WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - مشارکت مکتوب
مشارکت مکتوب
شنبه 12 آبان 1397 ساعت 00:06 | نوشته ‌شده به دست مریم رضوانی rezvani | ( نظرات )

به نام آنکه بانامش زمین آرام گرفت
مشارکت مکتوب همسفران لژیون چهارم
در باب دستور جلسه هفتگی؛ رابطه یادگیری با معرکه‌گیری 

ما باید سعی کنیم به آن نقطه اصلی که روشنایی هست بپردازیم، نباید منفی‌ها را بالا ببریم و وقتی این نق زدن و معرکه‌گیری را کنار بزنیم و به درمان و یادگیری بپردازیم می‌توانیم به هدف موردنظر خودمان که تکامل و حال خوش است برسیم.

سلام دوستان مریم هستم همسفر (کمک راهنما لژیون چهارم):
دستور جلسه این هفته رابطه یادگیری با معرکه‌گیری است که از دو کلمه یادگیری و معرکه‌گیری تشکیل‌شده است و این دو کلمه رابطه زیادی باهم دارد، روی یکدیگر تأثیر می‌گذارد و مخالف همدیگر هم هستند.
یادگیری: منظور فقط مشق، امتحان، خواندن و نوشتن نیست بلکه زندگی کلاً یادگیری است، ما هرروز در حال یادگیری هستیم، خلقت انسان و موجودات بر پایه یادگیری فراهم‌شده است و ما در هستی برای رسیدن به تکامل نیاز به آموزش و یادگیری داریم که این آموزش‌ها هم جنبه مثبت دارد و هم منفی و این قدرت اختیار ما انسان‌ها هست که می‌تواند مسیر غلط و یا درست را انتخاب کند که اگر در معرض آموزش‌های درست قرار بگیریم باعث پیشرفت و تکامل ما می‌شود و اگر به‌طرف آموزش‌های منفی و نادرست رفتیم باعث سقوط ما می‌شود.
شکر خداوند ما در کنگره 
۶۰ بهترین آموزش‌ها در اختیارمان قرار می‌گیرد و باید بدانیم که اینجا آمده‌ایم که آموزش ببینیم و اگر یاد نگیریم خبری از درمان، تعادل، خوب شدن و تکامل نیست. اگر قرار باشد که فقط بیاییم و برویم و چیزی یاد نگیریم به درمان و هدف خودمان نمی‌رسیم. هر کس با هر شغل و سمتی که وارد کنگره می‌شود باید یاد بگیرد و منیت نداشته باشد.
معرکه‌گیری: یعنی جمع شدن، یک سری آدم را دور خود جمع‌کردن و آنجا که می‌خواهد افکار را از یک موضوعی سوق بدهد یا انحراف بدهد، برای عوض کردن  موضوع و موضوع را تبدیل به موضوع دیگر کردن و یا زمانی که زبان از سخن گفتن منطق، عقل، حرف حساب و راستی عاجز می‌ماند شروع به معرکه‌گیری می‌کند.
برای روشن شدن موضوع یک مثال می‌زنم مثلاً رهجویی در کنگره روی برنامه نیست و درست سفر نمی‌کند راهنما او را توجیه می‌کند که بتواند مشکلش را حل کند اما رهجو به‌جای اینکه مشکلش را حل کند برای پنهان کردن خطاهای خودش و برای اینکه بخواهد بگوید من مشکلی ندارم و اینکه اگر درست سفر نمی‌کنم تقصیر کنگره، راهنما و بقیه است علیه راهنما یا بقیه شروع به معرکه‌گیری می‌کند، وارد حاشیه می‌شود، از درمان دور می‌شود و بقیه به پله‌های بالاتر می‌رسند و او هنوز در حال نق زدن هست  و این فرد مثل این است که از کنار جاده دارد حرکت می‌کند، از راه مستقیم حرکت نمی‌کند و دیرتر به مقصد می‌رسد.
ما باید سعی کنیم به آن نقطه اصلی که روشنایی هست بپردازیم، نباید منفی‌ها را بالا ببریم و وقتی این نق زدن و معرکه‌گیری را کنار بزنیم و به درمان و یادگیری بپردازیم می‌توانیم به هدف موردنظر خودمان که تکامل و حال خوش است برسیم.

سلام دوستان زهرا هستم همسفر (لژیون چهارم):
انسان در زندگی وقتی در رابطه با مسائلی کم می‌آورد کارهای دیگری انجام می‌دهد و موضوع را عوض می‌کند که به‌این‌علت معرکه‌گیری براثر کمبود دانش، حسادت، منیت، کم‌آوردن انرژی، سر دوراهی قرار گرفتن و…شروع  می‌شود. معرکه‌گیری  در تمام  سطوح زندگی  وجود دارد و انسان‌هایی که به آموزش  لازم  نرسیده‌اند به‌جای توضیح منطقی شروع  به نق زدن  می‌کنند که این به ما نشان می‌دهد که آن شخص  از تعادل خارج‌شده و مشکل دارد. انسان  با نق زدن و معرکه گرفتن  از عمل سالم دور می‌شود. در کنگره  باید به همان اصل که یادگیری و عمل‌ کردن  است برسیم نه حاشیه  رفتن و معرکه‌گیری.

ما باید با گرفتن آموزش در کنگره  خودمان  را تغییر دهیم نه این‌که از دیگران شکایت کنیم، چراکه پوشیدن کفش بهتر از فرش کردن دنیاست.
من آمده‌ام کنگره تا با آموزش‌ها بیدار شوم و مواظب هستم که نابود نشوم و تمام ساختارهایی که  به نابودی می‌روند به خاطر این است که در حاشیه  هستند و معرکه‌گیری  می‌کنند و این ریشه در تفکرات و ذهنیت انسان  دارد.
کنگره‌ای بودن من باید در رفتار و عمل من متجلی باشد. آن زمان حرفم تأثیر خود را خواهد گذاشت. در معرکه‌گیری آموزش  وجود  ندارد و افرادی که نق می‌زنند و غرغر می‌کنند‌ افراد هم حس خودشان را جذب می‌کنند و کارهای نادرستی انجام  می‌دهند  و دیگران را مقصر می‌دانند. کسی که برای هدفش وقت بگذارد و به فکر پیشرفت و موفقیت‌ باشد این فرد خردمند است و از آگاهی و دانایی برخوردار‌است و به‌طرف کارهایی می‌رود که برای آینده‌اش سودمند است. چون می‌داند که اگر در مسیر ضد ارزش‌ها قرار گرفت به خاطر اشتباهاتش باید تاوان سنگینی بدهد.

سلام دوستان طاهره هستم همسفر (لژیون چهارم):
زمانی که مسافرم مصرف‌کننده بود‌ند زندگی نابودی داشتیم و همیشه جنگ و جدال بود چون در جهل و نادانی بودیم.
تمام صحبت‌هایی که آقای مهندس در کنگره و سی‌دی‌هایشان بیان می‌کنند شرح‌حال زندگی تمام ما هست و یکی از این صحبت‌ها که در سی دی رابطه یادگیری با معرکه‌گیری گوش کردم و نوشتم به زندگی به من ربط دارِد...  یک‌شب مسافرم از سرکار آمدند خانه و من آن شب غذا درست نکرده بودم مسافرم وقتی از در وارد شدند از من پرسیدند شام چی درست کردی و من جواب دادم امشب را شام درست نکردم و او انگار منتظر این حرف من بود، شروع کردند به دادوبیداد که چرا غذا درست نکردی؟ و من در پاسخ به او گفتم چرا داد می‌زنی چیزی که نشده است، ولی او چون یک مصرف‌کننده بودند اصلاً حرف‌های منو درک نمی‌کردند و فقط داد می‌زدند...  وقتی سی دی معرکه‌گیری را گوش کردم متوجه شدم که این کار یک معرکه‌گیری بوده نه چیز دیگر چون آن زمان یک مصرف‌کننده بودند ولی حالا با آموزش‌های که از کنگره خدا را شکر می‌گیریم به آن آگاهی رسیدیم که برای هر موضوع کوچک معرکه‌گیری نکنیم.
امیدوارم که همه‌ی بچه‌های کنگره به آن آگاهی کامل برسند وزندگی آرام و پر از عشق و محبت داشته باشند. آمــــــــین...
سلام دوستان طیبه هستم همسفر (لژیون چهارم):
من قبل از ورود به کنگره فرق بین یادگیری و معرکه‌گیری را نمی‌دانستم و همیشه هر موقعِ یکجایی از زندگی به مشکلی برخورد می‌کردم به‌جای اینکه اشتباه خودم را قبول کنم و خودم را مسئول اشتباهات خودم بدانم شروع به معرکه‌گیری می‌کردم و اشتباهات خودم را قبول نمی‌کردم اما با ورود به کنگره 60 و گرفتن آموزش‌ها یاد گرفتم که باید هر مسئولیتی که به عهده من است به‌خوبی انجام بدهم و انتقادپذیر باشم اگر جایی اشتباهی از من سر زد قبول کنم و اشتباه خودم را جبران کنم و بیشتر یاد بگیرم و آموزش ببینم نه اینکه معرکه‌گیری کنم.

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر بهرام لژیون دوم یکشنبه 13 آبان 1397 23:08
باسلام وخدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم واعضای لژیون چهارم مشارکتها بسیار عالی وآموزنده.انشاالاه موفق وپیروز باشی
همسغر زهره ( لژیون سوم) یکشنبه 13 آبان 1397 14:22
خداقوت خدمت لژیون چهارم بسیار عالی بود.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic