WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - در باب دستور جلسه هفتگی
در باب دستور جلسه هفتگی
دوشنبه 17 دی 1397 ساعت 07:19 | نوشته ‌شده به دست مریم شفیعی | ( نظرات )
 به نام قدرت مطلق الله
در باب دستور جلسه هفتگی
به قلم کمک راهنما ؛ همسفر مریم ( لژیون دوم )


وقتی به این موضوع فکر میکنم مانند این است که بگویم خداوند برای من چه کرده و من برای خداوند چه کرده ام !؟

لحظه‌ای سکوت

کمی به عقب برگردیم، قبل از ورود به کنگره

در چه جایگاهی بودیم؟

چه وضعیتی داشتیم؟

چقدر مصیبت و گرفتاری داشتیم؟

و چه قدر به خاطر وضعیتمان تحقیر می‌شدیم؟

به‌راستی، چه قدر به خاطر ندانی گره‌ها را کورتر می‌کردیم؟

و اما امروز در چه جایگاهی هستیم؟

حتی اگر تازه‌وارد کنگره شده باشیم نیز از لطف کنگره بی‌نصیب نماندیم، پس چگونه با رسیدن به درمان و رهایی می‌توانیم منکر کمک کنگره به خودمان باشیم؟

اعتیاد یک نوع بیماری است که در سه قسمت جسم، روان و جهان‌بینی انسان تخریب ایجاد می‌نماید که اولین شرط برای درمان، خواسته فرد است اما آیا خواسته تنها کافی است؟

خواسته مانند بذری است که در کیسه‌ای داریم، داشتن هسته یا بذر بسیار مهم است اما آیا تا بذر را در بستری مناسب همراه با آب و املاح مناسب قرار ندهیم می‌توانیم توقع سبز شدن و به ثمر رسیدن آن را داشته باشیم؟

کنگره 60 بستری مناسب است که متشکل شده از مکان مناسب همراه با امکانات مناسب، علم اعتیاد و علم درست زندگی کردن و نیروی انسانی، ازجمله آقای مهندس بزرگوار، دیده‌بانان، ایجنت، اسیستانت، مرزبانان، راهنما و حتی تک‌تک اعضا که کار آب‌رسانی و رساندن املاح معدنی را بر عهده‌دارند و با تمام وجود وقت وزندگی خود را صرف این کار نموده‌اند.

 اگر قرار بود هزینه‌ی این امکانات را بدهیم چقدر هزینه باید می‌پرداختیم؟

اگر به یاد داشته باشیم برای درمان و رهایی از اعتیاد دست به هر کاری می‌زدیم خواسته درمان را داشتیم ولی از روی ناآگاهی کوتاه‌ترین مسیر را انتخاب می‌کردیم که در ظاهر به‌راحتی می‌شد اعتیاد را کنار گذاشت و این تفکر اختلافاتمان را بیشتر می‌کرد، وقتی مسافر برگشت می‌زد با اطمینان به او می‌گفتیم تو نمی‌توانی، اراده نداری...و هرگاه اقدامی برای ترک انجام می‌شد وضعیت از قبل هم بدتر می‌شد، اما با ورود به کنگره و آموزش گرفتن متوجه اشتباهاتمان شدیم، مسافرمان درمان شد چیزی که واقعاً معجزه بود و آرزوی هرروز و شب ما بود و علاوه بر درمان معنویات نیز وارد زندگی‌مان شد چیزی که درواقع نمی‌شود روی آن قیمت گذاشت.

آیا می‌توانیم ذره‌ای از این‌همه موهبتی که به‌رایگان در اختیارمان قرار داده‌شده را جبران نماییم؟

کنگره 60 سازمانی است مردم‌نهاد و کلیه‌ی امکانات آن را خود اعضا تهیه می‌کنند و نیازی به کمک دولت ندارد و معتقد است نباید سربار دولت باشد بلکه باید توانست باری از مشکلات  دولت برداشت و چقدر خوب است که باوجوداین دستور جلسه بتوانیم کمی خود را محک بزنیم و جایگاه کنونی خود را دریابیم که درواقع کنگره چه کمکی به من کرده و من چه کمکی به کنگره کردم؟

وقتی به این موضوع فکر می‌کنم مانند این است که بگویم خداوند برای من چه کرده و من برای خداوند چه کرده‌ام؟

کنگره 60 راه صراط مستقیم است و هر چه می‌گوید به خاطر این است که من به‌سلامت به مقصد برسم دقیقاً مانند فرمان الهی که به‌وسیله پیامبرانش به ما رسیده و برای رسیدن به آرامش و مقصد نهایی لازم است که رعایت کنیم که اگر پیرو و فرمان‌بردار بودم و از صراط مستقیم خارج نشدم به‌سلامتی به مقصد می‌رسم و اگر پیرو خواسته‌های غیرمعقول نفس بودم که تکلیف مشخص است؛ پرت می‌شوم و معلوم نیست عاقبت کارم چه می‌شود و سر از کجا درمی‌آورم، پس من در کنگره حرکت می‌کنم، برای رهایی خودم از بند نیروهای منفی و اهریمنی، حرکت می‌کنم که علمی بیاموزم برای درست زندگی کردن خودم، حرکت می‌کنم که بتوانم خدمتی انجام دهم که بیشتر انرژی بگیرم و بیشتر بیاموزم، پس همه برای خودم است؛ اگر پولی در سبد انداختم برای مخارج همان روز من است، چایی، قند، هزینه برق، گاز و استهلاکی که به درودیوار و صندلی و وسایل می‌رسانم که واقعاً آیا این مبلغی که در سبد می‌اندازم کفاف این‌همه را دارد؟

در جشن گلریزان شاهد کمک مالی اعضا بودیم هرکسی در حد توانش کمک می‌کرد، همه با تمام وجود ازآنچه پس‌انداز داشتند می‌بخشیدند کم‌وزیادش اهمیتی نداشت آنچه مهم بود، درک این موضوع بود و خردمند بودن و صاحب‌فکر و اندیشه درست بودن بود.

درواقع هیچ ارگانی نمی‌تواند در یک جشن نزدیک به 10 میلیارد تومان دریافت کند آن‌هم از انسان‌هایی که روزی به ته خط رسیده بودند ولی توانستند و این را می‌دانستند که اگر برایشان امکاناتی هست به خاطر کمک هم نوعانشان بود پس باید کمک کنند تا دیگران نیز بتوانند از این امکانات در سایر نقاط کشور و انشا الله در کشورهای دیگر استفاده کنند و همه این‌ها به خاطر علم و دانشی بود که از کنگره آموخته بودند و می‌دانستند پولشان کجا و چگونه هزینه می‌شود.

 

در باب این دستور جلسه قلم از نوشتن ناتوان است؛ چراکه کنگره اقیانوسی از علم، دانش معرفت و انسانیت است که همه‌ی هستی را به من هدیه کرده و من تنها قطره‌ای هستم که با آن معنای امید وزندگی گرفتم، حیات دوباره گرفتم پس باید قدردان باشم و تحت فرمان قوانین و در تلاش باشم که در کویر فراموشی خشک نشوم، در بحر و اقیانوس بمانم و همراه باشم با امواجی که در تلاطم هستند و برای رسیدن به هدف تلاش می‌کنند.

خداوندا شکر که باوجود تو و کنگره بی‌نیاز عالمم

نگارش و تایپ: کمک راهنما همسفر مریم (لژیون دوم)

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،

برچسب‌ها: کنگره 60 نیک آباد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
پنجشنبه 20 دی 1397 08:22
باسلام وخداقوت بسیارمطالب زیبا بیان کرده بودید وآموزش گرفتیم
همسفر لیلا لژیون دوم چهارشنبه 19 دی 1397 22:37
با تشکر وخدا قوت خدمت کمک راهنمای عزیزم خانم مریم امیدوارم با اموزش های شما عزیزان بتوانیم قدردان زحمات و کمک های کنگره باشیم
همسفر فاطمه چهارشنبه 19 دی 1397 16:34
تشکر وسپاس از کمک راهنمای محترم خانم مریم عزیز ،واقعا درک این دستور جلسه برای من سنگین است ذهن ،زبان وقلم سخت باری میدهند خدمت کنگره ونعمت های آن به اندازه اقیانوس اما من .....
مسافر بهرام لژیون دوم چهارشنبه 19 دی 1397 13:04
باسلام ودرود خدمت کمک راهنمای محترم همسفر مریم بسیار عالی بود.موفق باشید.
حسن رضوانی چهارشنبه 19 دی 1397 10:19
سلام خدا قوت عالی بود بله دیگران کاشتند هم خودشان خوردند هم ما خوردیم ما هم بکاریم هم خودمان بخوریم هم دیگران
لیلا همسفر صمد سه شنبه 18 دی 1397 01:00
خداقوت خانم مریم عزیز. بسیار عالی و تاثیر گذار بود. براستی نمیتوان منکر کمک های کنگره شد. خدارا شاکرم که کنگره و افراد دلسوزی همچون شماها مرهمی شدند بر زخمهایم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات