WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - کارگاه آموزشی خصوصی ویژه همسفران
کارگاه آموزشی خصوصی ویژه همسفران
چهارشنبه 29 خرداد 1398 ساعت 09:21 | نوشته ‌شده به دست فاطمه شفیعی | ( نظرات )

به نام خالق هستی

روز سه‌شنبه تاریخ 98/3/28 جلسه هشتم از دور دهم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی همسفران  نمایندگی نیک‌آباد با نگهبانی همسفر رویا، استادی همسفر مهری و دبیری همسفر طیبه با دستور جلسه در کنگره ۶۰ چگونه قدردانی می‌کنیم؟ رأس ساعت ۱۷ آغاز به کار نمود.

 

قبل از شروع جلسه تغییر جایگاه دبیری انجام گرفت و همسفر طیبه به‌عنوان دبیر دوم برای هفت جلسه در این جایگاه قرار گرفتند.

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان مهری هستم همسفر

قرار گرفتن در این جایگاه را ابتدا  شکرگزار خدا و بعد مدیون آموزش‌های  کمک راهنمایم خانم مریم عزیز هستم. خدمت همسفر سعیده عزیز دبیر قبل خدا قوت عرض  می‌کنم و همچنین جایگاه جدید دبیری را خدمت همسفر طیبه تبریک عرض می‌کنم. امیدوارم در جایگاه‌های بالاتری قرار بگیرید.

این دستور جلسه می‌خواهد به من جهان‌بینی را یاد بدهد برای تکامل من  رمز و رازی در آن نهفته است، باید درک کنم کسی که بدون هیچ  چشم‌داشتی به من عشق ورزیده و برایم کاری انجام داده چگونه تشکر کنم‌ تا  مورد لطف و سپاس قرار بگیرد.  اگر با خودم فکر کنم  و متوجه نعمت سلامتی، خانواده، طبیعت و خیلی چیزها  بشوم که در اختیار من هست ولی براثر بستن  افکار و حس‌های منفی  نعمت‌های خدا و نعمت‌های اطرافم  را نمی‌بینم، این دستور جلسه از من سؤال می‌پرسد که در کنگره چگونه قدردانی می‌کنید؟ یک سفر اولی  در سفر اول درست سفر کردن، رعایت حرمت و قوانین و درک آموزش‌ها،  گوش کردن حرف راهنما، باراهنما صادق بودن،  جلسات را پر کردن و هر چه راهنما گفت بگوید  چشم و اگر مشکلی برایش پیش آمد حتماً از راهنما پنهان نکند؛ و آموزش‌ها را کسب و در زندگی عملی کند. ‌علم کنگره را به بیرون انتقال دهد و پیام‌رسان و خدمتگزار خوبی  برای کنگره باشد. 

چون واقعاً آموزش‌های کنگره به‌راحتی در دسترس ما قرار نگرفته است آقای مهندس و خیلی افراد دیگر زحمت کشیدند اطلاعات و آموزش‌هایی را در اختیار ما قراردادند. پس ا‌‌‌ولین وظیفه ما این است که از آقای مهندس هم تشکر کنیم؛ اما در مورد خدمت‌گزاری هیچ اشکال ندارد که باوجوداینکه لژیون خدمت‌گزار نیستم اگر زود آمدم با کوچک‌ترین خدمت از قبیل طی کشیدن، جارو کردن و پاک کردن صندلی‌ها حال خوش را تجربه کنم. اگر کاری از دستم برمی‌آید و ‌انجام ندادم بعد حسرت می‌خورم که چرا نخواستم از فرصت‌ها استفاده کنم. گاهی اوقات در مسیر راه ما افرادی قرار می‌گیرند که با حرف‌هایشان ما را دلسرد و ‌ناامید می‌کنند ولی ما همسفران بافکر درست و آموزش‌های کنگره می‌توانیم از حرف او برداشت خوبی داشته باشیم کاری که درست است را انجام دهیم‌ و از آن‌ها قدردان باشیم. گروه دیگری که می‌توانیم قدردان زحماتشان باشیم پدر، مادر، معلم و کمک راهنمایان هستند که از این‌ها باید به نحو احسن تشکر و سپاسگزاری کرد. قدردانی از خودمان هم در اولویت هست. من همسفر شاید ابتدای سفر به خاطر مسافرم می‌آمدم ‌‌‌ولی بعد از مدتی با گرفتن آموزش‌های کمک راهنما و مطالعه سی‌دی‌ها متوجه شدم افسردگی، ترس و ناامیدی من در حال بهبود هست و حالم خوب است. اگر به مسافر ‌و بچه‌هایم محبت و ‌خدمت می‌کنم منت نمی‌گذارم. از خودم تشکر می‌کنم. اگر مسافرم کاری کرد دیگر نمی‌گویم وظیفه‌اش بود. وقتی غذا می‌پزم و موقع نهار جلو بچه‌هایم  از مسافرم  تشکر می‌کنم تا بچه‌ها هم یاد بگیرند‌ درست است من غذا می‌پزم ولی ایشان زحمت خرید مواد غذایی را به عهده‌دارند.

در کنگره چهارتا جشن داریم که باید از طریق زبانی، عملی ‌و کرداری حتماً تقدیر ‌و تشکر کنیم‌ روز چهارشنبه آقای مهندس گفتند:  شما جاهای دیگر برای ترک چقدر خرج می‌کردید الآن برای رهایی پاکت خالی می‌گذارید با این کار به خودتان گول می‌زنید. با این کار شما شخصیت خودتان را نشان می‌دهید با نوشتن یکدل نوشته هم می‌توانید قدردانی کنید. هفته دیگر جشن دیده‌بان راداریم ما ۱۴دیده‌بان داریم  که در کنگره در حال خدمت هستند درست است در ظاهر شاید ما آن‌ها را نبینیم ولی خیلی زحمت می‌کشند  کمک راهنمایان در این مورد خوب توضیح می‌دهند ‌و ما را با وظیفه آن‌ها آشنا می‌کنند. بر ما هم واجب است که از همین الآن آمادگی جشن را داشته   و به فکر آن روز باشیم و به نحو احسن تقدیر ‌ و سپاسگزاری را انجام دهیم.

حس شکرگزاری باعث تولید هورمون سروتونین و دوپامین می‌شود هر دو کلید مبارزه طبیعی با افسردگی است.

مشارکت اسیستانت شعبه خانم مریم: در مورد دستور جلسه برای ما خیلی واضح است که قبل از کنگره چه حس و حال بدی داشتیم و الان چه  حس و حال خوبی داریم، چه مشکلاتی داشتیم که الآن حل‌شده است این موارد واقعاً بر کسی پوشیده نیست، قدردانی یعنی تربیت نفس، زمانی من می‌توانم قدردانی را انجام بدهم که بتوانم منیت خود را کنار بگذارم. در کنگره تمام خدمت‌ها رایگان است و هیچ هزینه‌ای‌ از من گرفته نمی‌شود، مشاور تازه‌وارد، راهنما و... حتی صندلی که در آن می نشینم اگر خوب فکر کنم همه هزینه دارد ولی من فقط پول داخل سبد در جلسات را می‌اندازم. قدردانی را این‌گونه تصور می‌کنم، تشکر به سه روش زبانی، دلی و مالی باید صورت گیرد. ما هفته جشن دیده‌بان را در پیش داریم فقط به پاکت دادن اکتفا نکنیم نوع  دادن پاکت و نوشته‌ای‌ که در داخل آن می‌گذارم هم مهم است، با احترام و کمی خم شدن و دودستی تقدیم کنیم؛ و گاهی  نوشتن چند جمله پشت پاکت و یا نوشتن برگه‌ای‌ داخل پاکت  هم بی‌تأثیر نیست و این نوع ادب ما را می‌رساند. در قبال بعضی از  کارها چیزها بی‌تفاوت نباشیم. برای شناخت دیده‌بانان تا حتماً در این هفته مطالعه خودمان را بیشتر کنیم، غیر از چهار جشن ما جشن دیگری به‌عنوان گل‌ریزان داریم که برای داشتن مکانی از خودمان نیاز  است. اگر برگردیم به عقب، چقدر مسافرانمان هزینه مواد می‌دادند، پس برای کمک کردن مالی عاقلانه تصمیم بگیریم نه حسابگرانه و بدانیم برای به دست آوردن چیز بهتر اول باید چیزی را از دست بدهیم، چقدر در زمان مصرف راضی بودیم خانه وزندگی خود را از دست بدهیم تا مسافرانمان مواد مصرف نکنند، پس وظیفه همه ما است که به هر نوعی قدردان دبیر، استاد، نگهبان و حتی مهماندار و... باشیم.

نگارش، تایپ و عکاس: کمک راهنما لژیون یکم همسفر فاطمه 

لژیون خدمت گزار: لژیون یکم

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران،

برچسب‌ها: کنگره 60 نیک آباد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر ملیحه جمعه 31 خرداد 1398 09:10
درود
خدا قوت خدمت خانم مهری بابت استادی خوبتون
موفق باشید.خدا قوت خدمت
مریم همسفر داوود پنجشنبه 30 خرداد 1398 15:41
سپاسگذارم از استاد جلسه خانم مهری و خداقوت عرض می کنم خدمت خانم سعیده که جایگاه دبیری را با موفقیت پشت سر گذاشتند و همچنین جایگاه جدید دبیری را خدمت خانم طیبه عزیزم تبریک عرض می کنم و امیدوارم در این جایگاه موفق باشند و جایگاه های بالاتر را نیز تجربه کنند.
لیلا همسفر صمد پنجشنبه 30 خرداد 1398 01:33
خداقوت خدمت خانم مهری عزیز. استادی خوبی داشتی. تشکر و خداقوت عرض میکنم خدمت خانم سعیده عزیز بابت ۷جلسه دبیری و تبریک به خانم طیبه عزیز بابت خدمت جدیدشان. برای تک تک شما آرزوی موفقیت، بهروزی و قرارگرفتن در جایگاههای بالاتر را دارم
همسفر رویا پنجشنبه 30 خرداد 1398 00:41
خدا قوت خدمت خانم مهری بابت استادی خوبشان امیدوارم که در آزمون کمک راهنمایی موفق شوی وشما را با شال کمک راهنمائی ببینم*
همسفر آمنه چهارشنبه 29 خرداد 1398 21:21
خدا قوت به خانم مهری عزیزم استادی خوب وپرباری داشتید ویک خدا قوت به خانم سعیده عزیزم وتبریک به خانم طیبه عزیزم به خاطر جایگاه دبیری وتشکر میکنم از کمک راهنمای محترم خانم فاطمه به خاطر نگارش وعکس های زیبایی که گرفتند همگی خسته نباشید موفق باشید
همسفر لیلا لژیون دوم چهارشنبه 29 خرداد 1398 19:53
خدا قوت خدمت خانم‌ مهری و خانم‌ سعیده عزیز به امید قرار گرفتن در جایگاه کمک راهنمایی و یک تبریک ویژه خدمت خانم طیبه عزیز بابت جایگاه دبیری شیرینی این خدمت گوارای وجودتان
زهراهمسفرمجتبی چهارشنبه 29 خرداد 1398 17:01
باتشکرازخانم مهری عزیز بابت استادی خوبتان امیدوارم در جایگاه کمک راهنمایی شماراببینم.وسپاس از لژیون خدمتگزار.
همسفر شهلا چهارشنبه 29 خرداد 1398 16:30
خدا قوت خدمت همه عزیزان خدمتگزار
خانوم مهری عزیز بسیار از صحبتهای خوبتان لذت بردم انشللله که در جایگاه خدمت کمک راهنمایی شما را ببینم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات