WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - مشارکت مکتوب
مشارکت مکتوب
سه شنبه 23 بهمن 1397 ساعت 23:25 | نوشته ‌شده به دست مریم رضوانی rezvani | ( نظرات )

به نام آنکه در همه‌جا حضور دارد

مشارکت‌های مکتوب  لژیون چهارم؛ کمک راهنما همسفر مریم

در باب دستور جلسه هفتگی: وادی ششم و تأثیر آن روی من

 

بر ما انسان‌ها است که دانایی خود را بالا ببریم تا بتوانیم روزنه تابش عقل را بیشتر کنیم.

سلام دوستان مریم هستم یک همسفر (کمک راهنما لژیون چهارم)
وادی ششم می‌گوید حکم عقل را در قالب فرمانده کاملاً اجرا کنیم. همان‌طور که می‌دانیم ما انسان‌ها دارای اختیار هستیم و همیشه بر سر دوراهی قرار داریم و باید انتخاب کنیم که آیا این کار را انجام بدهم؟ این حرف را بزنم؟ کدام ارزش است و کدام ضد ارزش؟ کدام به خیر و صلاح من است و کدام به ضرر من؟ چیزی که می‌توانند در این انتخاب‌ها به من کمک کند و من را راهنمایی و هدایت کند عقل من است. عقل نیرویی است که خداوند در درون من قرار داده تا بتوانم به‌وسیله آن تشخیص بدهم راه را از چاه و این عقل در درون من حکم یک فرمانروای عادل را دارد که نشانی از قدرت خداوند است یعنی همان‌گونه که خداوند خیر و صلاح بنده‌های خودش را می‌خواهد عقل هم خیر و صلاح من و شهر وجودی من را می‌خواهد.
زمانی که من بر سر دوراهی قرار می‌گیرم مثلاً شرایط برای انجام یک کار ضد ارزشی مناسب است صدایی در درون من نجوا می‌کند که این کار را انجام نده، به ضرر تو است، ضد ارزش است و تو را به نابودی و تاریکی می‌کشاند و صدایی به من می‌گوید این کار را انجام بده، دم غنیمت
 است. اینجا صدایی که من را به روشنایی و نور هدایت می‌کند صدای عقل است و صدایی که من را به تاریکی هدایت می‌کند صدای نفس اماره است.
اگر ما سعی کنیم در تمام مراحل زندگی خودمان به صدای عقل خودمان گوش بدهیم و فرمان‌ها عقل را به اجرا درآوریم و عملی کنیم ما را به‌طرف راه مستقیم، هدف، تکامل، صلح و آرامش و رستگاری هدایت می‌کند؛ اما اگر به‌فرمان عقل گوش ندهیم و تحت فرمان خواسته‌های نامعقول نفس خودمان باشیم و مدام درگیر افکار و اعمال منفی باشیم دیگر صدای عقل را نمی‌شنویم و این‌قدر قرق در ضد ارزش‌ها می‌شویم که کم‌کم جسم، روان و جهان‌بینی خودمان را به سرحد نابودی، ویرانی و تاریکی‌ها می‌کشانیم و آنجاست که این‌قدر خودمان از این اوضاع خسته شدیم که صدایی در درون ما می‌گوید چه‌کار می‌کنی؟ تا کجا می‌خواهی پیش بروی؟ تویی که این ضد ارزش‌ها را انجام می‌دهی (مال کسی را می‌خوری، غیبت می‌کنی و ...) دوست داری کسی هم با خانواده تو این کار را بکند؟ و شروع می‌کند به سرزنش کردن و پشیمانی از کار خودش اما برای خرج شدن از این تاریکی و این شرایط پشیمانی به‌تنهایی سودی ندارد باید بلند بشود، حرکت کند و فرمان‌ها عقل را یکی‌یکی به مرحله اجرا بگذارد و عملی کند تا کم‌کم نیروهای ازدست‌رفته خودش را دوباره به دست بگیرد و به‌فرمان عقل نزدیک شود و عقاب سفید درون خودش را به پرواز درآورد. 
سلام دوستان طاهره هستم یک همسفر (لژیون چهارم):
در این وادی به یکی از صور پنهان انسان یعنی عقل اشاره‌شده است. عقل یکی از مهم‌ترین مسئله‌ای است که آغاز و پایان مشخصی ندارد و باید در زندگی و در مسیر حرکت خودمان به‌فرمان عقلمان گوش کنیم و فرمان‌های عقل را به اجرا درآوریم. عقل مانند خورشیدی است که به تمام هستی می‌تابد و ما انسان‌ها و تمام موجودات کسانی هستیم که نور این خورشید از یک روزنه‌ی کوچک وارد آن می‌شود و ما هر چه بیشتر به‌طرف ارزش‌ها و روشنایی‌ها حرکت کنیم این روزنه بزرگ‌تر می‌شود و نور عقل بیشتری وارد خانه ما می‌شود و هر چه به‌طرف ضد ارزش‌ها برویم این روزنه تنگ‌تر می‌شود و صدای عقل را نمی‌شنویم.
عقل انسان طوری تشکیل‌شده است که هیچ انسانی نمی‌تواند ذره‌ای از آن را درست کند. عقل همانند پوست، گوشت و یا استخوان ما نیست چون فناناپذیر است و باید دانست که عقل با مرگ هم از بین نمی‌رود چون در آن جهان هم با ما است. ما باید همیشه فرمان‌بردار عقلمان باشیم چون این عقل ما است که ما را هدایت می‌کند که چه راهی برویم  و چه راهی نرویم، کدام راه ارزش است و کدام راه ضد ارزش است. ما اگر به‌فرمان عقلمان برویم به‌طرف ارزش‌ها و روشنایی‌ها رفته‌ایم و به رستگاری می‌رسیم  و اگر به‌طرف فرمان‌های نفس امر کننده برویم یعنی به‌طرف ضد ارزش‌ها رفته‌ایم و باعث نابودی خودمان می‌شویم. پس چه‌بسا که همیشه به‌فرمان عقلمان باشیم و همیشه تو صراط مستقیم قرار بگیریم و فرمان‌ها عقل را به اجرا درآوریم و نخواهیم به نفس امر کننده گوش کنیم و یک راهی را اشتباه برویم که باید همان راه را برگردیم.
سلام دوستان طیبه هستم همسفر (لژیون چهارم):
عقل یکی از مهم‌ترین و سرنوشت‌سازترین مسائلی است که آغاز و پایان مشخصی ندارد و ما بایستی در تمام مراحل تکاملی خودمان به‌فرمان آن یعنی فرمان عقل برسیم. عقل هر چه باشد از گوشت، پوست‌واستخوان نیست برای همین موضوع است که فناناپذیر است چون عقل با مرگ از بین نمی‌رود. عقل به ما کمک می‌کند تا در صراط مستقیم قرار بگیریم و به هدف‌های معقول خود در زندگی برسیم و بتوانیم به آرامش برسیم. ما به‌وسیله عقل و فرمان‌بردار بودن از عقل می‌توانیم از ضد ارزش‌ها دوری‌کنیم چون عقل به ما می‌گوید ناامید نباش، صبر داشته باش، در زندگی برای رسیدن به هدف‌های خود سعی و تلاش کن و هیچ ترسی به خود راه نده ما در زندگی اگر بخواهیم به‌فرمان عقل برسیم باید از کارهای کوچک شروع کنیم و در زندگی به اجرا دربیاوریم تا کم‌کم بتوانیم در کارهای بزرگ‌تر هم به‌فرمان عقل برسیم و آن را به اجرا دربیاوریم و تا زمانی که فرمان‌بردار عقل نشویم هرگز قادر نخواهیم شد به فرمان‌برداری لایق تبدیل گردیم.
سلام دوستان زهرا هستم همسفر (لژیون چهارم):
عقل یکی از اصولی‌ترین پارامترهای صور پنهان است. عقل نور آگاهی است که بر تفکر احاطه دارد و همه را دارای روشن‌بینی می‌کند. هر چه به‌طرف روشنایی‌ها حرکت کنیم روزنه تابش عقل بیشتر می‌شود و جنگی که بین عقل و نفس اماره پیش می‌آید نزدیک شدن به‌فرمان عقل یک معجزه است. هر چه تمرین، تکرار، تزکیه و پالایش و کار کردن روی خودمان بیشتر باشد بهتر می‌توانیم به‌فرمان عقل نزدیک شویم. ما باید برای رسیدن به‌فرمان عقل از کارهای ضد ارزش خودداری کنیم تا به قدرت تشخیص برسیم چون هر خواسته‌ای که نفس ما دارد باید توسط عقل تأییدشده تا اجرا شود و عقل حکم را صادر کند. این نفس اماره است که ما را به‌طرف ضد ارزش‌ها می‌برد و نیرویی که ما را به‌سوی خوبی‌ها می‌برد عقل است. تمام تخریب و بدبختی‌های که برای خودمان به وجود آورده بودیم برای این بود که کار مناسب را در زمان مناسب انجام نمی‌دادیم و به زمان دیگری موکول می‌کردیم و پرده‌ای روی افکار خودمان می‌کشیدیم که این عقل نیست که به ما دستور می‌دهد و احساساتمان مانع عقلانی تصمیم گرفتنمان می‌شد.
من همسفر به خاطر اینکه از حال خوبی برخوردار نبودم همیشه احساساتی عمل می‌کردم و به بن‌بست می‌رسیدم و با مشکل روبرو می‌شدم و بازهم برای حل مشکل به ندای عقل گوش نمی‌دادم. حالا با آموزش‌هایی که در کنگره گرفتم متوجه شدم که برای رسیدن به‌فرمان عقل باید معرفت، عدالت و عمل سالم را یاد بگیریم و این مرحله تکامل انسان است و کارها بر اساس تعقل حل می‌شود. عقل خودش را بر اساس تجربه کامل می‌کند. مثل مصرف‌کنندگان که از مصرف مواد ضررهای زیادی دیدند و این باعث شد که درمان شوند و دیگر این کار را تکرار نکنند البته این کار هم با داشتن خواسته امکان‌پذیر است. پس بر ما انسان‌ها است که دانایی خود را بالا ببریم تا بتوانیم روزنه تابش عقل را بیشتر کنیم.

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرمجتبی بطحائی لژیون یکم پنجشنبه 25 بهمن 1397 16:20
باسلام وخداقوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم مریم واعضای لژیون جهار دستورجلسه رابسیار زیبابازنمودید وآموزش گرفتم
همسفر ملیحه پنجشنبه 25 بهمن 1397 12:07
درود
خدا قوت خدمت کمک راهنما خانم مریم
واعضای لژیون عالی واموزند بود
مریم همسفر مرتضی پنجشنبه 25 بهمن 1397 09:39
خداقوت خدمت اعضای خوب و فعال لژیون چهارم
بسیار استفاده کردم
سپاسگزارم
مسافر بهرام لژیون دوم پنجشنبه 25 بهمن 1397 00:23
خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم همسفر مریم واعضای لژیون چهارم مشارکتها خوب وآموزنده بود.لذت بردم.موفق باشید.
مسافر بهرام لژیون دوم پنجشنبه 25 بهمن 1397 00:22
خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم همسفر مریم واعضای لژیون چهارم مشارکتها خوب وآموزنده بود.لذت بردم.موفق باشید.
مسافرمهدی احمدی پنجشنبه 25 بهمن 1397 00:10
باسلام وخداقوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم مریم وهمچنین اعضاء لژیون چهارم مشارکت های شمارامطاله نمودم بسیارخوب وزیبادرباب دستورجلسه مشارکت نموده بودید لذت بردم وبرای شما وکمک راهنمای محترمتان ارزوی موفقیت میکنم
همسفر الهه چهارشنبه 24 بهمن 1397 23:58
خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم لژیون وتمام اعضای لژیون بسیار عالی بود
همسفر مهری چهارشنبه 24 بهمن 1397 18:03
باسلام‌ وخداقوت به اعضای لژیون چهارم خیلی عالی بود سپاس گذارم
زهره همسفر حمید چهارشنبه 24 بهمن 1397 17:17
خداقوت خدمت کمک راهنما خانم مریم عزیز و اعضای لژیون چهارم مشارکت ها خیلی خوب و آموزنده بود.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic