WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - در باب دستور جلسه هفتگی: گلریزان
در باب دستور جلسه هفتگی: گلریزان
یکشنبه 27 آبان 1397 ساعت 00:58 | نوشته ‌شده به دست مریم رضوانی rezvani | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله
در باب دستور جلسه هفتگی؛ گلریزان
به قلم کمک راهنما لژیون چهارم همسفر مریم

ساکنین یک خانواده خیلی مهم هستند و این ساکنین هستند که اگر فهمیده، باشعور و آگاه باشند حتی اگر در ویرانه‌ها زندگی کنند ویرانه را تبدیل به بهترین مکان می‌کنند.

من در ابتدا این هفته و جشن گلریزان را به کلیه اعضا خانواده بزرگ کنگره ۶۰ تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم ما اعضا این خانواده  دست‌به‌دست یکدیگر بدهیم و جشن باشکوهی را بر پا کنیم چراکه همه‌ی ما در باشکوه برگزار شدن این جشن نقش بسیار مهمی راداریم و اگر هرکدام از ما درست عمل بکنیم این جشن قوت و شکوه بیشتری خواهد داشت.
همین‌طور که مثلاً در یک خانواده چهار نفرِ زمانی که قرار باشد یک تولد، جشن یا مراسمی بر پا بشود از قبل برنامه‌ریزی می‌کنیم، شرایط و امکانات را فراهم می‌کنیم، سعی می‌کنیم بهترین لباس خودمان را در این جشن بپوشیم و مدام فکرمان به این است که چکار کنیم که جشن به‌خوبی بر پا بشود پس منی که در خانواده بزرگ کنگره 
۶۰ دارم هم زندگی می‌کنم و هم‌درس زندگی کردن را یاد می‌گیرم قرار است جشنی در خانواده خودم بر پا بشود باید به این موضوع اهمیت بدهم و نقش داشته باشم.
اما چگونه در باشکوهی این جشن نقش مفیدی داشته باشم؟ بااهمیت دادن به این جشن و از قبل برنامه‌ریزی و پس‌انداز کردن، با کمک اعضا خانواده خودم شرایط و امکانات جشن را فراهم کنم، در تزئین و نظافت به اعضا خانواده خودم کمک کنم، خوشحال باشم از بابت چنین روزی و با پوشش مناسب و روحیه‌ای باز در این جشن گل‌ریزان شرکت کنم و همچنین نسبت به مهم بودن این جشن آگاهی داشته باشم.
اما جشن گلریزانی که قرار است در خانواده ما بر پا بشود به چه منظور است؟ 
این نوشته زیبا و پرمحتوا خیلی می‌تواند در پاسخ این سؤال به ما کمک کند.
اگر بنایی آباد باشد اما ساکنین آن خراب باشند بنا هم کم‌کم رو به نابودی و خرابی می‌رود اما ساکنین آباد در بناهای خراب و یا ویرانه‌ها را هم می‌توانند احیا نمایند.

ما انسان‌ها در این جهان خاکی و فیزیکی ساکن جسم خودمان هستیم تا بتوانیم به‌وسیله آن زندگی کنیم اما آبادی و یا ویرانی این جسم بستگی به خود من دارد که ساکن این جسم هستم و من می‌توانم با استفاده از افکار اندیشه منفی، ناامیدی، تغذیه نامناسب، رفتن به‌طرف ضد ارزش‌ها، زیر پا گذاشتن قوانین الهی و مصرف قرص‌ها و یا مواد مخدر و... این جسم و یا شهر وجودی خودم را ویران کنم؛ و یا اینکه بااهمیت دادن به شهر وجودی خودم، تغذیه مناسب، افکار و اندیشه مثبت، دوری از ضد ارزش‌ها حرکت به سمت ارزش‌ها شهر وجودی خودم را آباد کنم.
و همچنین من در خانواده‌ای زندگی می‌کنم که بازهم خود من در ویرانی و یا آبادی آن نقش بسیار مهمی رادارم و باید سعی کنم قوانینی را که در خانواده من حاکم هست را رعایت کنم تا خانواده موفقی داشته باشم و مشکلی پیش نیاید. از طرفی این خانواده‌ای که من در آن زندگی می‌کنم احتیاج به یک سری امکانات دارد مثل آب، برق، گاز، بنایی که در آن زندگی کنیم، خوراک، پوشاک و... و باید ما اعضا آن خانواده دست‌به‌دست همدیگر بدهیم تا امکانات را فراهم کنیم وزندگی خوبی داشته باشیم.
ما با ورودمان به کنگره ۶۰ و بعد از سه جلسه مشاور تازه واردین عضو خانواده بزرگ کنگره ۶۰ شده‌ایم خانواده‌ای که در آن زندگی دوباره‌ای شروع کردیم، ما را از جهل و نادانی به‌طرف دانایی سوق داد، به من، مسافرم و خانواده بیرون از کنگره‌ام آرامش داد و‌...
این خانواده‌ای که من در آن شروع به زندگی کردن کردم برای موفقیت خودش نیاز به یک سری امکانات دارد ازجمله 
۱-علم و دانش ۲-نیروی متخصص ۳- مسئله مالی که بتواند به‌وسیله آن خروج یومیه، خرید مکان، تحقیقات و ورزش را فراهم کند.
من با ورودم به کنگره همه‌ی این امکانات را داشت و قبل از من یک سری افراد در این خانواده متولدشده بودند و با کمک و یاری رساندند به همدیگر این شرایط را فراهم کرده بودند تا من و امسال منی که وارد این مکان می‌شویم در آرامش و امنیت سفر خودمان را شروع و طی کنیم و بازهم دست‌به‌دست همدیگر دادند تا من و مسافرم به رهایی برسیم.
پس اینجا متوجه می‌شویم که ساکنین یک خانواده خیلی مهم هستند و این ساکنین هستند که اگر فهمیده، باشعور و آگاه باشند و حتی اگر در ویرانه‌ها زندگی کنند ویرانه را تبدیل به بهترین مکان می‌کنند.
ما در کنگره 
۶۰ طبق قانون یازدهم سبدی به گردش درمی‌آید که از طریق این سبد می‌توانیم مخارج یومیه خودمان را تأمین کنیم اما ما برای زندگی در این خانواده نیاز به یک بنایی داریم که در آن زندگی کنیم و هزینه تأمین بنا به‌وسیله این سبدها تهیه نمی‌شود یعنی باید برای پر کردن دره یک کوه خراب بشود تا دره پر بشود و با فرقون و پول سبد نمی‌توانیم این دره را پرکنیم.
برای تهیه هزینه زمین و ساختمان لژیون مالی در کنگره 
۶۰ تشکیل شد و یک هفته را لژیون مالی گذاشتند تا افرادی که توان مالی خوبی دارند در این قسمت کمک کنند که حق عضویت در لژیون مالی پنج میلیون تومان است پارسال آقای مهندس دژاکام که بنیانگذار خانواده بزرگ کنگره ۶۰ هستند اسم این هفته را هفته گل‌ریزان گذاشتند که یک کاری بود که در قدیم رسم بود مثلاً قدیم کسی فوت می‌کرد همه کمک می‌کردند و صاحب‌عزا می‌نشست و یا مثلاً کسی که مشکلی داشت در زورخانه‌ها گل‌ریزان می‌کردند، جشن می‌گرفتند، شیرینی، گل و شربت می‌دادند و بزرگ و معتمدهای محل هم می‌آمدند و هر کس یک پولی می‌داد و مشکل آن را حل می‌کردند.
ما هم این گل‌ریزان را در خانواده خودمان یعنی کنگره 
۶۰ برگزار می‌کنیم تا شرایط را برای زندگی کردن خودمان و آیندگان فراهم کنیم و بعد از ما هم بتوانند از این نعمت بزرگ بهره‌مند شوند.
پس بیاییم ما اعضا خانواده بزرگ کنگره ۶۰ دست‌به‌دست همدیگر بدهیم و برای آبادانی و پیشبرد اهداف کنگره ۶۰ هر آنچه در توانمان است را انجام بدهیم.

 

نگارش و تایپ: کمک راهنما همسفر مریم (لژیون چهارم)

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
لیلا همسفر صمد دوشنبه 28 آبان 1397 21:41
خداقوت خانم مریم عزیز عالی بود
همسفر فاطمه دوشنبه 28 آبان 1397 18:27
انشالله که امسال جشن باشکوهتری درشعبه وبخصوص قسمت همسفران داشته باشیم.وسال آینده درساختمان جدیدخودمان جشن بگیریم.خداقوت خانم مریم عزیز که به خوبی دستور جلسه رابازکردین درباب این دستورجلسه هرچه صحبت کنیم کم گفتیم.واقعا برای ادی دین هرچه درتوان است باید درطبق اخلاص گذاشت.
مریم همسفر مرتضی دوشنبه 28 آبان 1397 15:19
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم مریم عزیز بسیار عالی، کامل و جامع بود
سپاس بابت خدمات ارزنده شما
حسن رضوانی دوشنبه 28 آبان 1397 12:45
سلام بسیار عالی وآموزنده بود مرسی خداقوت
همسفر نجمه دوشنبه 28 آبان 1397 11:03
خدا قوت به کمک راهنمای محترم خانوم مریم عزیز.بسیار عالی بود امیدوارم همیشه موفق باشید .
یدالله لژیون دوم.(نیک آباد) یکشنبه 27 آبان 1397 23:19
باسلام، عرض ادب احترام و عرض خسته نباشی.صحبتهایتان بسیار ارزشمند است.امید است خداوند یاریمان کند تا بتوانیم قدمی برداریم.و خوش به سعادت شما که میتوانید در کنگره خدمت کنید.موفق باشید.التماس دعا
یدالله لژیون دوم.(نیک آباد) یکشنبه 27 آبان 1397 23:18
باسلام، عرض ادب احترام و عرض خسته نباشی.صحبتهایتان بسیار ارزشمند است.امید است خداوند یاریمان کند تا بتوانیم قدمی برداریم.و خوش به سعادت شما که میتوانید در کنگره خدمت کنید.موفق باشید.التماس دعا
مسافرمهدی احمدی یکشنبه 27 آبان 1397 14:58
سلام بسیارعالی بودوبه نکات خوبی راعنوان کرده بودید خداقوت برشماکمک راهنمای محترم همسفران
همسفر مهری یکشنبه 27 آبان 1397 14:15
باسلام خداقوت خانم مریم بسیار عالی بود موفق باشید
همسفر لیلا لژیون دوم یکشنبه 27 آبان 1397 13:02
با تشکر از خانم مریم عزیز بسیار عالی با ارزوی بهترین ها
همسغر زهره ( لژیون سوم) یکشنبه 27 آبان 1397 12:50
خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم مریم بسبار خوب بود.
مسافر بهرام لژیون دوم یکشنبه 27 آبان 1397 10:10
باعرض سلام وخسته نباشی خدمت کمک راهنمای محترم مشارکت در باب دستور جلسه بسیارخوب وعالی بود.امیدوارم آنچه درتوان داریم انجام بدهیم.
همسفر زهرا لژیون چهارم یکشنبه 27 آبان 1397 09:23
با تشکر از کمک راهنمای عزیزم خانم مریم امیدوارم بتوانیم سهمی در این جشن بزرگ داشته باشیم بخشنده بودن پیش از انکه توانایی بخواهد قلب بزرگ می خواهد
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات