WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - در باب دستور جلسه هفتگی؛ وادی اول
در باب دستور جلسه هفتگی؛ وادی اول
شنبه 7 مهر 1397 ساعت 12:40 | نوشته ‌شده به دست فاطمه شفیعی | ( نظرات )

 به نام اولین عاشق که اوست

در باب دستور جلسه هفتگی: وادی اول و تأثیر آن روی من

به قلم: کمک راهنما همسفر فاطمه

 

با تفکر ساختارها آغاز می‌گردد بدون تفکر آنچه هست روبه‌زوال می‌رود.


وادی اول شاه‌کلید و فونداسیون وادی‌هاست و وادی‌های دیگر زیرمجموعه این وادی است. برای کلمه و جمله‌های این وادی  فرصت می‌طلبد تا در مورد آن  توضیح‌های لازم داده شود. این وادی به من می‌گوید چرا باید تفکر کنم، به چه چیزی فکر کنم، به چه فکر نکنم، فکر چیست، افکار چیست؟

تفکر نقطه آغاز است برای مرحله سیر و سلوک   تفکر می‌تواند هم مثبت باشد وهم منفی منتهی تفکر مثبت انسان را به آرامش می‌رساند و نتیجه خوب است و تفکر منفی انسان را نابود می‌کند. هرچه دانایی بیشتر باشد  تفکر هم  سالم‌تر است. سیستم کائنات، هستی، خلقت، انسان و تمام موجودات بر اساس یک فکر و یک اندیشه بوده است. برای ساخته‌شدن و درست کردن هر چیزی باید از قبل یک برنامه‌ریزی درست و صحیح یعنی نقشه آن کشیده شود تا به مرحله اجرا درآید.

قبل از انجام هر کاری و اقدامی باید از قبل در درون یک تصویرسازی و یک حرکت  در ذهن اتفاق بیفتد، ذهن درگیر موضوعی باشد و برای رسیدن به هدف تلاش و کوشش باشد. در تفکر باید سه ضلع مبدأ، مقصد و هدف مشخص باشد اگر این سه مورد مدنظر نباشد ساختار جدید شکل نمی‌گیرد؛ یعنی اتفاقی صورت نمی‌گیرد و وقت و زمان می‌گذرد. شاید تلاش و کوشش هم باشد ولی چون پشت این قضیه یک فکر درست و صحیح نیست  برنامه‌ای هم انجام نمی‌شود.

تفاوت تفکر با افکار در چیست؟ در تفکر تمام انرژی روی یک موضوع و یک خواسته است. هدف دارد، قالب و چهارچوب دارد، دریک جهت خاص حرکت می‌کند مثل اشعه یا لیزر که تمام انرژی یا نور روی یک نقطه است و منشأ  تفکر و اندیشه خواسته است.

تعریف افکار: چند خواسته را باهم شامل می‌شود، انسجام ندارد، از این شاخه به آن شاخه و به هر موضوعی فکر می‌کند، مثل نور خورشید است که به همه‌جا می‌تابد و محصول افکار پروژه‌ای نیمه‌تمام است.

خواسته‌ها باعث می‌شود که تفکر صورت گیرد. منتهی عدم آگاهی ناخالصی‌های درونی باعث می‌شود که تفکر صحیح و درست صورت نگیرد.

هر ساختاری  با یک تفکر شروع می‌شود مثل سیستم کنگره بنای آن بر اساس یک تفکر مثبت بود و هدف، مبدأ و مقصد مشخص شد.

اگر قرار بود که آقای مهندس فقط مربوط به جسم، روان و یا جهان‌بینی کار کنند  هیچ موقع  درمانی صورت نمی‌گرفت. دوراندیشی، تحقیق، بررسی و مطالعه ایشان باعث پیشرفت این سیستم شده است. چرا باوجوداینکه انجیوهای دیگری یا کسانی که برای این معضل جامعه فعالیت می‌کنند موفق نیستند و تفکر آن‌ها از اعتیاد  یک‌چیز دیگری است؟

وادی  اول می‌گوید. برای اقدام و انجام هر کاری و رسیدن به خواسته باید ابتدا فکر کنید بعد وارد عمل بشوید در این راستا نیروهای القاء، احیاء و تحرک کمک می‌کنند تا به هدف برسید.

القاء، احیاء و تحرک چگونه صورت می‌گیرد؟

القا ء فقط از طرف خداوند یا فرشتگان، پیامبران و امامان اتفاق نمی‌افتد؛ مثلاً شخصی که برای درمان اعتیاد به کنگره می‌آید اگر خواسته قوی داشته باشد  و هدفش درمان باشد به کنگره، آموزش‌ها و  راهنمایان ایمان داشته باشد راهنما، سفر دومی، رها یافته شده، آموزش‌ها، جزوه‌ها  ، قیافه افرادی که تعادل دارند، صحبت‌ها، مشارکت‌ها و دوست خوب و... همه این‌ها  القاء کننده هستند.

اما در مورد تحرک: سکون و ثابت بودن هیچ فایده‌ای ندارد. لازمه زندگی حرکت است که باید از طبیعت الگو گرفت که اگر خورشید و ماه ثابت بودن و اصلاً حرکتی نمی‌کردند چه اتفاقی می‌افتاد؟ زندگی مفهومی نداشت. با حرکت کردن و تلاش و کوشش می‌توان ساختار جدیدی را خلق کرد؛ و بعد مرحله احیاء شدن  یعنی زنده شدن و چیز جدیدی به وجود آوردن  شکل می‌گیرد.

در وادی اشاره‌شده که همه‌چیز مثل صفحه سفید نقاشی است و ذره‌ذره تصویر  جدیدی به وجود می‌آید؛ یعنی اینکه برای تغییرات درونی پله‌پله انجام می‌گیرد. یک‌مرتبه عوض نمی‌شویم ما با خواسته‌ها افکار خود تصویر بدبختی یا خوشبختی را برای خودمان رقم بزنیم. سرنوشت خود را باارزش‌ها و یا ضد ارزش‌هایی که در ذهن خودساخته‌ایم با دست خود رقم می‌زنیم هرچه در ذهن بگذرد همان اتفاق می‌افتد  . وقتی مشکلی  پیش می‌آید اکثر انسان‌ها به دنبال مقصر می‌گردیم که چرا و از چه طریقی و چه کسانی باعث این مشکل شدند اول باید به فکر رفع مشکل شد بعد علت جستجو کرد. نمی‌توان فقط منتظر کمک خدا و دیگران بود که مشکل ما راحل کنند ۹۰ درصد افکار ما برای تائید مردم است فکر می‌کنیم که چه‌کار کنیم که دیگران ما

 را تائید کنند. اگر بخواهیم اعتمادبه‌نفسمان بالا برود باید خودمان در مورد کارهای خود تصمیم بگیریم نه دیگران برای ما تصمیم بگیرند و نظر بدهند البته اگر  بعضی‌اوقات هرچه فکر می‌کنیم اگر نتوانستیم راه‌حلی پیدا کنیم بهتر است باکسانی که می‌توانند به ما کمک کنند مشورت کنیم ولی تصمیم نهایی را خودمان بگیریم.

نتیجه و برداشتی که از این دستور جلسه می‌توان گرفت این است که زندگی اکنون و سرنوشت من مربوط می‌شود به گذشته من که چگونه و با چه دیدی رقم زدم و خطوط زشت و زیبای آن راهم با افکار مثبت و منفی خودم  رسم کردم.

نگارش و تایپ: کمک راهنما همسفر فاطمه (لژیون یکم)

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حسن رضوانی پنجشنبه 12 مهر 1397 23:58
خداقوت مطالب زیبا وپر بار بود سپاسگزارم
مریم همسفر داوود سه شنبه 10 مهر 1397 10:59
ممنونم خانم فاطمه عزیز بابت مقاله خوب و آموزنده شما
همسفر الهه دوشنبه 9 مهر 1397 17:48
خداقوت خدمت کمک راهنمای عزیز خودم خیلی عالی دستور جلسه رابرای ما بیان نمودت
همسفر سعیده دوشنبه 9 مهر 1397 08:33
خدا قوت به کمک راهنمای عزیز خانم فاطمه،بسیار عالی بود و لذت بردم.
همسفر آمنه دوشنبه 9 مهر 1397 08:01
خسته نباشید خدمت کمک راهنمای محترم خانم فاطمه عزیز خوب بود موفق باشید
همسفر زهره (لژیون سوم) یکشنبه 8 مهر 1397 11:45
خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم فاطمه، بسیار عالی بود.
شنبه 7 مهر 1397 23:22
با تشکر از کمک راهنما خانم فاطمه عالی بود
نسرین شنبه 7 مهر 1397 21:36
خدا قوت خانم فاطمه عزیز کامل و جامع بیان کردید سپاسگزارم
همسفر نسرین شعبه عمان سامانی
مریم همسفر مرتضی شنبه 7 مهر 1397 17:20
سپاسگزادم خانم فاطمه عزیز چقدر زیبا وادی اول را برایمان شکافتید امیدوارم همیشه موفق و پر انرژی باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic