WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - کارگاه آموزشی خصوصی ویژه همسفران
کارگاه آموزشی خصوصی ویژه همسفران
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 ساعت 12:50 | نوشته ‌شده به دست فاطمه شفیعی | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله 

روز سه‌شنبه جلسه سوم از دور دهم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی همسفران شعبه نیک ‌آباد در تاریخ 98/2/24 با نگهبانی همسفر رویا، استادی کمک راهنما خانم سحر و دبیری همسفر سعیده با دستور جلسه جهان بینی یک و دو رأس ساعت ۱۷ آغاز به کارکرد.

شخصی که در کنگره جهان بینی را یاد می گیرد اگر رنجی به آن رسیده است اگر در کنار مسافر قرار گرفته است یکسری بها هایی پرداخت کرده برای رسیدن به روشنایی؛ در واقع خداوند رنجی را به انسان نمیدهد مگر همراهش یک نوری از روشنایی هم داده باشد و این جهان بینی و ابزارش هست که نور را نشان می دهد.

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان سحر هستم یک همسفر

بسیار از خداوند سپاسگزارم که توفیق داد در چنین روزی در در جمع دوستان با محبت، کنار شما عزیزان باشم.  امیدوارم تمام طاعات شما مورد قبول درگاه خداوند قرار گرفته باشد امیدوارم در این ماه پربرکتی که هستیم و در مسیر القائات، انرژی های خوب و موج های خوبی که در این ماه هست خداوند اجازه قرار گرفتن در این مسیر را به همه ما بدهد گر چه برکت این ماه پیشاپیش به ما رسیده است گرچه حضور تک تک ما در این کنگره به واسطه القاء بزرگی بود که در ماه رمضان به آقای مهندس رسید و درمان اعتیاد در این ماه به ایشان الهام شد و اگر ما در این صندلی نشستیم و آموزش می گیریم به خاطر برکات این ماه است قرار گرفتن در جایگاه اسیستانت را به خانم مریم عزیز و همه اعضای کنگره تبریک عرض می کنم.

و اما در مورد دستور جلسه جهان بینی یک و دو بسیار دستور جلسه کاربردی است در واقع پایه آموزش های کنگره در جزوات جهان بینی است اعتیاد درمان نشد مگر در کنگره 60 خیلی از بیماری ها شناخته و درمان نشده و خیلی از مشکلات حل نشده است، افراد به مشاوران پناه می برند ولی آنها راه درمان را نمی دانند اینها به واسطه چه چیزی است؟ چون انسان را نشناخته اند ولی در کنگره انسان را شناخته و به لایه های وجودیش پی برده اند و به صور پنهان انسان دست پیدا کردند، تک تک مدل هایی که در جزوه یک و دو هست از صور پنهان پرده بر میدارد. آیا ما اینقدر آگاهی پیدا کرده ایم که گره مشکلاتمان را باز و حلش کنیم؟ در واقع جهان بینی طنابی است که باید به او چنگ بزنیم و این فرصت را به ما می دهد که با خودمان روبرو شویم هر چیزی که قدرت سازندگی دارد تخریب هم دارد مثل محبت که خوب است ولی محبت بی حد و اندازه می تواند یکی را ویران کند، ثروت خوب است ولی اگر از حد خود بگذرد و من ظرفیتش را نداشته باشم ویران می کند. اگر ما آموزش هایی که می گیریم در جهت باز کردن گره ها، تاریکی، انسانیت خودمان باشد قطعا جواب می گیریم اما اگر با همین جهان بینی بخواهم دیگران را زیر سؤال ببرم و بگویم شما قیاس و منیت داری؟ در تاریکی قرار گرفته اید؟ اگر بخواهم از این ابزار به این گونه استفاده کنم مطمئن باشم در کنگره هستم، آموزش می گیرم ولی نتیجه ای نمی گیرم یعنی حالم خوش نیست می آیم و می روم ولی نتوانستم کاری برای خودم انجام دهم.

 ما باید از خودمان سؤال کنیم که برای چه در کنگره هستم؟ آیا من همسفر می خواهم تغییر کنم؟ زندگی ام را تغییر دهم؟ من این سؤال را از خودم می کنم و من خودم مسؤل تمام این سوالات هستم.  انسان زمانی که خودش و ظرفیت هایش را شناخت لذت می برد و خدا را شکر می کنم که توانستم منیت را در خودم بشناسم، خدایا شکرت که راه را به من نشان دادی تا خودم را بشناسم، بدانم منیتم بالاست، بدانم که از قوه عقلم استفاده کنم  و تاریکی درونم را بشناسم.

جزوه های جهان بینی به ما کمک می کند که این ناخالصی ها برای چه چیزی است. ظاهر قضیه چیزی نیست ولی اتفاق هایی در دورن من می افتد به خاطر صور پنهان من و تاریکی هایی که در درونم هست. آقای امین می گویند: اصلاُ برایمان مهم نیست که چقدر صفت ناپسند و ناخالصی درونمان داریم یعنی نباید مهم باشد که چقدر منیت دارم و چه ضعف هایی دارم مهم اینجاست که من از این ناخالصی ها چقدر در عملکرد خود استفاده می کنم. شخصی که در کنگره جهان بینی را یاد می گیرد اگر رنجی به آن رسیده است اگر در کنار مسافر قرار گرفته است یکسری بها هایی پرداخت کرده برای رسیدن به روشنایی؛ در واقع خداوند رنجی را به انسان نمیدهد مگر همراهش یک نوری از روشنایی هم داده باشد و این جهان بینی و ابزارش هست که نور را نشان می دهد اگر به زندگی قبل از کنگره برگردیم چقدر ناراحت بودیم و دنبال راه حل می گشتیم پشت این همه رنج کنگره و ابزارهایی بود که در اختیار ما قرار گرفت اینکه من بدانم که چه چیزی را باید یاد بگیرم، اینکه چه چیزی را نمی دانم و جهان بینی خود را در چه جهتی بالا ببرم باید جهان بینی را یاد بگیریم چون جهانی در درون ما قرار دارد و یکسری ابزارهایی به ما داده شده است که باید به این ابزارها مسلط شویم و از آنها در ارتباطاتمان، جایگاه همسر بودن ، رهجو بودن و ... استفاده کنیم و مهمتر از همه تصفیه و پالایش کنیم چون باید یاد بگیریم که کیمیاگر باشیم و از مشکلات، گنج درون خود را پیدا کنیم و اینکه بدانم ضعفهای من و ناخالصی های من بازتابش در دیگران است اگر حس کردم که شخص مقابل من ناامید است و من حالم بد شد برای این است که این صفت در درون خود من نیز هست و این برای این است که من بهتر بتوانم خودم را بشناسم.

در آخر صحبت هایم بگویم که این بعد، بعدی است که بیشترین تأثیر را در ما خواهد داشت یعنی ما در یکی از سخترین بعد ها هستیم شاید خیلی سختی ها و ناکامی هایی کشیدیم  و یا شاید حتی خوشحالی ها و اتفاقات خوبی داشتیم اما جزء یکی از زندگی هایی است که به شدت می تواند در رفتار، تفکرات و تقدیر ما تا روز موعود اثر بگذارد پس ببینم برای چه در کنگره هستم بدانم اگر من محرم شدم که در کنگره قرار بگیرم و به علم کنگره محرم شدم اگر خداوند اجازه داد که در کنگره قرار بگیرم ، اگر بخواهم به آرامش برسم کنگره در یک مسیری مثل بهشتی درش باز شده است و امیدوارم که تک تک ما بتوانیم از این صندلی که داده شده بتوانیم به بهترین نحو استفاده کنیم.

خیلی مچکرم که به صحبت های من گوش کردید و حتما از صحبت های خوبتان استفاده خواهم کرد.

مراسم افطاری

نگارش: همسفر نجمه (لژیون یکم)

تایپ: کمک راهنما همسفر زهره (لژیون سوم)

عکاس: همسفر نجمه (لژیون یکم)

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران،

برچسب‌ها: کنگره 60 نیک آباد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
زهره همسفر حمید پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 13:39
عرض خیر مقدم و خوش آمد خدمت کمک راهنمای عزیزم خانم سحر عزیز و خانم شهلای عزیز بسیار از بیاناتتان لذت بردم جلسه خیلی خوب و پرباری بوذ به امید دیدار دوباره شما در شعبه نیک آباد.
مریم همسفر مرتضی پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 12:59
خداقوت خدمت خانم سحر عزیزم سخنان شما مثل همیشه عالی و پربار بود
سپاسگزارم از حضور شما و خانم شهلای عزیز در شعبه که واقعا از گرمای وجودتان انرژی مضاعفی گرفتیم.
همسفر لیلا لژیون دوم پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 12:10
ضمن خوش آمد گویی خدمت خانم‌سحر وخانم شهلا عزیز تشکر می کنم‌ از خانم سحر عزیز که استادی پر باری داشتند
خدا قوت خدمت خانم‌نجمه و خانم زهره عزیز
همسفر نجمه لژیون اول پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 11:02
عرض خوش امد گویی،خدمت کمک راهنمایان محترم خانوم سحر وخانوم شهلای عزیز، واستادی جلسه بسیار زیبا واموزنده بود ..و واقعا انرژی و اموزش گرفتم .موفق باشی در تمام مراحل زندگی ،
همسفر فاطمه پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 05:13
ضمن خیر مقدم وخوش آمد به کمک راهنمای محترم خانم سحر وخانم شهلای عزیز ،بسیار خوشحالم شدم که توفیقی حاصل شد تا بتوانم بازهم از ایشان آموزش بگیرم .
مریم همسفر داوود پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 05:09
عرض خوش آمدگویی دارم خدمت خانم سحر و خانم شهلا عزیز و تشکر از خانم زهره و خانم نجمه عزیز بابت نگارش و تایپ
خداقوت
همسفرطاهره چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 19:52
سلام خوش امد میگم خدمت کمک راهنمای عزیز خانوم سحر و خوش امد میگم خدمت خانوم شهلای عزیزخیلی از صحبتهای خانوم سحر عزیز آموزش گرفتیم و لذت بردیم امیدوارم باز هم حضور گرمشان را در شعبه نیک اباد نظاره گرباشیم
زهرا همسفر مجتبی چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 18:05
عرض سلام وخوش آمدگویی به خانم سحروخانم شهلا عزیز که با حضورشان جلسه ما را پر از روشنایی کردند.
همسفر مهدیه لژیون دوم چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 17:28
خداقوت وخسته نباشید به خانم نجمه وخانم زهره عزیز
حسن رضوانی چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 16:25
سلام سخنان کمک راهنما خانم سحر بسیا عالی وآموزنده بود مرسی خدا قوت
همسفر ملیحه چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 16:18
درود
با تشکر از خانم سحر عزیز
دستور جلسه عالی و اموزند بود.
خدا قوت.
تشکر از خانم نجمه و کمک راهنما خانم زهره موفق باشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic