WeblogSkin

وبلاگ نمایندگی نیک آباد - مصاحبه باخانم فاطمه همسفر دیده بان آقای اشکذری
مصاحبه باخانم فاطمه همسفر دیده بان آقای اشکذری
جمعه 7 تیر 1398 ساعت 11:46 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهره tavoosi | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله
زندگی در آگاهی
گفت و گویی دوستانه با خانم فاطمه عزیز همسفر دیده بان محترم آقای علی اشکذریانسان ها جهت های زیادی دارند آموزش های کنگره باعث می شود که یاد بگیریم  تغییر کنیم حضور همسفر و مسافر با هم در کنگره نیاز است چون باید کنار همدیگر قرار بگیرند و اگر قرار باشد که روبروی همدیگر باشند دچار یکسری مشکلات می شوند ولی زمان میبرد.

ضمن خیر مقدم و خوش آمد بابت حضور در شعبه نیک آباد

لطفا خودتان را به رسم کنگره معرفی نمائید.

سلام دوستان فاطمه هستم همسفر علی؛

مصرف مسافرم شیره، تریاک بود، 18 ماه سفر کردند راهنمای مسافرم جناب آقای مهندس و راهنمای خودم سرکار خانم آنی، رشته ورزشی مسافرم شنا و تیر اندازی با کمان است، رشته ورزش خودم هم تیر اندازی با کمان،  رهایی مسافرم 14 سال و 9 ماه و 4روز است.

چه عاملی باعث شد که بعد از سفر دوم در کنگره بمانید؟

اینکه خدمت کردن را دوست داشتم و وقتی خدمت می کنم قابل وصف نیست حس خیلی خوبی دارد. وقتی در حال خدمت هستید حس خوبش فقط برای خودت است و نمی توانید این حس و حال خوب را برای کسی بازگو کنید. حس خوب خدمت کردن باعث شد در کنگره بمانم  و آموزش هایی  که دیده بودم و تغییراتی که در زندگی ام ایجاد شده بود را دوست داشتم خدمت کنم و اگر لیاقتش را داشته باشم به دیگران هم کمک کنم.

چه جایگاه هایی را در کنگره تجربه کرده اید؟

میکروفن گردانی، مهمان داری، دبیری، نگهبان، مرزبانی، مربی تیراندازی با کمان بودم، 4 سال کمک راهنما بودم، اسیسنت شعبه های نیشابور، مشهد و شیروان بودم و در حال حاضر اسیسنت شعبه میبد هستم.

کسی که می خواهد خدمت کند باید منتظر بماند که جایگاه او را انتخاب کند یا اینکه خودش برای رسیدن به جایگاه باید تلاش کند؟

هر دو باید باشد خدمت کردن، خواست درونی ماست و همچنین جایگاه ها، هردو مکمل هستند نمیتوانیم بگویم که جایگاه باید من را انتخاب کند بلکه خواسته باید داشته باشیم و قطعاً حرکت درست در مسیری که قرار داریم باعث انتخاب ما در یک جایگاه می شود.

نقش خدمت در رهایی چیست؟

 اگر بخواهیم به حال خوش برسیم باید خدمت کنیم ما هر طور که به کنگره نگاه کنیم کنگره هم همان شکل به ما کمک می کند و خدمت باعث می شود که ما به رهایی و آرامش برسیم و این در صورتی است که آموزش ها را اجرایی کنیم.

زندگی قبل از کنگره با بعد از کنگره را چگونه مقایسه می کنید؟

زندگی قبل از کنگره که خداراشکر تمام شد واقعاً زندگی خوبی نداشتیم حالا که به آن فکر می کنم می بینم که زندگی نمی کردم، فقط دور خودم می چرخیدم و سرگردان بودم. زندگی گذشته را با حالا نمی توانم مقایسه کنم بازی در ناآگاهی بود و حالا زندگی در آگاهی است  و خدا را شکر میکنم نمی دانم چرا خداوند من را به طرف کنگره هدایت کرد ولی الان خیلی ازش سپاسگزارم اصلاً نمیتوانم زندگی حالا و آرامشی که نصیبم شده را با گذشته مقایسه کنم.

مشکل مسافرانی که بعد از سفر دوم به کنگره نمی آیند و همسفران گلایه می کنند که تعادل ندارند و یا از حال خوب برخوردار نیستند چیست؟

مشکلشان جهان بینی است فردی که در کنگره باشد، خدمت بگیرد و جهان بینی اش خوب شده باشد مشکلاتش حل می شود جهان بینی در طی زمان حل می شود و همسفران نباید عجله کنند و کسی که در کنگره نمی ماند برای این است که حس خوب خدمت کردن را تجربه نکرده است اگر تجربه کردند سرسری گرفتند همسفر اگر به کنگره می آید حال خوشش نصیب خودش می شود و مسافری که خدمت می کند حال خوش نصیب خودش می شود و ماندن در کنگره خواسته درونی است و ما نمی توانیم کسی را اجبار کنیم که در کنگره بماند کسی که خودش می آید به آرامش میرسد.

شعبه نیک آباد را چگونه دیدید؟

با خودم گفتم دفعه اول است که به این شعبه می روم چگونه است دیدم که مثل شعبه های دیگر است اینجا همه همدیگر را دوست دارند خیلی شعبه خوب، آرام، شاد، عالی، بانظم و مرتب بوده است و علتش این است که همه ما در کنگره از یک سرچشمه آموزش می گیرم و آموزش ها باعث این عشق و محبت می شود.

مسافری که گریز میزند و یا حالش خیلی خراب است همسفر چه نقشی در بهبودی حال مسافر دارد؟

همسفر باید صبر داشته باشد قطعاً به مرور زمان چه مسافر و چه همسفر آموزش ها را می گیرند و در طی زمان به آرامش می رسند ما سه مؤلفه برای درمان داریم جسم، روان و جهان بینی که اگر جهان بینی به مرحله رسیده باشد مسافر برگشت نمی زند کسی که برگشت میزند مشکل از جهان بینی اوست و همسفر میتواند با حضور در کنگره و آموزش هایی که می گیرد و صبر همسفر اینجا باید به کمک مسافر بیاید و با توکل به خداوند مسافر مسیر درست را پیدا می کند و انشالله به درمان میرسد.

اینکه همسفر می گوید من تغییر کرده ام اما مسافر تغییرات را در من نمی بیند پیشنهاد شما به این عزیزان چیست؟

دو نفر که در کنار هم زندگی می کنند پستی و بلندی هایی در زندگی دارند بهتر است  که همدیگر را درک کنند تا اینکه ایراد های همدیگر را ببیند اینکه مسافر تغییر را نمی بیند باید همسفر ببیند که در چه جهت تغییر کرده است چون که انسان ها جهت های زیادی دارند آموزش های کنگره باعث می شود که یاد بگیریم تغییر کنیم حضور همسفر و مسافر با هم در کنگره نیاز است چون باید کنار همدیگر قرار بگیرند و اگر قرار باشد که روبروی همدیگر باشند دچار یکسری مشکلات می شوند ولی زمان میبرد.

با توجه به اینکه که مسافرتان دیده بان هستند و به شعبه های زیادی باید بروند حرکت شما در این راستا چگونه است؟

من همیشه تا جایی که بتوانم همراه ایشان می روم چون جایی که می روند کنگره است و همراهی ایشان حس بسیار خوب به من دست می دهد و انرژی زیادی می گیرم.

لطفاً حستان را از کلمات زیربیان کنید.

آقای مهندس: خیلی دوستشان دارم و برای من خیلی بزرگوارند نمیتوانم واقعاً حس واقعی ام را بگویم.

دیده بانان: انسان هایی هستند که واقعاً بدون هیچ چشم داشتی خدمت می کنند و برایشان آرزوی سلامتی می کنم.

جایگاه اسیستانت: اسیستانت یک راهنماست و حس خوبی به من دست میدهد و قطعاً کسی که در این جایگاه خدمت می کند دوست دارد شعبه اش بدون عیب و نقص باشد.

همسفران: انسان های صبور

شعبه نیک آباد:  شعبه بسیار خوب و دوست داشنی

و کلام آخر ...

صحبت خاصی ندارم برای همه ی عزیزان آرزوی سلامتی دارم، برایشان عاقبت بخیری آرزو می کنم و امیدوارم در هرجایگاهی که خدمت می کنند موفق و پیروز باشند.


ما هم از شما بسیار سپاسگزاریم که به شعبه ما تشریف آوردید و از صحبت های خوبتان بسیار آموزش گرفتیم و باز هم این هفته زیبا را به آقای اشکذری تبریک عرض میکنم و برایتان بهترین ها را از خداوند خواستارم.


تهیه گزارش و تایپ: کمک راهنمای لژیون سوم همسفر زهره

عکاس: همسفر سعیده لژیون دوم


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه و گفت و گو،

برچسب‌ها: کنگره 60 نیک آباد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر الهه یکشنبه 9 تیر 1398 18:35
خیرمقدم خدمت خانم فاطمه اسیسانت محترم از مصاحبه وصحبت های آموزنده شما بسیار لذت وآموزش گرفتم انشالا که ماهم بتوانیم مثل شما عزیزان خدمت گذار کنگره باشیم
همسفر مهناز شنبه 8 تیر 1398 18:35
باسلام و خدا قوت به خانم فاطمه خیلی از شما ممنون که به نمایندگی ما امدید.ازصحبتها تون خیلی اموزش گرفتم.با اینکه شما را هیچ وقت ندیده بودم خیلی حس خوبی نسبت به شما دارم.
شنبه 8 تیر 1398 13:21
با سلام و خداقوت خدمت خانم فاطمه عزیز با سخنان زیبا و آموزنده
لیلا همسفر صمد شنبه 8 تیر 1398 11:22
خداقوت عرض میکنم و سپاسگزارم از کمک راهنمای بزرگوار خانم زهره عزیز بابت مصاحبه. انشالله به خانم فاطمه عزیز خوش گذشته باشه و شاهد حضور مجددشان در شعبه باشیم
همسفر فاطمه جمعه 7 تیر 1398 16:24
خیر مقدم وخوش آمدمی گویم خدمت اسیستانت محترم شعبه میبد مصاحبه بسیا. آموزنده ایی بود وهمچنین خداقوت خدمت کمک راهنمای بسیار زحمت کش بخش همسفران که واقعا در سایت عاشقانه در حال خدمت هستند موفق باشید.
همسفر لیلا لژیون دوم جمعه 7 تیر 1398 15:54
با تشکر از خانم فاطمه عزیز صحبت های شما بسیار زیبا و دلنشین بود
خدا قوت خانم زهره عزیز
مریم همسفر داوود جمعه 7 تیر 1398 12:27
سپاس و خداقوت عرض می کنم خدمت کمک راهنما محترم خانم زهره که با انجام این خدمت باعث شدند ما آموزش و انرژی بگیریم و همچنین تشکر می کنم از خانم فاطمه همسفر آقای علی اشکذری و با آرزوی دیدار مجدد شما...
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات