WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - کارگاه آموزشی خصوصی ویژه همسفران
کارگاه آموزشی خصوصی ویژه همسفران
چهارشنبه 22 اسفند 1397 ساعت 10:55 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهره tavoosi | ( نظرات )

 به نام قدرت مطلق الله

روز سه‌شنبه مورخ 97/12/21 جلسه دهم از دور نهم سری کارگاه‌های  آموزشی خصوصی همسفران شعبه نیک‌آباد با نگهبانی همسفر خانم مهری، استادی همسفر خانم مریم و دبیری همسفر خانم فاطمه با دستور جلسه  وادی هفتم رأس ساعت ۱۷ آغاز به کارکرد.


سلام دوستان مریم هستم یک همسفر:

خدا را شکر می کنم و خیلی خوشحالم که در کنار شما قرار گرفتم تا آموزش ببینم. از کمک راهنمای خوبم خانم سحر  عزیز تشکر میکنم که اجازه خدمت را به من دادند. وادی هفتم می گوید: رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می کنیم.

حقیقت چیست؟ آنچه که وجود دارد، هست و خواهد بود و برای خودش یک رمز و کلیدی دارد و آن را باید پیدا کنیم. حقیقتی که در جهان هستی و در درون خودمان است را می توانیم پیدا کنیم. این وادی ها مثل یک قانون می مانند، ثابت و مثل قوانین الهی هستند و اگر ما این قوانین را اجرا کنیم به هدف و مقصد نهایی که آرامش، صلح و محبت است می رسیم.

از وادی اول تا چهارم به ما تفکر کردن را آموخت، در وادی پنجم گفت که افکار و اندیشه خود را از قوه به فعل در آوریم یعنی آن را عملی کنیم، وادی ششم می گوید که حکم عقل را در قالب حاکم به رسمیت یشناسیم و وادی هفت می گوید باید تفکر صحیح و درست انجام دهیم که عقل بتواند آن فرمانروایی درست را انجام دهد. پیدا کردن راه خیلی مهم است و در تمام سطوح زندگی ما  کاربرد دارد از ساده ترین جزء تا پیچیده ترین مسائل؛ ساده ترین که همان حرف زدن ماست که ببینیم چه می خواهیم بگوییم اگر بدون تفکر حرف بزنیم طرف مقابل ما ممکن است چیز خوبی برداشت نکند، ناراحت شود و ما باید مدام در حال عذر خواهی کردن باشیم. قدیمی ها همیشه می گفتند قبل از حرف زدن آن را در دهان مزه مزه کنید یعنی چی؟ یعنی روی آن فکر کنید ببینید حرفی که می خواهید بزنید درست است یا نه. یک حرف نابجای ما ممکن است یک آشوبی را بوجود آورد، حتی آن حرف زدن نشانه شخصیت ما نیز هست.

پیدا کردن راه مهم است و بعضی ها به  علت اینکه در مسیر قرار گرفتند و انتخاب درست نکرده اند برای خود مشکلات زیاد بوجود آوردند حالا که به کنگره آمدیم متوجه شدیم که راه درست را انتخاب کرده ایم و خیلی از افراد با انتخاب راه های اشتباه مانند سم زدایی و به علت اینکه تفکر درست را انجام نداده اند برای خودشان مشکلاتی بوجود آورده اند که گاهی این عوارض جبران ناپذیر بوده است. پس پیدا کردن راه خیلی مهم است یکسری افراد فکر می کنند که کوتاه ترین راه بهترین راه است و همیشه بدون تفکر کاری را انجام می دهند و آقای مهندس میگویند: که اینها جزءدسته کم خردان هستند و بدون اینکه جوانب کار را در نظر بگیرند کاری را انجام میدهند مانند کسی که همه زندگی خود را فروخته و در یک مؤسسه سرمایه گذاری کرده، مؤسسه کلاه برداری می کند و طرف مقابل که همه اموال خود را از دست داده است بیشترین ضربه را می خورد و این بر اثر تفکر اشتباه بوده که می خواست زود به یک پول زیاد دست پیدا کند و کوتاه ترین راه را انتخاب کرده است در صورتی که کسی که می خواهد چیزی را بدست آورد بدون بها نیست باید تلاش و کوشش کند و یک شبه نمی تواند به ثروت زیاد دست پیدا کند. انسان خردمند کسی است که برای انجام هرکاری تفکر می کند، جوانب آن را بررسی می کند  و آقای مهندس این مکانی را که پایه گذاری کردند روی آن برنامه ریزی کرده برای صد سال؛ یعنی کاری که می خواهند انجام دهند فقط برای امروز نباشد بلکه برای آیندگان نیز باشد پس باید کاری که انجام می دهیم مفید باشد حتی برای آیندگان که بتوانند از آن استفاده کنند.

 ممکن است ما راهی را که انتخاب می کنیم مشکلات زیادی داشته باشد ما برای حل آنها باید صبور باشیم یک زمانی هست که وقتی با یک مشکل روبرو می شویم یک عکس العمل از خودمان نشان می دهیم و این خود باعث یک بحران می شود و یک زمانی وقتی مسئله ای بوجود می آید ما هیچ عکس العملی از خود نشان نمی دهیم و آقای مهندس می گویند همین خود یک عکس العمل است مثلاُ طرف حرفی به ما میزند و ما هیچ عکس العملی از خودمان نشان نمیدهیم با همین حرکت طرف متوجه اشتباه خود می شود و این خود یک عکس العمل است.

در بهترین راه ما آخرش به کجا میرسم؟ در بهترین راه به مقصد که آرامش است میرسیم که میتواند همان صراط مستقیم باشد میتواند راه هایی باشد که برای خودمان درنظرگرفته ایم و پایان صراط مستقیم همان صلح، آرامش، بهشت برین که خداوند برای ما در نظر گرفته است و برای اینکه در صراط مستقیم قرار بگیریم خداوند برای ما پیامبرانی فرستاده اند که راه را به ما نشان دهند و در راهی که ما قرار می گیریم برداشت ما در این مسیر خیلی مهم است و از کسی باید الگو برادری کنیم ببینیم که این راه را رفته است آیا خیر بوده است؟ به سلامت رسیده است؟ همانگونه که آقای مهندس این راه را انتخاب کردند البته در ابتدا به این صورت نبوده که درمان قطعی باشد اما زمانی که تصمیم درست گرفتند خداوند نیز به ایشان کمک کردند تا به درمان قطعی برسند و  مسافران ما که در این مسیر قدم گذاشتند به حال خوب و درمان رسیدند و همین الگو برداری خیلی مهم است.

از همه شما ممنونم که به صحبتهای من صبورانه گوش کردید. 

 

 

نگارش و تایپ: کمک راهنما همسفر زهره (لژیون سوم)

عکس: کمک راهنما همسفر مریم (لژیون چهارم)

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مهری پنجشنبه 23 اسفند 1397 22:41
باسلام وخوش آمدگویی به خانم مریم استادی خوبی داشتید سپاس گذارم . موفق باشید
لیلا همسفر صمد پنجشنبه 23 اسفند 1397 10:27
خداقوت خدمت استاد عزیز بسیار عالی بود. خداقوت خدمت تمام همسفرانی که در برپایی این جلسه و نگارش و ثبت مطالب زحمت کشیدند. اجرکم عندالله
همسفر ملیحه پنجشنبه 23 اسفند 1397 10:15
درود
سپاس از استاد دستور جلسه را بسیار عالی و دلنشین بیان کردید.
خدا قوت
موفق باشید.
مریم همسفر مرتضی پنجشنبه 23 اسفند 1397 08:02
خداقوت و تشکر از خانم مریم عزیز که استادی بسیار پر بار و پر انرژی داشتند.
با آرزوی موفقیت روز افزون برای ایشان و کمک راهنمای عزیز خانم سحر
حسن رضوانی چهارشنبه 22 اسفند 1397 22:59
سلام سخنان استاد جلسه آموزنده بود لذت بردم بله راه درست یکی از مهمترین مسائل در جهت حرکت انسان است
زهره همسفر حمید چهارشنبه 22 اسفند 1397 20:04
ضمن خیر مقدم و خوش آمد به استاد گرامی خانم مریم عزیز ممنون بابت استادی خوب و پربارتان امیدوارم شما را در جایگاه بالاتری ببینم.
همسفر فاطمه چهارشنبه 22 اسفند 1397 16:34
تشکر از هم لژیونی خوبم خانم مریم عزیز بابت استادی بسیار خوبش وخداقوت خدمت کمک راهنمایان محترم خانم مریم وخانم زهره بابت نگارش وانتشار تصاویر
همسفر نجمه چهارشنبه 22 اسفند 1397 12:00
خیر مقدم،خدمت خانوم مریم عزیز ،استادی بسیار خوبی روداشتید وامیدوارم .درجایگاههای بالایی قرار بگیرید .
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic