند که همه شرایط برای بچه‌هایی که می‌آیند و می‌خواهند سفر بکنند در کمال آرامش، آسایش و آرامش آموزش‌ها و درس‌ها را دریافت کنند من وظایف آن‌ها را به‌صورت کلی گفتم ولی جزئیات  دیگر را می‌توان از قبیل خروجی، رهایی، تعداد ورودی، کمک مالی همسفران به زمین، موسیقی، ورزش، حامیان متفرقه و هزینه‌هایی که می‌شود را به عهده‌دارند.

هر دو هفته یک‌بار خودشان باهم جلسه‌ای مربوط به مسائل بخش خانواده را چک می‌کنند تصمیم می‌گیرند و اگر تصمیمات در حد، حدود وظایف خودشان نباشد با اسیستانت مشورت می‌کنند و قانون آن را می‌پرسند و از طریق اسیستانت به دیده‌بان همسفران که خانم آنی هستند وصل می‌شوند و یک  سلسله‌مراتب در کنگره حاکم است که قطعاً باید  رعایت بشود. تا این سیستم  بتواند باثبات بیشتر کارش را با جدیت به انجام برساند.

اسیستانت درواقع راهنمای مرزبان‌ها هستند که اگر سؤال یا اشکالی دارند  یا قانونی را نمی‌دانند  از ایشان بپرسند چون همه قوانین کنگره که به‌صورت مکتوب نوشته‌نشده  یک سری قوانین نانوشته را همین‌جور به ما اعلام می‌کنند.

اسیستانت اجازه دخالت در کار مرزبان را ندارد. ایجنت و اسیستانت  در شعبه به‌عنوان ریش‌سفید هستند بعضی  وقت‌ها آقای مهندس هر دو را  به اسم ایجنت می‌نامند چون هر دو معادل  یکدیگرند  و کارشان خیلی شبیه به هم هست.  جواب مرزبان‌ها و حل بعضی مسائل اعضا را به عهده‌دارند. حدود خدمت اسیستانت و مرزبان چهارده ماه است و طبق قوانین جدید نمی‌توانند دو دوره پشت سرهم در این جایگاه قرار بگیرند. تک‌تک شما شاید روزی  مرزبان یا اسیستانت شوید چیزی که باید انجام بشود عمل سالم است. قرار گرفتن در این جایگاه‌ها به این معنی نیست که ثابت کنیم من همه‌چیز را بلدم و بهتر از دیگران میدانم  و بقیه نمی‌دانند. تنها وظیفه ما این است که تمام فکر، ذکر و هدفمان  برای ثبات و پیشرفت شعبه باشد بخصوص مرزبان‌ها که در قسمت اجرایی  شعبه دخالت دارند. هرکس در اختیار و محدوده خودش برای بستر بهتر امکاناتی را فراهم می کند.

آقای امین برای  شناخت بیشتر جایگاه‌ها و مسئولیتمان  (اسیستانت ها و مرزبان‌ها)  یک مثالی زدند  و فرمودند: آن‌ها مانند ریشه‌های درخت هستند که کارشان رساندن  تغذیه به شکوفه‌ها هست تا رشد کنند. تلاش این عزیزان چه جور و چگونه باشد مهم است خوبه هرز گاهی بچه‌ها از خودشان بپرسند چرا نجمه با سه سال رهایی  و مرجان باده سال رهایی هنوز در کنگره مانده‌اند و به دنبال کار وزندگی خودشان نمی‌روند و یا  چرا مرجان برای استادی و دیدار با همسفران و بازدید از شعبه  در حال رفت‌وآمد هستند.

مگر خانه وزندگی ندارند به‌راستی علت آن چیست؟

چرا آن‌ها هم مثل بقیه افراد کاردارند، زندگی دارند بعضی از آن‌ها شاغل هستند و باید به امورات دیگر هم برسند تنها چیزی که خدمتگزاران را مکلف می‌کند که بعد از رهایی در کنگره حضورداشته باشند و به دیگران خدمت کنند همین نفس کار خدمت هست. ما انسان‌ها برای خدمت و آموزش پا به جهان هستی گذاشته‌ایم فراموش نکنیم که وقتی به مرحله خدمتی می‌رسیم تازه وظیفه انسانی خودمان را انجام می‌دهیم؛ و این کار خیلی قشنگی هست. کسانی که در صراط  مستقیم  هستند و به همنوع خود کمک می‌کنند تمام برکات کارشان به خودشان برمی‌گردد.

مشارکت مرزبان محترم خانم نجمه:

سلام دوستان نجمه هستم همسفر: خداوند را شاکرم که توفیقی حاصل شد تا بتوانم دو دوره در این جایگاه قرار بگیرم. جایگاه عشق، محبت  و شناخت بیشتر همدیگر هست هم سختی دارد وهم شیرینی برای درک بیشتر حتماً باید در این جایگاه  قرار بگیریم. آرامش، عشق و محبتی که در درونم هست را مدیون کنگره و وجود آقای مهندس میدانم  تبریک ویژه‌ای دارم خدمت اسیستانت شعبه خانم مرجان عزیز خیلی دوستشان دارم  وقتی برای خودم دل نوشته‌ای می‌نویسم از خانم مرجان به‌عنوان مهربان بانو نام می‌برم این کلمه به من آرامش می‌دهد. خیلی دوستشان دارم دست‌هایشان را می‌بوسم. تبریک به خانم مریم عزیز که مانند یک دوست در کنار من هستند در غیاب من تمام زحمات روی دوش ایشان هست. تشکر می‌کنم همه را دوست دارم و برای آقای مهندس، خانم مرجان عزیز و شما همسفران آرزوی موفقیت می‌کنم.

مشارکت  مرزبان محترم همسفر مریم:

سلام دوستان مریم هستم همسفر: من هم خداوند را سپاسگزار و شاکرم که توفیق داشتم در این جایگاه آموزشی باشم. از آقای مهندس، خانم آنی و خانم مرجان تشکر می‌کنم و این هفته را خدمت این عزیزان تبریک می‌گویم. تشکر می‌کنم از کمک راهنمایان محترم همسفران عزیزی که برای برپایی جشن مرزبانی و تزیین سالن زحمت کشیدند. تبریک  و تشکر به  مسافر عزیزم که حضور ایشان در شعبه باعث شد که من هم بتوانم بیایم و آموزش بگیرم.  بعضی وقت‌ها کاری برایشان پیش می‌آید ولی به خاطر  من می‌آیند. تبریک و ممنون به خانم نجمه عزیز که مثل دو تا خواهر در کنار هم برای آرامش همسفران کاری که مدنظر کنگره هست را سعی می‌کنیم انجام دهیم. در آخر تشکر از همه  عزیزانی که در این جشن شرکت کردند.

 


نگارش و تایپ: کمک راهنما همسفر فاطمه (لژیون یکم)

عکاس، ویرایش و تنظیم: کمک راهنما همسفر مریم (لژیون چهارم)

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
شنبه 24 شهریور 1397 17:52
سلام بسیار عالی اموزنده وپر کار خداقوت
سه شنبه 20 شهریور 1397 21:11
تشکر میکنم از تمامی همسفران کنگره نیک اباد واقعا برامون زحمت کشیدی .از همتون تشکر و قدر دانی میکنم مخصوصا همسفرانی که در تزئین سالن خیلی زحمت کشیدن .بازم تبریک میگم به خانوم مرجان عزیزاسیسنت محترم ..مرزبان مریم .و در بخش اقایون ایجنت محترم اقا علیرضا و مرزبانان بخش مسافران
سه شنبه 20 شهریور 1397 21:11
تشکر میکنم از تمامی همسفران کنگره نیک اباد واقعا برامون زحمت کشیدی .از همتون تشکر و قدر دانی میکنم مخصوصا همسفرانی که در تزئین سالن خیلی زحمت کشیدن .بازم تبریک میگم به خانوم مرجان عزیزاسیسنت محترم ..مرزبان مریم .و در بخش اقایون ایجنت محترم اقا علیرضا و مرزبانان بخش مسافران
سه شنبه 20 شهریور 1397 21:11
تشکر میکنم از تمامی همسفران کنگره نیک اباد واقعا برامون زحمت کشیدی .از همتون تشکر و قدر دانی میکنم مخصوصا همسفرانی که در تزئین سالن خیلی زحمت کشیدن .بازم تبریک میگم به خانوم مرجان عزیزاسیسنت محترم ..مرزبان مریم .و در بخش اقایون ایجنت محترم اقا علیرضا و مرزبانان بخش مسافران
سه شنبه 20 شهریور 1397 21:10
تشکر میکنم از تمامی همسفران کنگره نیکداباد واقعا برامون زحمت کشیدی .از همتون تشکر و قدر دانی میکنم مخصوصا همسفرانی که در تزئین سالن خیلی زحمت کشیدن .بازم تبریک میگم به خانوم مرجان عزیزاسیسنت محترم ..مرزبان مریم .و در بخش اقایون ایجنت محترم اقا علیرضا و مرزبانان بخش مسافران
مریم همسفر محمد سه شنبه 20 شهریور 1397 17:34
دست تک تک کمک راهنمایان عزیزپرازگل باشد بابت زحمتی که برای چشن مرزبانی کردید تشکرازحضورهمسفران
مریم همسفر مرتضی سه شنبه 20 شهریور 1397 17:25
برای خورشید فرقی نمی کند چه به گل بتابد چه به خار
در این مرحله، عاشق و معشوق در هم ادغام میشوند و تو که تا کنون عاشق بودی حال، هم عاشق هستی و هم معشوق؛ زیرا در این مرحله، قدرت مطلق عاشق توست و تو را دوست می دارد. باز هم در این مرحله، عشق قدرت مطلق در مخلوقین، متجلی می گردد و همه تو را دوست می دارند و عاشق تو هستند؛ زیرا در این مرحله، تو در انسانها خودت را میبینی و می خواهی هر چه داری به آنها کمک کنی تا آنها از گذر گاههای سخت عبور کنند تا به صلح و آرامش و یا جایگاه اصلی خودشان برسند.
خانم مرجان عزیزم از همینجا دستان پر مهر شما را میبوسم و برای حضورتان در لحظه لحظه های زندگیم خداوند را شاکرم
سه شنبه 20 شهریور 1397 13:21
سلام و خسته نباشید
از خانم مرجان و خانم سودابه تشکر میکنم که به شعبه ما تشریف آوردند و با صحبتهاشون به من دلگرمی آرامش دادند
همسفرزهرا دوشنبه 19 شهریور 1397 23:29
باسپاس فراوان از خانم مرجان و همراهانشان به شعبه نیک اباد وتشکر از کمکراهنما خانم فاطمه و مریم عزیز وهمه کسانی که برای برپایی این جشن زحمت کشیده اند وتبریک مجدد به مرزبانان زحمتکش شعبه خسته نباشید
همسفر فاطمه دوشنبه 19 شهریور 1397 21:32
ضمن خیر مقدم وخوش آمد خدمت خانم مرجان عزیز وکمک راهنمایان محترم خانم آرزو وخانم سودابه ،جشن بسیار پر انرژی وآموزنده ای بود بازهم این هفته را خدمت عزیران خدمتگزار اسیستنانت ومرزبانان محترم صمیمانه تبریک عرض کرده خدا راشکر می کنم که توفیق داشتم دراین جشن شرکت کنم.
لیلا همسفر صمد دوشنبه 19 شهریور 1397 20:23
سلام و خسته نباشید.عالی بود
روز اول ورودم به کنگره بعد از اتمام جلسه مشترک در سالن خانم نجمه منو در آغوش گرفتن و خانم مریم برای من چایی آوردن و بقیه دوستان تک تک خوش آمد گفتن من مات و مبهوت بودم که اینجا کجاست که خبری از غرور و منیت نیست درصورتیکه رایگان و عاشقانه زحمت میکشن. ممنونم بخاطر آرامشی که بهم میدین. زندگیتون مملو از آرامش، سلامتی و موفقیت. دوستتون دارم
همسفر آمنه دوشنبه 19 شهریور 1397 20:19
خدا قوت وخسته نباشید خدمت کمک راهنمایان عزیز که خیلی زحمت کشیدند وجشن باشکوهی را به مناسبت هفته مرزبان وایجنت واسیسنت برپا کردند من که حس خیلی خوبی داشتم وامیدوارم که یک روز هم من بتوانم در این جایگاه مرزبانی قرار بگیرم وبا عشق وجان خدمت کنم وبرای کسانی که در این جشن زحمت وخدمت کردند کمال تشکر را دارم وبرایشان بهترینها را آرزومندم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: