WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - پرسش و پاسخ
پرسش و پاسخ
چهارشنبه 21 شهریور 1397 ساعت 22:00 | نوشته ‌شده به دست مریم شفیعی | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

پرسش و پاسخی کوتاه با اسیستانت محترم نمایندگی نیک‌آباد

 

طبق آموزش‌های وادی چهاردهم که تأکید می‌شود بر اینکه (عشق یعنی گذشتن از خویش و آنچه او به شما داده) برای رسیدن به این نقطه که البته هنوز فاصله زیادی با آن دارم باید از خیلی چیزها بگذری. من در کنگره‌دارم مسئولیت و تکلیفی را که به‌عنوان یک انسان به عهده‌دارم عمل می‌کنم. خدمت به همنوعان یک وظیفه انسانی است که به خاطرش پا به هستی گذاشته و وقتی به این اصل ایمان داشته باشی دیگر مسیر دور و نزدیک برایت معنایی ندارد.

لطفاً خودتان را به‌رسم کنگره معرفی نمایید و بفرمایید حرکت در کنگره برای شما از کجا شروع شد؟و چگونه حرکت شما به این جایگاهی که هستید ختم شد؟ هدفتان چه بوده؟

سلام دوستان مرجان هستم همسفر کامران، کامران 20 سال مصرف آنتی ایکس تریاک و شیره را داشت به روش DST و داروی اپیوم 18 ماه و سه روز سفر کرد به راهنمایی آقای خدامی و خانم آنی، آزادی از اعتیاد 10 سال و 10 ماه و چند روز، در ادامه سفر نیکوتین داشتند به روش DST و با نیکوتین خوراکی 10 ماه سفر کردند به راهنمایی آقای مهندس دژاکام 5 سال و 7 ماه هست که  از دام نیکوتین رها شدند.

شاید بگویم از همان اولی که به‌عنوان همسفر در کنار همسرم قرار گرفتم حرکتم شروع شد.

به نظر من هر فرد در هر نقطه ای که حضور دارد حاصل تلاش و حرکتش در نقطه قبلی است، یعنی فاصله ی بین این دو نقطه را به درستی طی کرده ؛ هر فرد در حال حرکت باید توجه کند و بداند در حال انجام چه کاری هست، با چشم بسته و باری به هر جهت و از همه مهمتر با زیر پا گذاشتن قوانین مسیر ارتقائی در کار نیست.

و برای خود من هدف رسیدن به خودم هست، شناخت خودم و اصلاح خودم.

قسمت همسفران را در نمایندگی نیک‌آباد چگونه می‌بینید؟

همسفران در طی این سال‌ها خوب حرکت کرده‌اند اما هنوز هم جای رشد دارند و باید به خاطرش سخت تلاش کنند. بهشت را به بها می‌دهند نه به بهانه هیچ‌وقت روز اولی را که پا به کنگره گذاشتند را فراموش نکنند و برای رشد و تعالی همچنان با کسب اطلاعات و آگاهی‌هایی که چندین سال جایشان در زندگی‌ها خالی بود تلاش کنند. (لیس الانسان الا ما سعی)

شما به‌عنوان اسیستانت شعبه نیک‌آباد، چه پیشنهادی برای پیشرفت شعبه دارید؟

پیشنهادم این است که هرکسی در هر جایگاهی هست وظیفه خودش را طبق قانون به نحو احسن انجام دهد. دخالت در امور دیگران تجسس در کارهای که دیگران دارند انجام می‌دهند باعث انحراف از مسیر خواهد شد.

لطفاً برایمان بگویید در این زمانه‌ای که محبت گوهر ناپیدایی شده و شاید یک محبت ساده را حتی از عزیزانمان دریغ می‌کنیم، شما چگونه با تمام وجود و عشقِ خدمت به هم نوعان خود این‌همه سختی را به جان می‌خرید؟ و این عشق از کجا تراوش می‌کند؟

وقتی طبق آموزش‌های وادی چهاردهم که تأکید می‌شود بر اینکه عشق یعنی گذشتن از خویش و آنچه او به شما داده، برای رسیدن به این نقطه (که البته هنوز فاصله زیادی با آن دارم) باید از خیلی چیزها بگذری. من در کنگره‌دارم مسئولیت و تکلیفی را که به‌عنوان یک انسان به عهده‌دارم عمل می‌کنم. خدمت به همنوعان یک وظیفه انسانی است که به خاطرش پا به هستی گذاشته وقتی به این اصل ایمان داشته باشی دیگر مسیر دور و نزدیک برایت معنایی ندارد.

البته من هنوز خودم را لایق این واژه نمی‌دانم، اما به نظرم وقتی آمده‌ای که خدمت کنی پس باید خدمت کنی، مهم نیست کجا و در چه جایگاهی، وقتی آمده‌ای عاشق شوی پس باید بگذری حتی از خواسته‌های معقولت 

لطف کنید نکته کلیدی برای ادامه‌ی مسیر من همسفر بفرمایید؟

همیشه توصیه‌ام به همسفران این بوده و هست که برای انسان کامل شدن نیاز به این نیست که تمام حواسمان به کار مسافرمان باشد در این صورت زمان باقیمانده و فرصت طلایی که به ما داده‌شده به‌سرعت از دست می‌رود. هیچ‌کس نمی‌تواند انتظار داشته باشد زندگی سرشار از خیر، خوبی و نیکی داشته باشد مگر اینکه خودش ذرات خیر، خوبی و نیکی در وجودش داشته باشد وزندگی همواره با خود مشکلاتی دارد که ناگزیریم از آن‌ها بگذریم تا رتبه بعدی را کسب کنیم. دقیقاً مثل یک شاگردمدرسه‌ای، هر درسی را که پاس می‌کنی، درس بعدی از راه می‌رسد و همین‌طور الی‌آخر که البته آخری وجود ندارد. هیچ‌کس نباید از زندگی اطرافیانش گلایه داشته باشد چراکه خودش به انتخاب خودش در این نقطه قرارگرفته همه‌چیز به‌درستی باهم جفت شده، یعنی اینکه ما لایق این شرایط هستیم به عبارتی وضعیت کنونی، آثار اعمال گذشته ماست، باید صیقل بخوریم. به‌جای گله و شکایت و چرا گفتن لازم است به اصلاح و تزکیه خود بپردازیم. اگر عاشقانه در این راه عمل کردیم نتایج خوبی عایدمان خواهد شد. به فرموده آقای مهندس در سی دی بند تن، هیچ راهی برای رسیدن به آرامش نیست به‌جز کسب اطلاعات و آگاهی

و اما صحبت پایانی:

باید دانست که با پایان سفر اول و ورود به سفر دوم کار مسافر و همسفر تمام نمی‌شود و در طول این‌یک سال بعد از رهایی باید خدمت کنند چون ما معتقدیم خدمت در به تعادل رسیدن ضلع روان مثلث درمان تأثیر زیادی دارد. اگر بعد از یک سال دیگر نیازی به آموزش دیدن در خود احساس نکردند می‌توانند بروند سرکار وزندگی خودشان و اگرنه، مثل من هنوز نیاز به آموختن را در خود احساس کردند، ادامه بدند.

برای شما عزیزان وبلاگ نویس که با اتحاد و احساس مسئولیت زیاد در وبلاگ نمایندگی خدمت می‌کنید آرزوی سلامتی و توفیق دارم از خدا می‌خواهم به همه ما توفیق درک حقیقت کنگره را عطا نماید.

تشکر می‌کنم از اینکه وقت گذاشتید و امید دارم با لطف خداوند و حضور آقای مهندس دژاکام و آموزش‌های نابشان و همین‌طور حضور مؤثر شما در نمایندگی نیک‌آباد بتوانیم روزبه‌روز شاهد رشد و پیشرفت در قسمت همسفران باشیم.

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه و گفت و گو،

برچسب‌ها: کنگره 60 نیک آباد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر نجمه جمعه 23 شهریور 1397 19:14
خداقوت به خانوم مرجان عزیز ..مصاحبه فوق العاده عالی بود وواقعا لذت بردم ومارو خیلی خوب راهنمای کردی ...همیشه موفق و سلامت باشی
همسفر فاطمه جمعه 23 شهریور 1397 17:02
ممنون وسپاس از خانم مرجان عزیز،خدارا شکر که الگوهای خوبی درکنگره داریم که با داشتن یکی از ویژگی های ایشان دردرون ما تاثیر خود رامی گذارد وزندگی مان رنگ وبوی دیگری می گیرد.
همسفر آمنه پنجشنبه 22 شهریور 1397 23:55
سلام وخسته نباشید خدمت خانم مرجان عزیزوتشکر میکنم از شما که برای شعبه ما خیلی زحمت میکشی دستان پر مهرتان را بوسه میزنم وبرایتان بهترینها را آرزومندم واز خانم مریم عزیز هم تشکر میکنم که خالصانه خدمت میکنی
مسافرمهدی پنجشنبه 22 شهریور 1397 16:46
سلام وعرض خداقوت خدمت اسیستانت محترم خانم مرجان
برای شماارزوی بهترین هارادارم که باتمام وجود عاشقانه خدمت میکنید امیدوارم بتوانیم باخدمت صادقانه از زحمات شماقدردانی کنیم
لیلا همسفر صمد پنجشنبه 22 شهریور 1397 16:20
خانم مرجان عزیز
شما روشنایی بخش تاریکی جان هستی و ظلمت اندیشه را نور میبخشی.چگونه سپاس گویم مهربانی و لطف تورا که سرشاراز عشق و یقین است.چگونه سپاس گویم تاثیر شمارا که چراغ روشنی را بر کلبه محقر وجودم فروزان ساخته ای. در مقابل این همه عظمت و شکوه مرا نه توان سپاس است و نه وصف کلام.
همچنین از تمام زحمت کشان در شعبه تشکر و قدردانی میکنم
همسغر زهره لژیون سوم پنجشنبه 22 شهریور 1397 13:26
خانم مرجان عزیز از صحبتهای خوبتان خیلی استفاده کردم اگر آقای مهندس، شما و دیده بانان و دیگر عزیزان در کنگره نمی ماندید قطعا ما هم معنای خدمت و عشق به خدمت و مفهوم آموزش را متوجه نمیشدیم خدا روشکر میکنم که به عنوان همسفر توانستم به کنگره بیایم و از شما آموزش بگیرم از همه ی شما سپاسگزارم و از خانم مریم عزیز بابت تهیه این مصاحبه کمال تشکر را دارم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات