WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - گفت و گویی با مسئولین نشریات
گفت و گویی با مسئولین نشریات
یکشنبه 11 آذر 1397 ساعت 07:24 | نوشته ‌شده به دست مریم شفیعی | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

گفت‌وگویی با مسئولین نشریات شعبه نیک‌آباد

 

به شکوفه‌های بهاری بگویید در دمای 60 درجه زیر صفر هم می‌شود رویید یعنی می‌شود به حال خوش رسید.

سلام دوستان مریم هستم همسفر مرتضی: دستور جلسه هفتگی ما در کنگره 60 نقش سی‌دی‌ها در آموزش است پس بر آن شدیم  تا با زوج فعال و پرانرژی شعبه نیک‌آباد که مسئولیت نشریات را بر عهده‌دارند گفت‌وگویی داشته باشیم.

لطفاً خودتان را به‌رسم کنگره معرفی نمایید.

سلام دوستان مجتبی هستم مسافر؛ آنتی ایکس مصرفی تریاک و شیره، روش درمان DST، داروی درمان OT، مدت سفر 11 ماه و 15 روز با کمک راهنمای خوبم آقا صادق در لژیون یکم سفر کردم، رهایی از بند اعتیاد 5 ماه و در ادامه مصرف انواع و اقسام مواد مخدر را داشتم با روش DST و داروی درمان آدامس نیکولایو مدت 10 ماه و 5 روز در لژیون ویلیام با کمک راهنمای خوبم آقا مهدی سفر کردم الآن 3 ماه و 10 روز است که آزاد و رها هستم، رشته ورزشی والیبال

لطفاً برایمان بگویید چگونه با کنگره آشنا شدید؟

توسط یکی از دوستانم که به کنگره می‌آمدند با کنگره آشنا شدم، تیرماه سال 96 بود و به دلیل اینکه راه‌های زیادی را تجربه کرده بودم و از هیچ‌کدام به نتیجه نرسیده بودم انگار روش کنگره یک جرقه شد برای من که بیایم و الآن 16 ماه و نیم است که به کنگره می‌آیم اوایل فقط برای کنار گذاشتن مواد می‌آمدم ولی در ادامه توانستم سیگار خود را نیز درمان کنم  و خدا را شاکرم که راه و مسیر کنگره را جلو راهمان قرارداد.

در مورد دستور جلسه بفرمایید (نقش سی‌دی‌ها در آموزش)

ابتدا باید بگویم نشریات به‌خصوص سی‌دی‌ها قلب کنگره هستند و همان‌طور که می‌دانیم اگر قلب انسان یا هر موجود زنده‌ای دچار مشکل شود ادامه حیات غیرممکن است؛ در کنگره نیز ابتدا باید هر فرد مورد آموزش قرار گیرد و چون هر رهجوی تازه‌وارد با کنگره و روش درمان آشنایی ندارد بهتر است با متون کنگره آشنا شود تا اطلاعات کافی را بگیرد و سی‌دی‌ها رابط آقای مهندس با تمامی شعبات است و راه و روش درمان و درست زندگی کردن را برای ما باز می‌کند و چیزهایی که ما قبلاً هیچ آگاهی از آن‌ها نداشتیم برای ما روشن می‌شود و به نظر من چیزی که می‌خواهد مکتوب شود باید باصحبت باشد و شخصی که تازه‌وارد است می‌آید کنگره باید روش گوش کردن  به سی‌دی‌ها و استفاده از جزوات و نشریات را یاد بگیرد تا بتواند جهان‌بینی خود را بالا ببرد چون در کنار جسم و روان، جهان‌بینی فرد هم دچار تخریب‌شده و با استفاده از سی‌دی‌ها و جزوات جهان‌بینی است که فرد ازنظر تفکر و اندیشه که همان جهان‌بینی است به تعادل می‌رسد.

چه شد که در این جایگاه قرار گرفتید و لطفاً حس خود را نسبت به خدمتی که انجام می‌دهید برایمان بگویید.

من خودم برای خدمت کردن ابتدا عشق به کنگره پیدا کردم و دیدم بهای آنچه به دست آورده‌ام را باید بپردازم، بهای سلامتی، بهای اینکه 30 سال 35 سال تخریب داشتم، پس باید خدمت کنم و البته باز با خدمت کردن به حال خوش می‌رسم.

از اعضای کنگره 60 نیک‌آباد چه انتظاری دارید؟

کسی که وارد کنگره می‌شود و سفر خود را آغاز می‌کند زمانی که به رهایی رسید تازه نیمه‌پخته می‌شود و ناخالصی‌هایش طی درمان گرفته می‌شود ولی باید پخته شود و این کار با آموزش و خدمت صورت می‌گیرد.

همه‌ی ما برای هدف مقدسی به کنگره آمده‌ایم و باید الگوی خود را راهنمای خود قرار دهیم چون آن‌ها این مسیر را رفته‌اند نه اینکه الگوی خود را یک سفر اولی قرار دهیم و کمال همکاری را باهم داشته باشیم چه در نشریات، چه در قسمت OT و سایر قسمت‌ها چون هرکسی که در کنگره خدمت می‌کند بدون هیچ چشم‌داشتی خدمت می‌کند و باید کمال همکاری، احترام و ادب را داشته باشیم.

آیا خدمت در نشریات شرایط خاصی دارد؟

 کسی که در نشریات خدمت می‌کند ابتدا باید به او اعتماد کرد و همان‌طور که آقای مهندس می‌فرمایند باید کنترل هم کرد و کسی که در نشریات خدمت می‌کند چون سروکارش با پول است باید دست‌ودلش پاک باشد و مورد اعتماد مسئولین کنگره باشد.

استفاده از نشریات را در شعبه نیک‌آباد چگونه می‌بینید؟

نسبتاً خوب است ولی آن‌جور که باید استقبال بکنند استقبال نمی‌کنند مخصوصاً بعضی از سفر اولی‌ها که گاهی اوقات حسابگرانه رفتار می‌کنند و شاید به خاطر آن وجهی که باید بپردازند از خرید سی دی امتناع می‌کنند و به خواسته‌ی آن‌ها نیز برای درمان هم برمی‌گردد که فرد اگر خواسته درمان داشته باشد از سی‌دی‌ها و هم از کتب و جزوات جهان‌بینی استفاده می‌کند ولی کسی که هدفش فقط کنار گذاشتن مواد است اصلاً اهمیتی به سی دی نمی‌دهد و اگر هم سی دی بخرد می‌اندازد یک‌گوشه که البته راهنمایان باید از آن‌ها بخواهند که هم گوش دهند و هم بنویسند ولی متأسفانه هستند افرادی که به خاطر ننوشتن سی دی و گوش نکردن سی دی دیگر به کنگره نیامده و علت آن‌هم عدم آگاهی و شناخت است.

اگر کسی از شما خواست سی دی به او معرفی کنید تا حالش خوب شود کدام سی دی را به او معرفی می‌کنید؟

همه‌ی سی‌دی‌های کنگره به‌نوعی برای حال خوش ما هستند و برای آموزش دادن است و آقای مهندس می‌فرمایند من این صحبت‌هایی که برای شما می‌کنم از جایی یا منبعی نگرفته‌ام و از خودم است و همه‌ی سی‌دی‌ها خوب هستند و برای درست زندگی کردن است و انسان اگر به‌فرمان عقل برسد و ایمان پیدا کند به جایگاهش آن حال خوش را پیدا می‌کند و در سی دی عقل و ایمان آقای مهندس می‌فرمایند: به شکوفه‌های بهاری بگویید در دمای 60 درجه زیر صفر هم می‌شود رویید یعنی می‌شود به حال خوش رسید. با فرمان عقل و ایمان 

هدف بعدی شما در کنگره 60 چیست؟

اگر خداوند توفیق دهد و ازنظر کاری و شغلی بتوانم از خداوند خواسته‌ام در جایگاه‌های دیگر مرزبانی و کمک راهنمایی انشا الله بتوانم خدمت کنم.

زندگی بدون مواد را چگونه می‌بینید قبل و بعد از کنگره خود را برایمان بگویید؟

واقعاً زندگی بانشاط و همراه با آرامش  است و من اصلاً فکرش را هم نمی‌کردم بتوانم بدون مواد زندگی کنم.

قبل از کنگره اختیارم دست مواد بود و حتی مسافرتی اگر می‌خواستم بروم اختیاری نداشتم که بتوانم مسافرت یا بیرون بروم ولی الآن خدا را شکر بسیار خوشحالم چون اختیارم دست خودم است و هرلحظه هرجایی که بخواهم می‌توانم بروم از این بابت خدا را شاکرم.

در مورد نقش همسفر در درمان و رهایی برایمان بگویید.

تجربه‌ای که دارم این است اگر در کنار مسافر همسفری نباشد آن مسافر به حال خوش نمی‌رسد چون نمونه‌هایش را خودم دیده‌ام ما در کنگره میگوییم همسفر بال پرواز است و همدرد و همدل که در کنار یک مسافر، می‌تواند او را به آرامش برساند و در کنار هم علم درست زندگی کردن را می‌آموزند. در ابتدای ورودم از همسفرم خواستم همراهم باشد ولی ایشان می‌گفتند جایی که مصرف‌کننده‌ها هستند جای من نیست ولی من از ایشان خواستم برای یک‌بار هم که شده به کنگره بیایند که پذیرفتند و با آمدنشان و آشنایی با فضای کنگره ارتباط خوبی با اعضا برقرار کردند و همسفرم شدند و در این مسیر مرا یاری دادند که بسیار تأثیرگذار بودند تا من راحت‌تر سفر کنم و به درمان برسم و امیدوارم هرکسی وارد کنگره می‌شود بتواند همسفرش را همراه خود بیاورد.

 سخن پایانی 

خیلی خوشحالم که در این جایگاه قرار گرفتم و همه‌ی این حال خوشم را مدیون آقای مهندس و خانم آنی و کمک راهنمایان عزیز شعبه نیک‌آباد، مرزبانان عزیز، ایجنت محترم شعبه آقا علیرضا و ایجنت قبل آقا مهران و کمک راهنمایان قسمت همسفران که برای همسفرم زحمت کشیدند و راهنمای خوبم آقا صادق و آقا مهدی که زحمت کشیدند برای خوب شدن من و از همه‌ی عزیزان تشکر و قدردانی می‌نمایم.

لطفاً خودتان را معرفی کنید و چگونگی آشنایی‌تان را با کنگره برایمان بیان کنید.

سلام دوستان زهرا هستم همسفر مجتبی: آنتی ایکس مصرفی مسافرم تریاک و شیره، روش درمان DST، داروی درمان OT، مدت سفر 11 ماه و 15 روز با کمک راهنمایی راهنمای مسافرم  آقا صادق در لژیون یکم و کمک راهنما خوب خودم خانم مریم در لژیون چهارم سفر کردیم، رهایی از بند اعتیاد 5 ماه و در ادامه مصرف انواع و اقسام مواد مخدر را داشتند با روش DST و داروی درمان آدامس نیکولایو مدت 10 ماه و 5 روز در لژیون ویلیام با کمک راهنما آقا مهدی سفر کردند و الآن 3 ماه و 10 روز است که آزاد و رها هستیم.

من هم به‌واسطه مسافرم با کنگره آشنا شدم و همان‌طور که ایشان فرمودند چون من با کنگره آشنایی نداشتم، علاقه‌ای به آمدن نداشتم و وقتی با اسرار مسافرم آمدم دفعه اول چیزی متوجه نشدم ولی دفعه بعد که روز پنجشنبه بود و آوای کنگره را می‌خواندند حس عجیبی پیدا کردم و انگار جرقه‌ای درونم روشن شد و به کنگره علاقه پیدا کردم و دوست داشتم بیایم ولی تا 1 ماه هر بار برای آخرین بار می‌آمدم ولی بعد از یک ماه به کنگره اتصال پیدا کردم و از خداوند می‌خواهم هیچ‌وقت این اتصال من با کنگره قطع نشود.

زندگی بدون مواد مخدر را چگونه می‌بینید؟

بسیار زیباست چون زمانی با یک مصرف‌کننده زندگی می‌کردیم نه روز داشتیم نه شب و همه‌چیز تاریک بود و بااخلاق و خوی وحشی که داشتیم همیشه باهم جروبحث می‌کردیم ولی وقتی با کنگره آشنا شدیم لذت زندگی درست را چشیدیم، لذت رهایی از مواد مخدر و همیشه از خداوند می‌خواهم همه‌ی کسانی که با مواد مخدر دست‌وپنجه نرم می‌کنند خداوند دستشان را بگیرد و راه کنگره را به آن‌ها نشان دهد.

به نظر شما سی‌دی‌ها چه نقشی در آموزش دارند؟

انسجام کنگره به خاطر همین سی‌دی‌ها و نشریات کنگره است و کلید حل مشکلات هستند؛ چون اگر کسی این انگیزه را پیدا کند و بداند چقدر نشریات خوب است چون هم بصری است و هم سمعی است، به‌راحتی می‌توان استفاده کرد و هرکسی با هر میزان سوادی می‌تواند از آن‌ها استفاده کند و نتیجه‌ی این آموزش‌ها همان علم درست زندگی کردن است که هیچ جای دنیا نمونه‌اش پیدا نمی‌شود.

چه مدتی است در نشریات خدمت می‌کنید؟ و حس خودتان را نسبت به این خدمت بگویید؟

حدود 3 ماه و نیم است و مسافرم حدود چهار ماه است که بسیار خوشحالم که بتوانم خدمتی را انجام دهم.

هیچ‌وقت شده از این مسیری که از شهرضا به نیک‌آباد می‌آیید خسته شوید؟

من همیشه دوست دارم به کنگره بیایم و هیچ‌گاه خسته نمی‌شوم بلکه انرژی می‌گیرم و از خداوند می‌خواهم که هرگز این اتصال پاره نشود چون خیلی دوست دارم بیایم و ایمان‌دارم که انسان برای خدمت و آموزش به این دنیا آمده و خوشحالم که بتوانم خدمتی را به همنوعان خودم داشته باشم و هدفم خدمت است در هر جایگاهی که بتوانم یک خدمتی را به همنوعان خودم داشته باشم.

نقش آموزش و خدمت در حال خوش چیست؟

آموزش‌های کنگره برای حال خوش است چه آموزش‌های لژیون و چه آموزش‌ها در جلسه و واقعاً برای حل مشکلات بسیار کارساز هستند و اینکه دیگر درگیر خواسته‌های نامعقول نفس اماره نیستیم.

آیا مشکلاتی در قسمت نشریات دارید؟

خدا را شکر مشکل خاصی نبوده و اعضا آن‌قدر آموزش گرفته‌اند که همراهشان پول سی دی را داشته باشند.

چه پیشنهادی برای همسفران دارید؟

پیشنهاد می‌کنم اگر راهنما گفتند سی دی تهیه کنید و گوش دهید حتماً تهیه کنند و فرمان‌بردار باشند و هرکدام برای خودشان سی دی تهیه کنند نه اینکه از یکدیگر بگیرند چون یک سبدی را اگر در خانه داشته باشند همیشه و هر زمان که بخواهند می‌توانند از آن استفاده کنند.

خاطره خوب یا بدی  اگر داشتید در کنگره برایمان بگویید.

خاطره بد خدا را شکر نداشتم و من هر زمان که به کنگره می‌آیم حالم خوب می‌شود چون با آمدن به کنگره زندگی‌ام زیرورو شد و به آرامش رسیده‌ایم و وقتی وارد کنگره شدم معنی درست زندگی کردن را آموختم و از لحظه‌به‌لحظه بودن در کنگره را از آقای مهندس و همه‌ی کسانی که در این راستا زحمت می‌کشند تشکر می‌کنم.

و اما صحبت پایانی

انسان باید برای موفقیت تلاش کند، من هم سعی می‌کنم چون در سفر دوم قرار دارم و دوست دارم در جایگاه‌های دیگر خدمت کنم چون میدانم تمامی جایگاه‌ها برایمان آموزش دارد و انشا الله همه بتوانند این جایگاه‌ها را تجربه کنند و از شما تشکر می‌کنم و همین‌طور همه‌ی کسانی که در کنگره زحمت می‌کشند تشکر می‌کنم چه در قسمت مسافران و چه در قسمت همسفران

من نیز از طرف اعضای خوب نمایندگی نیک‌آباد برای خدمات ارزنده‌ای که دارید از شما تشکر و قدردانی می‌نمایم و سپاسگزارم که وقت خود را در اختیار ما قراردادید.

مصاحبه و تایپ: کمک راهنما همسفر مریم (لژیون دوم)

ویرایش و تنظیم: کمک راهنما همسفر مریم (لژیون چهارم)

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه و گفت و گو،

برچسب‌ها: کنگره 60 نیک آباد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرمجتبی بطحائی پنجشنبه 15 آذر 1397 22:54
باسلام وخداقوت خدمت کمک راهنمایان محترم خانم شفیعی وخانم رضوانی که درمصاحبه کمال همکاری داشتندومتقابلان ازهمه عزیزان کمال تشکررادارم
همسفر ملیحه سه شنبه 13 آذر 1397 22:39
سلام خدا قوت به خانوم زهرا عزیزوهمسفر گرامیشون
تلاش وکوشش شما قابل تحسین است
همسفر نجمه سه شنبه 13 آذر 1397 08:53
خدا قوت به مسافر مجتبی وهمسفر خوبشون خانوم زهرای عزیز که واقعا در نشریات خیلی زحمت میکشن .وامیدوارم همیشه موفق باشن مصاحبه خیلی عالی بود لذت بردم و تشکر از کمک راهنمای محترم خانوم مریم عزیز بابت طرح مصاحبه وسوال ..
مریم همسفر داوود دوشنبه 12 آذر 1397 19:55
عرض سلام و خداقوت خدمت این دو زوج خدمتگذار در قسمت نشریات، امیدوارم شما را در جایگاه های بالاتر نیز ببینم و موفق و سربلند باشید.
تبریک عرض می کنم این هفته را خدمت تمامی خدمتگذاران در قسمت نشریات و تشکر می کنم بابت تمامی زحماتی که می کشند.
همسفر طاهره دوشنبه 12 آذر 1397 12:20
سلام خدا قوت خدمت خانوم زهرا عزیز هم لژیونی خوبم وخسته نباشید خدمت مسافرشون آقا مجتبی از شما کمال تشکر رادارم که درقسمت نشریات خیلی زحمت میکشیدامیدوارم درجایگاهای بالاتری شمارا ببینم ودر زندگی موفق وپایدارباشید
مسافر مرتضی رضوانی یکشنبه 11 آذر 1397 22:34
خدا قوت من هم برای این زوج خدمتگزار ارزوی موفقت میکنم وهمچنین از مسافران وهمسفرانی که قبلا درقسمت نشریات خدمت میکردند
مسافر علی ازلژیون یکم یکشنبه 11 آذر 1397 18:49
باسلام وخداقوت خدمت اقا مجتبی عزیز خیلی عالی بود بسیارانژی گرفتم بهترینها را برای شما وهمسفر محترمتان ارزومندیم پیروز موفق باشید
همسفر آمنه یکشنبه 11 آذر 1397 17:07
خدا قوت وخسته نباشید خدمت آقا مجتبی وخانم زهرا مصاحبه عالی بود موفق وموید باشید
همسفر لیلا(لژیون سوم) یکشنبه 11 آذر 1397 16:52
سلام و خداقوت به هردو عزیز
انشالله همواره موفق باشید و زندگیتان پراز آرامش. و از خدمتی که خالصانه انجام میدهید سپاسگزارم
همسفر سعیده یکشنبه 11 آذر 1397 15:28
خدا قوت خدمت مسئولین نشریات،انشااله شما را در جایگاههای بالاتر ببینیم و امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق باشید.
همسفر مهری یکشنبه 11 آذر 1397 14:13
با سلام وخداقوت به اقای مجتبی وخانم زهرای عزیز مصاحبه خیلی خوب عالی داشتید موفق باشید.وهمچنین از کمک راهنمایان عزیز خانم مریم شفیعی وخانم مریم رضوانی سپاس گذاری میکنم
همسفر زهرا لژیون چهارم یکشنبه 11 آذر 1397 13:08
سلام وخداقوت خدمت تمام اعضای کنگره 60 شعبه نیک آباد که برای رهایی ما از تاریکیها وظلمات زحمت کشیده اند ازخدا میخواهم که بتوانیم خدمتگذار خوبی باشیم وبتوانیم به همنوعان خودمان یاری رسانیم وتشکر ویژه از راهنمایان عزیز خانم مریم لژیون دوم وخانم مریم لژیون چهارمکه زحمت این مصاحبه را کشیده اند امیدوارم همیشه شادوپر نشاط باشید.
حمید نیکبخت یکشنبه 11 آذر 1397 12:52
سلام و خداقوت به مسافر مجتبی و همسفر محترمشان که صادقانه در کنگره خدمت می کنند. امیدوارم ایشان را در جایگاههای بالاتر ببینیم.
تشکر از همسفران محترمی که زحمت مصاحبه، تایپ و انعکاس این مطلب را متحمل شده اند.
مسافرمهدی احمدی یکشنبه 11 آذر 1397 12:13
سلام وعرض خداقوت به مسافرمجتبی وهمسفرمحترم خانم زهراکه درقسمت نشریات عاشقانه درحال خدمت میباشند برای این عزیزان ارزوی موفقیت میکنم وهمچنین این روزوهفته راتمامی مسافران وهمسفرانی که درقسمت نشریات درحال خدمتگذاری هستند تبریک عرض میکنم به خصوص شعبه نیک اباد،وبدانند که وعده خداونددروغ نیست
وهچنین از همسفرگرامی وپرتلاش کمک راهنمای محترم قسمت همسفران خانم مریم کمال تشکررادارم که این مساحبه راانجام داده اند
مریم همسفر محمد یکشنبه 11 آذر 1397 09:16
خدا قوت وخسته نباشید خدمت آقای مجتبی وخانم زهرا بابت مصاحبه عالی که داشتین امیدوارم درجایگاهای بالا تر وشاهدموفقیت هردوعزیز باشیم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات