WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - در استحکام پایه های مالی و علمی کنگره من چه کرده ام؟
در استحکام پایه های مالی و علمی کنگره من چه کرده ام؟
شنبه 11 خرداد 1398 ساعت 13:54 | نوشته ‌شده به دست مریم رضوانی rezvani | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله
در استحکام پایه‌های مالی و علمی کنگره من چه کرده‌ام؟
به قلم کمک راهنما لژیون چهارم همسفر مریم

خدمت در سایت هم می‌تواند برای هرکدام از ما از ارزش و اهمیت بسیار زیادی برخوردار باشد چراکه علاوه بر بالا بردن توانایی خودمان باعث می‌شود خیلی از افراد از همین طریق با کنگره ۶۰ آشنا شوند و آن‌ها نیز مثل ما به درمان برسند.

این دستور جلسه از ما یک سؤال می‌پرسد که در استحکام پایه‌های مالی و علمی کنگره من چه کرده‌ام؟
من اگر بخواهم سؤالی را پاسخ بدهم، اول باید بدانم که سؤال چیه تا بتوانم جواب بدهم
.
استحکام به معنی استقامت، استواری، تحکیم، تقویت، ثبات و محکمی است. پایه یعنی اساس، بنیان، پی، ته، اصل، ریشه، مبنا، زیر، ساق، پایگاه، جایگاه، درجه، مقام، منصب، رتبه، اندازه، کنه 
علم هم باید برمبنای راستی، درستی و حقیقت باشد و برای دانستن توانستن لازم است و اگر توان فراهم کردن امکانات آموزشی را نداشته باشیم نمی‌توانیم در مسیر آموزش و دانایی قرار بگیریم پس استحکام پایه‌های مالی هم از اهمیت زیادی برخوردار است.
اما آیا منظور از این سؤال این است که کنگره 
۶۰ ازنظر مالی و علمی مستحکم نیست و من و بقیه باید تلاش کنیم تا مستحکم بشد؟ نه این‌گونه نیست چون من از زمانی که وارد کنگره ۶۰ شدم کنگره یک سیستم منظم، مستحکم و قوی بود و هست و بدون اینکه از من و مسافرم پولی را دریافت کند با آغوشی باز ما را پذیرفت و امکانات بسیار زیادی را به‌صورت رایگان در اختیار ما قرارداد تا بتوانیم با استفاده درست از این امکانات به درمان و حال خوش برسیم. با حرکت خودم در این راه متوجه شدم بهترین علم در کنگره وجود دارد و کنگره دارد علم درست زندگی کردن و درمان اعتیاد را به ما آموزش می‌دهد و از طرفی کنگره برای انتقال علم خودش از توان مالی برای تهیه امکانات برخورد دار است و هیچ زمانی کنگره با مشکل مالی روبه‌رو نشده است.
خشت اول گر نهد معمار کج            تا ثریا می‌رود دیوار کج
اگر آقای مهندس حسین دژاکام که بنیان‌گذار کنگره 
۶۰ می‌باشند و روش DST برای درمان اعتیاد را ابداع کردند پایه و اساس کنگره ۶۰ را به‌درستی و مستحکم بنا نکرده بودند ما الآن با مشکلات زیادی برخوردار بودیم و باید برای حل آن‌ها تلاش می‌کردیم؛ اما اساس کار کنگره برمبنای عشق، عقل و ایمان و بسیار مستحکم بناشده است و همین‌طور که در دستور جلسه قبل (کتاب عبور از منطقه ۶۰ درجه زیر صفر) متوجه شدیم آقای مهندس خودشان ۱۷ سال مصرف‌کننده مواد مخدر بودند، از روش‌های ترک استفاده کردند که بدون نتیجه بود و راه درمانی برای اعتیاد در جهان وجود نداشت اما خودشان در ماه مبارک رمضان اقدام به درمان اعتیاد کردند و موفق شدند به درمان برسند. ایشان این علم و دانش را فقط برای خودش نگذاشتند و در ادامه تلاش کردند و سازمان مردم نهادی را برای احیای انسان‌ها به وجود آوردند و هیچ کمکی را از دولت و بیرون قبول نکردند زیرا نمی‌خواستند باری به دوش دولت باشند می‌خواستند باری از دوش دولت بردارند. ایشان از همان ابتدا فکر همه‌چیز را می‌کردند. همان‌طور که در سی دی عبا هم گفتند: افراد و خانواده‌ها برای درمان به کنگره ۶۰ می‌آیند و باید سقفی بالای سرشان باشد و به فکر سرما و گرما و امکاناتی که باید داشته باشد باشیم و ازنظر مالی مستحکم باشیم.
ایشان از ابتدا گفتند گاوی که نان گدایی بخورد شخم نمی‌زند و ما باید خودکفا باشیم چراکه اگر چشممان به کمک از بیرون و دیگران باشد باعث می‌شود خودمان تلاش نکنیم و کمک‌ها باید از خود اعضا کنگره 
۶۰ باشد و در ادامه خیلی از افراد به کنگره ۶۰ راه پیدا کردند و به درمان و حال خوش رسیدند و با یاری همدیگر کنگره را گسترش دادند تا به اینجا رسیده است.
من تا اینجا بهتر متوجه این سؤال شدم و از خودم می‌پرسم آیا من نیز یکی از اعضا کنگره 
۶۰ نیستم؟ آیا نباید همان‌طور که دیگران کاشتند و من خوردم من هم بکارم تا دیگران بخورند؟ اگر من جزء آن دسته افرادی باشم که فقط بخواهم بگیرم و ناسپاس باشم باید منتظر از دست دادن این نعمت باشم اما اگر بابت این نعمتی که خداوند به ما عطا کرده شاکر و سپاس گذارم باشم و مثل باغبانی از این درخت نگهداری کنم و در حفظ آن کوشا باشم قطعاً افزایش نعمت را خواهم داشت.
بازهم این سؤال را از خودم می‌پرسم که در استحکام پایه‌های مالی و علمی کنگره من چه کرده‌ام؟
اینجا می‌گوید از خودت بپرس که چکار کردی نه اینکه چه‌کارهایی باید انجام بدهی (البته دانستن اینکه چه‌کارهایی می‌توانم انجام بدهم هم مهم است)
خدا را شکر می‌کنم که توانستم با استفاده درست از امکانات کنگره 
۶۰ به رهایی برسیم و قدر این صندلی که در اختیار من قرار گرفت را دانستم، همیشه سعی کردم به آن سبدی که در جلسات جلوی من گرفته می‌شود اهمیت بدهم و از قبل پولی را برای سبد کنار می‌گذارم و می‌دانم آن پولی که از سبد جمع می‌شود فقط می‌تواند هزینه قند و چای من را تأمین کند، هر دفعه‌ای پول خیلی کمی را برای زمین، ورزش، موسیقی و یا گلریزان می‌دهم، از خدمت‌های کوچک مثل خواندن پیام، مهمانداری، میکروفن گردانی شروع کردم تا دبیری، نگهبانی و استادی و قرار گرفتن در جایگاه کمک راهنمایی و مسئول سایت شدن که به نظر من این خدمت در سایت می‌تواند برای هرکدام از ما از ارزش و اهمیت بسیار زیادی برخوردار باشد چراکه علاوه بر بالا بردن توانایی خودمان باعث می‌شود خیلی از افراد از همین طریق با کنگره ۶۰ آشنا شوند و آن‌ها نیز مثل ما به درمان برسند. من فکر می‌کنم هر قدمی که در کنگره برمی‌دارم دارم به بالا رفتن ظرفیت و توانایی خودم کمک می‌کنم و خود من هستم که به انجام این خدمت‌ها و جایگاه‌ها  نیاز دارم و واقعاً هر خدمتی که در کنگره انجام بدهم نسبت به آنچه از کنگره دریافت می‌کنم خدمت من در مقابل آن صفر است و امیدوارم بتوانم همیشه قدر این راهی که در آن قدم گذاشتم را بدانم، خدمت‌گزار واقعی کنگره ۶۰ باشم و شاکر خداوند و افرادی باشم که به من در این راه کمک کردند.

نگارش و تایپ: کمک راهنما همسفر مریم (لژیون چهارم)

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،

برچسب‌ها: کنگره 60 نیک آباد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرمجتبی بطحائی جمعه 17 خرداد 1398 08:22
باسلام مطالب بسیارآموزنده وپرمحتوابودانشا.بتوانیم باخدمتی کوچک به حال خوش برسیم
همسفر فاطمه سه شنبه 14 خرداد 1398 20:58
خیلی تشکر می کنم از کمک راهنما محترم خانم مریم که همیشه به خوبی دستور جلسات را برایمان توضیح می دهند تا ما متوجه بشویم
همسفرطاهره دوشنبه 13 خرداد 1398 16:37
سلام و خسته نباشید خدمت کمک راهنمای عزیز خانوم مریم خیلی عالی بود و خیلی آموزش گرفتم امیدوارم همه ی ما همسفران به هر نحوی بتونیم خدمتگزاره کنگره60باشیم
دوشنبه 13 خرداد 1398 14:23
باسلام وخدا قوت بسیار عالی بود. موفق باشید.
مریم همسفر مرتضی یکشنبه 12 خرداد 1398 12:52
بسیار عالی و آموزنده بود سپاسگزارم از راهنمای خوبمان خانم مریم عزیز
مسافر مرتضی رضوانی یکشنبه 12 خرداد 1398 12:51
بسیار عالی خداقوت
همسفر لیلا لژیون دوم یکشنبه 12 خرداد 1398 10:22
با تشکر از کمک راهنمای محترم خانم مریم عزیز
بسیار زیبا، جامع و کامل بود.
همسفر فاطمه یکشنبه 12 خرداد 1398 09:50
بسیار عالی وپر محتوا بود ،خداقوت
مسافرمهدی احمدی یکشنبه 12 خرداد 1398 06:41
باعرض سلام مطالبتان بسیارخوب وزیبابود
انشاالاه که همه بتوانیم به نوبه خودمان دربابب دستورجلسه سهیم باشیم
برایتان ارزوی موفقیت دارم
زهره همسفر حمید شنبه 11 خرداد 1398 21:15
خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم مریم عزیز خیلی خوب بود.
حسن رضوانی شنبه 11 خرداد 1398 20:32
سلام بسیار مفید وآموزنده بود مرسی خدا قوت
لیلا همسفر صمد شنبه 11 خرداد 1398 20:20
خداقوت خانم مریم عزیز بسیار عالی بود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات