WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - کارگاه آموزشی خصوصی ویژه همسفران
کارگاه آموزشی خصوصی ویژه همسفران
چهارشنبه 4 مهر 1397 ساعت 09:04 | نوشته ‌شده به دست مریم شفیعی | ( نظرات )

به نام دانای راز

روز سه‌شنبه مورخ 97/7/3 جلسه چهاردهم از دور هفتم جلسات خصوصی همسفران نمایندگی نیک‌آباد با نگهبانی کمک راهنما همسفر مریم، استادی مرزبان محترم همسفر نجمه و دبیری همسفر اکرم با دستور جلسه «صورت‌مسئله اعتیاد» رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.


خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان نجمه هستم همسفر

خداوند را شاکرم که یک‌بار دیگر این جایگاه را لمس کردم، از خانم مریم نگهبان جلسه کمال تشکر رادارم که این اجازه را به من دادند تا خدمت کنم.

در مورد دستور جلسه صورت‌مسئله اعتیاد می‌توانم بگویم که علم پیچیده نیست و هر چیزی کلیدی دارد. وقتی در مورد صورت‌مسئله اعتیاد صحبت می‌کنیم یعنی اولین خشت بنای کنگره 60 چیزی که آقای مهندس بسیار زیبا و واضح در جزوه چهارمقاله برای ما باز کردند. ما این را می‌دانیم که هر مشکل یا مسئله‌ای راه‌حلی دارد؛ که ابتدا باید بدانیم صورت‌مسئله چیست؟ در مورد صورت‌مسئله (اعتیاد) ابتدا باید بدانیم اعتیاد چیست؟ مواد مخدر چیست؟ اعتیاد حاصل ازدواج انسان با مواد مخدر هست که فرزند ناخلفی چون اعتیاد را به وجود آورده است که مواد مخدر بیرونی جایگزین مخدرهای طبیعی بدن می‌شود؛ هر ماده‌ای که بتواند به سیستم ایکس بدن تخریب به وجود آورد و انسان را از تعادل طبیعی خارج کند ماده مخدر گفته می‌شود یعنی چه؟ یعنی مصرف‌کننده مواد مخدر براثر مصرف مواد مخدر چه آگاهانه چه ناآگاهانه یکسری تخریب‌ها را به جسم خودش وارد کرده و من همسفر نیز بااینکه مصرف مواد نداشتم با ترس، استرس، عصبانیت، خشم، کینه، نفرت و بسیاری از این موارد که در دوران مصرف مسافر درگیر آن بودیم به سیستم ایکس خود آسیب وارد کرده‌ایم و گاهی اوقات از تعادل خارج می‌شدیم و زود عصبانی و پرخاشگر می‌شدیم.

همین‌طور که میدانیم اعتیاد یک بیماری مزمن نیست بلکه یک جایگزینی مزمن هست این یعنی چه چرا می‌گویند جایگزینی؟ خوب هر مصرف‌کننده‌ای ابتدا از مواد لذت می‌برد چون مواد باعث شده غدد درون‌ریز بدن که به‌طور خدادادی و طبیعی درون بدن کار می‌کند را با  مواد بیرونی فعال‌تر شوند و مواد شبه افیونی بیشتری ترشح کنند و همین امر در ابتدا حالت سرخوشی به آن‌ها دست می‌دهد و باعث دوباره مصرف کردنشان می‌شود اما در ادامه این غدد به دلیل پرکاری تنبل می‌شوند یا از کار می‌افتند که فرد برای ادامه زندگی باید مواد مصرف کند چون به غدد بدن خود تخریب ایجاد کرده و آن‌ها را از کار انداخته اینجا اگر فرد بخواهد با ترک مواد مخدر به صورتی که شاید همه‌ی ما تجربه‌ی آن را داشتیم، سقوط آزاد یا با دارو، سم‌زدایی و... و این کار به دلیل ناآگاهی بود چون اعتیاد را نمی‌توان ترک کرد بلکه باید درمان کرد چون اعتیاد یک بیماری هست که در قسمت جسم، جهان‌بینی و روان تخریب ایجاد کرده که با ابداع روشDST و داروی OT  قسمت جسم به مدت 10 الی 11 ماه و در قسمت جهان‌بینی و روان خدا می‌داند یعنی به آموزش نیاز دارد که با حضور در جلسات می‌توانند تا حدود قابل‌توجهی  در جهان‌بینی و روان تغییر ایجاد کنند؛ اما چرا با روش تدریجی و پله‌ای درمان صورت می‌گیرد؟ چون مسافران ما یک‌شبه مصرف‌کننده نشده‌اند که بخواهند یک‌شبه درمان شوند همان‌طور که پله‌پله یک مصرف‌کننده شدند باید پله‌پله درمان شوند و سیستم بدن خودشان را راه‌اندازی کنند.

 خدا رو شکر که آقای مهندس این راه و روش را ابداع کردند و من مدیون ایشان هستم چون قبلاً خیلی تلاش کردیم که از اعتیاد رها شویم و اعتیاد را غیرقابل‌حل می‌دانستیم اما با این روش و حل صورت‌مسئله اعتیاد به‌وسیله‌ی آقای مهندس متوجه شدیم که اعتیاد یک بیماری است و مواد مخدر سم نیست که بخواهیم سم‌زدایی کنیم و اعتیاد قابل‌درمان است.

و یک جمله‌ی زیبایی را خواندم که می‌گفت اجازه ندهید مسئله‌ای شمارا بترساند سعی کنید ببینید عقلتان چه می‌گوید ما اگر مسئله را درست متوجه بشویم می‌توانیم آن را حل کنیم.

ما همسفران در ابتدای ورودمان سؤالات زیادی داشتیم و توانستیم با آموزش‌های کنگره مسائلمان را حل کنیم.

خداوند را بازهم شاکرم که با ورود مسافرم به کنگره من نیز توانستم آموزش بگیرم که با ترس‌هایم روبه‌رو شوم و سطح جهان‌بینی خود را بالا ببرم.

حل مسئله فرایندی است که نیاز به تجربه علمی و توانمندی‌های ذهنی دارد که با شناخت و رفتار هدایت‌شده و با کمک راه‌حل‌های مؤثر به نتیجه مطلوب برسد. هر مسئله نوعی استرس به فرد وارد می‌کند و حل مسئله یک نوع رویارویی با استرس است. استرس یعنی وارد شدن فشار بر یک سیستم شبه افیونی مصرف‌کننده

 نگارش و تایپ: کمک راهنما همسفر مریم (لژیون دوم)

عکاس: همسفر سعیده (لژیون دوم)

تنظیم: کمک راهنما همسفر مریم ( لژیون چهارم )

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران،

برچسب‌ها: کنگره 60 نیک آباد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حسن رضوانی شنبه 7 مهر 1397 15:21
باعرض سلام صحبتهای استاد عالی وپر بار بود خدا قوت
جمعه 6 مهر 1397 13:19
خدا قوت خانم نجمه بسیار عالی و آموزنده پاینده باشی
مسافر مرتضی رضوانی پنجشنبه 5 مهر 1397 15:11
عرض خدا قوت به همه همسفران محترم تلاش شما به راستی ستودنیست امیدوارم همواره کوشا وپر انرژی باشید
مسافر مرتضی رضوانی پنجشنبه 5 مهر 1397 15:09
عرض خدا قوت به همه همسفران محترم تلاش شما به راستی ستودنیست امیدوارم همواره کوشا وپر انرژی باشید
همسفر زهرا چهارشنبه 4 مهر 1397 23:40
باسپاس از مرزبان عزیز خانم نجمه سخنانتان سرشار از انرژی بود امید دارم در جایگاه کمک راهنمایی ببینمتون
چهارشنبه 4 مهر 1397 23:00
سلام و خسته نباشید خدمت استاد، نگهبان و دبیر جلسه. خانم نجمه عزیز استادی خوبی داشتید و اداره جلسه و تشریح مسئله اعتیاد عالی بود. ممنون از بقیه همسفران که با مشارکتهاشون مسئله اعتیاد را به خوبی باز کردند. در ضمن منصب نگهبانی را به همسفر سعیده تبریک میگویم و از زحمات خانم مریم دبیر پشین تشکر و قدردانی مینمایم
همسفر مهری چهارشنبه 4 مهر 1397 22:59
با سلام به خانم‌نجمه عزیزاستادی خوبی داشتید موفق باشید وهمچنین خداقوت به همسفرایی که در سایت خدمت میکنند
نسرین چهارشنبه 4 مهر 1397 20:16
خانم نجمه عزیز بسیار زیبا دستور جلسه را بیان کردید خدا قوت موفق و پایدار باشید
همسفر نسرین شعبه عمان سامانی
همسفر الهه چهارشنبه 4 مهر 1397 18:33
خداقوت خدمت مرزبان محترم خانم نجمه عزیز از استادی خیلی خوبشون تشکر میکنم
همسفر آمنه چهارشنبه 4 مهر 1397 16:27
خدا قوت وتشکر از خانم نجمه عزیزم استادی خوب وپرباری داشتی وبرایت بهترینها را آرزومندم
همسفر فاطمه چهارشنبه 4 مهر 1397 13:38
جابگاه استادی راخدمت خانم نجمه عزیز تبربک به امید قرارگرفتن درجابگاه هاژ بالاتر استادی خیلی خوب وپرانرژی داشتین
همسغر زهره ( لژیون سوم) چهارشنبه 4 مهر 1397 12:30
خانم نجمه عزبز، خداقوت و سپاس بابت استادی خوب و پربارتون.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات