WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - مشارکت مکتوب؛ جشن گلریزان
مشارکت مکتوب؛ جشن گلریزان
جمعه 25 آبان 1397 ساعت 12:20 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهره tavoosi | ( نظرات )
به نام خداوند بخشنده و مهربان
مشارکت مکتوب لژیون سوم؛ کمک راهنما همسفر زهره
دستور جلسه هفتگی؛ جشن گلریزان

وقتی با حال خراب و در اوج ناامیدی قدم در کنگره نهادیم و اکنون به آرامش نسبی رسیده ایم قطعا به دلیل حمایت مالی افراد قبل از من بوده است که شعبه را پابرجا نگه داشته اند زیرا کنگره ۶۰ تحت حمایت هیچ ارگان دولتی نیست. 
سلام دوستان زهره هستم همسفر (کمک رهنما لژیون سوم):
در گذشته های نه چندان دور در زورخانه ها، پهلوانان و مردان بزرگی بودند که وقتی در محل برای کسی مشکلی پیش می آمد دور هم جمع می شدند و گلریزان می گرفتند و هر کس در توان خود کمک می کرد تا مشکل شخص برطرف شود کم کم این مراسم در کشورمان کمرنگ می شود. اما در سالیان اخیر افرادی بودند که این کار حسنه و بزرگ را زنده کنند، خیرین در ماه مبارک رمضان برای آزادی زندانیان  بی گناه که مشکل مالی داشتند و یا برای پرداخت دیه گرفتار هستند از طریق رسانه ها به مردم اطلاع می دهند و مراسمی می گیرند برای جمع آوری پول و هر کس در توان خود پول یا طلا و ... میدهند و بعد از جمع آوری و پرداخت این پول به ستاد، افراد نجات یافته به آغوش خانواده شان بر می گردند.
در کنگره ۶۰ نیز این سنت زیبا و ارزشمند به منظور خرید زمین و ساختن آکادمی انجام می گیرد.
اگر من مفهوم گلریزان را درک کنم می بینم اگر این مکان مقدس نبود معلوم نبود که من و مسافرم به چه بیراهه هایی کشیده می شدیم. اگر آقای مهندس دژاکام این بزرگ مرد کنگره ۶۰ را بنا نمی کرد آیا من و دیگر دوستان به آرامش می رسیدیم؟ و هزاران سوال دیگر ...؛ آری من و عزیزانی که با کنگره آشنا شدیم زندگی و آرامشی که داریم مدیون آقای مهندس هستیم و برای نجات افرادی که در تاریکی به سر می برند باید تلاش کنیم و با خدمت کردن چه مالی چه زبانی جبران گوشه ای از زحمات آقای مهندس و عزیزانی که برای رهایی ما تلاش کرده اند داشته باشیم.
آقای مهندس در اکثر سی دی هایشان از پس انداز کردن صحبت می کنند که هر کس برای آینده اش باید برنامه ریزی و پس انداز داشته باشد هم چنین افرادی که می خواهند در جشن گلریزان شرکت کنند باید از قبل برنامه ریزی کنند و در این امر عظیم شرکت کنند.
ما هم بر آنیم که دست در دست هم دهیم و با عشق در این مراسم شرکت کنیم و بتوانیم برای شعبه خود بنایی بسازیم برای نجات افراد از تاریکی.
سلام دوستان لیلا هستم همسفر (لژیون سوم)
آیین گلریزان بخشی از تاریخ بزرگ ایرانیان است که وقتی فردی دچار مشکل اقتصادی میشد دوستان و آشنایان مبلغی را در حد توان خود اختصاص می دادند و آن مشکل حل میشد. امروزه به دلیل صنعتی شدن جامعه و افزایش مشکلات اقتصادی و معیشتی  این رسم کهن کمرنگ شده و نسل امروز نسبت به گذشته از این موضوع اطلاع چندانی ندارند. از منظر روانشناسی یکی از مهمترین نیازهای اجتماع احساس خوب داشتن نسبت به یکدیگر است و در یک معنای وسیعتر انسان دوستی و نوع دوستی نیاز اساسی جامعه است. گلریزان سنت حسنه ای است که سمبل نوع دوستی انسانهاست و تقویت آن می تواند در ابعاد مختلف زندگی اجتماعی اثر بگذارد.
آیا تاکنون فکر کرده اید این صندلی ها، کامپیوتر و وسایل دیگر موجود در کنگره از کجا آمده و پول آب، برق و گاز و اجاره از کجا تامین می شود؟ وقتی با حال خراب و در اوج ناامیدی قدم در کنگره نهادیم و اکنون به آرامش نسبی رسیده ایم قطعاً به دلیل حمایت مالی افراد قبل از من بوده است که شعبه را پابرجا نگه داشته اند زیرا کنگره ۶۰ تحت حمایت هیچ ارگان دولتی نیست. حال که به درمان رسیده ایم یا در حال درمان هستیم باید همیاری کنیم تا این بنیان مقدس پابرجا مانده و افراد بیشتری که خواستار درمان و رهائی هستند، به درمان برسند. وقتی در هر جلسه سبد پول به گردش در می آید و هرکس در حد توان کمک میکند به تعبیری گلریزان کوچک است با توجه به اینکه  شعبه نیک آباد استیجاری است بیائید دست در دست هم دهیم و در روز گلریزان هریک در حد توان مالی خود به خرید زمین و بنا شدن ساختمان شعبه کمک کنیم و این رسم کهن و پهلوانی مجدد جایگاه خود را پیدا کند و در شعبه و خارج از آن نهادینه شود.
وقت آن است ای عزیزان وارد میدان شویم       سفره ای باز است ما هم لقمه ای مهمان شویم
لابه لای دردهای ناتمام زندگی                      همدم حال و هوای جشن گلریزان شویم
روز تکلیف است باید دل به دریاها دهیم           در کویر خشک زاران نم نم باران شویم
ماجرای مهرورزی قصه ای بیگانه نیست           میشود مشکل گشای کلبه  احزان شویم
دستمان در دست هم باشد و با پاهای عشق     عازم خاموشی یه آتش تاوان شویم

سلام دوستان اکرم هستم همسفر (لژیون سوم):
گلریزان یک رسم قدیمی در کشور بوده  که از بین رفته است. مثلاً کسی که فوت میکرد همه جمع می شدند یکی برنج می آورد، یکی سیب زمینی میداد و ... پول جمع میشد صاحب عزا یک گوشه می نشست بقیه همه ی کارها را می کردند. یا یک شخصی مشکلی داشت در زورخانه برایش گلریزان می گرفتند و پولی را که در جشن جمع میشد را به فردی که مشکل داشت می دادند. یعنی گلریزان کمک جامعه و محله به افراد بود ما همین رسم گلریزان را در کنگره اجرا می کنیم. جشن گلریزان به این دلیل در کنگره برگزار می شود که خرج روزانه کنگره از سبد و قانون یازدهم به دست می آید اما برای گرفتن جا و مکان کافی نیست، یک چاله با دو تا وانت خاک پر می شود آب و چای چاله، هستند ولی دره را اگر بخواهیم پر کنیم باید کوه را خراب کنیم تا دره پر شود. ساکنین درست و آباد باعث می شوند ما از هیچ، همه چیز بسازیم. خیلی ها هستند که می گویند ما خوب شدیم و میروند، یک عده هم هستند می گویند ما خوب شدیم و می خواهیم دیگران هم خوب شوند ما به وعده های خدا اعتقاد داریم میدانیم که خداوند فرموده است اگر از مالت ببخشی مالت زیاد میشود. 
وقتی جشن گلریزان است کسانی که می آیند باید با برنامه ریزی قبلی آمده باشند اگر می خواهند کمک کنند باید از قبل آماده کرده باشند. هر کسی هم فقط میتواند به شعبه ی خودش یاری برساند چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است. کنگره نمی خواهد هیچ فشاری به افراد وارد شود دادن انگشتر و گردنبند طلا هم در کنگره ممنوع است. تازه اگر  دلار و پوند هم بدهید کنگره نمی پذیرد فقط پول رایج کشور آن هم واریز به حساب.

سلام دوستان آمنه هستم همسفر (لژیون سوم):
هر سیستمی برای حفظ وبقای خودش نیاز به چند پارامتر دارد یکی منابع مالی و دیگری علم مورد نیاز که در کنگره ۶۰ آقای مهندس این علم را تولید می کنند و دیگر افرادی که این علم را انتقال می دهند که این بخش توسط کمک راهنمایان و راهنمایان دیگر انجام می شود هر سیستمی بخواهد هدف خودش را ادامه دهد قطعاً به این منابع مالی نیاز دارد در کنگره ۶۰ منابع مالی توسط خود اعضا تامین می شود.  موضوعی که ما باید یاد بگیریم موضع بخشش است که ما یاد بگیریم ببخشیم و بتوانیم از مادیات بگذریم کنگره ۶۰ ما را با خودمان آشنا میکند اینکه من چقدر قدرت و توانایی دارم و امروز مرحله آموزش ماست که بدانم چه توانایی در من هست که از نیکوترین چیزها و عزیزترین چیزها بگذریم. جشن گلریزان فرصتی مناسب است برای کسانی که می خواهند کنگره را از نظر مالی حمایت کنند برای خرید زمین و ساخت مکانی که بتوان در آن جلسات کنگره را به خوبی اجرا کرد که مصرف کنندگان زیادی به درمان اعتیاد بپردازند و به رهایی برسند.
من آمنه اگر امروز بتوانم کنگره را از نظر مالی در حد وسع و دارایی ام حمایت کنم خداوند پاداش آن را از جایی دیگر به من خواهد داد. ما در جشن گلریزان می آموزیم که مقدار و قیمت مهم نیست، مهم بخششی است که ما انجام میدهیم. در سوره بقره خداوند فرموده است: من به شما نعمت دادم از زمین و آسمان تا شما انفاق کنید از نیکی ها یعنی بخشیدن آن چیزی که از تمام وجود خواستارش هستید و هم چنین گفته شده از آنجایی که انفاق نموده اند پاداششان دهید، یعنی چیزی که انفاق کرده اید به شما بر می گردد به شرطی که هیچ انتظاری از بر گشت آن نداشته باشید. کائنات حسابش بسیار نقد است و عینا بر می گردد. من خودم در مورد کمک‌های نقدی که در کنگره دارم انتخاب های خوبی در مسیرم قرار گرفت و جایگاه های خوبی به من و مسافرم از لحاظ معنوی داده شد و موانعی از سر راه من و مسافرم برداشته شد که همه آن را مدیون همین خدمت های مالی کنگره هستیم و چیزی با ارزش تر از این نیست که من برای ارتقا خودم یکسری چیزها را فدا کنم امیدوارم همه ما بتوانیم این امر مهم را انجام دهیم قطعاً با حال خوش از اینجا بیرون می رویم چون بخشیدیم و قطعاً دریافت خواهیم کرد و این بخشش برای اینکه جابه جایی انرژی انجام شود باید انجام گیرد و باید بدهید تا بتوانید بگیرید و این قانون است و این بخشیدن به ما قدرت میدهد.

سلام دوستان رویا هستم همسفر (لژیون سوم):
در قدیم مراسم گلریزان برای افراد بی سرپرست و کسانی که مشکل مالی داشتند انجام میشد و برای این کار پول جمع آوری می کردند حتی زمانی که یکی از افراد فامیل فوت میکرد هر کس در توان خود مثلاً برای پختن غذا یکی برنج، یک نفر دیگر عدس و ... میبردند تا گوشه ای از مخارج آن شخص کم شود. آقای مهندس به ما این آموزش را داده اند که برای خانواده افرادی که فوت میکنند بجای بردن گلهای گران پول در پاکت بگذاریم و به صاحب عزا بدهیم تا بتواند کمی از هزینه اش را جبران کند.
و اما در کنگره ۶۰ در سالیان اخیر جشن گلریزان برگزار میشود اکثر شعبه های کنگره استیجاری است و این جشن برگزار میشود تا افرادی که از نظر مالی توانایی دارند کمک کنند تا زمین یا ساختمانی بگیرند که از خودشان باشد و افرادی که خواهان رهایی از دام تاریکی هستند در این مکان ها حضور پیدا کنند و خود و خانوده خود از آموزش های کنگره بهره بگیرند و از تاریکی به طرف روشنایی بروند.
ما هم تلاش می کنیم و در این جشن بزرگ شرکت کرده و در توان خود کمک می کنیم و انشالله که بتوانیم یک شعبه برای خودمان بسازیم.

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت مکتوب، مقالات،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مریم همسفر مرتضی دوشنبه 28 آبان 1397 14:56
خداقوت اعضای خوب لژیون سوم و کمک راهنمای خوبشان خانم زهره
عالی بود امیدوارم موفق و پاینده باشید
همسفر نجمه دوشنبه 28 آبان 1397 11:05
خدا قوت به کمک راهنمای محترم خانوم زهره .بسیار عالی واموزنده بود .موفق باشی در تمام مراحل زندگی .
همسفر آمنه یکشنبه 27 آبان 1397 15:05
تشکر وخدا قوت به کمک‌‌ راهنمای عزیزم خانم زهره وهم لژیونی های عزیزم به خاطر مشارکت های خوبشان
همسفر لیلا لژیون دوم یکشنبه 27 آبان 1397 13:00
خدا قوت خدمت اعضای لژیون وتشکر از کمک راهنمای محترم خانم زهره بسیار عالی بود
همسفر لیلا لژیون دوم یکشنبه 27 آبان 1397 13:00
خدا قوت خدمت اعضای لژیون وتشکر از کمک راهنمای محترم خانم زهره بسیار عالی بود
همسفر سعیده شنبه 26 آبان 1397 22:00
تشکر از اعضای لژیون سوم بابت مشارکتهای خوبشان،موفق باشید.
لیلا همسفر صمد شنبه 26 آبان 1397 15:25
سلام و خداقوت خدمت کمک راهنما و هم لژیونیهای عزیزم. عالی بود
همسفر زهرا لژیون چهارم شنبه 26 آبان 1397 13:22
با سپاس از اعضای لژیون سوم وکمک راهنمای عزیز خانم زهره امیدوارم همگی بتوانیم در این کار خیر سهیم باشیم
مسافر بهرام لژیون دوم شنبه 26 آبان 1397 12:41
باعرض سلام وخسته نباشی خدمت کمک راهنمای محترم و اعضای لژیون سوم مشارکتها بسیار زیبا وعالی بود.امیدوارم همگی بتوانیم دراین جشن بزرگ به نحواحسنت شرکت نماییم.
مسافرمهدی احمدی شنبه 26 آبان 1397 09:29
سلام مشارکت هابسیارزیباوعالی بود انشاالاه بتوانیم همگی دراین کاربزرگ وبابرکت شرکت نمائیم،وبرای تمامی اعضاء لژیون سوم ارزوی موفقیت وپیروزی دارم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic