WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - مشارکت مکتوب همسفران
مشارکت مکتوب همسفران
یکشنبه 8 مهر 1397 ساعت 09:29 | نوشته ‌شده به دست مریم شفیعی | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

مشارکت مکتوب همسفران لژیون دوم

در باب دستور جلسه هفتگی؛ وادی اول و تأثیر آن روی من

 

شاید همسفر ابتدای ورودش به کنگره می‌گوید من فقط همراه مسافرم به کنگره می‌آیم تا مسافرم به درمان برسد و تنها نقش یک همسفر را بازی می‌کند اما یک همسفر با القای تفکرات خود به مسافرش می‌تواند او را از مقصد دور کند یعنی تفکرات منفی همسفر، حتی اگر به زبان هم آورده نشود با حس به مسافر القا می‌شود و روند درمانی را کُند یا  اصلاً درمانی صورت نخواهد گرفت و یا قالبی که ساخته می‌شود همراه با حس‌های منفی و آلوده ساخته می‌شود که در انتها به مشکل برمی‌خورند.

سلام دوستان مریم هستم همسفر (کمک راهنمای لژیون دوم):

با تفکر ساختارها آغاز می‌گردد، بدون تفکر آنچه هست روبه‌زوال می‌رود.

بله با تفکر هر چیزی را می‌توانیم خلق کنیم؛ زشت یا زیبا را، بد یا خوب را، روشنی یا تاریکی را و ارزش یا ضد ارزش را ...

پس مهم است که من چگونه تفکر کنم چون آغاز هر حرکت من، تفکری بوده که قبل از آن انجام داده‌ام و البته اگر بدون تفکر کاری را انجام دهم از آن کار نتیجه‌ی مطلوبی  نخواهم دید درست مثل مسافرتی که یک‌دفعه راهی آن شویم نه وسایل موردنیاز را مهیا می‌کنیم نه میدانیم کجا می‌خواهیم برویم و از ابتدا تا انتها این مسافرت باعث آزار و اذیت خودمان و دیگران می‌شود. صحبت از مسافرت آمد پس بهتر است از خودمان بگوییم و سفری را که آغاز کرده‌ایم من همسفر سفری را با مسافرم آغاز نموده‌ام که مطمئناً پشت آن تفکری بوده، تفکر مثبتی که ما را به رهایی از دام اعتیاد می‌رساند، تفکری که روز گرفتن گل رهایی را ترسیم می‌کند و تفکری که زندگی ما را به‌طرف آرامش سوق می‌دهد یا نه؛ تفکری که همراه  با ترس، ناامیدی، یاس، بدبینی و یا هرگز نرسیدن، هرگز تغییر نکردن، که نتیجه از تفکر اولیه مشخص است،  

بله تفکر یک حرکت درونی است که ترسیم‌کننده حرکت‌های بیرونی ماست پس بسیار حائز اهمیت است  که چگونه تفکر می‌کنم و تفکرات من مرا به کجا می‌رساند به رهایی یا بیشتر غرق شدن در ظلمت و تاریکی 

برای یک همسفر طبیعی است که در دل بیم و ترس داشته باشد چراکه در جامعه‌ی ما اعتیاد را یک غول بی شاخ و دم می‌دانند و رهایی از آن را غیرممکن و شاید به دلیل ترک‌های پی‌درپی و ناموفقی که مسافر داشته این تصور به وجود آمده

شاید همسفر ابتدای ورودش به کنگره می‌گوید من فقط همراه مسافرم به کنگره می‌آیم تا مسافرم به درمان برسد، پس تنها نقش یک همسفر را بازی می‌کند اما یک همسفر با القای تفکرات منفی خود به مسافرش می‌تواند او را از مقصد دور کند یعنی تفکرات منفی همسفر حتی اگر به زبان هم آورده نشود با حس به مسافر القا می‌شود و روند درمانی را کُند یا اصلاً درمانی صورت نخواهد گرفت و یا قالبی که ساخته می‌شود همراه با حس‌های منفی و آلوده ساخته می‌شود که در انتها به مشکل برمی‌خورند. پس مهم‌ترین کاری که من همسفر در کنگره و با آموزش‌های کنگره می‌توانم برای خودم انجام دهم تنها تغییر نگرش و اندیشه‌های منفی من به نگرش مثبت است و این یعنی پایه‌ی اصلی فرایند رشد دانایی و جهان‌بینی 

امیدوارم با ترسیم یک نقشه درست و زیبا و تعیین مبدأ و جایگاه کنونی خودمان و تخریب‌هایی که داریم بتوانیم هدفمان را مشخص کنیم هدفی که تنها رهایی از دام اعتیاد نباشد بلکه رهایی از دام ظلمت و تاریکی درونی خودمان باشد و از بهترین راه‌ها برای ادامه مسیر و رسیدن به مقصد استفاده نماییم تا سفری همراه با آرامش و بدون دغدغه داشته باشیم و به‌سلامت به مقصد نهایی برسیم.

سلام دوستان زهره هستم همسفر (لژیون دوم):

با تفکر ساختارها آغاز می‌گردد، بدون تفکر آنچه هست روبه‌زوال می‌رود. 

ما شاید سال‌ها دچار مشکلاتی بوده‌ایم اما راه‌حل آن‌ها را نمی‌دانستیم که چگونه از آن‌ها رهایی پیدا کنیم. بدون تفکر به هدف و خواسته‌ای که داشتیم راه خود را ادامه دادیم و این راه بدون تفکر بوده و به سمت نابودی رفته است. 

ما باید برای رسیدن به هر کاری و فکری که داریم اول اندیشه کنیم اندیشه‌ای که دارای اراده و عمل صحیح باشد و سپس راه‌های آن را بشناسیم و با تفکر به مشکلاتمان نگاه کنیم.

موانع راهمان را خودمان شناسایی کنیم، در بسیاری از راه‌ها ممکن است کمی درنگ کنیم و یا انتخاب راه برایمان سخت باشد ولی در این صورت باید با فردی که تجربه کافی دارد مشورت کنیم، اما در اصل باید تصمیم‌گیری نهایی را خودمان بگیریم. به‌صورت واقع‌بینانه به مشکلات اطرافمان نگاه کنیم، باید با حس درونی خود و قوت قلبی که به ما انرژی می‌دهد خواسته و هدفمان را انتخاب کنیم. با برنامه‌ریزی درست پیش رویم و به هدف نهایی خود برسیم. تفکر ما است که ما را به عمل می‌رساند پس  باید با تفکر صحیحی که داریم راهی را که به‌سوی ارزش‌ها است را بسازیم. به‌طور مثال قدم گذاشتن مسافرانمان و حل مشکل اعتیاد آن‌ها با ورود به کنگره اندیشه‌ای درست است که از ابتدا باید با آگاهی راهشان را انتخاب می‌کردند و به‌صورت پله‌پله قدم بردارند. راهی که درست است و عملی که صورت می‌گیرد به‌طور تدریجی صورت می‌گیرد نه به‌صورت یک‌شبه یا یک‌ماهه! 

افرادی که برای رهایی خودشان از دام اعتیاد بدون تفکر و تعقل راهی مثل سقوط آزاد، کمپ و... را انتخاب می‌نمودند هیچ‌گاه به نتیجه نمی‌رسند شاید رها شوند اما فکر و افسردگی و احساس تنهایی که در آن‌ها به وجود آمده هیچ‌گاه از بین نمی‌رود و نخواهد رفت. 

پس درنتیجه فرد برای هر هدفی که دارد خود باید با حس و اراده درونی و اندیشه‌ای که از قبل دارد باید راهش را انتخاب کند و ما نمی‌توانیم کسی را به‌اجبار وادار به کاری کنیم. 

پس با تفکر است که ساختارها آغاز می‌گردد و بدون تفکر آنچه هست روبه‌زوال می‌رود. 

در هر کاری اول، اول و اول تفکر کنیم.

سلام دوستان زهرا هستم همسفر (لژیون دوم):

انسان با تفکر و تعقل در زندگی می‌تواند پله‌پله آنچه را که دوست دارد بنا کند و بسازد.

اما اگر تفکر و تعقلی نباشد نه‌تنها بنایی ساخته و پی‌ریزی نمی‌شود بلکه آنچه را که قبلاً در زندگی ساخته است به نابودی می‌کشاند.

هدفی که انسان آن را دنبال می‌کند در عقل و اندیشه او حرکتی به وجود می‌آورد.

اگر انسان درست تفکر کند و هدف و انگیزه خود را مشخص کند و بداند که کجا قرارگرفته است و به کجا می‌خواهد برود می‌تواند بر بسیاری از مسائل و مشکلات غلبه کند.

ما باید به مسائل و مشکلات به‌صورت واقع‌بینانه نگاه کنیم و بدانیم که تنها اراده انسان برای مقابله با آن‌ها کافی نیست.

ما همیشه و در همه حال باید بدانیم بین خواستن و رسیدن و نخواستن و رها کردن آنچه دوست داریم تنها حس یاقوت قلبی ما است؛ که می‌تواند بهترین جایگاه باشد.

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر الهه چهارشنبه 11 مهر 1397 01:07
خداقوت خدمت لژیون دوم به خاطر مشارکت خوبشان
مریم همسفر داوود سه شنبه 10 مهر 1397 10:58
خداقوت خدمت اعضا لژیون دوم بسیار عالی بود.
همسفر سعیده دوشنبه 9 مهر 1397 08:28
خدا قوت به هم لژیونی های عزیزم،ممنون از مشارکت های بسیار خوبتان.
همسفر آمنه دوشنبه 9 مهر 1397 07:58
خدا قوت وخسته نباشید خدمت اعضای لژیون دوم عالی بود موفق باشید
همسفرزهرالژیون چهارم یکشنبه 8 مهر 1397 20:17
خدا قوت خدمت اعضای لژیون دوم عالی بود
خسن رضوانی یکشنبه 8 مهر 1397 13:57
سلام مشارکتها پر بار وسازنده بود خدا قوت
همسفر زهره (لژیون سوم) یکشنبه 8 مهر 1397 11:35
ممنون از اعضای لژیون سوم بابت مطالب خوبتان بسیار آموزنده بود.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic