WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - کارگاه آموزشی خصوصی ویژه همسفران
کارگاه آموزشی خصوصی ویژه همسفران
چهارشنبه 14 آذر 1397 ساعت 15:53 | نوشته ‌شده به دست مریم رضوانی rezvani | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

روز سه‌شنبه مورخ 97/9/13 جلسه دهم از دور هشتم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی همسفران شعبه نیک‌آباد با استادی کمک راهنما همسفر مریم نگهبانی همسفر سعیده و دبیری همسفر زهرا با دستور جلسه نقش سی‌دی‌ها در آموزش رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

باید بدانیم که جسم ما خیلی مهم است ولی چیزی که باید به آن اهمیت بدهیم اما متأسفانه به آن توجهی نداریم خوراکی برای اندیشه، تفکر و نفس خودمان است. آن‌قدر که به‌ظاهر خود اهمیت می‌دهیم به خوراک نفس خود اهمیت نمی‌دهیم و به‌طرف آموزش برای آن نمی‌رویم و همین‌طور که می‌بینیم با تفکر و اندیشه‌ی منفی، حس‌های منفی، کینه، نفرت و حسادتی که داریم خوراکی به نفس خود می‌دهیم که باعث نابودی ما می‌شود و می‌بینیم که در اثر عدم آموزش نه به جسم خود اهمیت می‌دهیم  و نه به تفکر و اندیشه‌ی  خودمان و بیماری‌های زیادی برای خودمان به وجود می‌آوریم.

خلاصه سخنان استاد:

خدا را شکر که در جمع دوستان محبت هستم تا بتوانیم از همدیگر آموزش بگیریم، علم درست زندگی کردن را از طریق آموزش‌های کنگره دریافت کنیم تا انشا الله بتوانیم از آن جهل و نادانی خارج شویم و به آن صلح، آرامش و تعادل در زندگی برسیم.
تشکر می‌کنم از نگهبان جلسه و کمک راهنمای عزیزم خانم سحر که آموزش‌های زیادی به من دادند.

امروز دستور جلسه‌ی ما نقش سی‌دی‌ها در آموزش هست و قرار است بدانیم که سی‌دی‌ها و نشریات چه نقشی در آموزش دارند و من در ابتدا از آقای مهندس دژاکام و آقای امین تشکر می‌کنم که بهترین آموزش‌ها و بهترین علم را در اختیار ما قراردادند که به‌وسیله‌ی آن‌ها می‌توانیم زندگی را دوباره به دست آوریم وزندگی تازه‌ای را شروع کنیم و از همه‌ی کسانی که در این راستا زحمت می‌کشند برای انتقال سی‌دی‌ها و نشریات به‌خصوص آقای طاووسی، آقای مجتبی و خانم زهرا  تشکر می‌کنم و این هفته را خدمت همه عزیزان تبریک عرض می‌کنم.
ابتدا در مورد آموزش صحبت می‌کنم که  بدانیم چرا باید آموزش ببینیم و این آموزش‌ها در زندگی ما چه نقشی دارند؟ اگر به اطراف خودمان نگاه کنیم و در همین زمانی که هستیم می‌بینیم که بیشتر به‌طرف آموزش‌ها و مطالبی می‌رویم که برای اهمیت دادن به‌ظاهر خودمان هستند. مثلاً می‌خواهیم آموزش بگیریم که چگونه پوستی زیبا، تیپ مناسب و... داشته باشیم و در کل فقط برای ظاهرمان است. من فکر می‌کنم حتی برای ظاهرمان هم که آموزش می‌بینیم خیلی وقت‌ها این آموزش‌ها درست نیست و به‌گونه‌ای نیست که وقتی از این آموزش‌ها استفاده می‌کنیم به نتیجه‌ی خوب برسیم، چون علم و آموزش درست نبوده است. مثلاً ممکن است برای اهمیت دادن به جسم و داشتن یک برنامه‌ی غذائی خوب بخواهیم تنوع غذایی داشته باشیم اما به موادی که مصرف می‌کنیم توجه نداریم که آیا تازه هستند یا نه؟ از مواد فریز شده و موادی که خاصیت آن‌ها از بین رفته استفاده می‌کنیم و این به خاطر عدم آموزش صحیح است.
باید بدانیم که جسم ما خیلی مهم است ولی چیزی که باید به آن اهمیت بدهیم اما متأسفانه به آن توجهی نداریم خوراکی برای اندیشه، تفکر و نفس خودمان است. آن‌قدر که به‌ظاهر خود اهمیت می‌دهیم به خوراک نفس خود اهمیت نمی‌دهیم و به‌طرف آموزش برای آن نمی‌رویم و همین‌طور که می‌بینیم با تفکر و اندیشه‌ی منفی، حس‌های منفی، کینه، نفرت و حسادتی که داریم خوراکی به نفس خود می‌دهیم که باعث نابودی ما می‌شود و می‌بینیم که در اثر عدم آموزش نه به جسم خود اهمیت می‌دهیم  و نه به تفکر و اندیشه‌ی  خودمان و بیماری‌های زیادی برای خودمان به وجود می‌آوریم.

همان‌طور که در کنگره 60 آموزش‌دیده‌ایم می‌بینیم که مصرف‌کنندگان مواد مخدر در اثر مصرف مواد مخدر سیستم شبه افیونی خود را از تعادل خارج کرده‌اند، اما آیا ما که مواد مصرف نکرده‌ایم سیستم ایکس سالمی داریم؟ ما هم با اندیشه و تفکر منفی، حس‌های منفی و ناامیدی این سیستم را از حالت تعادل طبیعی خارج کرده‌ایم و ما هم نیاز به آموزش داریم.
میدانیم که ما برای آموزش و خدمت پا به هستی گذاشته‌ایم، یعنی این‌که آموزش ببینیم، کلید حل مشکلاتمان را پیدا کنیم، بتوانیم آن‌ها را یکی‌یکی حل کنیم و به‌نوعی اول برای خودمان کاری انجام دهیم و بعد بتوانیم دست دیگران را هم بگیریم و خدمتی را انجام دهیم و در ادامه با آموزش‌هایی که می‌گیریم و حرکت‌هایی که انجام می‌دهیم بتوانیم به تکاملی که هدف اصلی ما از خلقت هست برسیم.


اگر برگردیم به قبل از کنگره که درگیر خیلی از مسائل، مشکلات و گرفتاری‌ها بودیم واقعاً در جهل و نادانی بودیم و خیلی از مشکلات که داشتیم به خاطر جهل و نادانی ما بود و آموزش ندیده بودیم، خیلی چیزها را نمی‌دانستیم که چگونه از فکر خود استفاده کنیم، تحت فرمان عقل باشیم نه پیرو نفس اماره و باعث شده بود مشکلاتی برای خودمان به وجود بیاوریم و در تاریکی‌ها بمانیم و برای خارج شدن از این چاه نیاز به طنابی محکم داشتیم که خدا را شکر با ورود به کنگره فهمیدیم که آموزش‌های کنگره واقعاً این طناب محکم است و باید خواسته داشته باشیم و بخواهیم که از این تاریکی نجات پیدا کنیم و کاری برای خودمان بکنیم، باید به این آموزش‌ها ایمان بیاوریم و به این ریسمان چنگ بزنیم و وقتی این آموزش‌ها را دریافتیم و در خودمان عملی کردیم می‌توانیم کم‌کم از این چاه خارج شویم و تغییراتی در خودمان به وجود بیاوریم و واقعاً تغییراتی که در کنگره به وجود می‌آید درونی است و وقتی درونی باشد این افکار و اندیشه‌ی مثبت را می‌توانیم در بعدهای دیگر هم با خود ببریم.

پس متوجه شدیم که چقدر آموزش‌ها در زندگی ما تأثیر دارند. واقعاً اگر در کنگره آموزش‌ها نبود چه می‌کردیم و همین آموزش‌ها در کنگره 60 هست که باعث درمان و رهایی ما می‌شود، می‌توانیم خیلی از توانایی‌ها را به دست بیاوریم، می‌توانیم در پرتو این آموزش‌ها در کنگره امنیت داشته باشیم و در کنگره افراد با آموزش‌هایی که می‌گیرند برخورد مناسب، ادب و احترامی که دارند باعث این امنیت می‌شود و همچنین باعث می‌شود که هر کس حد و اندازه‌ی خودش را بداند و مهم‌تر این‌که از حاشیه بیرون می‌آییم و می‌توانیم توانایی خود را زیاد کنیم و همین‌طور حافظه‌ی ازدست‌رفته  خود را دوباره به دست بیاوریم با سی دی خوش کردن و نوشتن آن‌ها
در پایان بگویم که علم، دانش و تولید علم در کنگره 60 مرتب در حال پیشرفت و به‌روزرسانی است و این ما هستیم که باید به این آموزش‌ها اهمیت بدهیم و از آن‌ها بهره ببریم تا از این قافله عقب نمانیم.

نگارش و تایپ: همسفر سعیده (لژیون دوم)

عکاس: همسفر فاطمه (لژیون دوم)

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حسن رضوانی جمعه 16 آذر 1397 17:33
سلام بله همه چیز های مثبت در گرو آموزش است بسیار عالی بود لذت بردم مرسی
همسفر سعیده جمعه 16 آذر 1397 14:10
تشکر از خانم مریم عزیز بابت استادی خوب و پر باری که داشتید.
همسفر مهری پنجشنبه 15 آذر 1397 23:09
سپاس گذاری میکنم از خانم مریم عزیز استادی خوبی بود
مسافرمجتبی بطحائی پنجشنبه 15 آذر 1397 22:31
باسلام وخداقوت خدمت استاد جلسه بسیارآموزنده بودومتقابلان ازشماوهمه عزیزانی که به هرنحوی زحمت میکشندبرای ب تعادل رسیدن یک نفرکمال تشکروسپاسگذاری رادارم
همسفر شهلا پنجشنبه 15 آذر 1397 20:34
سلام و درود به همه عزیزان خدمتگزار خانوم مریم مثل همیشه از صحبتهاتون لذت بردم
خدا قوت به خانوم سعیده و دبیر محترمشون
مسافرحسین لڑیون 2 پنجشنبه 15 آذر 1397 14:36
دوردخداوند بربالھای پروازہ ما مسافرھا
همسفر لیلا(لژیون سوم) پنجشنبه 15 آذر 1397 13:53
سلام و خداقوت خدمت خانم مریم عزیز
مطالب بسیار پربار بود. به خانم سعیده و زهرا و تمام دوستانی که در برپایی این جلسه زحمت کشیدند خداقوت عرض میکنم
همسفر نجمه پنجشنبه 15 آذر 1397 09:51
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم خانوم مریم عزیز.استادی بسیااار خوبی رو برامون به اجرا در اوردی ومن شخصا انرژی میگیرم از صحبت هاتون .همیشه موفق وسربلند باشی .
همسفر آمنه پنجشنبه 15 آذر 1397 09:44
خدا قوت خدمت کمک‌‌ راهنمای محترم خانم مریم عزیز استادی خوب پر باری داشتید موفق وپیروز باشید
همسفر زهرا لژیون چهارم پنجشنبه 15 آذر 1397 08:50
باسلام وخسته نباشید خدمت کمک راهنمای گلم خانم مریم عزیزم استادی پر باری داشتید
همسفر فاطمه چهارشنبه 14 آذر 1397 22:51
ضمن تبریک جایگاه استادی خدمت کمک راهنمای فعال بخش همسفران وتشکر بابت صحبت های خوبشان ،یک تشکر ویژه هم از عکاس ونگارنده مطالب امیدوارم هرکس درهر جایگاهی درحال خدمت است موفق وموید باشد.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات