WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - خلاصه سی دی مال
خلاصه سی دی مال
شنبه 3 آذر 1397 ساعت 08:44 | نوشته ‌شده به دست مریم شفیعی | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله 
سی دی «مال»


 یکی از مطالبی که درگذشته باعث کج‌فهمی بعضی از ما شد این است که مسائل مالی و پولی اهمیتی ندارد . به‌طوری‌که بزرگ‌ترین آموزه‌ها این بود که علم بهتر است یا ثروت و همه متفق‌القول بدون فکر می‌گفتیم علم بهتر است،

اگر کسی می‌گفت ثروت بهتر است همه فوراً می‌گفتند تو آدم خوبی نیستی علم بهتر از ثروت است درصورتی‌که وقتی مال باشد علم را هم می‌توان خرید بعضی‌ها مدرک مهندسی یا مدرک دکترا را می‌خریدند، ولی این‌که مال چرک دست است و چیز خوبی نیست یکسری قبول کردند و یکسری باور نکردند و به دنبال جمع‌آوری مال رفتند ، هم با تعادل بود هم بدون تعادل، هم افراط بود هم تفریط، درصورتی‌که مسئله مالی برای ما بسیار مهم است کسی که معاش ندارد، زندگی و غذا ندارد، معاد هم ندارد.

 به‌طورکلی آدم‌ها به سه گروه تقسیم می‌شوند آدم‌هایی که وضعیت مالی خوب و پایداری دارند که جزء ثروتمندان هستند یک عده‌ای که قشر متوسط هستند و زندگی خود را می‌چرخانند که گروه کثیر ما همین قشر متوسط است و یک قشر، قشر فقیر هستند که به غذای روزانه خود هم محتاج هستند. 

بیشتر صحبت ما روی قشر متوسط است در کنگره 60 می‌گوییم همه‌چیز قابل‌کشت است فقط گندم، برنج و میوه نیست که می‌کاریم ما حتی محبت، کینه، نفرت و دشمنی را هم می‌کاریم ما گاهی اوقات فقر، ثروت و دارایی را هم می‌کاریم وقتی شما پول و ثروت را می‌کارید برداشتش سریع نیست لوبیا هشتاد روزه به دست می‌آید گندم هشت‌ماهه می‌روید، بعضی از درختان هفت یا هشت سال طول می‌کشند تا به بار بنشینند، ثروت را هم وقتی می‌کاریم ده یا بیست سال دیگر موقع برداشتش است پس اگر به فکر اندوخته‌ایم الآن باید ثروت را بکاریم، مثلاً خانه یا طلایی را می‌خریم ده، بیست سال دیگر طلا و خانه قیمتش فرق می‌کند.

بنابراین سرمایه‌گذاری را نمی‌توان در امروز انجام داد . پس فکر نکنیم اگر کسی پولدار می‌شود دزدی کرده است و به کسی که ثروتمند می‌شود انگ دزدی بزنیم مثل کسی که درس‌خوان است و او را خرخوان یا بچه مثبت می‌نامند. 

در اینجا یک مثلث داریم یک ضلع آن درآمد ما است و ضلع دیگر مخارج و هزینه‌های ما، بالانس این دو تکلیف ما را مشخص می‌کند اگر درآمد ما بالاتر از مخارجمان باشد می‌توانیم پس‌انداز و دارایی داشته باشیم.

 امروز هزار تومان درآمد داریم هشتصدتومان خرج می‌کنیم دویست تومان دارایی و پس‌انداز می‌شود، حالا اگر مخارجمان بیشتر از درآمدمان باشد دچار بحران می‌شویم هردوی این ها را می‌توانیم کنترل و بالانس کنیم هزینه‌ها و مخارج را می‌توان تا حدودی کنترل کرد و در اختیار ما است. می‌توان از خیلی هزینه‌ها و مخارج‌ها زد و با همین زدن مخارج ذره ذره می‌توان پس‌انداز کرد.

 پس‌انداز مال قشر ضعیف و فقیر است ، فقیر اگر روزی صد تومان درآمد دارد سعی می‌کند ده تومان آن را پس‌انداز کند بنابراین این وضعیت ما را مشخص می‌کند که چگونه درآمد و مخارجمان را بررسی و بالانس کنیم، اگر درآمد بیشتری داشته باشیم  می‌توانیم پس‌انداز کنیم که در طول زمان برایمان ایجاد دارایی می‌کند مثل ماشین و فرشی که داریم، دارایی ما محسوب  می‌شود. کسی که درآمد و هزینه‌اش یکی است باید از تجهیزاتی که دارد حداکثر استفاده را ببرد تلویزیونی که چند سال دارد را می‌تواند عوض نکند پولش را نگهدارد در حقیقت پول بکارد برای ده یا پانزده سال دیگر، آن چیزی که به‌عنوان پس‌انداز ذره ذره می‌کاریم همان کاشت پول است که پس‌انداز و دارایی می‌تواند پول، زمین یا طلا باشد.در آنجایی که درآمد کمتر و هزینه بیشتر بود ما به‌ جای پس‌انداز شروع می‌کنیم به قرض بالا آوردن و بدهکار شدن، در کاشتن نباید طمع کرد.

 وقتی از صراط مستقیم خارج می‌شویم به مشکل برمی‌خوریم وقتی بانک سود سپرده را چهارده، هجده یا بیست درصد می دهد و مؤسسه دیگری پیدا می‌شود که سی درصد بهره می دهد این مسئله‌دار است و مشکل دارد پس باید جایی سرمایه‌گذاری کنیم که پولمان هدر نرود، 


( مال بهر آسایش عمر است     نه عمر بهر گردآوردن مال ).                                                                

در کنگره 60 ازهمان اول به مسائل مالی اهمیت دادیم این‌که میگوییم؛ علم بهتر است یا ثروت، حرف غلطی است چون اصلاً قابل مقایسه نیستند حتی لازم و ملزوم همدیگرند کجا می‌توان بگوییم زن بهتر است یا مرد، اصلاً ربطی به هم ندارند زن و مرد به تنهایی مفهومی ندارند وقتی مکمل همدیگر شدند هستی به چرخش در می آید.

 در زایش طبیعت هم زن باید باشد هم مرد. 

در علم و ثروت همان طور که علم ارزش و اهمیت دارد ثروت هم اهمیت دارد.

 شما با ثروت می‌توانید گندم بگیرید اگر با علم هم بخواهید گندم بگیرید علم را باید تبدیل به ثروت و ثروت را تبدیل به گندم کنید.

کنگره 60 تولید علم است ؛تولید علم داریم و به مراکز دیگر صادر میکنیم ثروت هم مهم است در کنگره هر کاری انجام میدهیم و به شما میگویم خودم هم انجام داده ام به شما اموزش می‌دهم که همه به کنگره کمک کنید.

 همه در زندگی خصوصی خودتان درست باشید فقط این نیست که از نظر معنوی و صراط مستقیم بگویم دروغ نگویید، غیبت نکنید هر کدام چه زن چه مرد فرقی نمیکند باید تک تک از نظر مالی برای خودتان استقلال مالی داشته باشید و پس‌انداز کنید. 

علم و ثروت به جای خودش، شاخه ی ورزش هم مهم است اول وجود بعد سجود،

 اگر ما انسان های بیمار گونه و تکیده باشیم نه علم به دردمان میخورد نه پول، اینجا میرسیم به ورزش که نصف جمعیت کره زمین چون تحرک و ورزش ندارند دچار ام الأمراض یعنی یبوست می‌شوند و به کلیه‌ها، کبد، فشار خون و رنگ پوست ضرر میرسانند، با ورزش کردن با پیاده روی و راه رفتن با خوردن غذاهای فیبر دار مثل کلم، گوجه و خیار با استفاده از چربی ها مثل روغن زیتون و کرچک میتوانیم از یبوست جلوگیری کنیم. 

انسان مثل ماشینی میماند که هر چه کار کند سر حال تر میشود، ورزش روحیه‌ی ما را مستحکم و قوی میکند و در جسم چیزی را ایجاد میکند که باعث میشود با جسم با روح و با نفس هماهنگ شود مثل ورزش یوگا که جسم را با روح هماهنگ میکند بنابراین ما ورزش را برای سلامتی خودمان میخواهیم پس باید به علم، به خداوند و معنویات، به پول و ورزش توجه کنیم.

 

نگارش: همسفر لیلا( لژیون دوم)

ویرایش: همسفر مریم( لژیون دوم)

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های جهان بینی،

برچسب‌ها: کنگره 60 نیک آباد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سعیده شنبه 3 آذر 1397 17:51
تشکر از خانم لیلای عزیز بسیار خوب بود،همچنین تشکر از کمک راهنمای خوبم خانم مریم.
همسغر زهره ( لژیون سوم) شنبه 3 آذر 1397 17:27
خداقوت خدمت خانم لیلای عزیز و کمک راهنمای محترم خانم مریم خیلی خوب بود.
همسغر زهره ( لژیون سوم) شنبه 3 آذر 1397 17:27
خداقوت خدمت خانم لیلای عزیز و کمک راهنمای محترم خانم مریم خیلی خوب بود.
حسن رضوانی شنبه 3 آذر 1397 14:41
سلام مطالب بسیار عالی بود لذت بردم خدا قوت
همسفر زهرا لژیون چهارم شنبه 3 آذر 1397 13:48
سپاس از خانم لیلا خیلی خوب خلاصه نویسی کرده بودید انرژی این خدمت گوارای وجودتان
مسافرمهدی احمدی شنبه 3 آذر 1397 12:41
سلام وخداقوت خدمت شماهمسفرگرامی وهمچنین کمک راهنمای محترمتان خانم مریم بسیارخوب وعالی بود برای شماارزوی موفقیت میکنم
مسافر بهرام لژیون دوم شنبه 3 آذر 1397 11:02
باعرض سلام وخداقوت خدمت همسفر لیلا مطالب درمورد سی دی بسیار خوب وآموزنده بود.همچنین خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم همسفر مریم.موفق وپیروز باشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic