WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - کارگاه آموزشی خصوصی ویژه همسفران
کارگاه آموزشی خصوصی ویژه همسفران
چهارشنبه 9 آبان 1397 ساعت 15:05 | نوشته ‌شده به دست مریم رضوانی rezvani | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

روز سه‌شنبه مورخ 97/8/8 جلسه پنجم از دور هشتم، سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی همسفران نمایندگی نیک‌آباد با نگهبانی همسفر سعیده، استادی کمک راهنمای محترم همسفر زهره و دبیری همسفر الهه با دستور جلسه « وادی دوم و تأثیر آن روی من » رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

 

آقای مهندس می‌فرمایند: بزرگی انسان به پول، مقام و ثروت نیست بلکه بزرگی و شکوه انسان به تفکر و اندیشه‌ای است که در زندگی خودش دارد و اینکه بخواهیم چه آینده‌ای داشته باشیم و چه هدفی داشته باشیم.

در سی دی زمستان آقای مهندس می‌فرمایند: انسان برای هر کاری که انجام می‌دهد باید برای خودش ارزش قائل باشد.

خلاصه سخنان استاد:

قبل از این‌که بخواهیم به وادی دوم بپردازیم باید بدانیم که کتاب عشق 14 وادی دارد که اولین وادی آن تفکر است و آخرین وادی عشق و محبت است و تا من تفکر را روی خودم کار نکنم نمی‌توانم وارد وادی‌های بعدی بشوم چون دروازه‌ی ورود به وادی‌ها وادی اول است و می‌گوید با تفکر ساختارها آغاز می‌شود و بدون تفکر هر آنچه هست روبه‌زوال می‌رود. من در وادی اول یاد گرفتم که چگونه تفکر کنم، تفکر مثبت انسان را به‌طرف ارزش‌ها و تفکر منفی به‌طرف ضد ارزش‌ها می‌کشاند. وادی دوم می‌گوید هیچ موجودی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی‌نهد، یعنی چه؟ یعنی اینکه تمام موجودات و انسان‌ها که پا به هستی گذاشته‌اند خدمتی دارند.

آقای مهندس همیشه میگویند: باید از طبیعت الگو بگیریم، همه‌ی جنگل‌ها با سرسبزی و بیابان‌ها با خشک بودن و... همه برای ما الگو هستند، ولی هرگز از کار خود خسته نمی‌شوند و حرف از ناامیدی، گله و شکایت ندارند، تنها موجوداتی که گله و شکایت می‌کنند انسان‌های دوپا هستند و به خاطر اختیاری است که به آن‌ها داده‌شده است. وقتی ما فکر کردیم یاد گرفتیم که چه‌کاری انجام دهیم، وقتی به فکر فرومی‌رویم می‌بینیم که چه اشتباهاتی را در مسیر زندگی برای خودمان به وجود آورده‌ایم، خیلی از بیماری‌ها و اتفاقاتی که نباید می‌افتاد برایمان پیش‌آمده، علت آنچه بوده؟ علت آن تفکرات غلط بود، اگر من برای مشکلات مبدأ و مقصد مشخص کنم خیلی از مشکلاتم رفع می‌شود، پس تفکر غلط باعث شده که یک سری از بیماری‌ها را برای خودم به وجود بیاورم. مسافران براثر مصرف مواد یک سری مشکلات در جسم خودشان به وجود آوردند و من که مواد مصرف نمی‌کردم در پرتو مسافرت و به خاطر جهان‌بینی پایین، دید و نگاهم که درست نبود مشکلات روانی و جسمی برای خودم به وجود آورده بودم.

اگر دقت کرده باشید مسافران اگر مسیر درمانشان را در 11 ماه خوب طی کرده باشند خیلی از بیماری‌هایشان رفع می‌شود و ظاهرشان با قبل فرق می‌کند و به خاطر این است که سیستم ایکس آن‌ها که دچار مشکل شده بود با مصرف شربت اوتی بازسازی شد و چهره‌ی آن‌ها شاداب‌تر می‌شود ولی من همسفر چی؟ آیا من هم به شربت OT احتیاج دارم؟ خیر، من در پرتو آموزش‌هایی که در کنگره می‌گیرم و در پرتو رعایت آن‌ها و آموزش پذیری باعث می‌شود که خیلی از مشکلات که برای خودم به وجود آورده بودم ترمیم کنم. گاهی اوقات انسان به حدی می‌رسد که براثر مشکلات زیاد وارد ناامیدی می‌شود. زمانی که مسافرمان مواد مصرف می‌کرد به هر علتی همیشه از خدا گله و شکایت داشتیم و هیچ‌وقت فکر نمی‌کردیم که چرا مسافرم مصرف‌کننده شد؟ شاید در زندگی خیلی از مشکلات را خودمان به وجود آورده باشیم، پس چرا دائم از خدا گله و شکایت داشته باشیم و باید بدانیم خداوند بد انسان‌ها را نمی‌خواهد و هر موجودی خلق کرده به او وظیفه‌ای داده و به ما اختیار هم داده تا راه روشنایی‌ها یا راه تاریکی‌ها را انتخاب کنیم. این‌که ما با یک مصرف‌کننده زندگی کردیم، پشت این مصرف مواد یک حکمتی وجود داشته است.

آقای مهندس می‌فرمایند: بزرگی انسان به پول، مقام و ثروت نیست بلکه بزرگی و شکوه انسان به تفکر و اندیشه‌ای است که در زندگی خودش دارد و اینکه بخواهیم چه آینده‌ای داشته باشیم و اصلاً چه هدفی داشته باشیم، حتی آمدن به کنگره، انسان برای تکامل آمده و باید آموزش ببیند و کسانی که دانشگاه می‌روند یک سری آموزش می‌بینند و ما که به کنگره آمده‌ایم با آموزش‌های جهان‌بینی و آموزش‌های رایگان که در اختیارداریم می‌خواهیم به تکامل برسیم، حالا برای این‌که به تکامل برسیم باید وارد مسیر ارزش‌ها شویم و از ضد ارزش‌ها دوری‌کنیم. کنگره راه درست را به ما نشان داده و باید به ریسمان الهی چنگ بزنیم و بدون نیروهای مافوق و قدرت الهی این کار برای ما امکان‌پذیر نیست و زمانی که بخواهیم خدمتی انجام دهیم و در مسیر درست باشد خواه‌ناخواه نیروهای مافوق به کمک ما می‌آیند و دست یاری به‌طرف ما دراز می‌کنند تا ما بتوانیم به هدف و مقصد خود برسیم.

مسئله‌ی بعدی، این‌که میگویند این وادی در مورد امید و ناامیدی است، ناامیدی سنگینی بار غم و اندوهی است که ما به دوش می‌کشیم و نمی‌توانیم آن را به زمین بگذاریم. وقتی کسی ته چاهی افتاده، تلاش می‌کند تا بیرون بیاید اما تنهایی نمی‌تواند و باید چند نفر طناب بیندازند و خودش هم تلاش کند تا بتواند از چاه بیرون آید. حالا ما در چاه و تاریکی اعتیاد افتادیم و چطور بخواهیم بیرون بیاییم؟ باید هر جا نوری دیدیم به‌طرف آن برویم، مثل کنگره که نوری بود و ما را به‌طرف روشنایی‌ها برد تا بفهمیم چه‌کاری ارزش و چه‌کاری ضد ارزش است. این‌که میگویند هیچ موجودی جهت بیهودگی خلق نشده یعنی هیچ‌کدام از ما و موجودات بی‌ارزش نیستیم و اینکه هیچ‌کدام از ما به هیچ نیستیم، حتی اگر به هیچ فکر کنیم، یعنی من بی‌ارزش نیستم.

در سی دی زمستان آقای مهندس می‌فرمایند: انسان برای هر کاری که انجام می‌دهد باید برای خودش ارزش قائل باشد.

حتی یک کار ساده مثل آشپزی خیلی از همسفران وقتی به کنگره می‌آیند اول ذوق و شوق دارند ولی وقتی به آن‌ها مسئولیت داده می‌شود و باید سی دی بنویسند و قوانین را رعایت کنند پا پس می‌کشند و می‌گویند برای چه باید این کارها را بکنیم، پس ما باید برای کارهای خود ارزش قائل باشیم و خودمان را دست‌کم نگیریم و برای این کار باید جهان‌بینی خودمان را بالا ببریم و این‌که جسم، روان و جهان‌بینی تنها زمانی به تعادل می‌رسد که من بتوانم آموزش پذیر باشم.

برای عبور از دوزخ و رسیدن به بهشت یک‌راه وجود دارد و آن پلی است که میان این کشیده شده است، پلی که 14 ستون محکم از قوانین جاری در هستی و نیستی آن را میان تاریکی‌ها و روشنایی‌ها استوار ساخته است، پلی از جنس دانایی و دانایی مؤثر

نگارش و تایپ: همسفر سعیده (لژیون دوم)

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران،

برچسب‌ها: کنگره 60 نیک آباد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر نجمه یکشنبه 13 آبان 1397 07:34
استادی بسیار عالی بود واقعا .تمام وادی دوم رو مو به مو برامون توضیح دادی .ممنون از شما کمک راهنمای محترم خانوم زهره ..عالی بود .
همسفر آمنه شنبه 12 آبان 1397 22:38
خدا قوت وخسته نباشید کمک‌ راهنمای عزیزم استادی عالی داشتید برایت بهترینها را آرزومندم
لیلا همسفر صمد جمعه 11 آبان 1397 15:55
سلام و خداقوت خدمت استاد،نگهبان و دبیر جلسه خانم زهره عزیز بسیار سپاسگزارم بابت استادی بسیار عالی و پربارتون. امید است همه ما بر مبنای وادی اول قدم در وادی بنهیم و از آن عملا در زندگی استفاده کنیم
پنجشنبه 10 آبان 1397 15:11
خداقوت به خانم زهره عزیز که استادی خوبی داشتند
مریم همسفر مرتضی پنجشنبه 10 آبان 1397 09:17
خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم جلسه بسیار پر باری بود سپاسگزارم
یدالله لژیون دوم.(نیک آباد) پنجشنبه 10 آبان 1397 00:27
با سلام خدمت استاد که به زیبایی این وادی را بیان نموده اند.واقعا که تفکر و اندیشیدن بهترین سرمایه برای انسان است.موفق باشید.
یدالله لژیون دوم.(نیک آباد) پنجشنبه 10 آبان 1397 00:26
با سلام خدمت استاد که به زیبایی این وادی را بیان نموده اند.واقعا که تفکر و اندیشیدن بهترین سرمایه برای انسان است.موفق باشید.
همسفر زهرالژیون چهارم چهارشنبه 9 آبان 1397 18:32
خسته نباشید خدمت کمک راهنما خانم زهره عزیزم،جلسه پر باری داشتید امیدوارم همیشه پر انرژی باشید.
همسفر زهرالژیون چهارم چهارشنبه 9 آبان 1397 18:32
خسته نباشید خدمت کمک راهنما خانم زهره عزیزم،جلسه پر باری داشتید امیدوارم همیشه پر انرژی باشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic