WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - کارگاه آموزشی خصوصی ویژه همسفران
کارگاه آموزشی خصوصی ویژه همسفران
چهارشنبه 25 مهر 1397 ساعت 11:23 | نوشته ‌شده به دست مریم شفیعی | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

روز سه‌شنبه 97/7/24 جلسه سوم از دور هشتم جلسات  خصوصی همسفران نمایندگی نیک‌آباد با نگهبانی موقت همسفر الهه، استادی مرزبان محترم همسفر مریم و دبیری موقت همسفر زهرا با دستور جلسه از فرمان‌برداری تا فرماندهی رأس ساعت ۱۷ آغاز به کار نمود.

 

همه‌ی ما می‌دانیم که بهترین جایی که فرماندهی و فرمان‌برداری را به‌طور صحیح یاد داده همین کنگره 60 است؛ وقتی وارد کنگره می‌شویم اولین چیزی که به ما یاد می‌دهند همان حرمت و قوانینی هست که در کنگره هست که ابتدا باید آن را رعایت کنیم و به‌عنوان یک فرمان‌بردار از کمک راهنمای خودمان که فرمانده هستند و چراغ راه ما هستند فرمان‌برداری کنیم.

خلاصه سخنان استاد:

خداوند را بسیار شکر می‌کنم که توانستم یک‌بار دیگر این جایگاه را لمس کنم و خدمت کنمتشکر می‌کنم از کمک راهنمای عزیزم در  لژیون مرزبانی خانم مرجان و کمک راهنمای لژیون خانم فاطمه عزیز

اما در مورد دستور جلسه از فرمان‌برداری تا فرماندهی؛ که از ارزش و اهمیت بسیار بالایی برخوردار استوقتی صحبت از فرمان‌برداری و فرماندهی می‌شود به یاد پادگان و نیروی انتظامی می‌افتیم که از فرمانده خودشان فرمان‌برداری می‌کنند.

وقتی انسان خلق شد و پا به عرصه هستی گذاشت فرمانده‌هایی از طرف خداوند فرستاده شدند تا انسان را به‌طرف ارزش‌ها هدایت کنندپس ما فرماندهی را از پیامبرانمان یاد گرفتیم و باید یاد بگیریم که به راه راست و ارزش‌ها حرکت کنیم. و کسانی که نافرمانی کردند باعث شد به‌طرف فسخ و فجور و ضد ارزش‌ها بروند.

و اما در مورد اینکه کجا باید فرمان‌بردار باشیم؟ و کجا فرمانده؟

ابتدا از جامعه شروع می‌کنیم، در جامعه در مورد شغل یا درآمد و تحصیل ابتدا باید از استاد فرمان‌بردار خوبی باشیم تا بتوانیم موارد زیادی را یاد بگیریمدر مورد شغل که باید همین کار را بکنیم و نمی‌شود یک‌باره شغلی را انتخاب کنیم و در مورد آن شغل استاد هم باشیم اول باید فرمان‌برداری را به‌درستی انجام دهیم تا بتوانیم در جامعه آن شغلی را که می‌خواهیم فرماندهی را به دست بگیریم.

و اما در مورد خانواده که می‌دانیم از ارزش بالایی برخوردار‌است، حرمت و احترام اگر در خانواده هست به خاطر فرماندهی و فرمان‌برداری است؛ در قدیم بچه‌ها احترام زیادی به بزرگ‌ترها می‌گذاشتند و هیچ‌وقت پایشان را جلو پدر و مادرشان هم دراز نمی‌کردند، با صدای بلند صحبت نمی‌کردند، ولی زمانه‌ی ما برعکس شده فرزندان شدند فرمانده و بزرگ‌ترها شدند فرمان‌بردار و همین امر باعث شده آن احترام دیگر نباشد، برای همین بنیان خانواده سست می‌شود چون باید فرمان‌برداری باشد تا به فرماندهی برسند.

فکر می‌کنم بیشتر برمی‌گردد به ما خانم‌هایی که دوست دارند فرمانده باشند در خانواده و آقای خانواده می‌شود فرمان‌بردار و اطاعت از فرمانده که شاید هم در اطرافیان دیده‌ایم که خانم‌هایی بودند و می‌خواستند زندگی را به دست خودشان بگیرند اما در ادامه دیدیم که زندگی آن‌ها از آرامشی که باید برخوردار باشد نیست، چون فرزندان هم برای خودشان فرمانده می‌شوند درست مثل مادر و وقتی خانواده بزرگ‌تر ندارد از استحکام هم برخوردار نخواهد بود.

اما در مورد کنگره همه‌ی ما می‌دانیم که بهترین جایی که فرماندهی را به‌صورت صحیح و فرمان‌برداری را هم به‌طور صحیح یاد داده همین کنگره 60 است؛ وقتی وارد کنگره می‌شویم اولین چیزی که به ما یاد می‌دهند همان حرمت و قوانینی هست که در کنگره هست که ابتدا باید آن را رعایت کنیم و به‌عنوان یک فرمان‌بردار از کمک راهنمای خودمان که فرمانده هستند و چراغ راه ما هستند فرمان‌برداری کنیم، چرا؟ چون آن‌ها از سفر اول فرمان‌برداری را یاد گرفتند و خدمت کردند، از همه مهم‌تر عدالت، معرفت و عمل سالم را روی خودشان عملی کردند تا توانستند به فرماندهی برسند پس ما رهجوها باید از کمک راهنمایان الگو بگیریم و اطاعت کنیم و هر حرفی که زدند با چشم گفتن بپذیریم و قطعاً این فرمان‌برداری در زندگی خودمان هم تأثیرگذار است.

 و اما در مورد جسم خودمان که قبل از کنگره فرمانده جسم خودمان نبودیم فقط از نفس اماره فرمان می‌گرفتیم که ما را می‌کشید طرف ضد ارزش‌ها؛ ضد ارزش‌ها چه بود؟ ناامیدی، افسردگی، قضاوت کردن در مورد دیگران، غیبت کردن که این‌ها فرمان نفس اماره بود و اگر به‌جای فرمان‌برداری از نفس از عقلمان فرمان‌برداری می‌کردیم هرگز به اینجاها نمی‌رسیدیم و به گفته‌ی آقای امین: دروازه‌های ورود به تاریکی‌ها فرمان نفس و دروازه ورود به روشنایی‌ها فرمان‌برداری از عقل است.

پس تمام فرمان‌هایی که در کنگره هست به جهت این است که ما به حال خوش برسیم تا بتوانیم بهشت را لمس کنیم و تمام‌کارهایی که در کنترل ما هست خودمان بتوانیم آن‌ها را اجرایی کنیم و در زندگی‌مان جاری کنیم.

 و یک مورد دیگر است که من اگر به‌عنوان یک رهجو فرمان‌بردار خوب هستم در مورد وقت مشارکت که 3 دقیقه هست باید رعایت کنم تا دیگران هم بتوانند مشارکت کنند و انرژی بگیرند. عدالت، معرفت و عمل سالم را روی خودشان عملی کردند تا توانستند به فرماندهی برسند پس ما رهجوها باید از کمک راهنمایان الگو بگیریم و اطاعت کنیم و هر حرفی که زدند با چشم گفتن بپذیریم و قطعاً این فرمان‌برداری در زندگی خودمان هم تأثیرگذار است.

نگارش و تایپ: کمک راهنما همسفر مریم (لژیون دوم)

عکاس: همسفر فاطمه (لژیون دوم)

تنظیم: کمک راهنما همسفر مریم (لژیون چهارم)

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران،

برچسب‌ها: کنگره 60 نیک آباد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
لیلا همسفر صمد شنبه 28 مهر 1397 08:40
سلام و خداقوت خدمت استاد؛نگهبان و دبیر جلسه
خانم مریم بزرگوار: استادی بسیار پرباری داشتید موفق و سربلند باشید
لیلا همسفر صمد شنبه 28 مهر 1397 08:40
سلام و خداقوت خدمت استاد؛نگهبان و دبیر جلسه
خانم مریم بزرگوار: استادی بسیار پرباری داشتید موفق و سربلند باشید
همسفر نجمه پنجشنبه 26 مهر 1397 10:46
استادی خوبی داشتی مرزبان محترم .همیشه موفق وسربلند باشی .
پنجشنبه 26 مهر 1397 09:15
باسلام طاهره هستم همسفر:خداقوت میگم خدمت استادعزیزخانوم مریم مرزبان محترم وکمال تشکر را از ایشان دارم بابت دستور جلسه که خیلی به خوبی برامون توضیح دادنند امیدوارم درتمام مراحل زندگی پایدارو موفق باشن
حسن رضوانی پنجشنبه 26 مهر 1397 08:09
سلام صحبتهای استاد جلسه آموزند وپر بار بود خدا قوت
همسفرنفیسه چهارشنبه 25 مهر 1397 21:45
سلام وعرض ادب
ازمطالبتون برداشت کامل رو بردم .خسته نباشد
همسفر زهرا لژیون چهارم چهارشنبه 25 مهر 1397 19:22
خسته نباشی خدمت استاد جلسه مطالب دلنشین بود موفق باشید
همسفر آمنه چهارشنبه 25 مهر 1397 17:12
خدا قوت خدمت مرزبان محترم خانم مریم در جلسه حضور نداشتم ولی مطالبتان خیلی آموزنده وخوب بود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic