WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - کارگاه آموزشی عمومی نمایندگی نیک آباد (جشن همسفر)
کارگاه آموزشی عمومی نمایندگی نیک آباد (جشن همسفر)
جمعه 7 دی 1397 ساعت 15:23 | نوشته ‌شده به دست مریم شفیعی | ( نظرات )

پنج‌شنبه مورخ 97/10/6 جلسه پنجم از دور اول سری کارگاه‌های آموزشی عمومی ویژه مسافران و همسفران کنگره 60 به استادی کمک راهنما همسفر زهره نگهبانی کمک راهنما همسفر مریم و دبیری کمک راهنما همسفر مریم با دستور جلسه «جشن همسفر» رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

 ترکش‌های اعتیاد را در صدف قلب خویش تبدیل به زیباترین ستارگان نموده‌اید و با آن ستارگان توانستیم راه خود را در میان ظلمات اعتیاد به روشنایی روز هموار نماییم چون ستارگان بدرخشید و انوارتان حیات‌بخش باد.


خلاصه سخنان استاد:

خداوند را بسیار سپاسگزارم که در چنین روز باارزش و زیبایی به من توفیق داد تا در این جایگاه قرار بگیرم از مسافرم تشکر می‌کنم که اگر امروز در این جایگاه قرار دارم به خاطر لطف ایشان بود که نقش همسفر را به من دادند با عضو کوچکی در گروه خانواده به‌عنوان همسفر در خدمت شما هستم. ابتدا روز همسفر را خدمت بزرگ بانوی کنگره خانم آنی، استاد جهان‌بینی آقای امین دختران آقای مهندس، خانم مرجان عزیز، کمک راهنمای خوبم خانم سحر و به همه همسفران شعبه نیک‌آباد و همسفرانی که در کنگره حضور ندارند و با چراغ خاموش پشتیبان مسافرشان هستند تبریک عرض می‌کنم.

همه ما وقتی پا به هستی گذاشتیم یک سفری را آغاز کردیم که این سفر برای همه ما نمایان است از زمانی که به دنیا می‌آییم در کودکی درزمانی که وارد جوانی و پیری می‌شویم. اما سفری که در کنگره انجام می‌گیرد یک سفر درونی است. سفری از تاریکی به سمت روشنایی جایی که به انسانیت و شناخت واقعی خودمان پی می‌بریم. یک مسافر در اثر اعتیاد و مشکلاتی که بر سر راهش قرار دارد مسیر کنگره را انتخاب می‌کند مبدأ، هدف و مقصدش را مشخص می‌کند وقتی سختی‌های راه را به جان خرید آن موقع است که نیاز به یک حامی و پشتیبان دارد که می‌تواند همسر، خواهر، برادر حتی یک دوست باشد که بتواند او را در کنگره یاری و همراهی کند اما اینکه همسفر در کنگره همسر شخصی باشد مسئولیت و ظرفیت خاص خودش را دارد چون سالیان سال با مصرف‌کننده‌ای زندگی کرده است، سختی‌های زیادی را باهم پشت سر گذاشته‌اند، مسیرهای زیادی را طی کرده‌اند ولی مدام به دربسته خورده‌اند خسته و ناامید کنار کشیده‌اند حالا به‌جایی رسیده‌اند که به کسی نیاز دارند آن‌ها را از باتلاقی که در آن گرفتارشده‌اند نجات بخشد. به دنبال روزنه امید می‌گشتند که این روزنه امید کنگره ۶۰ بود‌. یک همسفر با کوله باری از غم، ناامیدی، ترس، منیت و تاریکی وارد کنگره می‌شود از یک همسفری که این‌قدر افسرده و غمگین است چه توقعی داریم چگونه می‌توان به چنین همسفری بگوییم که تو باید همراه و همیار مسافرت باشی، خودت را بشناسی و نقش خودت را به‌عنوان همسفر بپذیری همه این‌ها در پرتو آموزش‌های کنگره ۶۰ امکان‌پذیر است.

یک همسفر ممکن است دو یا چند سالی در کنگره بوده و باوجود آموزش‌هایی که گرفته است ولی هنوز نقش خودش را به‌عنوان یک همسفر نپذیرفته است تازه متوجه می‌شود کجا مسافرش را رها کند و بتواند روی خودش کار کند. سال‌های سال انگشت اشاره‌مان روی مسافرمان بود او را مسبب تمام مشکلات می‌دانستیم اما با ورود به کنگره متوجه شدیم که خیلی وقت‌ها به دلیل رفتارهای نابهنجار به مشکلات دامن می‌زدیم و آن‌ها را بیشتر می‌کردیم. کنگره یکسری از آموزش‌ها را به من همسفر می‌دهد اینکه آرام باشم، نخواهم معلم و مدیر مسافرم باشم، اینکه چه مسیری را باید برود، غر نزنم و گذشته را مدام مانند چوبی بر سرش نکوبم من در کنگره آموزش می‌گیرم که در ابتدا احترام بگذارم خودم را بشناسم به‌عنوان یک همسفر برای خودم احترام و ارزش قائل شوم. کنگره به من توان بخشش داد اینکه چگونه خودم و مسافرم را با تمام مشکلات و مسائل ببخشم وقتی بخشیدم مسیر حرکت را می‌توانم به‌راحتی پیدا کنم و زمانی که در مسیر حرکت قرار گرفتم به‌راحتی آموزش‌ها را دریافت می‌کنم.

خیلی از مسافران به خاطر تعصباتی که دارند اجازه نمی‌دهند که همسفری در کنگره داشته باشند یا یک شخص به دلیل اینکه خسته و ناامید شده و نمی‌خواهد مرهمی برای مسافرش باشد حاضر نیست وارد کنگره شود در اینجا مسافر نقش مهمی دارد وقتی یک مسافر بیاید و آموزش بگیرد روی خودش کار کند بدی‌ها و ضد ارزش‌ها را کنار بگذارد و پله‌پله خوبی‌ها را جایگزین نماید مطمئناً وقتی همسفران تغییرات را ببیند اشتیاق پیدا می‌کند به کنگره بیاید و ببیند مسافرش به کجا می‌آید که به چنین حال خوش  آرامش و تعادل رسیده است.

یک مسافر در زمان مصرفش فقط به دنبال این بوده است که خماری نکشد اصلاً نمی‌دانست فرزندش کلاس چندم است احتیاج به کتاب یا دفتری دارد؟ در خانه نیاز به خوراک یا پوشاکی دارند؟ تمام این مسئولیت‌ها بر دوش همسفر بود خدا را شکر که وارد کنگره شدیم راه برای تک‌تک ما باز شد آموزش گرفتیم مشکلات و مسئولیت‌های زندگی را پذیرفتیم و با همدیگر برطرف ساختیم.

آقای مهندس برای خانواده خیلی مقام و ارزش قائل شده‌اند به گفته ایشان وقتی یک نفر مصرف‌کننده می‌شود فقط خودش ضربه نمی‌خورد بلکه تمام اعضای خانواده تحت تأثیر مشکلات مسافر قرار می‌گیرند ترکش‌هایی که از اعتیاد به همسفر می‌خورد تخریبی بیشتر از مسافر به همراه دارد بنابراین یک همسفر برای از بین بردن این تخریب‌ها نیاز به آموزش دارد.

کنگره عشق و محبت را به ما بخشید در وجود ما عشق و محبت بود ولی نمی‌دانستیم چگونه و کجا از آن استفاده کنیم کنگره به من یاد داد که چگونه عشق و محبت بورزم کجا عشق و محبتم را خرج کنم خیلی وقت‌ها محبت بی‌جای ما باعث تخریب بیشتر مسافر می‌شد. اصلاً نمی‌دانستیم چگونه با یک مصرف‌کننده برخورد کنیم، یک همسفر آن‌قدر می‌تواند نقش خودش را خوب ایفا کند که مسافرش را به بالاترین جایگاه‌ها هدایت کند و یک همسفر هم می‌تواند نقش خودش را آن‌قدر بد بازی کند که مسافرش را از لبه پرتگاه به پایین پرتاب کند پس همسفر نقش مکمل را دارد و در رفتار مسافرش و دیگران خیلی تأثیر دارد. همسفر می‌داند که مسافر چه رفتارهای مثبت و منفی دارد و با این شناخت می‌تواند قوت قلبی برای او باشد. همسفر می‌داند مسافرش قبل از اینکه مصرف‌کننده باشد یک انسان است بادید یک بیمار به او نگاه می‌کند و سعی می‌کند پرستار خوبی برایش باشد البته باید علم و دانایی آن را داشته باشد که آموزش‌های کنگره زمینه را برای این علم و آگاهی فراهم نموده است.

آقای مهندس این هفته را به‌عنوان هفته همسفر معرفی کرده‌اند بنابراین مسافرانی که همسفر دارند چه در کنگره و چه در خانه باید از همسفران خود قدردانی و شکرگزاری نمایند این شکرگزاری چه عملی و چه زبانی به این دلیل است که مسافر به همسفر خود بگوید من می‌بینم که به کنگره می‌آیی و آموزش می‌گیری.

استاد محترم سخنانشان را با پیامی از آقای امین به پایان رساندند: ترکش‌های اعتیاد را در صدف قلب خویش تبدیل به زیباترین ستارگان نموده‌اید و با آن ستارگان توانستیم راه خود را در میان ظلمات اعتیاد به روشنایی روز هموار نماییم چون ستارگان بدرخشید و انوارتان حیات‌بخش باد.

مشارکت ایجنت محترم مسافر علیرضا:

خدا را شکر که به شکرانه این جشن در خدمت شما هستم. تشکر می‌کنم از همسفرانی که به تزیین سالن پرداختند و برای باشکوه‌تر شدن جشن تلاش زیادی کردند، واژه همسفر و اهمیت آن آن‌قدر است که یک هفته به‌عنوان هفته همسفر معرفی‌شده است حضور هر انسانی در زندگی ما اتفاقی نیست. مسافر یک راز و تعالی در این سفرش دارد و راز این مسافر همسفرش است. کمتر کسی فکرش را می‌کرد زمانی اعتیاد پیدا کند حالش خراب شود و خداوند بال پروازی را برایش در خانه خودش قرار داده است که به امید خدا به رهایی برسد. من از طرف خودم و تمامی اعضای شعبه نیک‌آباد این روز خجسته را به بزرگ همسفر کنگره سرکار خانم آنی تبریک عرض می‌کنم که خود خانواده‌شان را وقف ما کردند. آن‌ها در کنگره ماندند تا ما به رهایی برسیم.

مشارکت کمک راهنمایان محترم مسافران:

آن چیزی که من درک کردم زندگی کردن یک انسان عاقل با یک انسان دیوانه است؛ یعنی تمام حس‌های یک همسفر باز است، قوه تفکر و تعقل دارد ولی یک مسافر به دلیل مصرف مواد مخدر و اعتیاد تمامی این حس‌ها بسته است با من مصرف‌کننده زندگی کردن کار سختی است. وقتی دو انسانی ازنظر تفکر و اندیشه باهم هماهنگ می‌شوند می‌توانند باهم و در کنار هم زندگی کنند از این موهبت الهی که در اختیارمان قرارگرفته است استفاده کنیم و سپاسگزار باشیم‌.

اگر من امروز اینجا هستم و درمان شدم و در جایگاه مقدس کمک راهنمایی خدمت می‌کنم یکی از عوامل اصلی همسفرم بود که در کنارم مسیر را برایم هموار ساخت یاور و همراهی‌ام نمود. من با تخریب شیشه وارد کنگره شدم همسفرم خیلی صبور بود چه در دوران مصرف چه در زمان ورود به کنگره اگر تلاش‌های همسفرم نبود هیچ‌وقت به این جایگاه نمی‌رسیدم همسفر من در خانه گلدانی تهیه‌کرده‌اند و گل‌های رهایی که آقای مهندس به من و همسفرم داده‌اند را در آن قرار داده‌اند وقتی‌که خسته می‌شوم و مشکلات زندگی به سراغم می‌آید با نگاه کردن به این گل‌ها جانی دوباره می‌گیرم این گل‌ها را در معرض دید من قرار داده است. 

وقتی دقت می‌کنم می‌بینم همسفر چه نقش مهمی دارد در درمان اعتیاد در اینکه در جایگاه کمک راهنمایی قرار بگیرم آموزش بگیرم در نجات و رهایی دیگران مؤثر باشم. تمامی این‌ها برمی‌گردد به همسفر و خوشا به حال کسانی که در کنگره همسفر دارند. دانش کنگره دانشی است که بادانش بیرون فرق می‌کند دو کفه ترازو باید مساوی باشد مسافر و همسفر باهم بالا می‌آیند.

رهایی

 نگارش و تایپ: همسفر لیلا (لژیون دوم)

تنظیم: کمک راهنما همسفر مریم (لژیون چهارم) 

عکاس: همسفر سعیده (لژیون دوم)

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاههای آموزشی عمومی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر زهرا یکشنبه 9 دی 1397 16:35
سلام به دوستان خوبم به ویژه راهنمای عزیزم خانم فاطمه خیلی دلم براتون تنگ شده انشاالله همیشه موفق باشید
همسفر زهره.لژیون دوم شنبه 8 دی 1397 20:10
سلام به دوستان محبت امیدوارم همیشه گام های موفقیت را به طور مداوم سپری کنید.وخداقوت و خسته نباشید به خاطر جشن پربارتان.
همسفر آمنه شنبه 8 دی 1397 14:38
خدا قوت وخسته نباشید همسفران عزیز خیلی زحمت کشیدید جشن باشکوهی بود ممنون از همه شما دوستان با محبت
همسفر مهری شنبه 8 دی 1397 14:34
با سلام وخداقوت به تمامی همسفران که در برپایی هر چه باشکوه تر این جشن تلاش کردند.وتشکر از خانم سعیده عزیزبابت عکس های بسیار زیبا سپاس گذارم.
حسن طاوسی شنبه 8 دی 1397 12:24

همسفر اشک شوق را در چشمانت دیدم، لبخند بزن که در این عالم هیچ‌چیز حریف قلب‌هایی نمی‌شود که به دنبال عشق و صبر و رهایی هستند، همسفر امروز روز توست، روزی که به ثمر نشستن بذر صبر و استقامت را خواهی دید پس خوب نظاره کن، باوری است در ناباوری، چشمانت روشن‌شده‌اند، دلت روشن‌شده است، به آرامش رسیده‌ای، این پاداش توست که ماندی، پاداش توست که همسفر شدی، پاداش اشک‌ها و لبخندهای توست، من در جستجوی آسمانی بودم که در وسعت بی‌کرانگی‌اش به نظاره‌ خدا بنشینم، دیدم این آسمان همان قلب مهربان و صبور توست، روزت مبارک.
لیلا همسفر صمد شنبه 8 دی 1397 10:54
خداقوت خانم‌ زهره عزیز استادی بسیار خوبی داشتید
خداقوت خدمت نگهبان و دبیر جلسه. مثل همیشه همچی عالی بود و انرژی گرفتیم
مریم همسفر مرتضی شنبه 8 دی 1397 09:18
یک بار دیگر هفته همسفر را خدمت همه ی همسفران خوب نمایندگی تبریک عرض می نمایم
از همه ی عزیزانی که برای برگزاری هرچه باشکوه تر این جشن زحمت کشیدند از جمله عزیزانی که برای تزئین سالن شرکت کردند مهماندار و میکروفن گردان قسمت همسفران و مسافران که واقعا نقش خود را به خوبی ایفا کردند و همینطور مرزبانان عزیز تشکر و قدر دانی مینمایم.
مریم همسفر داوود جمعه 7 دی 1397 23:01
خداقوت خدمت همه عزیزانی که برای برپایی و با شکوه بودن جشن همسفر زحمت کشیند.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات