WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - کارگاه آموزشی خصوصی ویژه همسفران
کارگاه آموزشی خصوصی ویژه همسفران
چهارشنبه 28 فروردین 1398 ساعت 10:47 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهره tavoosi | ( نظرات )


به نام قدرت مطلق الله

روز سه‌شنبه جلسه سیزدهم از دور نهم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی همسفران شعبه نیک‌آباد در تاریخ 98/1/27 با نگهبانی همسفر مهری، استادی اسیستانت محترم خانم مرجان و دبیری همسفر فاطمه با دستور جلسه وادی هشتم و تأثیر آن روی من رأس ساعت ۱۷ آغاز به کارکرد.


خلاصه سخنان استاد: 

سلام  دوستان  مرجان هستم همسفر؛

خیلی خوشحالم  که توفیق پیدا کردم که در خدمت شما همسفران باشم سال نو را خدمت همسفران گرامی تبریک می گویم امیدوارم در این سال جدید به تمام خواسته های معقول و اهدافی که تعیین کردید و در جهتتش تلاش می کنید برسید و انشالله همراه با برکت و تندرستی باشد.

 و اما وادی هشتم و تمام آنچه که در وادی هشتم می آموزیم از عنوان وادی مشخص است که مربوط می شود به حرکت ما و عملکرد آنچه که تا به حال در مورد یک ساختاری، ساختیم و در موردش فکر کردیم در ابتدای وادی پیامی است که استاد می گویند: تفکرات، معمار ساختارها، زبان سخن گو و تعیین کننده مسیر فرد است این نکته مهمی است با وجود اینکه هفت وادی را پشت سر گذاشتیم  اینجا هنوز صحبت از تفکر می شود اساس کار تک تک ما تفکر کردن است وقتی می گویند معمار ساختارها، یعنی سازنده ساختار ها؛ اگر این ساختار، ساختار مهربانی، صداقت، ساختار توانایی، قدرت و هر ساختار دیگری باشد حتما نیاز به این دارد که در ابتدای مسیر به آن خوب فکر کرده باشیم اما وقتی عنوان وادی از حرکت کردن می گوید و در ادامه امید میدهد لازم نیست که  تمام جزئیات این سفر را از ابتدا بدانیم آن را بررسی، تجزیه و تحلیل کنیم درست است که گفته است که تفکر کنیم اما تفکر فقط در همان قسمتی که پایه و اساس می ریزیم مهم است. مثلا یک ساختمان که بسازند پی محکم باید داشته باشد آنجا باید تمام انرژی خود را گذاشته باشیم و آن قسمت را درست کرده باشیم .

با حرکت راه نمایان می شود اگر تفکر ما درست باشد این ساختار، آرام آرام شکل گرفته اما به انجام نرسیده تا زمانیکه حرکت بکنیم  و اگر پا در راه گذاشتیم چون تفکر کردیم  هر مسئله ای که در حین حرکت پیش می آید به راحتی می توانیم در آن مقطع، فکری بکنیم و تصمیم درست گرفته شود پس لازم است خوب تفکر کرده و ساختار را در ذهنمان پرورش داده باشیم ولی بعد از آن هم باید حرکت کرده باشیم . وقتی وادی اول و دوم را یاد گرفته و خم و پیچ راه را یاد گرفتیم  نگاه جزئی بین خود را به کلی بین تغییر دهیم به جهت اینکه وقتی وارد مسیر می شویم مسائلی پیش می آید که با توجه به دانایی که کسب کرده ایم می توانیم  آن مسائل را پشت سر بگذاریم. مثلاً من همسفر اگر بخواهم بدانم که وادی هشتم را به چه ترتیبی انجام دهم اول باید هدف و خواسته خود را تعین کنم هدف و خواسته من به عنوان همسفر چیست؟ میخواهم درمان اعتیاد مسافرم انجام بشود یا می خواهم آشپز، خیاط ، سخنران خوبی باشم هرچیزی که بخواهم بشوم باید فکر کنم هزینه اش چقدر است؟ مسیرش کجاست ؟ ...؛ و این تنها در یک مقطعی انجام می گیرد اگر من در این مرحله ماندم آیا هیچ وقت سخنران یا خیاط میشوم؟ خیر چرا؟ چون حرکت انجام نشده است فقط پی ریزی کرده ام اما هنوز به انجام نرسیده است. یک وقتهایی ممکن است ترسی در ما وجود داشته باشد یا خواسته هایمان را نتوانیم الویت بندی کنیم اگر من به واسطه مسافرم وارد کنگره شده ام منطقی ترین و علاقلانه ترین خواسته همراهی مسافرم برای درمان اعتیاد است خواسته ها را باید کنار بذارم چرا؟ چون صرف کردن انرژی و خواسته هایی که برای من الویت نداشته باشد باعث می شود از هدف اصلی غافل شویم. موضوع یعدی این است که خواسته برای من تعیین شد حالا می خواهم همراهی مسافرم را بکنم باید در این جهت تلاش کنم نمی شود که من هم همراهی مسافرم را بکنم و هم به خواسته های دیگرم اهمیت بدهم بلکه باید الویت من کنگره و آموزش گرفتن باشد و در رسیدن به آن الویت تمام هم و غم خود را برای آن بگذارم پس تلاش کردن برای رسیدن به خواسته از اهمیت زیادی برخوردار است.

یک موضوع هم پایان در مورد اجرای وادی هشتم که بسیار  اهمیت دارد صحبت شده است وادی هشتم می گوید که ما پیمان می بندیم که در صراط مستقیم و در راستای عمل سالم حرکت  کنیم و قدم برداریم و آن را در عمل به انجام برسانیم  برای همین پیمان میبندیم. آقای امین می فرمایند: پیمان بستن به این معنی نیست که دیگر هیچوقت خطا نمی کنید بلکه تلاشتان را می کنید تا بهتر عمل کنید و کارهایتان را به بهترین شکل انجام دهید وقتی نشان پیمان را می گیرد این یک نشان است که شما در چه مسیری قرار گرفته اید ما در حین انجام پیمان توبه می کنیم و سعی می کنیم که خطاهای گذشته را جبران کنیم.

موضوع مهمی که میخواهم در باب آن صحبت کنم خدمت کردن است ما باید کنگره را از خودمان بدانیم و منتظر نمانیم که دیگران مسئولیتهای ما را انجام دهند چراغ کنگره باید روشن باشد به نظر من این سیستم یک سیستم الهی است به جهت اینکه امر به معروف و نهی از منکر می کند و به همین جهت سیستم خودش را حفظ می کند و باقی خواهد ماند اما اگر من در اینجا خدمت میکنم به واسطه این است که بگویم که قدردان زحمت های راهنما و خدمتگزاران این شعبه هستم وقتی که ما خدمت می کنیم وظیفه خود را به عنوان یک انسان انجام می دهیم همه ی ما این مسیر کنگره را پیدا کردیم  که رمز ورود به این مکان این است که محرم شدیم یعنی رازی را به ما گفتند ونسبت به آن آگاهی پیدا کردیم اگر من قدر این موقعیت را دانستم و هر آنچه را بدون چون و چرا قبول کردم می توانم در همین مسیر جلو بروم اما اگر فکر منافع و مصالح خودم را کردم و بهانه گیری کردم آن موقع ادامه مسیر برای من امکان پذیر نیست بدون آنکه خودم بخواهم و به راحتی از این شرایط محروم می شویم گره هایی در ما وجود دارد که تا زمانی که نتوانیم گره ها را باز کنیم گشایشی برای ما بوجود نمی آید هر بار که خدمتی که با تمام وجودم و عشق انجام می دهم گشایشی برای من بوجود می آید تعداد افراد در شعبه همیشه همین مقدار بوده و چهره های گذشته نیستند و چهره های جدید را می بینم این خوب نیست این به این معناست چیزی را که می خواهیم دریافت کنیم و برویم اگر اینگونه بود آقای مهندس میرفت دنبال زندگیش و کنگره ای تشکیل نمی یشد آنوقت تکلیف ما چه میشد؟ یک کمک راهنما، مرزبان ... یک تایمی برای خدمت کردن دارند و بعد از آنها باید افراد دیگر برای خدمت بیایند اگر قرار باشد همه بعد از رهایی بروند چه کسی خدمتگزار شود پس باید از شما خدمتگزار تولید شود هیچ تضمینی وجود ندارد که فرزندان ما در آینده مصرف کننده نباشند چه کسی به آنها خدمت کند؟  ... روی این مسائل باید تفکر کرد و مسیر را به جلو پیش برد امیدوارم روز به روز شاهد رشد شعبه باشیم  و انشالله تمرین و تلاش کنید. فقط محفوظات و در ذهن سپردن و عملی نکردن آنها هیچ کاری را به انجام نمی رساند برای رسیدن به خواسته باید تلاش کرد و تا زمانی که فقط ظرف وجودی ما پر شود کافی نیست و هیچ اتفاقی نمی افتد باید آنچه را که دریافت کردیم را ارائه دهیم و به خاطر آن حرکت کنیم کنگره فرصتی است که من بتوانم توانایی های خود را به عرصه اجرا در آورم.

از همه ی شما سپاسگزارم که به صحبت های من گوش کردید.

نگارش و تایپ: کمک راهنما همسفر زهره (لژیون سوم)

عکاس: همسفر سعیده (لژیون دوم)

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران،

برچسب‌ها: کنگره 60 نیک آباد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
لیلا همسفر صمد شنبه 31 فروردین 1398 11:23
خیرمقدم عرض میکنم به خانم مرجان عزیز و همراهانشون. از حضور شما بسیار سپاسگزارم و مثل همیشه آموزش و انرژی گرفتم
همسفر ملیحه جمعه 30 فروردین 1398 20:06
درود
با تشکر از استادبر داشتتان عالی بود.
خدا قوت ِِ موفق و پیروز باشید.
مریم همسفر مرتضی جمعه 30 فروردین 1398 10:09
خداقوت خدمت خانم مرجان عزیز که همیشه عالی هستند.
خداقوت خدمت خانم سعیده و خانم زهره عزیز بابت انعکاس مطالب و تصاویر
زهره همسفر حمید پنجشنبه 29 فروردین 1398 10:01
ضمن خیر مقدم و خوش آمد به خانم مرجان عزیز و همراهان گرامی از بیاناتتان بسیار آموزش گرفتم و مثل همیشه از شما انرژی گرفتم.
مریم همسفر داوود پنجشنبه 29 فروردین 1398 09:51
خیر مقدم عرض می کنم خدمت خانم مرجان و همراهنشان و بابت این همه انرژی، آموزش و روشنایی که به شعبه نیک آباد بخشیدند تشکر و قدردانی می کنم و همچنین آرزو می کنم بتوانیم تک تک این آموزش ها را کاربردی کنیم.
همسفر زهرا لژیون چهارم پنجشنبه 29 فروردین 1398 06:43
باسلام وتشکر فراوان از اسیسانت محترم خانم مرجان وهمراهانشان که با حضورشان انرژی وروشنایی به شعبه ما بخشیدند.
همسفر الهه چهارشنبه 28 فروردین 1398 21:10
باسلام وخدا قوت خدمت خانم مرجان عزیزاز استادی خیلی خوبتان لذت بردم برایتان سال پراز موفقیت وسلامتی آرزو مندم
همسفر الهه از نمایندگی خمین چهارشنبه 28 فروردین 1398 18:18
با سلام و خداقوت به همسفران عزیز نمایندگی نیک آباد و عرض سلام و خداقوت ویژه به خانم مرجان عزیز که همیشه با صحبتهاشون راهگشایی کردند و به ما آموزش دادند بهترینها رو براشون آرزو دارم
همسفرطاهره چهارشنبه 28 فروردین 1398 12:47
سلام حضور خانوم مرجان عزیز را به شعبه نیک اباد خیر مقدم میگویم همینطور خیرمقدم خدمت همراهانشون استادی خیلی خوب و پرباری برای ما داشتن امیدوارم که همیشه در مراحل زندگی موفق باشن
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic