وادی چهاردهم و تأثیر آن روی من
پنجشنبه 22 شهریور 1397 ساعت 12:43 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهره tavoosi | ( نظرات )

به نام نامی اولین عاشق که اوست

در باب دستور جلسه هفتگی؛ وادی چهاردهم و تأثیر آن روی من

به قلم کمک راهنما؛ همسفر زهره


افرادی که جذب کنگره می‌شوند و کنار یکدیگر می‌مانند و خدمت می‌کنند به خاطر بودن محبتی است که وجود دارد چون محبت است که افراد را به همدیگر متصل نگاه می‌دارد.

هر یک از ما برای رسیدن به این وادی باید سیزده وادی قبل را پشت سر گذاشته باشیم، باید تفکرات غلط خود را دور ریخته و تفکرات سالم را جایگزین کنیم و هدف مشخصی را تعیین کنیم و آن را از قوه به فعل درآوریم، حکم عقل را در قالب فرمانروا کاملاً اجرا کنیم، رمز و راز حقیقت را کشف کنیم و زمانی که راه نمایان شد و حرکت کردیم درراه با مشکلات و سختی‌های زیادی روبرو می‌شویم و باید نقطه تحمل خود را بالابرده و صفت بد گذشته را تغییر دهیم تا به چشمه‌های جوشان و رود خروشان تبدیل شویم و بدانیم که پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است و رسیدن به وادی چهاردهم که شروع خط جدیدی است به نام عشق و محبت؛ در این وادی سه نگهبان به نام سردار، عقاب سفید و رعد در مورد اضداد، امواج و زنجیره‌های عشق صحبت کرده‌اند.

اضداد تکانه‌ای هستند برای بیداری انسان‌ها، هر چیزی که کنار ضد خودش باشد اضداد است مانند تاریکی برای روشنایی، نفرت برای عشق، ترس برای شجاعت ... که هرکدام در کنار دیگری معنا پیدا می‌کند کار اضداد و یا نیروهای منفی ایجاد تخریب است. با یک لباس مبدل و زیبا وارد می‌شوند و کار خود (تخریب) را شروع می‌کنند تا جایی که شخص بیدار شود و بخواهد این نیرو را از خود دور کند که لازمه آن بالا بردن آگاهی و دانش است زمانی که آموزش ببینیم و در مسیر درست حرکت کنیم امواج الهی و نیروهای مثبت دست‌به‌دست هم می‌دهند تا به هدفمان برسیم که شناخت خود، عبور از خودمان و رسیدن به خالق هستی است و چه زیباست زمانی که انسان به معنای واقعی عشق پی ببرد، محبت را دریابد و آن را نیز به دیگران بدهد.

اما عشق چیست؟ ریشه‌ی عشق از گیاهی به نام عشقه است و  اطراف چیزی که دوست دارد می‌پیچد. عشق در کنگره به همین‌گونه است افرادی که جذب کنگره می‌شوند و کنار یکدیگر می‌مانند و خدمت می‌کنند به خاطر بودن محبتی است که وجود دارد چون محبت است که افراد را به همدیگر متصل نگاه می‌دارد.

به‌راستی کلمه‌ی عشق و محبت چقدر زیباست زمانی که انسان از عشق و محبت صحبت می‌کند رنگ آرامش، صلح، دوستی، صفا و صمیمیت را حس کرده و خورشید، آسمان، طبیعت بی‌نظیری که خداوند خلق کرده است و کوه‌های استوار، جنگل‌ها، حیوانات زیبایی که هرکدام با زیباترین و قشنگ‌ترین شکل رنگ‌آمیزی شده‌اند را می‌بیند صدای زیبای پرندگان، باد، امواج بی‌نظیر دریا ... و هرکدام چه در زمین و چه آسمان هستند گویی صدای خداوند را از نزدیک می‌شنویم، به‌راستی این‌ها را چه کسی می‌تواند خلق کند به‌غیراز معمار بزرگی چون قدرت مطلق که خود عشق است، خود محبت است و آیا بدون محبت این حیات می‌توانست به کار خود ادامه دهد؟

محبت اتفاق نیست، تقدیر نیست، محبت دامنه وسیع یک کمان بی‌انتهاست، واقعی است و صوری نیست؛ اگر باشد حقیقت است و دیدن حقیقت چشم دل می‌خواهد.

محبت آغاز و پایان مشخصی ندارد محبت باید در نهاد و وجود انسان باشد کسی که درونش پر از کینه و نفرت باشد نمی‌تواند محبت کند و کسی را دوست داشته باشد و اگر کسی را هم دوست داشته باشد برای منافعش است. محبت برمبنای دانایی است و کسی که دانایی دارد همه را دوست دارد و از کسی کینه به دل نمی‌گیرد چون لذت بخشش را با تمام وجود درک کرده است. برای اینکه عشق، محبت و صمیمیت را کسب کنید باید بهایش را بپردازید چون هیچ‌چیزی به‌راحتی به دست نمی‌آید. محبت و عشق در صور پنهان انسان قرار دارد زمانی که حس، جاذبه و موج باشد همدیگر را جذب کرده و محبت آغاز می‌شود.

در این وادی به‌خوبی در مورد عشق مخلوق به مخلوق و در ادامه عشق به خالق توضیح داده‌شده است اینکه دو نفر چگونه به‌وسیله امواج جذب یکدیگر شده و ذره‌ذره بینشان محبت پدیدار شده و زمانی به عشق تبدیل می‌شود که برمبنای آگاهی و شناخت بالا باشد و در این شرایط است که عشق به مفهوم واقعی خودش پدیدار می‌شود در این زمان است که انسان در مراحل عقل، ایمان، عشق و خمر به جایگاه نسبتاً خوبی می‌رسد و ازنظر شناخت و آگاهی به‌جایی می‌رسد که هستی را درک می‌کند و با تمام وجود به هستی عشق می‌ورزد و خدمت می‌کند بدون هیچ انتظاری چون شخص به‌خوبی می‌داند که برای رسیدن به خالق خود باید از دروازه قلب انسان‌ها و موجودات و کل هستی عبور کند.

اما تأثیر این وادی بر روی من چه بوده است؟ قبل از ورود به کنگره محبت را همان دوست داشتن می‌دانستم و فکر می‌کردم زمانی عاشق می‌شوم که کسی را با تمام وجود دوست داشته باشم اما دوست داشتن من از روی ناآگاهی و بدون شناخت بود چون بعد از مدتی این عشق تبدیل به نفرت شد نمی‌توانستم به‌راحتی کسی را ببخشم همیشه با خود می‌گفتم محبت زیادی کرده‌ام و این دستمزدم است درحالی‌که با نیروهای منفی دست‌وپنجه نرم می‌کردم و به‌جای حل مشکل و برداشتن موانع کار را برای خودم سخت‌تر می‌کردم، اما من معنای واقعی محبت را در کنگره یافتم و آن را با تمام وجود حس کردم کنگره جایی بود که به من یاد داد برای رسیدن به هدفم باید از خیلی چیزها بگذرم و بهای سنگینی بپردازم یاد گرفتم که برای کسب محبت و معرفت باید دانایی و شناخت خودم را بالا ببرم و زمانی می‌توانم به عشق سالم برسم که تفکر، عمل، عقل و ایمان سالم داشته باشم باید تزکیه و پالایش شوم و خود را از هرگونه ضد ارزشی پاک‌کنم. این وادی به من معنای واقعی محبت و  عشق را فهماند و دانستم که امواج عشق مانند امواج خورشید در حال تابیدن است برای همه‌ی هستی است، حتی سنگدل‌ترین افراد و می‌تواند روزنه امیدی باشد برای رسیدن به حقیقت.

به‌درستی که خداوند عشق است؛ حیات، عشق است؛ بودن و نبودن عشق است؛ بهشت و جهنم عشق است؛ زمین، آسمان، هستی، نیستی و هر چه در آن‌هاست عشق است ...

به امید روزی که دریچه قلب خود را بگشاییم و امواج عشق را دریافت کنیم و طعم شیرین آن را بچشیم.

 

نگارش و تایپ: کمک راهنما همسفر زهره (لژیون سوم)

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،

برچسب‌ها: کنگره 60 نیک آباد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر الهه چهارشنبه 28 شهریور 1397 00:26
عشق داشتن ایمان است و ایمان یک روح مطلق است
یک ابدیت بی مرز است ، که از جنس این عالم نیست

باتمام وجود ازکمک راهنمای عزیزخانم زهره تشکر میکنم برای متن بسیار تاثیر گذار
همسفر زهره.لژیون دوم یکشنبه 25 شهریور 1397 19:53
سلام خداقوت خدمت کمک راهنمای گرامی از مطالب گفته شده بسیار لذت بردیم.خیلی ممنون
لیلا همسفر صمد جمعه 23 شهریور 1397 23:39
عشق همچون سنگ ثابت و همیشگی نیست بلکه همچون نان است که هر روز باید از نو ساخته شود.

قبل از عاشق شدن بیاموز چگونه در برف بدوی بدون اینکه ردپایی از خود بر جای بگذاری
خسته نباشید. اجرتون با خداوند متعال
همسفر مهری جمعه 23 شهریور 1397 23:23
باسلام وخداقوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم زهره عزیز بابت مطالب زیبا وآموزنده
همسفر فاطمه جمعه 23 شهریور 1397 22:49
عشق ومحبت صوری نیست باید دروجودکسی باشد تا بتواندبه دیگران انتقال دهد.آدم عاشق بدی های دیگران رانمی بیند همه رادوست دارد وبرای کمک به دیگران دریغ نمی کند وبرای کاری که میکنه سرکوب نمیزند چون درقبالش عشق ومحبتش بیشتر وبیشتر می شود.سپاس از کمک راهنمای عزیز خانم زهره
همسفرزهرالژیون چهارم جمعه 23 شهریور 1397 22:32
سپاس از کمک راهنمای عزیز خانم زهره مطالب اموزنده است
مریم همسفر محمد جمعه 23 شهریور 1397 19:06
به نام انکه عاشقی اش دل می خواهد نه دلیل خداقوت خدمت کمک راهنمای عزیزخانم زهره بسیارعالی واموزنده بود
همسفر آمنه جمعه 23 شهریور 1397 19:03
خسته نباشید خدمت کمک‌ راهنمای عزیزم خانم زهره بابت مطالب خوبشان عالی بود
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: