کارگاه آموزشی خصوصی ویژه همسفران
چهارشنبه 28 شهریور 1397 ساعت 09:43 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهره tavoosi | ( نظرات )

به نام آفریننده عشق

روز سه‌شنبه مورخ 1397/6/27 جلسه سیزدهم از دور هفتم جلسات خصوصی همسفران نمایندگی نیک‌آباد با نگهبانی کمک راهنما همسفر مریم، استادی کمک راهنما همسفر سحر و دبیری همسفر اکرم با دستور جلسه «وادی چهاردهم و تأثیر آن روی من» رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

عشق هم بهایی دارد ما باید یک‌چیزی را خراب کنیم تا بتوانیم آباد کنیم در مسیر عشق نیز به همین‌گونه، باید درونمان را از نو بسازیم، تزکیه و پالایش بکنیم، آموزش بگیرم و در صراط مستقیم باشیم.

خلاصه سخنان استاد:

عشق قامت‌ها را راست، اندیشه‌ها را پاک و حیات را برای گزینش بهتر در انسان تقویت و انسان را به جهت تمامی علوم آماده می‌گرداند.

سلام دوستان سحر هستم همسفر؛ بسیار خداوند را سپاسگزار و قدردانم که اجازه داد که در جمع شما باشم. ما 14 وادی داریم که به‌نوعی ما را از خواب‌سنگین بیدار می‌کند و این وادی به‌این‌علت در این پله قرارگرفته است که ما باید از یکسری سدها عبور کنیم، از یکسری پله‌ها بالا برویم، از یکسری داشته‌ها و خواسته‌هایمان بگذریم، باید دانایی و معرفت را کسب بکنیم و تفکر را یاد بگیریم، مسئولیت‌ها را بپذیریم، حرکت کنیم، نقطه تحمل بالا برود و تبدیل به چشمه‌ی جوشان شویم و برسیم به وادی عشق تا بتوانیم آن را درک کنیم و بفهمیم؛ اما مهم‌ترین چیزی که در وادی عشق وجود دارد عشقی است که در کنگره گفته می‌شود منظورش عشق خاص نیست و عشق‌هایی نیست که فقط جنس مخالف به هم دارند بلکه خیلی بالاتر است. در خود وادی گفته‌شده است یکسری چیزها عشق دارند و فقط یک طیف و مراحلی دارد اما مهم‌ترین چیزی که در این وادی هست کسب آگاهی و دانشی است که باید به سبب آن ما به این وادی برسیم.

آنچه باور است محبت است       و آنچه نیست ظروف تهی است

و این چیزی است که وادی با آن شروع می‌شود اما این‌یک جمله است ولی رسیدن به این جمله خیلی کار دارد و زمان می‌برد کسانی که محبت و عشق ندارند همان ظرف‌های خالی هستند. بیل گتس یکی از ثروتمندترین های دنیا که صاحب شرکت مایکروسافت است حدوداً ۹۰ درصد از دارایی خود را به خیریه بخشید و آقای مهندس گفتند ایشان یک‌چیزی را فهمیدند و آن چیزی نبود جز، آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی است !

برای فهمیدن این جمله خیلی زمان می‌برد و خیلی اطلاعات و آگاهی می‌خواهد که من متوجه بشوم. گاهی اوقات با خداوند معامله می‌کنیم که من محبت می‌کنم و در عوض آن به من یک‌چیزی بده مثلاً من با مسافرم یا مادرم و یا رهجویم خوب می‌شوم و محبت می‌کنم و تو در عوض به من چیزی بده و گاهی  وقت‌ها خداوند را هم تهدید می‌کنیم من که سال پیش این نذر را دادم، من که با مسافرم خوب شدم، من که کمک راهنما شدم و رفتم خدمت کردم ... این‌ها یعنی دکان‌داری و اسمش عشق و محبت نیست، برای اینکه بتوانیم محبت را انتقال دهیم باید لبریز از محبت باشیم دقیقاً مثل شیلنگی که می‌خواهید با آن حیاط را بشویید باید مخزن شیلنگ پر باشد تا آب بیرون بیاید شما وقتی می‌خواهید عشق بدهید باید درون خودتان عشق باشد و آن را درک کنید. این وادی مباحث زیادی دارد و من در مورد همسفر این‌گونه می‌گویم ما عشق را در رها کردن می‌توانیم بفهمیم رها کردن مسافرمان. ما فکر می‌کنیم اگر یکسره مراقب مسافرمان باشیم و مسئول سفرش باشیم که چرا شربتت را نخوردی یا چرا به کنگره نیامدی؟ عشق است درصورتی‌که این مالکیت است و وقتی‌که درجه مالکیت بالاتر برود میزان عشق پایین می‌آید پس ما می‌توانیم عشق را در رها کردن مسافرمان و بخشیدن او متوجه بشویم همچنین بخشیدن خودمان، چون ما به خودمان خیلی بدهکاریم و با این کار می‌توانیم ذره‌ای از عشق را در خودمان متوجه بشویم ما هر چه بیشتر روی مسافرمان زوم کنیم فکر می‌کنیم که به او عشق و محبت می‌کنیم اما او را از خودمان دور می‌کنیم و خودمان بارها این قضیه را متوجه شدیم. کسانی که به عشق واقعی می‌رسند هیچ‌وقت منتظر پاداش نیستند. ما انسان‌ها در عشق زاده می‌شویم و آن را گم می‌کنیم و در زمان‌هایی که می‌آییم و می‌رویم آن را از دست می‌دهیم و دوباره آن را به دست می‌آوریم مثل آقای مهندس به بهترین شکل الگو و نمونه‌ای از عشق هستند که ما می‌توانیم در این وادی چهارده از ایشان نام ببریم.

آفرینش عشق است که آن را پایدار نگه‌داشته است. ما عشق عام و هم عشق خاص داریم و آقای مهندس دریکی از سی‌دی‌ها گفته‌اند اکثر زوج‌ها می‌گویند که ما اوایل ازدواج خیلی عاشق همدیگر بودیم و وقتی باهم بدیم فهمیدیم که آن عشق نبوده درصورتی‌که آن‌هم عشق بوده، فقط در یک مقطعی بوده است. عقیده‌ی آقای مهندس این بوده است که هیچ‌کس نمی‌تواند به عشق قدرت مطلق برسد مگر اینکه عشق به مخلوقین را تجربه نکرده باشد قطعاً باید از این مقطع عبور کرده باشد. عشق سه پارامتر دارد سایه، جاذبه و حس؛ سایه یعنی چه؟ یعنی یک‌چیزی وجود داشته باشد و من عاشقش بشوم یک انسانی یا یک‌چیزی. حال چگونه می‌توانیم به خداوند برسیم، خداوند که سایه ندارد باید یک‌چیزی باشد که من ببینمش و آن چیزی نیست جز مخلوقینش. مخلوقین خداوند ،سایه خداوندهستند.

آقای مهندس در آخر سی دی وادی  چهاردهم می‌گویند در زندگی قدر دوست داشتن‌ها را بدانید حتی دوست داشتن‌هایی که لحظه‌ای و کوتاه هستند و ما آن را عشق نمی‌گذاشتیم درصورتی‌که آن‌هم عشق بوده است و باید بدانیم که هر چیزی بهایی دارد و قطعاً عشق هم بهایی دارد ما باید یک‌چیزی را خراب کنیم تا بتوانیم آباد کنیم در مسیر عشق نیز به همین‌گونه، باید درونمان را از نو بسازیم، تزکیه و پالایش بکنیم، آموزش بگیرم و در صراط مستقیم باشیم و با جمله‌ای صحبت‌هایم را تمام می‌کنم.

از عشق چه بگویم که عشق به‌ظاهر سوختن است اما نه برای خاکستر شدن بلکه برای تبدیل‌شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن. امواج عشق در همه‌جا موج میزند کافی است دستت را دراز کنی اگر دست‌خالی از کینه، نفرت، حسادت و انتقام باشد عشق در دستان تو قرار دارد.

نگارش و تایپ: کمک راهنما همسفر زهره (لژیون سوم)

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران،

برچسب‌ها: کنگره 60 نیک آباد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سعیده جمعه 30 شهریور 1397 17:30
خدا قوت خدمت خانم سحر عزیز،سخنان شما مثل همیشه زیبا و دلنشین بود و معنای عشق را از خدمت های عاشقانه ی شما درک میکنم.
حسن رضوانی جمعه 30 شهریور 1397 12:50
خیر مقدم خدمت سرکار خانم سحر سخنان شما سرشار از محبت بود خدا قوت
همسفر نجمه جمعه 30 شهریور 1397 09:33
خانوم سحرمطالب استادیتونو خوندم بسیار عالی بود .واقعا وادی چهاردهم رو خیلی خوب باز کردی ..موفق باشی
حسن طاوسی پنجشنبه 29 شهریور 1397 12:03
خیر مقدم و خوش آمد عرض می کنم خدمت کمک راهنمای محترم همسفر سحر

خدا قوت خدمت خدمتگزاران وبلاگ نمایندگی نیک آباد
همسفر آمنه پنجشنبه 29 شهریور 1397 11:48
خسته نباشید خدمت خانم سحر عزیز بابت استادی خوب وپرباری که داشتند وبرایشان بهترینها را آرزومندم
مسافررحمت .نیک آباد چهارشنبه 28 شهریور 1397 23:40
سلام.خیلی عالی بود.موفق باشید
لیلا همسفر صمد چهارشنبه 28 شهریور 1397 15:09

کسی که عشق را تجربه می کند
مدام تماشاگر رازها و شگفتی های زندگی است
خوشبختی چیزی است که همه ی آدمها باید آن را تجربه کنند
زیرا دنیا پر از چیزهای قشنگ و زیباست
عشق از امید فراتر است
امید ، تنها یک آغاز است
اما عشق جاودانه است
لیلا همسفر صمد چهارشنبه 28 شهریور 1397 14:55
سلام و خسته نباشید
جلسه پرباری بود. از خانم سحر که قبول زحمت کردن و به شعبه ما تشریف اوردن تشکر میکنم. از همه دوستان و خدمتگزاران در این جلسه ممنون و سپاس گزارم
همسفرزهرالژیون چهارم چهارشنبه 28 شهریور 1397 14:12
با سپاس فراوان از کمک راهنمای عزیز خانم سحر از مطالب دلنشین وزیبا که باعث ایجاد انرژی میشود
مریم همسفر محمد چهارشنبه 28 شهریور 1397 14:11
باتشکر وخداقوت خدمت کمک راهنمای عزیز خانم سحر بابت استادی بسیار عالی واموزنده
همسفر الهه چهارشنبه 28 شهریور 1397 13:56
خداقوت خدمت خانم سحر عزیز خیلی خوب عشق واقعی راتوضیح دادندخیلی متشکرم وبرایشان آرزوی بهترینها دارم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: