WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - در باب دستور جلسات هفتگی؛ سیستم ایکس
در باب دستور جلسات هفتگی؛ سیستم ایکس
شنبه 14 مهر 1397 ساعت 18:43 | نوشته ‌شده به دست مریم شفیعی | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

در باب دستور جلسه هفتگی: سیستم ایکس

به قلم کمک راهنما همسفر مریم

 

به‌عبارت‌دیگر؛ انجام اعمال ارزشی و پیروی از خرد جهانی، سیستم خمر انسان را تقویت می‌کند و با تقویت سیستم خمر گویی فرد در بهشت قرارگرفته و با انجام اعمال ضد ارزشی، سیستم خمر تضعیف و یا منهدم می‌گردد و مانند آن است که شخص در دوزخ قرار دارد.

سیستم ایکس عبارت است از سیستم‌های تولیدکننده‌ی مخدرهای طبیعی بدن، نوروترانسمیترها یا واسطه‌های شیمیایی یا ناقل‌های عصبی در فضای بین سیناپسی و مجموعه هورمون‌ها و غدد درون‌ریز  است که وظیفه‌ی متعادل ساختن جسم و روان ما را دارد و چون هنوز علم پزشکی آن را نشناخته از کلمه ایکس استفاده می‌کنیم.

کمی از هورمون‌ها و نقش آن‌ها بدانیم؛

1_ تنظیم فرآیندهای رشد، نمو، رفتار و تولیدمثل

2-ایجاد هماهنگی بین تولید، مصرف و ذخیره انرژی

3- حفظ حالت پایدار بدن

4- وادار کردن بدن به حالت واکنش در برابر محرک‌ها

هورمون‌ها را غده‌ها ترشح می‌کنند که این غده‌ها در اندام‌های خاص مستقر است که مهم‌ترین این اندام‌ها و هورمون‌هایی که ترشح می‌کنند و نقش به سزایی را در رفتار و واکنش ما نسبت به محرک‌ها و محیط بیرون ایفا می‌کنند و درواقع تأثیر مستقیم و مهم و سرنوشت‌ساز دارند که عبارت‌اند از:

در مغز (غدد هیپوتالاموس و هیپوفیز) و (تالاموس)

در گلو (غده تیروئید)

در آلت تناسلی (بیضه‌ها و تخم‌دان‌ها)

مهم‌ترین و کلیدی‌ترین هورمون‌هایی که مغز از غدد هیپوتالاموس و هیپوفیز در قبال محرک‌های بیرونی ترشح می‌کند و بسیار در اعمال و رفتار و سرنوشت ما مؤثر است عبارت‌اند از:

1- دوپامین: که مسئولیت اصلی دوست داشتن، محبت، عواطف و احساسات را کنترل می‌کند و افزایش می‌دهد و اگر این چشمه خشک و کم شود، انسان دچار بیماری پارکینسون و اگر طغیان کند دچار بیماری توهم‌زا یا اسکیزوفرنی خواهد شد.

2- پرولاکتین: که مسئولیت اصلی در پایین آوردن سطح دوپامین را دارد و دکمه خاموش آن است.

3- سروتونین: که مسئولیت اصلی در تنظیم حالات روحی، اشتها و خواب را دارد و اگر کاهش پیدا کند شخص، دچار افسردگی می‌شود.

4- اکسی توسین: که مسئولیت لذت بردن و احساس خوشبختی و پاداشی است که مغز در قبال موفقیت شما در رابطه‌هایتان به شما می‌دهد که وصف‌ناپذیر است.

آقای مهندس در مقاله صورت‌مسئله اعتیاد فرمودند، مواد مخدر یا آنتی ایکس (ضد سیستم ایکس) و سیگار از  سد خونی مغز عبور می‌کند و به این غدد تخریب ایجاد می‌کند.

آقای مهندس در تعریف مواد مخدر نیز می‌فرمایند: کلیهُ مواد اعتیادآور که انسان را از حالت تعادل طبیعی خارج می‌نماید از هر خانواده و از هر دسته‌ای که باشند؛ ضد سیستم ایکس محسوب می‌شوند و برای درمان اعتیاد داروی آن همان ماده‌ای است که به آن اعتیاددارند مثلاً الکل با الکل، حشیش با حشیش، تریاک با تریاک، که بهترین، کامل‌ترین، سالم‌ترین و مؤثرترین دارو برای درمان اعتیاد به هر نوع ماده مخدر اپیوم یا اپیوم تینکچر یا شربت تریاک است که دارای مجموعه‌ای از ترکیبات و آلکالوئیدهای قدرتمند دارویی نظیر آرام‌بخش، ضد درد، ضدافسردگی، نشاط‌آور و غیره است که می‌تواند پوشش‌دهنده‌ی کامل عوارض سندرم محرومیت یا خماری ناشی از قطع مصرف هر نوع ماده مخدر باشد.

پس سیستم ایکس وظیفه‌ی حفظ تعادل در رفتارهای ما را دارد و به‌نوعی در زندگی ما بسیار حیاتی هستند ولی متأسفانه ما انسان‌ها به دلیل ناآگاهی در اعمال و رفتارمان  در ترشحات این سیستم حیاتی تخریب ایجاد کرده‌ایم.

اما چه باید بکنیم تا این غدد حیاتی را به تعادل برسانیم؟

به دو صورت؛ باسیم و بی‌سیم

باسیم: تغذیه‌ی مناسب (اجتناب کردن از هرگونه ماده مخدر الکل و سیگار) 

بی‌سیم: تفکرات مثبت و سالم، حرکت در صراط مستقیم و دوری کردن از ضد ارزش‌ها، ورزش کردن و مسافرت رفتن، کمک کردن به دیگران و شکرگزار بودن 

و اما درمان و ریکاوری در کنگره 60

در مورد اعتیاد گفته شد با همان ماده‌ی مخدر که اکنون داروی  OT یا شربت تریاک است به روش DST (پله‌ای) و گذشت زمان 10 الی 11 ماه درمان صورت می‌گیرد، البته در قسمت جسم ولی در قسمت جهان‌بینی و روان زمان نامشخصی دارد اما با آموزش‌های جهان‌بینی در کنگره و حضور مستمر در جلسات آموزشی و لژیون تا حدودی می‌توان جهان‌بینی و روان را به تعادل رساند.

و اما من همسفر اگر می‌بینم زود عصبانی می‌شوم، ناامید  و افسرده می‌شوم یا اگر زود به هم می‌ریزم، از زندگی لذتی نمی‌برم، باید بدانم سیستم ایکس سالمی ندارم؟

حال چگونه می‌توانم سیستم ایکس خود را راه‌اندازی یا بازسازی نمایم؟

البته با قرار گرفتن در کنگره و مورد آموزش قرار گرفتن، چراکه در کنگره خودداری کردن از ضد ارزش‌ها و حرکت در صراط مستقیم را می‌آموزیم، کمک کردن به هم نوعان و خدمت کردن بدون هیچ توقعی و همین‌طور عشق و محبت به خودمان و مخلوقین و هستی که همه‌ی این‌ها کمک فراوان ای است در بازسازی این سیستم حیاتی

فرازی از تعریف خمر یا سیستم ایکس از وادی سیزدهم در کتاب عشق را برایتان می‌نویسم: 

چگونه می‌توانم عظمت جسم انسان را شرح دهم که از بیان قدرت، انعطاف، صلابت، هوشمندی و حساب‌وکتاب آن عاجز هستم؛ زیرا بزرگ‌ترین شگفتی‌ها در مقابل خلقت انسان، بسان پر کاهی است در مقابل سلسله جبال.

در جسم انسان، خصوصاً در دستگاه عصبی محیطی که از ساقه‌ی مغز و نخاع، خارج می‌گردد و همچنین در سایر قسمت‌های جسم انسان، چشمه‌ها و نهرهایی وجود دارند که انواع و اقسام شراب‌های متنوع بامزه و طعم‌های مختلف را تولید و مورداستفاده‌ی کل جسم قرار می‌دهند و اگر این چشمه‌ها و نهرهای درون انسان، خوب؛ فعال باشند؛ نه‌تنها انسان دارای جسمی سالم و شاداب خواهد بود بلکه دارای حالات روحی و روانی خواهد شد که سرشار از انرژی است و انرژی لازم برای حرکت و ترسیم خطوط خوب و زیبای عقل، عشق و ایمان را مهیا می‌نماید.

مثل سه نهر اندروفین، سه نهر انکفالین، نهرهای دینورفین، نهر دوپامین، نهر سروتونین و ...

گویی قدرت مطلق و یا سازمان خلقت برمبنای عدالت و شرایط زندگی و نهاد انسان‌ها و یا برمبنای اعمال خوب و بدشان، با کنترل خمر، آن‌ها را در وضعیت‌های روحی و روانی و جسمی خاصی قرار می‌دهد.

به‌عبارت‌دیگر؛ انجام اعمال ارزشی و پیروی از خرد جهانی، سیستم خمر انسان را تقویت می‌کند و با تقویت سیستم خمر گویی فرد در بهشت قرارگرفته و با انجام اعمال ضد ارزشی، سیستم خمر تضعیف و یا منهدم می‌گردد و مانند آن است که شخص در دوزخ قرار دارد.

خداوند را شاکرم بابت حضورمان در کنگره و توفیق آموزش گرفتن در راستای خودشناسی

 

نگارش و تایپ: کمک راهنما همسفر مریم (لژیون دوم)

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حسن رضوانی دوشنبه 16 مهر 1397 20:14
سلام و خدا قوت مرسی مطالب خیلی پر بار بود احسنت
مسافر مجتبی لژیون یک یکشنبه 15 مهر 1397 21:47
خداقوت بسیارآموزنده وپرانرژی .
همسفر سعیده یکشنبه 15 مهر 1397 18:24
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم مریم،خیلی عالی و کامل بود.
همسفر مهری یکشنبه 15 مهر 1397 14:32
با سلام وخداقوت خانم مریم عزیز خیلی عالی بود سپاس گذارم از مطالب خوبتون
همسفر فاطمه یکشنبه 15 مهر 1397 07:49
تشکر از خانم مریم عزیز بابت مطالب جامع وکامل وبرداشت خوبتان از این دستور جلسه انشالله ما همسفران بتوانیم با یادگیری جهان بینی وعمل کردن آن درون خود راصیقل داده واز جسم وروان سالم برخوردار باشیم وجسم سالمی که خداوند امانت به ما داده درست ازآن استفاده کرده وکمتر تخریبش کنیم.
همسغر زهره ( لژیون سوم) شنبه 14 مهر 1397 22:03
ممنون از کمک راهمما خانم مریم عزیز به خولی سیستم ایکس را باز کردید و ممنون بابت مطالب آموزنده و خوبتان.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات