WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - کارگاه آموزشی خصوصی ویژه همسفران
کارگاه آموزشی خصوصی ویژه همسفران
چهارشنبه 11 مهر 1397 ساعت 11:32 | نوشته ‌شده به دست مریم رضوانی rezvani | ( نظرات )

به نام دانای راز

روز سه‌شنبه مورخ 97/7/10 جلسه یکم از دور هشتم جلسات خصوصی همسفران نمایندگی نیک‌آباد با نگهبانی  همسفر سعیده، استادی  همسفر زهرا و دبیری همسفر الهه با دستور جلسه «وادی اول و تأثیر آن روی من» رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

نتیجه این وادی این است که مشکلی که داریم همه در پرتو تفکر و ساختارهایی هست که خودمان به وجود آوردیم و ما همه را در پیدایش مشکلات دخیل می‌دانیم و می‌گوییم دیگران مقصر هستند ولی خودمان را نمی‌بینیم درصورتی‌که تمام مشکلات براثر تفکرات غلط ما بوده است و سیاهی‌ها را برای خودمان به وجود آوردیم.

در ابتدا جلسه تغییر جایگاه نگهبانی و دبیری را داشتیم.

خلاصه سخنان استاد:
سلام دوستان زهرا هستم یک همسفر
دستور جلسه امروز وادی اول است که می‌گوید با تفکر ساختارها آغاز می‌شود و بدون تفکر آنچه هست روبه‌زوال می‌رود.

خلق بی‌پایان ز یک اندیشه بین                گشته چون سیلی روانه‌بر زمین 
هست آن اندیشه پیش خلق خرد             لیک چون سیلی جهان را خورد و برد
ما باید وادی‌ها را سرلوحه کار خودمان قرار بدهیم و این وادی می‌خواهد به ما یاد بدهد که چگونه تفکر صحیح و سالمی را داشته باشیم و هرکدام از این وادی‌ها که یاد می‌گیریم نقشه‌ای از نقشه شیطان را نقش بر آب می‌کند.
وادی تفکر مهم‌ترین و سرلوحه تمام وادی‌ها است.
حالا می‌خواهیم بدانیم تفکر چیست؟ چرا باید تفکر کنیم؟ خلق چیست و آیا انسان می‌تواند خلق کند؟ ساختار چگونه به وجود می‌آید؟ چرا ساختار باید با تفکر به وجود بیاید؟

تفکر: یک حرکت درونی است و زمانی این حرکت درونی مطرح می‌شود که وقتی برای انسان یک مشکلی پیش می‌آید انسان درصدد حل آن مشکل است و ذهن خودش را بکار می‌گیرد و در این هنگام ذهن تلاش می‌کند برای حل آن مسئله و این تلاش ذهنی را می‌گویند تفکر که دو نوع است. ۱- تفکر برتر ۲- تفکر خلاق
تفکر برتر: تفکری است که از بهترین روش‌ها برای حل مسائل ما استفاده می‌کنیم.
تفکر خلاق: در تصمیم‌گیری‌های بهتری برای حل مسائل به ما کمک می‌کند. مثلاً با تفکر خلاق می‌توانیم تمام تجربیات گذشته را با موفقیت‌های حالا باهم دربیامیزیم و بتوانیم زندگی خودمان را به سمت موفقیت پیش ببریم.
خلق چیست و آیا انسان می‌تواند خلق کند؟ بله انسان ذره‌ای از وجود خداوند است و می‌تواند خلق کند و می‌تواند با الهام گرفتن از طبیعت و تفکر سالم  اختراع کند مثلاً می‌تواند با الهام گرفتن از پرندگان هواپیما بسازد.
ساختار چیست و آیا با تفکر ساختارها به وجود می‌آید؟ بله با تفکر استعدادها شکوفا می‌شود و ذهن انسان باز می‌شود و وقتی ذهن انسان بیدار شد تغییراتی ایجاد می‌شود و این تغییرات باعث به وجود آمدن ساختار می‌شود.
حالا این ساختار چی هست؟ من همسفری که خودم را گم‌کرده بودم و حصاری دور خودم درست کرده بودم و خودم را در آن زندانی کرده بودم با آمدن به کنگره و آموزش گرفتن توانستم خودم را از این حصار آزاد کنم و به‌طرف روشنایی بیایم و رها بشوم و ساختار جدیدی را به وجود بیاورم که الگویی باشم برای بقیه 
سه نیرو در فکر کردن به ما کمک می‌کند: 
۱- نیرو القا ۲-نیرو احیا ۳-نیرو تحرک
القا: القا فقط توسط ملائکه و فرشتگان نیست بلکه می‌تواند توسط فرشتگان زمینی هم باشد مثل راهنمایان که ما را یاری می‌کنند، یا توسط یک رها یافته و این‌ها همه القا است به ما
احیا: احیا دو نوع است؛ 
۱-احیا درونی: مثل مسافرانی که با دارو دارند درون خودشان را درمان می‌کنند. ۲-احیا بیرونی: مثل کنگره ۶۰ و همه خدمت گذارانی که دارند در کنگره برای رهایی یک مسافر تلاش می‌کنند.
تحرک: در تحرک نمی‌توانیم فقط بافکر کردن به‌جایی برسیم باید حرکت کنیم تا راه نمایان بشود.

باید بدانیم پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است؛ در زندگی همیشه مشکلات وجود دارد و وقتی یک مشکلی تمام می‌شود مشکل دیگری شروع می‌شود.
ما باید به‌گونه‌ای تفکر کنیم که سالم باشد و به یک دانایی و آگاهی رسیده باشیم و حتی بتوانیم دانایی را به دانایی مؤثر تبدیل کنیم و بتوانیم مشکلات را حل کنیم.
ما می‌توانیم این سه نیرو را با سه ضلع مثلث درمان منطبق کنیم مثلاً القا را می‌توانیم با جهان‌بینی تطبیق کنیم چون آموزش‌ها جهان‌بینی به ما القا می‌کند. احیا را می‌توانیم با قسمت جسم که وقتی به کنگره می‌آییم و می‌خواهیم درمان شویم جسم خودمان را احیا وزنده می‌کنیم. روان هم با حرکت کردن می‌توانیم درست کنیم.
زندگی ما تابع تفکرات ماست هر چه خوشبختی و بدبختی سر ما می‌آید به خاطر تفکراتی است که انجام می‌دهیم.
می‌گوید صفحه سفید نقاشی و من همسفر می‌خواهم بدانم صفحه سفید نقاشی زندگی من چگونه بوده است؟ من همسفر که 
۲۸ سال با یک مصرف‌کننده زندگی می‌کردم وجودم پر از تخریب، ناامیدی، نفرت، کینه و حسادت بوده آیا باید صفحه زندگی من سفید باشد؟ نه پر از خط‌ها سیاه بوده که تبدیل به سیاهی شده است.
حالا چگونه می‌توانم صفحه زندگی خودم را سفید کنم؟ با تفکرات درست، دانایی، آگاهی و آموزش‌هایی که می‌گیرم آرام‌آرام ذره‌ذره می‌توانم صفحه سیاهی را که به وجود آوردم سفید کنم و تصویری زیبا ترسیم کنم و دیگران هم از آن استفاده کنند، آموزش بگیرند و الگویی باشد برای بقیه
اگر به تفکر صحیح برسیم می‌دانیم بااراده به‌تنهایی نمی‌توانیم مشکلات را حل کنیم پس باید چشم دل خودمان را بازکنیم و نیروی مافوق را حس کنیم تا این نیرو به ما کمک کند و این نیرو کاری به این ندارد که از چه نژاد و منصبی است کمک می‌کند کسانی که در تاریکی و ضد ارزش  هستند  که به عمق تاریکی می‌روند و کسانی که درراه ارزش هستند کمک می‌کند به‌سوی نور و روشنایی پیش بروند و به‌صورت خودکار کار خودش را انجام می‌دهد و پاک‌ترین انسان‌ها به این نیرو نزدیک‌ترین انسان‌ها هستند.

نتیجه این وادی این است که مشکلی که داریم همه در پرتو تفکر و ساختارهایی هست که خودمان به وجود آوردیم و ما همه را در پیدایش مشکلات دخیل می‌دانیم و می‌گوییم دیگران مقصر هستند ولی خودمان را نمی‌بینیم درصورتی‌که تمام مشکلات براثر تفکرات غلط ما بوده است و سیاهی‌ها را برای خودمان به وجود آوردیم.

امیدوارم که قدرت مطلق دررسیدن به تفکر درست و جایگاه والای انسانی ما را تحت حاکمیت عقل یاری نماید.

نگارش، تایپ، عکس: کمک راهنما همسفر مریم (لژیون چهارم)

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران،

برچسب‌ها: کنگره 60 نیک آباد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر نجمه شنبه 14 مهر 1397 14:52
خدا قوت به نگهبان و دبیر که واقعا جلسات رو به خوبی برگزار میکردن وتبریک به نگهبان ودبیر جدید جلسات ...خدا قوت به خانوم زهرا بابت استادی خوبشون واقعا عالی بود .امیدوارم همیشه موفق باشی ..
مریم همسفر داوود جمعه 13 مهر 1397 18:15
خداقوت خدمت خانم مریم و خانم اکرم بابت جایگاه نگهبانی و مرزبانی که با موفقیت پشت سر گذاشتند و تبریک خدمت خانم سعیده و خانم الهه بابت جایگاه جدید شما و سپاسگذارم از خانم زهرا عزیز بابت استادی و خدمت عاشقانه ای که دارند.
پنجشنبه 12 مهر 1397 23:58
تشکر میکنم از خانم زهرای عزیزبابت استادی خیلی خوبشون که دستور جلسه را به خوبی باز نمودن وهمچنین به کمک راهنمای محترم خانم مریم عزیزبه خاطر ۱۴ جلسه نگهبانی پربارشون تشکر میکنم مهمچنین از خانم اکرم عزیزم بخاطر دبیری خیلی خوبشون متشکرم وجایگاه دبیری به خانم سعیده تبریک میگویم وانشا در جایگاه کمک راهنمایی ببینمشان وخیلی تشکر میکنم که به من فرصت دادند جایگاه دبیری راحس کنم واز خانم فاطمه عزیز کمک راهنمام متشکرم که با آموزشاشون باعث شدن من این جایگاه لمس کنم
همسفر زهره (لژیون سوم) پنجشنبه 12 مهر 1397 09:30
خانم زهرای عزیز استادی خوب و پرانرژی داشتید به خانم سعیده و خانم الهه جایگاه نگهبانی و دبیری را تبریک میگویم و خداقوت خدمت کمک راهنما خانم مریم بابت 14 جلسه نگهبانی و خانم اکرم عزیز بابت 7 جلسه دبیری و برایتان آرزوی موفقیت میکنم.
همسفر آمنه چهارشنبه 11 مهر 1397 19:08
خدا قوت وخسته نباشید خدمت خانم زهرا عزیز استادی خوبی داشتید وتبریک به خانم سعیده به خاطر جایگاه نگهبانی وتبریک به خانم الهه عزیز به خاطر جایگاه دبیری برایتان بهترینها را آرزومندم
لیلا همسفر صمد چهارشنبه 11 مهر 1397 18:45
سلام و خداقوت خدمت استاد جلسه
به خانم سعیده و خانم الهه تبریک عرض میکنم و از زحمات خانم مریم و خانم اکرم تشکر و قدردانی میکنم. انشالله همیشه موفق و شاد باشید
چهارشنبه 11 مهر 1397 16:54
با سلام.خدا قوت خدمت مسولین جلسه همسفران و تبریک برای جایگاههای جدیدتان.
همسفر مهری چهارشنبه 11 مهر 1397 16:10
باسلام خداقوت خانم زهرا عزیز استادی خوبی داشتید واز صحبتهای خوبتون استفاده کردم وهمچنین یه خداقوت به کمک راهنمای محترم خانم مریم عزیز بابت ۱۴ جلسه نگهبانی ودبیری خانم اکرم عزیز وتبریک به خانم سعیده والهه عزیز که برای اولین بار در جایگاه نگهبانی ودبیری خدمت میکنند گواری وجود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات