WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - مشارکت مکتوب
مشارکت مکتوب
یکشنبه 25 شهریور 1397 ساعت 23:12 | نوشته ‌شده به دست مریم رضوانی rezvani | ( نظرات )

به نام آنکه محبت را در دل‌ها جای داد

مشارکت‌های مکتوب لژیون چهارم؛ لژیون كمك راهنما همسفر مریم

در باب دستور جلسۀ هفتگی: وادی چهاردهم و تأثیر آن روی من

 

محبت عصاره جان هریک از انسان‌هاست آیا ما می‌توانیم از آن عصاره که در خود اندوخته‌ایم به سهم خویش بپردازیم...

سلام دوستان مریم هستم همسفر (کمک راهنما لژیون چهارم):
در مورد دستور جلسه وادی چهاردهم که عشق و محبت هست این بار این جمله که (امواج عشق در همه‌جا پراکنده است و کافی است که دست خودت را دراز کنی) توجه من را به خودش جلب کرد و باعث شد در موردش فکر کنم و این سؤال را از خودم بپرسم که چرا قبل از ورودم به کنگره و زمانی که در جهل و نادانی بودم و خیلی از پندارها، گفتارها و کردارهای ناسالمی را از خودم نشان می‌دادم و گاهی دست خودم را دراز می‌کردم و می‌خواستم که از این حالت خارج شوم و عشق، محبت، آرامش را در زندگی و درون خودم لمس کنم من صدای عشق که در همه‌جا پراکنده بود را نمی‌شنیدم و بازهم به پندار، گفتار و کردار ناسالم خودم ادامه می‌دادم؟ 
اکنون‌که در مسیر آموزشی و کنگره 
۶۰ قرار گرفتم متوجه می‌شوم که من در آن زمان دستان خودم را برای دریافت امواج عشق بالا می‌بردم اما دستان من و یا بهتر است بگویم که درون من پر از کینه، نفرت، حسادت، منیت و خیلی از ضد ارزش‌های دیگر بوده و این‌ها مانع از شنیدن صدای امواج عشق می‌شد و اگر دستان من خالی از این ضد ارزش باشد عشق در دستان  من جای دارد چراکه عشق در همه‌جا وجود دارد و همه در عشق شناورند و حتی آب و غذایی که  می‌خوریم، هوایی که تنفس می‌کنیم و همه و همه خودشان را به‌حکم عشق در اختیار ما قرار داده‌اند.
برای تبدیل‌شدن انسانی افسرده و پریشان به یک انسانی آرام و متین که در صلح و آرامش باشد یک‌راه وجود دارد و آن‌هم تزکیه و پالایش است و این‌یک شبه امکان‌پذیر نیست و ما یک‌دفعه نمی‌توانیم به وادی عشق و محبت برسیم، معنای واقعی عشق را درک کنیم و در وجود خودمان و اطراف خودمان جاری کنیم باید آرام‌آرام آموزش بگیریم، تفکر کنیم، معرفت، شناخت و آگاهی کسب کنیم، ذره‌ذره از ضد ارزش‌ها فاصله بگیریم و به‌طرف ارزش‌ها حرکت کنیم و عشق و محبت را جایگزین بدی‌ها کنیم.
و من خداوند را صد هزار مرتبه شکر  می‌کنم که با حرکت در مسیر کنگره 
۶۰، آموزش‌هایی که دارم دریافت می‌کنم و با عملی کردن آموزش‌ها و حرکت‌های درونی که دارم انجام می‌دهم هرروز بیشتر از قبل دارم معنای واقعی عشق و محبت را درک و لمس می‌کنم. 
سلام دوستان زهرا هستم همسفر (لژیون چهارم):
آنچه باور است محبت است      و آنچه نیست ظروف تهی است 
محبت چیزی است که به آن اعتقادداریم و به‌وسیله آن زندگی و موفقیت‌های خود را دنبال می‌کنیم و آن اعتقاد و باور ما را به مقصدی می‌رساند که در جهت ارزش باشد و ما را به محبت برساند. محبت عنصری است الهی که در کنار ناخالصی‌ها قرار نمی‌گیرد. افکار منفی و ضد ارزش‌ها ضد محبت هستند هر وقت می‌آیند محبت را از وجود ما خارج می‌کنند اما وقتی محبت می‌آید افکار منفی از شهر وجودی ما خارج می‌شوند. محبت حقیقت است و دیدن حقیقت چشم دل می‌خواهد؛ اما انسان‌هایی که وجودشان از محبت خالی است مانند ظروف خالی هستند. اگر وجود ما مانند ظرفی باشد پر از علم و دانش اما در آن محبت نباشد مانند ظرفی است خالی
من قبل از آمدن به کنگره محبت داشتم اما از روی معرفت و دانایی نبود و به نظر خودم عمل خوبی بود که انجام می‌دادم اما چون دانایی نداشتم با این محبت برای خودم و مسافرم تخریب به وجود می‌آوردم. برای به وجود آمدن عشق نیاز به سه مؤلفه داریم که اولی
 سایه‌ها است که بدون وجود سایه‌ها عشق هیچ مفهومی ندارد و هر موجودی دارای صور آشکار و پنهان است و هرکدام دارای پیکره‌های جدا از هم هستند به این دلیل می‌گوییم سایه‌ها، جاذبه و دافعه هم‌بستگی به دانایی و دید انسان دارد اگر دانایی بالا برود امواج منفی را جذب نمی‌کند. اگر انسان چیزی را جذب کند در عوض چیزی را دفع می‌کند. اگر کینه، نفرت، حسادت و ضد ارزش‌ها را جذب کند همان لحظه محبت و ارزش‌ها را از خود دفع می‌کند و اگر عشق، محبت و خوبی را جذب کند بدی‌ها را از خودش دفع می‌کند.
برای جذب ارزش‌ها باید خودمان را پالایش کنیم و پالایش با طی کردن چندین مرحله میسر می‌شود: گرفتن آموزش، تفکر روی آموزش، عمل به آموزش، کسب تجربه و رسیدن به دانایی
حس یک گیرنده است هر چه حس قوی‌تر باشد چیزهای بالاتری را دریافت می‌کند هر مطلبی که ما حس می‌کنیم اول امواجش به مغز می‌رود و در مرحله دوم مغز آن را ترجمه می‌کند و در مرحله سوم عقل آن را تأیید می‌کند و در مرحله چهارم ما متوجه موضوع می‌شویم و عکس‌العمل نشان می‌دهیم.
اضداد یعنی ضد و هدف نیروهای بازدارنده تباهی و تخریب است و انسان را به سمتی سوق می‌دهد که در مقابل مشکلات بدون تفکر و به‌صورت مستقیم وارد جنگ شود و به این صورت نابود شود. اضداد به‌صورت یک طیف هستند و از اول تا آخر کارشان ایجاد تخریب است.

سلام دوستان طاهره هستم همسفر (لژیون چهارم):
عشق یعنی گذشتن از خویشتن، عشق قامت‌ها را راست، اندیشه‌ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت و انسان را خلاق به جهت تمامی علوم آماده می‌گرداند و بدون عشق نمی‌توان از عشق سخن گفت...
عشق را توصیفی نیست، عشق به بدن نیست، عشق به زبان نیست، عشق به سخن نیست، عشق به قرارداد نیست که حدی برای آن قائل شویم عشق را با هیچ‌چیز نمی‌توان قیاس نمود عشق باید لمس شود و باید احساس شود.

محبت: عصاره جان هریک از انسان‌هاست آیا ما می‌توانیم از آن عصاره که در خود اندوخته‌ایم به سهم خویش بپردازیم...
(آنچه باوراست محبت است  آنچه نیست ظروف تهی است) گذشتن از مواد مخدر عشق می‌خواهد عشق درست سالم زندگی کردن، عشق به زندگی، عشق به خانواده و آینده‌ی آنان و هر کاری اگر عشق و محبت در آن نباشد پایدار نیست.

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافررحمت .نیک آباد جمعه 30 شهریور 1397 22:56
باسلام.خدا قوت .لژیون چهارم همسفران عالی بود .تشکر
مریم همسفر محمد چهارشنبه 28 شهریور 1397 10:18
خسته نباشید لژ یون چهارم عالی بود
همسفر الهه چهارشنبه 28 شهریور 1397 00:18
خداقوت خدمت لژیون چهارم به امید موفقیت تک تک شما عزیزان
همسفر فاطمه سه شنبه 27 شهریور 1397 12:24
خداوند راسپاس بابت تمام نعمت هایی که درکنگره وجود دارد وماهمیشه دنبالش بودیم ولی براساس حس بسته که براثر ضد ارزش ها دردرونمان رخنه کرده بود دیدن ،درک کردن ودریافت و...برایمان سخت ومشکل بود.سپاس به اعضای لژیون چهارم
لیلا همسفر صمد سه شنبه 27 شهریور 1397 09:55
سلام و خسته نباشید. عالی بود
همسغر زهره لژیون سوم دوشنبه 26 شهریور 1397 18:41
خداقوت خدمت اعضای لژیون چهارم مطالب بسیار زیبا و آموزنده بود.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات