WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - کارگاه آموزشی خصوصی ویژه همسفران
کارگاه آموزشی خصوصی ویژه همسفران
چهارشنبه 5 دی 1397 ساعت 12:27 | نوشته ‌شده به دست فاطمه شفیعی | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

روز سه‌شنبه مورخ 97/10/4 جلسه سیزدهم از دور هشتم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی همسفران شعبه نیک‌آباد با نگهبانی همسفر سعیده، استادی کمک راهنما همسفر مریم و دبیری همسفر زهرا با دستور جلسه هفته همسفر رأس ساعت ۱۷ آغاز به کارکرد.

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان مریم هستم همسفر:

ابتدا هفته باشکوه جشن همسفر را خدمت شما همسفران شعبه نیک‌آباد و در رأس خدمت آقای مهندس و اولین همسفر خانم آنی و خانواده محترمشان صمیمانه تبریک می‌گویم.

و همینطور عرض تبریک خدمت کمک راهنمایان عزیزخانم  سحر و خانم طاهره، خانم سهیلا و خانم شهلا که جایشان بین ما واقعا خالی است.

اگر امروز ما در این مکان حضور داریم و در کنار مسافرانمان سفری  را شروع کردیم  به خاطر وجود این عزیزان هست من با تمام وجود به این خانواده تبریک می‌گویم و به خاطر وجودشان خداوند را شاکرم.

همان‌گونه که می‌دانید هفته همسفر و جشن همسفر را در پیش داریم که واقعاً به نظر من  یک همسفر وقتی پا به کنگره می‌گذارد به‌واسطه همان محبت است که در درون خودش هست و دلش می‌خواهد که زندگی‌اش را دوباره سروسامان بدهد، مسافرش دوباره حالش خوب شود، زندگی‌اش به روال عادی برگردد و این خودش یک نعمت است. خیلی‌ها بودند که وقتی با وادی اعتیاد و معتاد روبرو شدند نتوانستند تحمل کنند، مسافرشان  را ترک کردند یا طلاق گرفتند. چون نمی‌توانستند با یک مصرف‌کننده زندگی کنند، اما من امروز به همه شما تبریک می‌گویم که تا امروز صبر کردید، محکم ایستادید و با چنگ دندان زندگی خود را حفظ کردید و این از لیاقت شماست که بیاید و آموزش بگیرید.

همان‌طور که میدانید ما از واژه مسافر و همسفر استفاده می‌کنیم. به افرادی که  مصرف‌کننده مواد مخدر هستند و دوست دارند که از دنیای تاریک اعتیاد خارج شوند و نور و روشنایی را درک کنند مسافر تلقی می‌شوند و به کسانی که در این مسیر مسافران را همراهی می‌کنند و در کنارشان قرار دارند همسفر نامیده می‌شوند. همسفر هم مثل مسافر سفری را از تاریکی به‌طرف روشنایی شروع می‌کند. شاید تازه واردین که جدیداً وارد سیستم آموزشی کنگره شدند  سؤالی در ذهنشان باشد و با خود بگویند مگر ما مصرف‌کننده بودیم که باید سفر کنیم؟ یک همسفر شاید مصرف‌کننده نبوده است اما تخریب‌هایی از قبیل ترس، ناامیدی، افسردگی، بدبینی، بدخلقی  را در کنار یک مصرف‌کننده شامل حالش شده است و دیدگاهش نسبت به زندگی و فرزندانش تغییر کرده است، خداوند را هزاران بار شکر می‌کنیم که توفیق و لیاقتی پیدا کردیم که وارد کنگره بشویم و به‌واسطه آموزش‌ها از جهان‌بینی نسبتاً خوبی برخوردار شویم. مسافرانی که با همسفران خود می‌آیند حالشان بهتر از مسافرانی هست که بدون همسفر می‌آیند بهتر به درمان می‌رسند، می‌توانند در سفر دوم خدمت‌گزاران خوبی برای کنگره باشند. یک مسافر و یک همسفر می‌دانند که در چه جایگاهی قرار گرفتند و سفرشان با مبدأ ، مقصد  و هدف مشخص‌شده است. ابتدا شاید برای یک همسفر مقصد رهایی از اعتیاد باشد ولی در ادامه هدف چیز دیگرمی شود که باید برای خودش به کنگره بیاید، دوربینش طرف خودش باشد، باید بداند چه تخریب‌هایی دارد، چقدر حالش خراب است، صبرش چگونه است؟ در جهان‌بینی داریم که اگر مثلاً می‌خواهیم به مشهد برویم ولی نمی‌دانیم کجا قرار داریم و جایگاه فعلی خود راندانیم، مسلماً نمی‌توانیم به مقصد برسیم و مسیر درست را پیدا کنیم. ولی در کنگره مبدأ و مقصد با خواسته، امید و آرامش و بستر مناسب توسط کنگره ۶۰ مشخص است. همسفری که در مسیر آموزش، رشد و تعالی قرار می‌گیرد ابتدا باید خواسته رسیدن به نور و روشنایی را داشته باشد، خواسته برای رسیدن به آرامش و آسایش را داشته باشد. خدا را شکر در کنگره بستر مناسب برای رسیدن به هدف آماده است، در کنگره هم همسفران خوب هستند و هم همسفران بد، یک همسفر بد مدام مسافرش را سرزنش می‌کند، غر می‌زنند؛ که اگر تو مصرف‌کننده نبودی من وقتم را صرف آمدن به کنگره نمی‌کردم به خاطر تو می‌آیم و... اما یک همسفر خوب بعد از سه جلسه مشاوره نور و محبت و امید را پیدا می‌کند، متوجه می‌شود که اینجا با جاهای دیگر فرق می‌کند. نور را می‌بیند و آموزش‌های کنگره را بر هر کار و هر برنامه‌ای ترجیح می‌دهد و مشکلات را مانند  سدی  در مقابل خود نمی‌بیند... موفق می‌شود و حال خوش خود را به مسافرش انتقال می‌دهد. همسفری که حس و حال خراب  داشته باشد. دقیقاً این حس و حال خراب و القاء منفی را به مسافرش می‌دهد و می‌تواند مسافرش را بیشتر غرق کند. پس اگر یک همسفر، خوب سفر کند، فرمان‌بردار خوبی باشد خیلی خوب به درمان و رهایی می‌رسد.

سال گذشته آقای مهندس گفتند: یک مسافر خوب  و یک همسفر بد به رهایی می‌رسند اما بسیار سفر سختی را در پیش دارند یک مسافر بد و یک همسفر خوب هم به رهایی می‌رسند ولی بستگی به این دارد که همسفر تا اینکه مسافرش گریز زد یا سفرش طولانی شد ناامید نشود، کنگره را رها نکند چون با هزار امید آمده محکم، استوار و خوش‌بین باشد و قطعاً مسافرش هم به نتیجه می‌رسد، همه ی مسافرین که در زمان ده الی یازده ماه به رهایی نمیرسند و یا خواسته قوی ندارند پس در اینجا یک همسفر خوب می‌تواند تأثیر گزار باشد، اعتقاد وایمان داشته باشد، تصویر رهایی را در ذهن  خود بکشد شاید باورتان نشود؛ که مسافر من مصرف‌کننده شیشه بودند  و حالشان خراب بود ولی من  همیشه تصور می‌کردم که ایشان در جایگاه کمک راهنمایی قرار می‌گیرند و شال کمک راهنمایی را روی دوششان می‌دیدم؛ خداراشکر همان تصویرسازی ذهنی اتفاق افتاد.و  باز خدا را شکر می‌کنم که با کنگره آشنا شدیم و در حال آموزش گرفتن هستیم وگرنه مشخص نبود باآن‌همه درد و رنج، سختی و تاریکی چه نتیجه‌ای داشتم.

و اگر مسافر و همسفر هر دو حالشان بد باشند و حرکت درستی نداشته باشند بهتر است به کنگره نیایند، وقتی می‌گویند یک همسفر بیاید کنگره و آموزش ببیند به خاطر این است که حسش تغییر کند، دید و نگرشش نسبت به زندگی و مسافرش عوض شود؛ به دید یک بیمار به او نگاه کند؛ و یک پرستار خوبی برای مسافرش باشد، درد و رنج مسافر را درک کند، گذشته را فراموش کند، یک همسفر موفق در کنار یک مسافر  سروقت به رهایی می‌رسند. امیدوارم در جایگاه همسری، همسفری و هر جایگاهی که داریم نقش خود را به بهترین نحو ایفاء کنیم، مسئولیت اشتباه خود را بپذیریم، خودمصرف کننده  با نتیجه اعمالش مجازات می‌شود و لازم نیست ما آنها را مجازات یا قضاوت کنیم، درست است که ما در کنار آن‌ها حرص خوردیم ولی وقتی   در پروسه درمان قرار می گیریم کم‌کم حس‌ها باز می‌شود، و جبران خسارت می کنند انشااله

 پس بدون توقع به مسافر محبت کنیم چرا که عشق و محبت در درون همه است و مانند یک گوهر باید استخراج شود. 

امیدوارم تمام سفر اولی‌ها به رهایی برسند و سفر دومی‌ها هم به جایگاه‌های خدمتی برسند و انرژی لازم را بگیرند. بازهم هفته همسفر را خدمت شما و اسیستانت شعبه تبریک می‌گویم.

نگارش و تایپ: کمک راهنما همسفر فاطمه (لژیون یکم)

عکاس: کمک راهنما همسفر مریم (لژیون چهارم)

 

 

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران،

برچسب‌ها: کنگره 60 نیک آباد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مریم همسفر مرتضی شنبه 8 دی 1397 09:24
تشکر از خانم فاطمه عزیز بابت گزارش کامل و جامعشون
خدا قوت
همسفرمریم پنجشنبه 6 دی 1397 22:44
استادعزیزم خانم مریم می توانم بگویم سخن که ازدل براید به دل نشیند بهترین ارزوها را از خداوند برای شما خواهانم واز شما سپاسگذارم به خاطر قلب بزرگ ومهربانتان با احترام رهجوی کوچک شما
همسفر زهرا لژیون چهارم چهارشنبه 5 دی 1397 23:21
سپاس از کمک راهنمای عزیز خانم مریم استادی خوب وپر انرژی داشتید موفق وپیروز باشید.
حسن رضوانی چهارشنبه 5 دی 1397 22:34
سلام سخنان استاد بسیار عالی بود لذت بردم خدا قوت
همسفر زهره. لژیون دوم چهارشنبه 5 دی 1397 21:33
سلام و خداقوت راهنمای گرامی خانم مریم بسیار از مطالب گفته شده آموزش گرفتیم.ممنون
مسافر مرتضی رضوانی چهارشنبه 5 دی 1397 21:31
همسفرعزیزم بسیار عالی امیدوارم همواره پویا موفق وسربلندباشید هفته همسفربرشماوهمه همسفران مبارک وپرشگون باد
همسفر فاطمه چهارشنبه 5 دی 1397 18:27
هفته همسفر راخدمت همسفران شعبه تبریک می گویم انشالله سال آینده درمکانی که از خودمان باشد جشن بگیریم.سخنان استاد بسیار عالی بودوخوب دستور جلسه رابرای همسفران بازکردید.
همسفر فاطمه چهارشنبه 5 دی 1397 18:27
هفته همسفر راخدمت همسفران شعبه تبریک می گویم انشالله سال آینده درمکانی که از خودمان باشد جشن بگیریم.سخنان استاد بسیار عالی بودوخوب دستور جلسه رابرای همسفران بازکردید.
همسفر نجمه چهارشنبه 5 دی 1397 14:03
استادی تونو خوندم .خانوم مریم مثل همیشه استادی پربار وخوبی رو داشتی موفق باشی .
همسغر زهره ( لژیون سوم) چهارشنبه 5 دی 1397 12:57
خداقوت خدمت خانم مریم عزیز استادی بسبار خوب و پرباری بود و تشکر از عزیزانی که در قسمت سایت خدمت میکنند.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic