WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - در باب دستور جلسه: کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر و تصاویر آن
در باب دستور جلسه: کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر و تصاویر آن
شنبه 4 خرداد 1398 ساعت 09:34 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهره tavoosi | ( نظرات )

یاد الله در هر جا، یاد خود از قطره به اقیانوس است

کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر و تصاویر آن

به قلم؛ کمک راهنما همسفر زهره

در این کتاب برای سه مسئله جسم، روان و جهان‌بینی تصویر داده‌شده است و 3 گروه تصویر در کتاب داریم:

گروه اول: مسیر حرکت درمان را نشان می‌دهد و همان حرکت در یخبندان است.

گروه دوم: جسم و فیزیولوژی که همان درختان پوسیده هستند.

گروه سوم: افکار و اندیشه و جهان‌بینی که غرّش طوفان در صحرای ویران است.

تمام دستور جلسات به‌صورت زنجیروار به هم وصل‌اند و هرکدام برای ما منبعی از آموزش هستند که با اجرایی کردن آن‌ها می‌توان از خیلی مشکلات عبور کرد. هر سیستمی برای اینکه بتواند سیر خود را به‌خوبی طی کند نیاز به پی‌ریزی مناسب دارد و کنگره 60 اگر هنوز بعد از بیست‌ویک سال سیستم قوی و روند مناسبی دارد و کار خود را بانظم و بدون مشکل ادامه می‌دهد پشت این پرده شخصیتی است که با تفکر و برنامه‌ریزی درست توانسته این سیستم را ابداع و آن را با درایت خاصی اداره کند.

آقای مهندس حسین دژاکام بعد از 17 سال درگیری با اعتیاد  و تجربه روش‌های ترک نافرجام در ماه مبارک رمضان سال 75 توانستند صورت‌مسئله اعتیاد را پیداکرده و روش DST را کشف کنند و به درمان قطعی برسند. ایشان بعد از رهایی برای نجات افراد درگیر تاریکی اعتیاد و خواهان رهایی تلاش کردند و آزمایش را روی افراد انجام دادند و بعد از گرفتن نتیجه مثبت کنگره 60 را بنا کردند ایشان تجربیات خود درباره اعتیاد، روش درمان، چگونگی تیپر کردن مواد را با تمام جزئیات و اینکه اعتیاد یک بیماری است که درمان دارد نه ترک را به نگارش درآوردند و کتابی را با عنوان عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر که مادر منابع آموزش کنگره است را در اختیار ما قراردادند. این کتاب بسیار ساده و روان نوشته‌شده است و هر کس می‌تواند به‌راحتی آن را درک کند در این کتاب از تمثیل، پیام‌هایی که توسط استادانشان به ایشان منتقل می‌شد و تصاویر زیبا به‌کاربرده شده است و آقای امین 14 موسیقی برای تصاویر ساخته‌اند و همچنین چهارده قانون که برگرفته از قوانین الهی است بیان‌شده است.

اما چرا نام این کتاب را عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر نامیده‌اند؟ 60 درجه زیر صفر یعنی سرمای شدید و سرما تمثیل اعتیاد است. اگر از منطقه‌ای به این سردی بخواهیم عبور کنیم اندام ما یخ میزند و نمی‌توانیم حرکت کنیم. وقتی کسی دچار اعتیاد می‌شود جسم او یخ میزند و حس‌های او از سرمای شدید بسته‌شده و چیزی را دریافت نمی‌کند و به‌نوعی فرماندهی عقل به دست نفس اماره است و او را از حرکت بازمی‌دارد زمانی که شخص بخواهد درمان شود باید این مسیر پرفراز و نشیب را طی کند، تلاش کرده، سختی راه و سرمای آن را به جان بخرد تا به نور برسد.

زمانی که وارد کنگره شدیم و پکیج آموزشی را تهیه کردیم و کتاب عبور از منطقه را دیدم به خاطر تصاویری که داشت شروع به خواندن کردم و با خود می‌گفتم هرکسی این کتاب را تهیه کند نیازی به کلاس‌های کنگره نیست و راحت می‌تواند طبق برنامه آقای مهندس پیش برود و به درمان برسد اما تفکرات من غلط بود چون مثلث درمان روی جسم، روان و جهان‌بینی است و حضور در جلسات الزامی است تا فرد علاوه بر تیپر کردن مواد جهان‌بینی خود را با آموزش‌های کنگره بالا ببرد همان‌طور که آقای مهندس زمانی که با مشکل و سختی روبرو می‌شدند توسط استادانشان سردار، رعد و سیلور  به‌وسیله پیام‌هایی که به شکل تمثیل بود می‌دادند راهنمایی می‌شدند پس درمان به‌تنهایی امکان‌پذیر نیست چون آموزش در جمع باید صورت گیرد تا شخص بتواند به تکامل برسد.

طبق صحبت‌های آقای مهندس در کتاب 60 درجه گفته‌شده که ما 3 قدرت داریم: قدرت کلام، قدرت صوت و قدرت تصویر که می‌توانند به ما در هر موضوعی کمک کنند.

در این کتاب برای سه مسئله جسم، روان و جهان‌بینی تصویر داده‌شده است و 3 گروه تصویر در کتاب داریم:

گروه اول: مسیر حرکت درمان را نشان می‌دهد و همان حرکت در یخبندان است.

گروه دوم: جسم و فیزیولوژی که همان درختان پوسیده هستند.

گروه سوم: افکار و اندیشه و جهان‌بینی که غرّش طوفان در صحرای ویران است.

و اما تصاویر کتاب؛

اولین تصویر روی جلد؛ نمادی از قدرت خداوند است که شهر و ساختمان الهی را شرح می‌دهد کویری شن زار با آن گرمایی که کمتر موجودی حاضر است تحمل کند و به عبارتی در حیات، بی حیاتی موج می‌زند (درواقع این تصویر درون تاریک ما را نشان می‌دهد که درگیر کینه، نفرت، خشم، دروغ و ... است و درون خود را به جهنم تبدیل کرده‌ایم) و روبروی آن دریای رحمت یا رودخانه عظیم به پهنای بزرگ‌ترین رودخانه‌های جهان و انشعابات حیات از زمین به آسمان و بالعکس جاری می‌شود که در گوشه‌ای از آن نام خداوند با تجلی خاصی می‌درخشد (و نشان از این دارد که اگر من بخواهم می‌توانم جهنم درون خود را به بهشت تبدیل کنم یعنی از ضد ارزش‌ها فاصله بگیرم و به سمت ارزش‌ها حرکت کنم که آن‌هم در پرتو رحمت بیکران خداوند است).

تصویر شماره (1)؛ ماشینی را نشان می‌دهد که از مسیر خطرناک باید عبور کند و باید به‌آرامی حرکت کند چون جاده لغزنده و کنار پرتگاه است و حرکت اشتباه ما باعث سقوط می‌شود منظور از ماشین جسم است و راننده روان یا درون انسان است اگر در مسیری که قرار گرفتیم  با سرعت پیش برویم دوباره به تاریکی پرتاب می‌شویم پس همه‌چیز باید به‌آرامی صورت گیرد.

تصویر شماره 2-3-4 و 6؛ درخت پوسیده را نشان می‌دهد که نشان از درون و برون یک انسان آلوده به مواد مخدر است که درون آن آشیانه موریانه‌ها و حشرات شده است دقیقاً نشان‌دهنده ساختار جسم انسان است که سیستم ایکس آن از بین رفته است و با شروع سفر کم‌کم جوانه‌ها شروع به رشد می‌کنند که نشان از راه‌اندازی سیستم ایکس است و درختان استوار که روبروی آن قرار دارند نشان از انسان‌های پاک و به‌دوراز هرگونه آلودگی است و فرد مصرف‌کننده با حرکت درست و منظم می‌تواند این تغییرات را در درون و برون خود حس کند و باگذشت زمان و آموزش‌هایی که دریافت می‌کند حیات دوباره بگیرد یعنی درخت پوسیده کم‌کم از بین می‌رود و جوانه‌ها تبدیل به نهال می‌شود و در تصویر ششم انسانی را می‌بینیم که نشان از گذشته فرد (قبل از اعتیاد) دارد و اینکه براثر اعتیاد تمام توانایی‌های خود را ازدست‌داده و در طول سفر با کسب اطلاعات و حرکت درست آن‌ها را به دست می‌آورد و تبدیل به یک انسان پاک و به‌دوراز آلودگی تبدیل می‌شود.

تصویر شماره 7 و 8، اتومبیلی را نشان می‌دهد که در ابتدا با تابش شدید نور خورشید روبرو می‌شود و انعکاس آن بر چهره و تحمل ننمودن آن سمبل دشواری راه است نور خورشید نشان از دانایی است و تابش شدید آن بیداری نیروهای درون و بیرون است و یا بالا رفتن عقل و ایمان شخص است و تصویر بعدی برف‌ها همه آب‌شده و جاده مملو از گل است که عبور از آن بسیار سخت است و در این قسمت درون و برون شخص در حال مبارزه با خود و تلاش برای ادامه سفر است شخص اعتمادبه‌نفس بالا پیدا می‌کند و با شجاعت به مسیر خود ادامه می‌دهد.

تصویر 9 - 10 - 11؛ بیانگر حالات و اوضاع آشفته درون است و مبارزه بین عقل و نفس را نشان می‌دهد و قدرت الهی به‌صورت سیلاب سرازیر می‌شود و با توان و نیروهای الهی جان سالم به درمی‌برد و نوری بر آسمان ظاهر می‌شود و راه را برای او نمایان می‌کند.

تصویر شماره (5)، غسل در صحرا را نشان می‌دهد که توسط باران رحمت الهی انجام می‌گیرد و تمام آلودگی‌ها به رنگ سیاه در روی شنزار روان شده و فرد عاری از هرگونه آلودگی می‌شود و لباس‌های سفید برای فرد می‌آورند که نماد پاکی است. در کنگره تمام اعضا بالباس سفید حضور دارند و اینکه شخص به‌تنهایی نمی‌تواند به درمان برسد بلکه همه اعضا کنگره دست‌به‌دست هم می‌دهند تا یک نفر به درمان و رهایی برسد.

تصویر شماره (12)؛ سرمای شدید را نشان می‌دهد اما نه به‌سختی گذشته چون نشان از رهایی انسان دارد. جایی که نشان از اتومبیل، دره و جاده خطرناک نیست و فرد بالباس‌های گرم روی برف اسکی می‌کند درواقع نبرد عقل بر نفس به پایان رسیده و عقل پیروز شده است و شخص به درمان رسیده است.

تصویر پشت جلد؛ عقاب سپیدی است که مظهر قدرت و رحمت نور خداوند است و جایگاه ما را بعد از درمان و رسیدن به سفر دوم نشان می‌دهد و اگر دانایی و ظرفیت خود را بالا ببریم می‌توان آتش ویرانگر را مهار کنیم و همچون عقاب بر فراز آسمان به پرواز درآییم.

به امید رهایی تمام  مصرف‌کنندگان از دام تاریکی و ظلمت.

نگارش و تایپ: کمک راهنما همسفر زهره (لژیون سوم)

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
دوشنبه 6 خرداد 1398 20:30
خدا قوت به کمک راهنمای محترم ،خانوم زهره ،واقعا عالی بود و اموزشی بود برای من همسفر .موفق باشی .
مریم همسفر مرتضی دوشنبه 6 خرداد 1398 15:05
خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم زهره
بسیار عالی، استفاده کردم
با آرزوی موفقیت روز افزون
مسافرمجتبی بطحائی دوشنبه 6 خرداد 1398 09:47
باسلام وخداقوت بسیارعالی وپرمحتوادستورجلسه رابازنمودیدولذت بردیمانشاا.موفق وسربلندباشید
همسفر لیلا لژیون دوم یکشنبه 5 خرداد 1398 21:40
تشکر از کمک راهنمای محترم خانم زهره عزیز بسیار عالی بود خدا قوت
یکشنبه 5 خرداد 1398 14:32
با سلام تشکر میکنم از زحماتی که میکشید برای نگارش و تایپ مطالب بهره بردیم استفاده نمودیم
همسفر فاطمه شنبه 4 خرداد 1398 23:13
خداقوت خدمت خانم زهره عزیز ،بسیار کامل وجامع بود.بخصوص انعکاس تصاویر
زهرا همسفر مجتبی شنبه 4 خرداد 1398 17:11
سپاس فراوان از کمک راهنمای عزیز خانم زهره مطالب بسیار جامع وکامل بیان شده بود واقعا خسته نباشید.
بله چشم امید ما همیشه به رهایی تک تک مصرف کنندگان است.
مسافرمهدی احمدی شنبه 4 خرداد 1398 17:10
باسلام مطالبتان بسیارزیباوعالی وکامل بود
واینکه ازتصاویراستفاده نمودید بسیارعالی است برایتان ارزوی موفقیت وپیروزی میکنم
همسفر آمنه شنبه 4 خرداد 1398 14:14
خدا قوت به کمک‌راهنمای عزیزم خانم زهره مثل همیشه عالی بود موفق وپیروز وسربلند باشید
مسافر بهرام لژیون دوم شنبه 4 خرداد 1398 13:58
باسلام وخدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم همسفر خانم زهره مشارکت بسیار زیبا و خوب بود.موفق وسربلند باشید.
مریم همسفر داوود شنبه 4 خرداد 1398 13:58
سپاس و خداقوت خدمت کمک راهنما محترم خانم زهره عزیز
بسیار عالی بود.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات